Skocz do zawartości
IGNORED

Amplituner + zestaw głośników 5.1 do 3000,- PLN


d2uriel

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Zgłaszam się do Was z prośbą o pomoc w doborze amplitunera oraz zestawu głośników 5.1 do niego. Do wydania mam maksymalnie 3000,- PLN, ale oczywiście im mniej, tym lepiej. Czego oczekuję? Poniżej lista.

 

Amplituner:

  1. Musi być czarny, niewysoki i podłużny. Coś na styl tego z załącznika. Maksymalna szerokość: 400mm, wysokość: 200mm.
  2. Musi oczywiście umożliwiać podłączenie zestawu 5.1.
  3. Wymaganych jest kilka wejść audio (w jakiejkolwiek postaci).
  4. Moc wyjściowa większa niż 75W.

Głośniki:

  1. Wszystkie głośniki powinny być w czarnym kolorze.
  2. Satelity będą wisiały w narożnikach pokoju, więc powinny być niezbyt duże (nie chcę wysokich stojących!).
  3. Muszą współpracować z sugerowanym amplitunerem.

Wszystko to będzie podłączone do komputera typu Media Center, który składam we własnym zakresie oraz telewizora Sony Bravia KDL 46EX725.

 

Jeżeli trzeba więcej szczegółów, to śmiało pytajcie. Chciałbym dobrać jak najlepszy zestaw (jak każdy zapewne), a nie byle jakie badziewie.

 

Z góry dziękuję za pomoc!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę cię martwić kolego ale z takim budżetem ciężko będzie znaleźć coś co właśnie nie będzie "byle jakim badziewiem" . Ja obecnie jestem na etapie poszukiwań, dysponuje nieco większym budżetem i dodatkowo mam już amplituner a problem jest niemały. Ty szukasz zestawu 5.1 a więc z subwooferem. W ostatnim czasie przetestowałem wiele zestawów w różnych kategoriach cenowych żeby mieć porównanie i doszedłem do wniosku że na sam sub trzeba przeznaczyć min 1000zł żeby to grało faktycznym basem a nie tylko dudnilo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć amplituner kina domowego z mocą 75W na kanał to sprawa bardzo trudna, bo to pułap amplitunerów grubo powyżej 2,5-3k, więc zestawu kolumn 5.1 już nie kupisz do tego. Sugeruje kubeł zimnej wody;).

Jeśli te minimum 75W tylko w trybie stereo to spokojnie, bo za 1600zł spełnia to założenie sporo amplitunerów kinowych np. Yamaha 479, Onkyo 535, wystarczy wtedy na tani set 5.0 z subem typu Taga 606, Stx F200

Satelity będą wisiały w narożnikach pokoju, więc powinny być niezbyt duże (nie chcę wysokich stojących!).

No za te pieniądze jeszcze tylne stojące chciałbyś ? Zresztą wspomniane amplitunery nawet z wyższego pułapu niż 3k miały by problem z poprawnym wysterowaniem tylnych podłogowych kolumn.

 

Wymaganych jest kilka wejść audio (w jakiejkolwiek postaci).

Jak kupujesz kino to najważniejsze są wejścia hdmi i optyk, a audio RCA są, ale zwykle ze dwa.

Jeżeli trzeba więcej szczegółów, to śmiało pytajcie. Chciałbym dobrać jak najlepszy zestaw (jak każdy zapewne), a nie byle jakie badziewie.

Szczegółów to prawie nie podałeś żadnych , bo nie ma metrażu - mega ważna sprawa, brzmienia, wyposażenia itd.

Podając maks szerokość i wysokość w zasadzie ograniczyłeś się do jakiś midi zestawów, wątpliwej wydajności.

Proponuje Ci poczytać trochę jakiś artykułów, testów, czy innych tematów żeby mieć jakieś wyobrażenie o możliwościach amplitunerów i brzmieniu różnych marek, bo oczekiwania masz spore, a budżet mały, możesz mocno się rozczarować.

Wszystkie głośniki powinny być w czarnym kolorze.

No właśnie... najpierw wybierz modele, a potem wybierzesz kolor głośników, czy obudowy, to nie jest problem.

Bo tak to jak przysłowiowa blondynka, co wchodzi do salonu samochodowego i prosi o samochód, ale jaki- pyta handlowiec, no czerwony-odpowiada dziewczę !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.