Jump to content
IGNORED

SYNTHESIS - Art In Music

Kamil Ełk

Recommended Posts

Wiem że być może to nie najlepszy dział forum na temat produktów SYNTHESIS i bardziej pasowałoby zamieścić temat do działu "KLUBY". Jednak myślę że łatwiej będzie tutaj w "Lampa" użytkownikom którzy zetknęli się z tymi produktami i chcieliby podzielić się swoją wiedzą zahaczyć o ten temat i coś skrobnąć. Na forum nie wiele jest informacji, wpisów o synthesis, stąd potrzeba założenia takiego tematu wydaje się być na miejscu.

Zacznę od siebie, jestem początkującym entuzjastą i odbiorcą wrażeń ze sprzętu audio.Synthesis Ensemble jest moją pierwszą lampą i drugim wzmacniaczem po tranzystorze arcam 9. Poszukiwałem jakościowo lepszego następcy do napędzenia swoich małych ale prądożernych monitorków dynaudio 42. Jako że mieszkam gdzie mieszkam :) nie mam blisko do salonów audio ze sprzętem używanym bo z założenia wolę używany lepszej klasy/jakości w cenie nowego. Stąd u mnie jedyne wyjście kupno z aukcji a odsłuch na polu wyobraźni :) z wpisów z forum, udało mi się dojść do ugody ze sprzedawcą że będę mógł go zwrócić do 14 dni. Jest to ogólnie jak wiadomo nie najlepszy sposób dobory sprzętu, ale w moim szczególnym wypadku chyba najbardziej optymalny. Piszę to w zasadzie już informując że nie miałem jak porównać tego wzmacniacza z innym oprócz po zakupie ze swoim wcześniejszym. Koniec końców swego ryzyka na dzień dzisiejszy jestem zadowolony z tej lampy, jest ona postępem w wielu aspektach dźwięku w stosunku do wcześniejszego wzmacniacza, od cech materialnych: barwy, faktur, blasku, masy, bardziej organicznego wokalu, powietrza po analityczne: większej ilości informacji, głębi sceny nieznacznie lepiej ale jednak ogniskowania źródeł dzwięków na scenie. Synthesis po setupach systemów choćby z YT wydaje się być optymistyczny otóż połączenia bywają z wiele droższymi komponentami reszty systemu np z Wietnamskiego kanały Stereo Channel z kolumnami Brodmann Acoustics VC 2 za około 10tys funtów.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czy innego systemu w którym jest odtwarzacz Synthesis DC 14 CD gdzie w reszcie toru są kolumny German Physiks

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To tyle na polu internetowym a jak analiza z porównań z życia użytkowników i tu miejsca dla takich wpisów. Pozdrawiam, Kamil.

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Posiadałem kilka lat Nimisa firmy Synthesis i byłem z niego bardzo zadowolony. Niezwykle klarowny dźwięk z piękną średnicą i wysokimi, basy bardzo dobrze kontrolowane i nie przeładowane, scena szeroka. Odkupiłem go jako nowego od Pana Jarka Waszczyszyna z Krakowa (Lektor IV). Współpracuje nawet z kolumnami o efektywności poniżej 90dB ale wiadomo najlepiej się spisuje jak każda lampa z kolumnami o efektywności powyżej 93dB, polecam kolumny niedoceniane a dobre z bardzo dużą efektywnością firmy kanadyjskiej "Paradgim" najlepiej te wyższe modele. Sprzedałem, ponieważ w moich warunkach i słuchaniu muzyki z doskoku lepiej się spisuje tranzystor bo nie muszę czekać na rozgrzanie sięgające od 5 do 20 minut.

Najlepiej jako końcowe kupić lampy Telefunkena może gdzieś jeszcze dostaniesz mało zniszczone.

Posiadałem kilka lat Nimisa firmy Synthesis i byłem z niego bardzo zadowolony. Niezwykle klarowny dźwięk z piękną średnicą i wysokimi, basy bardzo dobrze kontrolowane i nie przeładowane, scena szeroka. Odkupiłem go jako nowego od Pana Jarka Waszczyszyna z Krakowa (Lektor IV). Współpracuje nawet z kolumnami o efektywności poniżej 90dB ale wiadomo najlepiej się spisuje jak każda lampa z kolumnami o efektywności powyżej 93dB, polecam kolumny niedoceniane a dobre z bardzo dużą efektywnością firmy kanadyjskiej "Paradgim" najlepiej te wyższe modele. Sprzedałem, ponieważ w moich warunkach i słuchaniu muzyki z doskoku lepiej się spisuje tranzystor bo nie muszę czekać na rozgrzanie sięgające od 5 do 20 minut.

Najlepiej jako końcowe kupić lampy Telefunkena może gdzieś jeszcze dostaniesz mało zniszczone.

Dziękuję za info. No to miałeś zacnego odsprzedającego. Z tego co czytam to paradigmy są jasne, zaś kiedyś przeczytałem że nimis w stosunku do ensemble jest cieplejsz jeśli tak to połączenie z tym pierwszym wzmacniaczem ma większą rację pomyślnego bytu.

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Dziękuję za info. No to miałeś zacnego odsprzedającego. Z tego co czytam to paradigmy są jasne, zaś kiedyś przeczytałem że nimis w stosunku do ensemble jest cieplejsz jeśli tak to połączenie z tym pierwszym wzmacniaczem ma większą rację pomyślnego bytu.

Jak słuchałem Nimisa na Paridgm to miałem sterujące Gold Tung-Sol a końcowe Elektro Harmonicsy. Lampy Softek oryginalnie występujące w Nimisie grały średnicą z małym basem.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.