Skocz do zawartości
IGNORED

Kondensator elektrolityczny 50V czy 63V


lukcuk

Rekomendowane odpowiedzi

50V bo tańszy. Ogólnie bez znaczenia.

 

rozumiem ze cena to dobry argument.

Lecz głównie stawiam na jakość... Stąd to pytanie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pffff ... producent ??? i tak wszystko z Chińskiej Republiki Ludowej.

PODSUMOWANIE ;)

Po trzech latach będą pęcznieć, wylewać i wybuchać ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pffff ... producent ??? i tak wszystko z Chińskiej Republiki Ludowej.

PODSUMOWANIE ;)

Po trzech latach będą pęcznieć, wylewać i wybuchać ;)

 

Takie czasy , i tak cud że dopiero po trzech latach :)

Chyba tylko taka produkcja jeszcze utrzymuje przy życiu producentów....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pffff ... producent ??? i tak wszystko z Chińskiej Republiki Ludowej.

PODSUMOWANIE ;)

Po trzech latach będą pęcznieć, wylewać i wybuchać ;)

 

Mam kondensatory znanych producentów głównie for audio, w różnych sprzętach i mają niektóre 10lat i jakoś wszystko działa idealnie, nic nie wybucha, pojemność trzyma także nie wiem o co Ci chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uprzejmie proszę użytkownika ---- bum1234 ---- o nie komentowanie powyższego postu, a z głuchymi o wpływie i budowie kabli nie ma sensu dyskutować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężkie czasy nastały !

Kondensatory napęczniały.

Opuchnięte wydają odgłosy.

Syki, wylewy i inne toksyczne wyziewy ;)

i ... tak pęczniały i pęczniały... ... .. .

A na koniec, wszystkie po wybuchały !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jeszcze przed 10 laty jeszcze robili dobre kondy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam problemów z kondensatorami ale ważne jest źródło skąd pochodzą, czy aby jakiś nie odpad produkcyjny

 

Tu jest bezpiecznie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uprzejmie proszę użytkownika ---- bum1234 ---- o nie komentowanie powyższego postu, a z głuchymi o wpływie i budowie kabli nie ma sensu dyskutować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też HFO polecam, mają siedzibę akurat obok mojej pracy, asortyment może nie największy, ale nie kombinowany i bardzo sympatyczny kontakt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę poczytać specyfikacje tam jest napisane jaki czas bezawaryjnej pracy jest. Nawet kultowy ostatnio Miflex podaje :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykład polski producent kondensatorów " ELWA " ( także elektrolitycznych ... ) daje gwarancję minimum 40 lat. Natomiast maksymalny czas pracy tych elektrolitów nie jest zany. Wiadomo jest tylko, że w dalszym ciągu działają i działają.... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziął z sufitu!!! na 1000 % :)

 

Inna sprawa że mam takowy z 1979 pracujący w urządzeniu jakieś ponad 100'000 godzin i nic mu się nie dzieje ale!!!

 

Był segregowany na 7 piętrze tegoż budynku (produkcja dla wojska)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam radia z 70 lat i działają bez problemu - polskie i zagraniczne. Nie sądzę żeby Elwa dała taką gwarancję. Audiofile by się o te kondensatory zabijali :)

 

Wszystko zależy od eksploatacji - w moim działkowym eltronie musiałem wszystkie powymieniać. Nie trzymały pojemności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oczywiście żarty, ale fak faktem że mając reprezentacyjne egzemplarze ( pokazowe ) z 1976 i 77 roku wraz oryginalnymi elektrolitami. Chyba ze 3 szt. miły obniżona pojemność 2szt po 2,2uF i 1 po 4,7uF i zostały wymienione na inne elwa z tzw. wylutu. Reszta ma wartości nawet nieco wyższe aniżeli fabryka zaleca ;) Stąd moje domniemanie że chyba musieli dobrze te kondy zwijać - skoro 40 dychy a nawet więcej mają i ... - nic sie z nimi nie dzieje......

W odsłuchach w przeciw fazie ( różnica międzykanałowa ) brzmi znakomicie, bez zniekształceń i szumów. Wszystkie moduły zestrojone fazowo tak więc bardziej wybrzmiewa to jako QUADRO aniżeli inne podobne wyroby z czasów PRL -u ... Na potrzeby testowe wymieniałem niektóre elektrolity na nowe i okazało sie, że wzrosły szumy w odsłuchu międzykanałowym jak i podatność na zakłócenia.

 

Proszę założyć słuchawki i wybrać opcję HD , !!! POSŁUCHAJ !!! w około 3 minucie filmu Pink Floyd w wersji nieznanej ;) Zwróć uwagę że wnętrze jest wypełnione kolorem niebieskim - tak jak 40 lat temu ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę założyć słuchawki i wybrać opcję HD , !!! POSŁUCHAJ !!! w około 3 minucie filmu Pink Floyd w wersji nieznanej ;) Zwróć uwagę że wnętrze jest wypełnione kolorem niebieskim - tak jak 40 lat temu ;)

 

Bzdura, jeszcze tego Radmora nie było! Królował wtedy następca Meluzyny (żałuję że jej nie miałem , ładniejsza była i u kolegi rodziców grała) WS 102/TS 102 Kleopatra Hi Fi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pracy mam Kleopatrę w zestawie. Wszystko w oryginale. Codziennie 8 godzin gra :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pracy mam Kleopatrę w zestawie. Wszystko w oryginale. Codziennie 8 godzin gra :)

 

Pierwsze co się pozbyłem to kolumny, już po roku! a później po dwóch wzmacniacza. Tuner się im najbardziej udał mimo że jakiś super czuły nie był bo tylko 30 stacji na antenie dachowej łapał. No i te wyskakujące programatory stacji masz do dzisiaj . ARC też się od nowości rozstrajał :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc przynajmniej niektórzy znają moc Elwy, Chińczyk po 2 - 3 latach puchnie lub nagle wybuchnie. Elwa takich okropności nierobi ;)

" ELWA "

Gdy już dogorywa

Delikatnie brzmienia ubywa...

Ze starości jej niebieskość wyblaknie.

Mimo wszystko się nie rozpadnie.

Do końca na swoim stanowisku trwa.

Wszystko po to, by nasz system grał i grał.

 

" Chińczyk "

Podczas odsłuchu.

Dochodzi do wybuchu.

A jeśli nawet nie wybuchnie.

Bardzo mocno spuchnie.

Minęły dwa lata i 3 miesiące.

Nowe Sanyo, Sony i inne stoją w biedronce.

I tak interes się kręci i kręci.

Człowiek to brudas - produkuje śmieci;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elwy mają jedną fajną właściwość. Po podłączeniu do długich przewodów i podaniu odpowiednio wysokiego napięcia pięknie wybuchały :) W dzieciństwie zdetonowałem sporo elw :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzieciństwie zdetonowałem sporo elw :)

Ja też ;)

 

 

 

Bzdura, jeszcze tego Radmora nie było! Królował wtedy następca Meluzyny

O0o0Ooo...o i tu Ciebie mam ;) Niema co sie wykłócać o te kilka miesięcy w tą czy inną stronę... Fakt faktem, że istniały kompletne egzemplarze testowe / odsłuchowe które przetrwały w jednym kawałku do dzisiaj ;) Co najmniej kilka sztuk ma się znakomicie a nawet wręcz można przeprowadzić jedyną w swoim rodzaju, a może nawet w skali światowej prezentacje dźwięków z różnicy międzykanałowej ;D Jak na 40-latka jest GRUBO i to nawet bardzo grubo ;)

Trudno powiedzieć ile ich tak naprawdę skręcili, oficjalne źródła raczej są lakoniczne i chyba nie do końca rzetelne... Moje najlepsze sztuki i chyba troszkę kontrowersyjne to Gdynianin i Warszawiak. Ten z miasta stołecznego prawdopodobnie stał u jakiegoś kutasa z partii bo przeciętny kowalski co najwyżej mógł w tych czasach wystać w kolejce poczciwą Kleopatrę ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po trzech latach będą pęcznieć, wylewać i wybuchać ;)

Mam dostęp do różnych urządzeń mających po 10+ lat i z kondensatorami jest w porządku. To nie prawda, że wszystkie kondensatory są jednakowo g.. jakości. To nie prawda też, że wszystko co wyprodukowane w Chrl jest g... jakości. W Chrl można wyprodukować ideał jak i szajs - co tylko zlecisz. ... a że konsumentów wielu sprzedawców traktuje jak głupków, to zlecają często w Chinach produkcję szajsu po najniższych kosztach.

 

Generalnie jak z kondensatorami dzieje się to co napisałeś po 3 latach, to urządzenie jest g..ej jakości (projekt i/lub części, np. kondensatory)

 

Panowie ...

Które lepsze elektrolity 50V czy 63V ? gdy napiecie na silaczu wynosi 32V

Zakładając, że oba są identycznej jakości to lepszy jest 63V (choć 50V i tak daje już ogromny margines bezpieczeństwa, więc to trochę sztuka dla sztuki)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dostęp do różnych urządzeń mających po 10+ lat i z kondensatorami jest w porządku. To nie prawda, że wszystkie kondensatory są jednakowo g.. jakości. To nie prawda też, że wszystko co wyprodukowane w Chrl jest g... jakości. W Chrl można wyprodukować ideał jak i szajs - co tylko zlecisz. ... a że konsumentów wielu sprzedawców traktuje jak głupków, to zlecają często w Chinach produkcję szajsu po najniższych kosztach.

 

Generalnie jak z kondensatorami dzieje się to co napisałeś po 3 latach, to urządzenie jest g..ej jakości (projekt i/lub części, np. kondensatory)

Tak, i tu pełna zgoda. CHINY dysponują znaczne bardziej zaawansowanymi technologiami niż np. POLSKA.

To widać choćby po ich ostatnich osiągnieciach. Potrafią i także mają w swojej ofercie produkty wysokiej jakości. Zauważ, że skoro 60 lat temu potrafiono zwijać kondensatory które działają do dzisiaj, niema żadnego, ale to żadnego usprawiedliwienia dla jakiegokolwiek kraju który wytwarza śmiecie działające tak krótki okres czasu.

Mówi się tyle o ekologii, OCHRONIE SRODOWISKA a produkuje sie " sztucznie " na niespotykaną skale śmiecie. Proszę zwrócić uwagę, że moje wierszyki są o charakterze humorystycznym, tak samo jak wrzucenie zdjęcia tego starego radia z polskimi kondensatorami Elwa. Pokazuje ten problem w sposób możliwie łagodny.

Czasem chodzę do chińskiej restauracji - żarcie pycha ! Mam kilku kolegów chińczyków - it's OK ;) Niektórzy mają nawet chińskie wzmacniacze lampowe i nie narzekają - nawet po 5 latach w elektrolity w nich nie wylewają.

Podsumowanie:

Moim zdaniem pastwo środka systematycznie samo sobie psuje opinie i powoli klienci będą a nawet już to robią, odwracają się od kupowania niskiej jakości produktów które są często toksyczne a nawet zagrażające zdrowiu i życiu. Osobiście jeżeli już coś kupuje wyprodukowanego w chinach, upewniam się czy jest to produkt certyfikowany. Choć to też nie zawsze jest gwarancją. ... Podróbki i wpływy mafijne są tak daleko posunięte, że tak naprawdę trzeba sporo się natrudzić by odróżnić jedno od drugiego. Przykładowo ja podgrzewam badany kondensator do około 100 stopni i dokonuje pomiaru... Tak samo zamrażam do około - 5 stopni i pomiar.... Po takim potraktowaniu niektórych komponentów elektronicznych mam durzą pewność, że ów produkt pochodzący nawet z Chin, nie rozczaruje mnie po 2 - 4 latach eksploatacji ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 18

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.