Skocz do zawartości
IGNORED

SYNTHESIS - Art In Music


Kamil Ełk

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że być może to nie najlepszy dział forum na temat produktów SYNTHESIS i bardziej pasowałoby zamieścić temat do działu "KLUBY". Jednak myślę że łatwiej będzie tutaj w "Lampa" użytkownikom którzy zetknęli się z tymi produktami i chcieliby podzielić się swoją wiedzą zahaczyć o ten temat i coś skrobnąć. Na forum nie wiele jest informacji, wpisów o synthesis, stąd potrzeba założenia takiego tematu wydaje się być na miejscu.

 

Zacznę od siebie, jestem początkującym entuzjastą i odbiorcą wrażeń ze sprzętu audio.Synthesis Ensemble jest moją pierwszą lampą i drugim wzmacniaczem po tranzystorze arcam 9. Poszukiwałem jakościowo lepszego następcy do napędzenia swoich małych ale prądożernych monitorków dynaudio 42. Jako że mieszkam gdzie mieszkam :) nie mam blisko do salonów audio ze sprzętem używanym bo z założenia wolę używany lepszej klasy/jakości w cenie nowego. Stąd u mnie jedyne wyjście kupno z aukcji a odsłuch na polu wyobraźni :) z wpisów z forum, udało mi się dojść do ugody ze sprzedawcą że będę mógł go zwrócić do 14 dni. Jest to ogólnie jak wiadomo nie najlepszy sposób dobory sprzętu, ale w moim szczególnym wypadku chyba najbardziej optymalny. Piszę to w zasadzie już informując że nie miałem jak porównać tego wzmacniacza z innym oprócz po zakupie ze swoim wcześniejszym. Koniec końców swego ryzyka na dzień dzisiejszy jestem zadowolony z tej lampy, jest ona postępem w wielu aspektach dźwięku w stosunku do wcześniejszego wzmacniacza, od cech materialnych: barwy, faktur, blasku, masy, bardziej organicznego wokalu, powietrza po analityczne: większej ilości informacji, głębi sceny nieznacznie lepiej ale jednak ogniskowania źródeł dzwięków na scenie. Synthesis po setupach systemów choćby z YT wydaje się być optymistyczny otóż połączenia bywają z wiele droższymi komponentami reszty systemu np z Wietnamskiego kanały Stereo Channel z kolumnami Brodmann Acoustics VC 2 za około 10tys funtów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czy innego systemu w którym jest odtwarzacz Synthesis DC 14 CD gdzie w reszcie toru są kolumny German Physiks

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To tyle na polu internetowym a jak analiza z porównań z życia użytkowników i tu miejsca dla takich wpisów. Pozdrawiam, Kamil.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadałem kilka lat Nimisa firmy Synthesis i byłem z niego bardzo zadowolony. Niezwykle klarowny dźwięk z piękną średnicą i wysokimi, basy bardzo dobrze kontrolowane i nie przeładowane, scena szeroka. Odkupiłem go jako nowego od Pana Jarka Waszczyszyna z Krakowa (Lektor IV). Współpracuje nawet z kolumnami o efektywności poniżej 90dB ale wiadomo najlepiej się spisuje jak każda lampa z kolumnami o efektywności powyżej 93dB, polecam kolumny niedoceniane a dobre z bardzo dużą efektywnością firmy kanadyjskiej "Paradgim" najlepiej te wyższe modele. Sprzedałem, ponieważ w moich warunkach i słuchaniu muzyki z doskoku lepiej się spisuje tranzystor bo nie muszę czekać na rozgrzanie sięgające od 5 do 20 minut.

Najlepiej jako końcowe kupić lampy Telefunkena może gdzieś jeszcze dostaniesz mało zniszczone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadałem kilka lat Nimisa firmy Synthesis i byłem z niego bardzo zadowolony. Niezwykle klarowny dźwięk z piękną średnicą i wysokimi, basy bardzo dobrze kontrolowane i nie przeładowane, scena szeroka. Odkupiłem go jako nowego od Pana Jarka Waszczyszyna z Krakowa (Lektor IV). Współpracuje nawet z kolumnami o efektywności poniżej 90dB ale wiadomo najlepiej się spisuje jak każda lampa z kolumnami o efektywności powyżej 93dB, polecam kolumny niedoceniane a dobre z bardzo dużą efektywnością firmy kanadyjskiej "Paradgim" najlepiej te wyższe modele. Sprzedałem, ponieważ w moich warunkach i słuchaniu muzyki z doskoku lepiej się spisuje tranzystor bo nie muszę czekać na rozgrzanie sięgające od 5 do 20 minut.

Najlepiej jako końcowe kupić lampy Telefunkena może gdzieś jeszcze dostaniesz mało zniszczone.

 

Dziękuję za info. No to miałeś zacnego odsprzedającego. Z tego co czytam to paradigmy są jasne, zaś kiedyś przeczytałem że nimis w stosunku do ensemble jest cieplejsz jeśli tak to połączenie z tym pierwszym wzmacniaczem ma większą rację pomyślnego bytu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za info. No to miałeś zacnego odsprzedającego. Z tego co czytam to paradigmy są jasne, zaś kiedyś przeczytałem że nimis w stosunku do ensemble jest cieplejsz jeśli tak to połączenie z tym pierwszym wzmacniaczem ma większą rację pomyślnego bytu.

 

Jak słuchałem Nimisa na Paridgm to miałem sterujące Gold Tung-Sol a końcowe Elektro Harmonicsy. Lampy Softek oryginalnie występujące w Nimisie grały średnicą z małym basem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.