Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki otl do sennheiserów hd250 linear


Oskar2905

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję wzmacniacza otl do hd 250 linear. Skierowałem się w stronę lamp żeby trochę złagodzić brzmienie tych słuchawek (są dla mnie za "ostre" w brzmieniu) szukam jakiegoś otl-a który by złagodził i ocieplił ich brzmienie. Chciałbym ciepłe brzmienie z wysuniętą średnicą (lubię dość mocno wysuniętą średnicę) i trochę utemperowaną górą (żeby trochę utemperować górę tych słuchawek). Zrobiłem parę wzmacniaczy na tranzystorach, ale chciałbym spróbować swoich sił w lampach. Najlepiej jakby były to projekty na lampach rosyjskich (są dostępne i tanie, żebym w razie czego jak coś się nie uda nie wyrzucił większej sumy w błoto). Możecie coś polecić? Po wstępnym rozeznaniu się wpadł mi w oko ten projekt

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Kusi mnie też otl kamyka ale gdzieś przeczytałem że jest on schematowo lekko "ułomny" cokolwiek by to znaczyło.

 

P.S hd 250 linear mają 300 ohm więc otl się chyba nadaje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli interesuje cię niski koszt, zobacz sobie kity na ebayu. Ja mam jakiś tam na ECC88 i 6N13S, grało to z HD600. Nie podobało mi się. Wolę mocny tranzystor. Jako lampę wybrałbym coś mocniejszego, 6N1P raczej ma sporą impedancję wyjściową. Zobacz sobie 6N6P. Wtórnik White'a jak w linku to dobry pomysł, jednak osobiście nie lubię używania jednej lampy dla obu sygnałów (WK w linku). W jednej z bardziej znanych konstrukcji Bottlehead Crack

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) jest zrobiony na lampie 6080 bodajże. Ta 6N13S też jest wyjściem.

Ja zamówiłem sobie PCB do projektu Aikido 6SN7 i 6BX7, ale to będzie droga zabawa. Jedna rada. Nie oszczędzaj na kondensatorach wyjściowych. Szkoda słuchawek i słuchu.

 

Edit:

Szkoda, że nie poszukałeś dobrze:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wole sam zrobić płytkę i kupić elementy. Mam drukarkę laserową więc nie ma problemu, a koszt też zmniejszy się drastycznie niż przy kupowaniu z chin za $. Najlepiej jakby projekty które podajecie to nie byly kity tylko jak z linków z 1 postu czyli schemat i pcb.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś z projektów Pete'a Milletta :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ja mam obecnie w planach :

post-11280-0-67906500-1455612651_thumb.gif

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 925R, Sony TA F690ES, ST-S590ES, NuBERT NuBox 360, AKG K550, Graham Slee Solo klon, BCL.

"Doświadczenie jest ostatecznym kryterium prawdy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś z projektów Pete'a Milletta :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ja mam obecnie w planach :

 

Projekt może i fajny ale te lampy to nie są tanie... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś za coś ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 925R, Sony TA F690ES, ST-S590ES, NuBERT NuBox 360, AKG K550, Graham Slee Solo klon, BCL.

"Doświadczenie jest ostatecznym kryterium prawdy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt może i fajny ale te lampy to nie są tanie... ;)

Coś za coś ...

 

są wersje żarzone 12,6 V o oznaczeniu 12Axx

dużo tańsze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem czym by te hd250 napędzić i przypomniało mi się że robiłem kiedyś zen headphone amplifier

tylko coś nie wyszło i odpuściłem, koszt o wiele mniejszy od takiego otl-a na lampach...tylko jak z dźwiękiem? Widziałem temat na forum z 2009 roku, o tym wzmacniaczu, ale niestety na obietnicy porównań się skończyło i temat ucichł. Czy miał ktoś ten wzmacniacz? Tak naprawdę to aleph J w miniaturowej wersji (podobno).

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie "Kamyka" nie będziesz żałował. trochę tych wzmacniaczy zrobiłem i nikt nie narzekał na ich brzmienie.

Ostatecznie polecam także Aikido, trzymaj się z daleka od układu gdzie lampa mocy pracuje jako wtórnik katodowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o czymś takim

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o czymś takim

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ?

 

To był mój pierwszy otl, gra bardzo fajnie.

Tutaj możesz poczytać:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o czymś takim

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ?

Bardzo dobry wybór. 6N1P to niezłe lampy a na dodatek kupisz je po kilka zł sztuka. Oczywiście celuj w 6N1P-EW. Ale przygotuj się na to, że z byle jakim transformatorem do zasilacza daleko nie zajedziesz. Uzwojenie żarzenia musi być co najmniej na 4 A bo inaczej trafko sie zagotuje. Ja bym "umasowił" minus żarzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra a gdzie podłączyć żarzenie? Czy zrobić to zgodnie ze schematem gsmoka? Też zastanawiałem się nad tym układem z triody jako że to bardziej rozbudowana wersja tego co wyżej podałem z headwize, ale chyba narazie zrobię coś jak najprostrzego ;-). Minus żarzenia jest umasowiony ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co jak tego z headwize mogę zrobić o wiele szybciej i na pająka? To z triody to nie jest tylko bardziej rozbudowana wersja?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pająka to wcale nie jest takie proste jak się wydaje,to wyższa szkoła jazdy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem robiłem już wiele rzeczy na pająka i działało :P, szczególnie jak mam gotowy rysunek połączeń to myślę że sobie poradzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale tam też jest kilka rezystorów i jeszcze mniej bo 3 lampy a nie 4. Poza tym gdzieś przeczytałem że kamyk nie brzmi stereotypowo lampowo, a mnie chodzi właśnie o taki stereotypowe lampowe, ciepłe brzmienie. Kamyk brzmi lepiej od tego otl'a na 6n1p?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce się bawić z transformatorem bo ogranicza pasmo, a takie trafo które nie ogranicza to koszt jeszcze większy od wykonania takiego wzmacniacza. Zapytam się tak który brzmi cieplej ten z headwize/triody czy kamyk? A może brzmią podobnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam porównania do Kamyka, ale wykonałem i używam Aikido na lampach 6CG7 + 6N30P. Miałem równocześnie Espressivo z Felix Audio i mój Aikido został daleko w tyle fabryczne Espressivo. Zasilanie Salas SSHV2 oraz żarzenie zrealizowane rozdzielone na kanały L+R.

 

Nie mam jak edytować z komórki, więc napiszę jeszcze raz: mój Aikido zostawił daleko w tyle Espressivo. Inna klasa i jakość dźwięku w Aikido (na plus).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

źródło: PC mini ITX + Soekris DAM1021 R-2R DAC + Linux Audio Embedded System-SHADOW

wzmacniacz: DIY Aikido 6CG7 + 6N30P-DR słuchawki: Beyerdynamic T90, Yamaha HP-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam porównania do Kamyka, ale wykonałem i używam Aikido na lampach 6CG7 + 6N30P. Miałem równocześnie Espressivo z Felix Audio i mój Aikido został daleko w tyle fabryczne Espressivo. Zasilanie Salas SSHV2 oraz żarzenie zrealizowane rozdzielone na kanały L+R.

 

Nie mam jak edytować z komórki, więc napiszę jeszcze raz: mój Aikido zostawił daleko w tyle Espressivo. Inna klasa i jakość dźwięku w Aikido (na plus).

Popieram Aikido

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zdecydowałem że robię tego na 6n1p bo jest najtańszy myślę że jak na 1 lampowca i tak będę zadowolony. Mam tylko 1 pytanie co do zasilacza do tego otl'a z headwize czy mogę za kondensatory 2x47uf i 1x100uf użyć 330uf? Myślę że będzie ok ale wolę się dopytać. Na allegro są tanio rubycony i mógłbym kupić 2-3 sztuki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jako kondensator wyjściowy planuję użyć philipsa myślę że będzie ok?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zdecydowałem że robię tego na 6n1p bo jest najtańszy myślę że jak na 1 lampowca i tak będę zadowolony. Mam tylko 1 pytanie co do zasilacza do tego otl'a z headwize czy mogę za kondensatory 2x47uf i 1x100uf użyć 330uf? Myślę że będzie ok ale wolę się dopytać. Na allegro są tanio rubycony i mógłbym kupić 2-3 sztuki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jako kondensator wyjściowy planuję użyć philipsa myślę że będzie ok?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

C1, C3 muszą być dobrej (bardzo dobrej jakości), C5 też bardzo dobry i zbocznikowany MKP albo czymś foliowym i będzie dobrze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do c5 (biorę dobrego philipsa) i jego zbocznikowania nie będzie problemu i się z tym zgadzam bo leży w drodze sygnału i jest to kond wyjściowy. Co do C1 i C3 to nie widzę sensu ładowania nie wiadomo czego jak nie są w części sygnałowej? One tylko przecież ustalają dolną częstotliwość do jakiej przenosi wzmacniacz (a bardziej to z jakim spadkiem), chyba że się mylę, to niech mi ktoś wytłumaczy (wnioskuję to po symulacjach)? Mi bardziej chodziło o zasilacz w tamtym poście, a nie wzmacniacz. We wzmacniaczu wiem co do czego służy (przynajmniej tak mi się wydaję).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko 1 pytanie co do zasilacza do tego otl'a z headwize czy mogę za kondensatory 2x47uf i 1x100uf użyć 330uf?

Pewnie można ale jako pierwszy za mostkiem dałbym o mniejszej pojemności niż 330uF. Po co taki duży prąd udarowy dla diod mostka i uzwojenia anodowego transformatora. Ja bym się bardziej skupił na części zasilania dotyczącej żarzenia bo ono też ma wpływ na przydźwięk i to znaczny. Zważ, że autor użył konkretnego transformatora w tej konstrukcji (Hammond 269AX). I mając ten konkretny transformator użył kondensatora 1000uF za mostkiem i jemu napięcie żarzenia (stałe) wyniosło 6V przy sumarycznym prądzie dla trzech żarników lamp połączonych równolegle tj.1,9A. Dla lampy 6N1P zakres napięcia żarzenia wynosi od 5,7 do 6,9 V czyli wszystko ok. Ale ja nie jestem takim optymistą bo robiłem przedwzmacniacz na trzech 6N1P i właśnie sparzyłem się i to dosłownie na żarzeniu tych trzech lamp. Trafo o prądzie 2,7 A u mnie sobie nie poradziło. Rdzeń parzył po kilkunastu minutach pracy co nie jest sytuacją normalną dla pracy transformatora. Ogólnie mówiąc powodzenie konstrukcji lampowych niestety zależy w dużej mierze od jakości zasilacza o czym przekonałem się już kilka razy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie można ale jako pierwszy za mostkiem dałbym o mniejszej pojemności niż 330uF. Po co taki duży prąd udarowy dla diod mostka i uzwojenia anodowego transformatora. Ja bym się bardziej skupił na części zasilania dotyczącej żarzenia bo ono też ma wpływ na przydźwięk i to znaczny. Zważ, że autor użył konkretnego transformatora w tej konstrukcji (Hammond 269AX). I mając ten konkretny transformator użył kondensatora 1000uF za mostkiem i jemu napięcie żarzenia (stałe) wyniosło 6V przy sumarycznym prądzie dla trzech żarników lamp połączonych równolegle tj.1,9A. Dla lampy 6N1P zakres napięcia żarzenia wynosi od 5,7 do 6,9 V czyli wszystko ok. Ale ja nie jestem takim optymistą bo robiłem przedwzmacniacz na trzech 6N1P i właśnie sparzyłem się i to dosłownie na żarzeniu tych trzech lamp. Trafo o prądzie 2,7 A u mnie sobie nie poradziło. Rdzeń parzył po kilkunastu minutach pracy co nie jest sytuacją normalną dla pracy transformatora. Ogólnie mówiąc powodzenie konstrukcji lampowych niestety zależy w dużej mierze od jakości zasilacza o czym przekonałem się już kilka razy.

Wreszcie sensowna odpowiedź, dzięki. Czyli tak pierwszy kondensator za mostkiem mniejszy niż 330uf, przyjąłem i zanotowałem. Druga rzecz to muszę kupić odpowiednio mocny transformator (ok. 4 amperowy na żarzeniu). Mam jeszcze pytanie czy w zasilaniu żarzenia muszę użyć jakieś diody które podał autor czy mogę użyć zwykły mostek prostowniczy? W różnych projektach jest różnie (w kamyku jest zwykły mostek prostowniczy, a w niektórych projektach są diody np. schottkiego z serii sb-5xx)? Nie myślałem że układy lampowe są tak bardzo inne od tranzystorowych...uczę się od zera praktycznie ;).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie robił z kilku kondensatorów jednego. Zwiększa się ESR i maleje impuls. Rób jak na schemacie, te kilka złotych cię nie zbawi. Tak samo wydanie kilku zł więcej na dobre markowe części. Abstrahując od samego brzmienia kupujesz sobie trwałość, a przy wysokim napięciu to dosyć istotne.

 

Wreszcie sensowna odpowiedź, dzięki.

 

Przepraszam? Pierwsza sensowna, czy pierwsza, która ci się spodobała? Trochę postów tu jest i wypadałoby oddać kolegom sprawiedliwość, że chciało im się przekopać przez informacje, przez które ty się nie przekopałeś.

 

do stabilizowania żaru diody schottky np. 1n5822

 

aczkolwiek ja bym nie prostował chyba...

Popieram, mniejsze straty i lepiej odprowadzi ciepło niż mostek. A trochę prądu popłynie. Możesz spróbować nie prostować, potem ewentualnie dobudować prostownik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.