Skocz do zawartości
IGNORED

Tuning PD-S705


robu$

Rekomendowane odpowiedzi

Mój kolega mial Pionka 703 i go w końcu sprzedał i kupił CD 17mkII. Podobno Pioneery mają dobry transport, ale dużo trzeba poprzerabiać w elektronice. Najbardziej kuleje zasilanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Mi$kina

Niestety plik z dokumentacją nie doszedł. Spróbuj proszę raz jeszcze na adres: [email protected]

Udało mi się wczoraj wyjąć napęd. Wytłumiłem matą całą blachę pod napędem. Zobaczymy jak gra.

Dam znać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bruner>

Poszło raz jeszcze! Może tym razem będzie O.K. ;-)

 

terminator>

Niestety masz rację! Zasilanie w Pionkach, to chyba ich najsłabsza strona. Ja w swoim wymieniłem całe zasilanie, a było tego sporo (5 stabilizatorów tylko w części analogowej!).

A propos, Marantza CD-17 mkII porównywałem z moim Pionkiem 802 po głębokim tunningu na kolumnach B&W 603 S3, Vienna Acoustic Bach oraz Dana 670 oraz paru innych mniej znanych i nie zamieniłbym się ;-)) Mój bije na głowę przede wszystkim w przestrzeni, separacji, czystości, spokoju prezentacji, kreacji tła w czarnego velvetu... ;-)

Pewnie gruntowny tunning CD17 też dałby wielką poprawę, ale taki z linii produkcyjnej, to mi już nie jest potrzebny ;-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Mi$kin

Ja wiem, że z niektórych Pionków można sporo jeszcze wycisnąć, ale chyba z tych wyższych. Z tego co widzialem w 705 czy 703 to tam jest tylko JEDEN (słownie: JEDEN) stabilizator! a cyfrówka i analogówka też najlepiej nie wygląda. No właśnie, kolega mi teraz truje jak można stuningować CD17:)). Ja nie mam zielonego pojecia, jak zajrze do srodka to moze cos podpowiem mu, ale nie sądze aby zmiany dotyczyły tych samych rzeczy co w np. CD6000.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje najnowsze poprawki (wycięcie kondensatorów odsprzęgających plus wytłumienie transportu) przyniosło jednak zmiany w brzmieniu odtwarzacza. Po pierwsze wydaje mi się, że odtwarzacz gra nieco głośniej (?).

Czyżby to wpływ braku kondensatorów zwartych do masy ?

Po drugie dźwięk jest bardziej precyzyjny, instrumenty rozseparowane, więcej powietrza.

Przy okazji czy ktoś z Was jest mi w stanie powiedzieć jak się dobiera wartość tych kondensatorów na wyjściu.

Oryginalnie miały chyba wartość 1 nF. Może zamiast je wycinać należy je zastąpić inną wartością kondensatora lepszej klasy ? Jeśli ktoś ma jakieś sugestie proszę o pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->mi$kin

 

Dzieki mail - ale sorki niestety schemaciki nie doszły, pewnie jakies bumbum na łączach

było - czy moge prosic jeszcze raz ? Bardzo ciekawi mnie jak zmodyfikowałeś zasilanko

w Pioneerku?

 

pzdr Radek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bruner: co do kondesatorow 1n na wyjsciu to polecam wymiane na 47-150pF silver-mica (ewentualnie foliowe KP), tak jak to zrobilem w jolidzie w watku 12133. Niestety wartosc trzeba dobrac do konkretnego ukladu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem w stanach w jakims sklepie internetowym, ale polecam znalezc sklep w UE, za duzo zabawy z clem itp.

np. sa tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rady>

Generalnie zasilanie oparłem na stabilizatorze LT1085. Lubię ich "brzmienie" ;-)

Każdy przetwornik DAC (są 2) ma oddzielny układ stabilizacji na +5V.

Filtr cyfrowy i bramki NOT po sygnale z zegara też oddzielny układ stabilizacji na +5V.

Zegar też ma odzielną stabilizację -15V i +15V (w samym zegarze jest jeszcze -5V i +5V na TL431).

Op-ampy na wyjściu mają też oddzielny układ stabilizacji na -15V i +15V.

Uff! zmęczyłem się ;-)) Troszkę tego jest!

Wiem, że zasilanie DAC'ów też mógłbym jeszcze poprawić i zrobić na TL431, ale na tym poprzestanę.

Może później...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

No i stało się. Po dość długim czasie wkońcu znalazlem chwilkę na wymianę niektórych (na razie) elementów w moim PD-S705. Pograł tydzień więc mogę już coś niecoś napisać.

Wymieniłem na razie kondensatory w zasilaczu na Panasonic FC (c25,c26, c31,c32), kondensator przy DACu na SILMIC (c407), oraz 2 * BG-N przy tranzystorach przed wejsciem do filtru (c452, c451), OPamp w podstawce OPA2604AP. ZMIANY? Kolosalne - bas duzo bardziej kontrolowany, soczysty, wysokie tak bardzo nie draznia uszu, poprawa bazy stereo WIELKA, nawet siedzac bokiem do kolumn da sie sluchac muzy, kolumny zniknely z pokoju 99%. W kazdym badz razie nie spodziewalem sie takiej zmiany na plus oczywiscie.

Czeka mnie jeszcze wymiana kondensatorkow i rezystorkow w filtrze - nowy zegar i wytlumienie wnetrza.

W kazdym badz razie napewno dam znac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem drugi dzien bardzo zaskoczony zmianami jakie przyniosła wymiana w Pioneerze 8700 8 kondensatorów 22p ( oryginalnie były 39p) ceramicznych na Silver Mica, nie spodziewałem się ze ich rodzaj tylko ma tak ogromny wpływ szczególnie na wysokie tony, przecież one tłumią powyżej 200kHz a jednak zmiana jest bardzo duża, aż się nie mogę przyzwyczaic do tego dźwięku, wysokie są teraz znacznie spokojniesze i mniej ostre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd tak duża różnica? wymieniłem 22p na 22p tylko inne, czyzby ceramiki były tak beznadziejne? poprzedni dźwięk był na ucho bardziej atrakcyjny ale pozostanę przy Silver Mica

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>bogdan_

mam pioneera pds503 ale one wydają się być wszystkie bardzo podobne

powiedz, które te kondensatory wymienileś, bo ja jak narazie zmieniłem tylko przy opampach

czy wymiana tych do masy też przynosi taki efekt ??

u mnie są nawet podobne wartości :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są bliżej przetwornika, w PDS503 będzie ich chyba 4 szt, były na początku 39p ale to spora wartość wpływająca lekko na fazę wysokich tonów dlatego nieco je zmniejszyłem , sprawdzając sygnał na oscyloskopie za 1 wzm. operacyjnym, zresztą OPA627 które teraz mam są dużo szybsze od 5532 które tak były i dlatego też mogłem sobie pozwolić na redukcję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest jeden wzmacniacz na kanał, wymieniłem na OPA2604 zamiennie z AD826, ale mam w planach popróbować AD825 i AD797 (tylko je polutować na przejściówki), rzeczywiście są 4 sztuki przy DAC-u ale nie pamiętam czy właśnie 39pF.

jutro postaram się zamieścić schemat części analogowej (za dac) mojego CD

uprzejmie proszę Szanownych Kolegów o poradę w trzech jeszcze sprawach:

- jak zrobić zasilanie (bo tu straszna bieda) - planuje 12V na opampy na osobnym trafo toroidalnym oraz stabilizatorach lm317/337, 5V zostaje tak jak jest (na jednym stabilizatorze i wymienionych kondach i diodach)

- strasznie głośno chodzi mi jeden silniczek w napędzie, można go gdzieś kupić albo coś tym zrobić?

- nie mogę znaleźć noty do przetwornika LegatoLink 2029A (chyba A)

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprosciej i najtaniej symetryzator drv134

ale to nie jest w pelni wyjscie zbalansowane tylko symetryzator z rca

Ja cos takiego mam w nad c520. Za jakis czas bede mogl opisac roznice

pomiedzy rca a takimi xlr. Z tego co sie orientuje spora ilosc odtwarzaczy

ma zrobione xlry na zasadzie symetryzatora. Np niektore vincenty i rotele

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.