Skocz do zawartości
IGNORED

CD gwarancja - pytanie!


iambr

Rekomendowane odpowiedzi

Czy uważacie, że głośna praca napędu może być podstawą do reklamacji urządzenia?

 

Wstawiłem w tej chwili odtwarzacz do szafki, bo wieczorami nie da się słuchać muzyki.

 

Nie mam nerwicy natręctw! Poprostu szlag mnie trafia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy postawiony na gazetach lub jakichś miękkich podkładkach pracuje tak samo głośno?

 

Czy po położeniu ręki na obudowie są wyczuwalne wyraźne drgania?

 

W odtwarzaczach stosuje się ciche silniki kręcące płytą, żeby była cisza. Szkoda, że nie podajesz o jaki odtwarzacz chodzi. Jesli to zakup używanego na Allegro, to trudna sprawa. Sklepowy powinien przejść przegląd, czyli reklamować. A więc podstawowa sprawa, czy tak było od nowości czy się zapsuło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy postawiony na gazetach lub jakichś miękkich podkładkach pracuje tak samo głośno?

 

Czy po położeniu ręki na obudowie są wyczuwalne wyraźne drgania?

 

W odtwarzaczach stosuje się ciche silniki kręcące płytą, żeby była cisza. Szkoda, że nie podajesz o jaki odtwarzacz chodzi. Jesli to zakup używanego na Allegro, to trudna sprawa. Sklepowy powinien przejść przegląd, czyli reklamować. A więc podstawowa sprawa, czy tak było od nowości czy się zapsuło.

 

Rotel RCD06SE (na gwarancji)

 

Zjawisko się nasila, wcześniej miałem wrażenie że tylko niektóre płyty wywoływały drgania, teraz praktycznie wszystkie.

 

Sorry, przy niektórych CD jest cisza...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było już ładnych parę lat temu , w pewnym momencie napęd Sony zaczął mi nieprzyjemnie wyć i wyobraźcie sobie że zaczęło się to 10 dni po skończeniu się gwarancji. Moja żona namówiła mnie, żeby jednak zawieść do serwisu.Po tygodniu otrzymałem pismo ,że dźwięki wydobywające się z napędu nie są podstawa do naprawy gwarancyjnej oraz gwarancja minęła 10 dni temu .................Jednak Sony postanowiło w trosce o klienta nie na gwarancji, ale po prostu nieodpłatnie wymienić ten napęd na nowy. I śmiga do dnia dzisiejszego.

Motto mojej żony "Masz to na co się godzisz"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba to uznać za wadę. Problemem są te płyty działające jak należy, bo tracisz dowód na usterkę odtwarzacza. Sprawdź poziomicą, czy masz idealne ustawienie w poziomie. Inny test, to położenie na górną pokrywę kilku książek. Jeśli coś wibruje od środka powinno przestać. Najlepiej oddać w ręce fachowca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motto mojej żony "Masz to na co się godzisz"

Sprzęt zmieniaj do woli, ale taka żona to skarb, warta jest w złocie tyle ile waży....

 

Ale tego wpisu jej nie pokazuj, kobiety nerwowo reagują na słowo waga, a takiego wroga sobie robił nie będę ;-P

 

Pozdrawiam

Ogr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiał bym tego posłuchać a tak generalnie to mnóstwo odtwarzaczy tak działa że słychać różne dźwięki. Gdyby nie był na gwarancji i nie była to usterka to proponował bym wygłuszenie pokrywy i okolic napędu korkiem , filcem czy matami. A bardzo dużo daje doklejenie gumek do szczelin w szufladzie bo stamtąd głównie dochodzą dźwięki. I wtedy jest spokój nawet w nocy przy cichutkim słuchaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotel RCD06SE (na gwarancji)

 

Pamiętaj, że jeśli zdecydujesz się na reklamację, to rób to w ramach rękojmi na podstawie ustawy o ochronie konsumentów, a nie gwarancji. Daje Ci to dużo większe prawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, tej firmy odtwarzaczy nie miałem, ale te kilkanaście (różnych firm jakie miałem) w czasie odtwarzania były zawsze ciche jak śmierć.

Jesli pohałasowały to tylko od razu po włożeniu CD jak zczytywały dane płyty, ale i to podejrzewam było raczej kwestią zużycia lasera....

Ale żadnego nie chowałem do szafki - nawet słuchając mruczenia CD późną nocą....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten model Rotel RCD-06 SE, obok 7 innych firm i nigdy nie słyszałem pracy w czasie odtwarzania płyty. Owszem, kiedy łapią krążek, lub np. w Onkyo DX-7555 kiedy zmieniam track 1 na np. 15, słychać jakby rzężenie, ale są takie, które to robią bezgłośnie w mikro sekundzie. Onkyo ma niestety taki urok, że działa ze sporym opóźnieniem. Pioneer PD-75 zanim się ustawi wydaję lekki łomot, ale potem cisza jak makiem zasiał. Taki napęd z "parkowaniem".

Musisz mieć jakąś wadę,może skrzywioną ośkę, kółko, bo raczej zwichrowane płyty CD wykluczam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.