Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz CA Azur 650A vs Amplituner stereo HK HK3490


adams84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

od pewnego czasu jestem na etapie doświadczania różnic w sprzęcie i na własne uszy sprawdzania jaki wpływ na jakośc muzyki ma cena. Przygodę z muzyką rozpocząłem około 15 lat temu kiedy to dostałem swoją pierwszą mini wieżę Sony. W domu mieliśmy już od wielu lat sprzęt Unitry(kompletowany przez ojca):

-wzmacniacz

-tuner

-korektor

-CD

-kasetę

wszystko odtwarzane na kolumnach Alton 110W

Miałem porównanie różnicy w jakości nowej mini wieży ok 1200zł i starego sprzętu.

Teraz po wielu latach zachciało mi się znów dobrej jakości muzyki w domu.

 

I ETAP

Kupiłem głośniki firmy Taga Harmony Coral F-80-koszt 4000zł. Podpiąłem pod starą mini wieżę i szok. Takiej jakości muzyki nie słyszałem już od lat. Pięknie:)

 

II Etap

Mając już głośniki rozpocząłem poszukiwań amplituner. Po przeczytaniu miliona postów na tym i innych forum(także zagranicznych) wybór padł na używany Harman Kardon HK 3490. Tym razem różnica była mniejsza niż w pierwszym przypadku ale nadal spora. Oczywiście wkrętka na sprzęt poszła dalej i nadal mnóstwo czytania na forum ponieważ odtwarzaczem CD było DVD za ok 200zł kupione kilka lat temu.

 

III ETAP

Chciałem kupic CD ale na początek umówiłem się do salonu na odsłuch. Wziąłem to moje DVD i porównywałem w salonie z Marantzem 6004 cena ok 1200zł na podobnej klasy sprzęcie do posiadanego(ONKYO TX8150 i Zensory 7). Różnica owszem była to to już naprawdę detale. Pan w sklepie powiedział że słyszy różnicę ale tego się trzeba nauczyc. Oczywiście pomysł kupowania CD pojawił się po przeczytani wielu postów turbo fachowców twierdzących że różnica między CD i DVD jest ogromna(Panowie różnica to jest między białym TV a kolorowym:) ) Po własnych doświadczeniach odpuściłem.

 

IV ETAP

Oczywiście po przeczytaniu kolejnego miliona postów kupuje wzmacniacz. Przecież każdy na tym forum wie, że wzmacniacz jest o niebo lepszy. Znowu pojawiały się problemy KTÓRY , ale w końcu wybrałem. Cambridge Audio Azur 650A. Napisałem nawet pytanie do użytkownika Q21(jeszcze raz dziękuję za odpowiedz i pomoc) czy warto zamieniac ten mój marny ampli hk3490 na wspomniany wcześniej wzmacniacz za ok 500zł dopłaty. Odpowiedz była warto i że usłyszę różnicę DUŻĄ. Zamówiłem przyszedł. Podłączam i......... :( Ok gra ładnie nawet bardzo ładnie ale i jest to różnica jak niektórzy piszą miażdżąca.

Powiem tak gra inaczej lecz mnie styl hk odpowiada bardziej. Góra jest bardziej ostra w HK basy podobne byc może CA many więcej szczegółów ale znów i trzeba naprawdę wychwycic. Siedzę dziś cały dzień od rana i słucham płyt płyt które znam na pamięc i na siłę próbuję znaleźc te detale. CIĘŻKO.

Jadę jutro do ojca może on zauważy tą HIPER TURBO MEGA przewagę wzmacniaczy nad ampli. Na tą chwilę jestem troszkę zdegustowany tym co tu kochani piszecie a tym co doświadczyłem sam. Dodam że głuchy nie jestem gram na gitarach śpiewam i tzw "słuch mam". Proszę przyjedzcie zapraszam nauczcie mnie dostrzegac te niuanse. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Wchodząc do Twojego tematu nie czytając jeszcze opisu miałem napisać "owszem 651 to wyzszy model i nieco lepszy ale czy będzie dla Ciebie nie wiem bo różnica w charakterze brzmienia z Harmanem jest spora. A niektórzy taką barwę lubią".

 

Po przeczytaniu wątku jesteśmy blisko podobnego zdania.

Ile już słuchasz na nim muzyki?

 

Daj mu sięwygrzać. Wzmacniacze z czasem grają lepiej. Dodatkowo niektóre modele dopiero po ok. godzinie grania zaczynają brzmieć prawidłowo. Każdo razowo urządzenie musi się nagrzać.

 

Fakt faktem charakteru brzmienia nie zmienisz. Może warto by pomyśleć o wymianie na NAD 356 BEE. Jest bliższy brzmieniu Harmana.

 

Daj znać po 2 dniach odsłuchu do jakich wniosków doszedłeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile już słuchasz na nim muzyki?

 

Daj mu sięwygrzać. Wzmacniacze z czasem grają lepiej. Dodatkowo niektóre modele dopiero po ok. godzinie grania zaczynają brzmieć prawidłowo. Każdo razowo urządzenie musi się nagrzać.

 

Pytasz ile słucham muzyki czy sprzętu. Muzyki od zawsze na tym forum jestem od 2 miesięcy. Ca 650a kupiłem używanego więc z tym wygrzaniem to chyba już ma to za sobą :). Słuchałem Harman bardzo mi się podobało ale.... człowiek czyta te wszystkie rzeczy i sam sobie wmawia, oj jak kupię prawdziwy wzmacniacz to dopiero będzie czad a tu masz :(((( Kolejna życiowa nauczka traktuj fora z lekkim przymrużeniem oka.

P.S.

Dzisiaj od tego ciągłego wachlowania kablami, płytami trochę się już zmęczyłem, lecz pomiar trwa bez przerwy od rana:) Sąsiedzi pewnie dostają już hopla no ale trzeba przetestowac nowe nabytki :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Amplituner a wzmacniacz to niebo a ziemia"....."Amplituner a wzmacniacz to niebo a ziemia"....."Amplituner a wzmacniacz to niebo a ziemia"......."Amplituner a wzmacniacz to niebo a ziemia" - slogan powtarzany bezmyślnie przez wielu.

 

Doprecyzujmy to stwierdzenie - "G...niany amplituner do kina domowego z niskiej półki a wzmacniacz to niebo a ziemia" i to jest bliższe prawdy.

 

Nie utożsamiajcie ludzie amplitunera KD z amplitunerem stereo bo to dwie różne bajki !!

 

Nie ma więc dziwne , że kolega Adams84 jest nieco rozczarowany bo róznicy niemal żadnej a wręcz z opisu się wydaje że nastąpił regres jakości...

 

Adams84 używasz regulatorów barwy czy słuchasz "po audiofilsku" ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że faktycznie może być nie wygrzany. Ale to raczej nie to.

To na pewno dobry wzmacniacz ale może po prostu nie dla Ciebie. Jak kupiłeś uzywkę to odsprzedaż ją za tyle samo lub niewielką stratą. Nic się nie bój.

 

Ale daj mu jeszcze troche czasu na oswojenie.

Doprecyzujmy to stwierdzenie - "G...niany amplituner do kina domowego z niskiej półki a wzmacniacz to niebo a ziemia" i to jest bliższe prawdy.

 

Nie utożsamiajcie ludzie amplitunera KD z amplitunerem stereo bo to dwie różne bajki !!

 

Niestety wiele osób tu na forum uważa żę właśnie jest przepaść pomiędzy amplitunerami STEREO a wzmacniaczami z podobnego pułapu cenowego. Moim zdaniem jesli ktoś szuka funkcjonalności i nie podłącza tylko CD czy gramofonu to ampli stereo jest naturalnym wyborem. Jego różnice są subiektywne.

 

Właśnie może nieco poreguluj gałki? Przy głośniejszym graniu będą większe zniekształcenia ale może uzyskasz satysfakcjonujący dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adams84 używasz regulatorów barwy czy słuchasz "po audiofilsku" ?

Rozumiem, że po audiofilsku oznacz DIRECT. Wolę opcję własnych ustawień, ale jedno co rzuciło się w uczy. Opcje własne czyli treble i bas ustawiam często do dane płyty a czasami nawet piosenki fakt męczące ze względy na brak tej funkcji zdalnej ale.....co poradzę :)

 

Jak kupiłeś uzywkę to odsprzedaż ją za tyle samo lub niewielką stratą. Nic się nie bój.

Wystawione o godz 13, pół godziny temu sprzedane.

 

P.S.

Zjadłem obiad i po 16 zacząłem katowac PINK FLOYD ENDLESS RIVER fragmencik na wzmacniaczu i ten sam na ampli. Chciałem porównac czy wszystkie szczegóły będą słyszane na ampli. Bardzo podobnie żeby nie pisac identyko.

Jutro z rana moja przygoda wzmacniacz vs ampli stereo zakończy się definitywnie i chyba przygoda z doświadczeniami audio też :(

Troszkę się temat jednak liznęło :) i było bardzo przyjemnie. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje tylko zapytać jak jest u Ciebie z akustyką?Bo nie można zapomnieć że to też jest bardzo ważna rzecz w odsłuchu muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje tylko zapytać jak jest u Ciebie z akustyką?Bo nie można zapomnieć że to też jest bardzo ważna rzecz w odsłuchu muzyki.

ale chyba nie jest ważniejsze od sprzętu, a sprzęt testowany w tych samych warunkach. Pokój ok 25m2 z dywanem dużym narożnikiem stołem i 2 szafki rtv. Kolumny odsunięte od ściany ok 0,5m. Nie wiem wiele o akustyce ale wydaje mi się że to nie to.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adams84: Ja mam identyczne spostrzeżenia do Twoich.

 

1. Kolumny to podstawa systemu - zmiana ma kolosalne znaczenie na brzmienie.

 

2. Napęd: wzmacniacz czy amplituner - tutaj zmiana jest słyszalna ale juz nie tak jak dla kolumn - ale kupując czy to wzmacniacz stereo (mam Denon PMA 720 AE) czy amplituner kina domowego (miałem Denon AVR 1804) z pułapu cenowego 1500 pln dostajemy bardzo podobną jakość brzmienia - małe zniekształcenia i nie wiele braków w odtwarzaniu.

 

Charakter brzmienia jest inny więc teoretycznie lepszy wzmak. stereo może brzmieć strasznie z danymi kolumnami. Wzmacniacz stereo za te same pieniądze będzie miał wyższą moc - ale kto słucha w domu na wyżej niż 9:30 - szaleniec?

 

Kino domowe daje nam znacznie więcej za te same pieniądze - mamy dekodery DTS - wbudowanego DACa, czasami odtwarzacz z USB itp - ale przede wszystkim pełna regulacja wszystkiego z pilota - różne systemy poprawy akustyki pokoju itp.

 

3. Źródło: tutaj różnice są znikome w systemie do 10 000 - fakt nie oczekujmy super brzmienia od DVD za 100 zł - chociaż zauważyłem że takie marne DVD z dobrym materiałem (DVD Audio) może już śmiało konkurować z CD za 10x droższym.

 

4. Ważne są też nagrania - tutaj chyba tak samo jak wzmacniacz - dobra płyta CD zagra lepiej niż najlepszy FLAC.

 

 

Co do wygrzewania się sprzętu to ja słyszę zmianę brzmienia po tym jak sprzęt pogra 30 minut - staje się mniej ostre, lepiej dociążone na dole cieplejsze i muzykalniejsze - ciekawe czy to zawieszenie w kolumnach czy po prosty elektronika.

 

Pozostaje tylko zapytać jak jest u Ciebie z akustyką?

 

Akustyka ma kolosalne znaczenie - ale w w/w oba sprzęty grały w tym samych warunkach - więc argument bez znaczenia.

 

ale chyba nie jest ważniejsze od sprzętu, a sprzęt testowany w tych samych warunkach. Pokój ok 25m2 z dywanem dużym narożnikiem stołem i 2 szafki rtv. Kolumny odsunięte od ściany ok 0,5m. Nie wiem wiele o akustyce ale wydaje mi się że to nie to.

 

Pochodź po pokoju a na pewno usłyszysz "akustykę" - znajdziesz jakąś fale stojącą itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie aukustyka jest to kluczową sprawą do dobrego dźwięku.Różnica między tymi klockami co porównujesz może być nie duża.W pomieszczeniu w którym są złe właściwości akustyczne,jest pogłos dźwięk będzie zrujnowany.W takim wypadku szczegóły i zmiany w brzmieniu będą nie do wychwycenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Napęd: wzmacniacz czy amplituner - tutaj zmiana jest słyszalna ale juz nie tak jak dla kolumn - ale kupując czy to wzmacniacz stereo (mam Denon PMA 720 AE) czy amplituner kina domowego (miałem Denon AVR 1804) z pułapu cenowego 1500 pln dostajemy bardzo podobną jakość brzmienia - małe zniekształcenia i nie wiele braków w odtwarzaniu.

 

Charakter brzmienia jest inny więc teoretycznie lepszy wzmak. stereo może brzmieć strasznie z danymi kolumnami. Wzmacniacz stereo za te same pieniądze będzie miał wyższą moc - ale kto słucha w domu na wyżej niż 9:30 - szaleniec?

 

Kino domowe daje nam znacznie więcej za te same pieniądze - mamy dekodery DTS - wbudowanego DACa, czasami odtwarzacz z USB itp - ale przede wszystkim pełna regulacja wszystkiego z pilota - różne systemy poprawy akustyki pokoju itp.

AndrzejPiaseczno niezgodzę się z Tobą z powyższym tylko i wyłącznie z jednego powodu. Miesiąc temu kiedy kupiłem hk3490 pojechałem do ojca i porównałem z ampli kina domowego pioneer vsx429. Różnica bardzo duża, ale uczciwie napiszę, że na głośnikach za 1000zł komplet(czyli 5) + sub (około 700zł). Jutro porównamy moje i jego ampli na moich głośnikach wówczas będę pewny w 100%.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystawione o godz 13, pół godziny temu sprzedane.

No mowiłem i po problemie :)

 

ale chyba nie jest ważniejsze od sprzętu, a sprzęt testowany w tych samych warunkach.

Akustyka ma kolosalne znaczenie czasem wieksze niż sprzęt choć faktycznie jeśli sprzety były testowane w tych samych warunkach to porównanie jest miarodajne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie aukustyka jest to kluczową sprawą do dobrego dźwięku.Różnica między tymi klockami co porównujesz może być nie duża.W pomieszczeniu w którym są złe właściwości akustyczne,jest pogłos dźwięk będzie zrujnowany.W takim wypadku szczegóły i zmiany w brzmieniu będą nie do wychwycenia.

pomiary prowadzone w dwóch miejscach pokoju na narożniku(stoi przy scianie) oraz na krześle(na środku pokoju) dokładnie pośrodku kolumn w odległości ok 2 m od nich. Tak jak wspomniałem wcześniej na akustyce nie znam się dobrze, ale słyszę różnicę słuchając na narożniku i na środku pokoju(na krześle) ponieważ w pierwszym przypadku basy są bardziej dudniące ze względu na odbicia od ściany zaraz za głową. Nie wiem czy to wystarczy, ale wydaje mi się, że z tą akustyką to jednak nietrafione. Trzeba powiedziec wprost różnice wzmacniacz, a amplituner stereo są czysto subiektywne.

P.S.

Dzisiaj wpadło mi głowy jeszcze jedno. Wytłumaczcie proszę co oznaczają zdania często używane na forum podczas porównywania sprzętów "o półkę, klasę wyżej" lub "bardzo duża, ogromna, miażdżąca różnica "

Jestem inżynierem i wiem że jeżeli zakres jest od 0 do 10 to liczba 8 to dużo a 2 to mało ale ta subiektywna paplanina mnie wkurza. Czy ampli za 1700zł i wzmacniacz za ok 2500zł to już inna liga, inna półka cenowa? Pozdrawiam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do akustyki to fakt mały pokój potrafi wyciąć wszystko poniżej 50Hz - więc przy tym założeniu i że wzmacniacz ma lepszego kopa na dole a amp. kina napewno mniejszy można to przeoczyć.

 

pomiary prowadzone w dwóch miejscach pokoju na narożniku(stoi przy scianie) oraz na krześle(na środku pokoju) dokładnie pośrodku kolumn w odległości ok 2 m od nich. Tak jak wspomniałem wcześniej na akustyce nie znam się dobrze, ale słyszę różnicę słuchając na narożniku i na środku pokoju(na krześle) ponieważ w pierwszym przypadku basy są bardziej dudniące ze względu na odbicia od ściany zaraz za głową. Nie wiem czy to wystarczy, ale wydaje mi się, że z tą akustyką to jednak nietrafione. Trzeba powiedziec wprost różnice wzmacniacz, a amplituner stereo są czysto subiektywne.

P.S.

Dzisiaj wpadło mi głowy jeszcze jedno. Wytłumaczcie proszę co oznaczają zdania często używane na forum podczas porównywania sprzętów "o półkę, klasę wyżej" lub "bardzo duża, ogromna, miażdżąca różnica "

Jestem inżynierem i wiem że jeżeli zakres jest od 0 do 10 to liczba 8 to dużo a 2 to mało ale ta subiektywna paplanina mnie wkurza. Czy ampli za 1700zł i wzmacniacz za ok 2500zł to już inna liga, inna półka cenowa? Pozdrawiam :)

 

"o półkę, klasę wyżej" - tutaj ja rozumiem ze chodzi o sprzęt z wyzszej serii-- na Pioneer VSX 420 a VSX 520.

"bardzo duża, ogromna, miażdżąca różnica " - tutaj jest to przerysowane i mocno subiektywne - ale fakt czasami drobiazg (2 - 3 db) potrafi skutecznie zniechęcić do słuchania muzyki - więc wychodzi różnica słucham i nie moge słuchac - w sumie miażdząca :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kolumny to podstawa systemu - zmiana ma kolosalne znaczenie na brzmienie.

Ja bardziej przychylił się do tego stwierdzenia niż to, że akustyka ma kolosalne znaczenie. Oczywiście jeśli nie jest to pokój czy salon tylko ze sprzętem i gołymi ścianami, jak przed remontem. Miałem kiedyś kolumny w których brakowało mi basu. Sugestie poprawy, poza "grającymi kablami" dotyczyły- popracuj nad akustyką. Zadowalający efekt przyniosła dopiero wymiana kolumn. Postawiłem je w miejscu w którym stały poprzednie i problem się rozwiązał. Ja jestem trochę sceptycznie nastawiony do tego, że akustyka w warunkach domowych ma aż tak "kolosalne" znaczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardziej przychylił się do tego stwierdzenia niż to, że akustyka ma kolosalne znaczenie. Oczywiście jeśli nie jest to pokój czy salon tylko ze sprzętem i gołymi ścianami, jak przed remontem. Miałem kiedyś kolumny w których brakowało mi basu. Sugestie poprawy, poza "grającymi kablami" dotyczyły- popracuj nad akustyką. Zadowalający efekt przyniosła dopiero wymiana kolumn. Postawiłem je w miejscu w którym stały poprzednie i problem się rozwiązał. Ja jestem trochę sceptycznie nastawiony do tego, że akustyka w warunkach domowych ma aż tak "kolosalne" znaczenie.

Zgodzam się z Tobą w 100%. Ta cała akustyka to troszeczkę tak jak kable.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródło: tutaj różnice są znikome w systemie do 10 000 - fakt nie oczekujmy super brzmienia od DVD za 100 zł - chociaż zauważyłem że takie marne DVD z dobrym materiałem (DVD Audio) może już śmiało konkurować z CD za 10x droższym.

 

Bujdy na resorach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z czym konkretnie się nie zgadzasz?

 

Źródło ma kolosalne znaczenie na jakość brzmienia systemu. Nawet źródła w klasie budżetowej mają swój odrębny charakter i bardzo łatwo to uchwycić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze napisałeś że mają swój odrębny charakter, ale jak dla mnie są to różnice minimalne - trzeba sie dobrze wsłuchać żeby coś wyłapać.

Różnica na moim DVD Samsung P171 w odtwarzaniu CD a DVD jest ogromna. Denon DVD 1400 już nie miał takich problemów.

Każdy ma swoje ucho i nie wmawiajmy że żeby grało trzeba wydać na źródło pare tysięcy złoty - słuchajmy muzyki nie sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie namawiam nikogo na wydanie na źródło kilka tys. Ale nawet w klasie budżetowej, różnice w jakości brzmienia bywają spore i bardzo łatwe do uchwycenia. Jak zmieniłem źródło na klasę wyższą progres brzmienia był kolosalny podobny do wymiany kolumn. Pisanie więc, że źródło ma dla systemu znikome znaczenie jest niczym nieuzasadnione.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmieniłem źródło na klasę wyższą progres brzmienia był kolosalny podobny do wymiany kolumn

 

Przesadziłeś. Podaj co to było i na jakim systemie jak bedzie okazja rzucę uchem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od od tego, że w swoim systemie odsłuchiwałem niemal wszystkie dostępne źródła klasy budżetowej i średniej. Ostatnio posiadałem CA 350c i zmieniłem na Audiolab 8200cd. I to jest niezaprzeczalny przykład tego co wcześniej pisałem. A doświadczenie z tą zabawą mam już jakeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to już zależy od wielu czynników, np. osobistych, sprzętowych , akustycznych. Po to i przedewszystkim mamy takie hobby bo mamy jakiąś tam wrażliwość w tym zakresie i dążymy zawsze do poprawy brzmienia naszego systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisanie więc, że źródło ma dla systemu znikome znaczenie jest niczym nieuzasadnione.

 

Więc jednak jest uzasadnione:

zależy od wielu czynników, np. osobistych, sprzętowych , akustycznych.

 

 

Bujdy na resorach.

 

Ostatecznie Bujdy na resorach to Bujdy na resorach.

 

 

Podsumowując: zawsze musisz brać pod uwagę wiele czynników, nie wmawiaj nikomu że ma znaczenie bo w Kogoś systemie moze nie mieć a co gorsze może nawet zaszkodzić dobre źródło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre źródło nie jest złe napewno nie zaszkodzi ale zmieni charakter. A czy to się komuś spodoba czy nie to już zupełnie inna kwestia.

 

No i czy ktoś słyszy różnicę czy nie oznacza, że jej nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre źródło nie jest złe napewno nie zaszkodzi ale zmieni charakter. A czy to się komuś spodoba czy nie to już zupełnie inna kwestia.

 

No i czy ktoś słyszy różnicę czy nie oznacza, że jej nie ma.

Będąc w sklepie i porównując dvd za 200zł do cd za 1200zł(Marantz pm6004) różnica była i gośc który mi to wszystko podłączał mow i"i słyszy Pan jest różnicę" ja na to "tak ale nie dużą" on na to "że tego trzeba się nauczyc-słychania sprzętu"-swoją drogą mega bzdura słucha to się muzyki a nie sprzętu. Jeżeli kolega Daniel-De widzi różnicę w źródłach taką jak zmiana kolumn to się zgodzę i jednocześnie napiszę że pisze MEEGA, MEGA, HIPER BZDURY!!!!!. Dlaczego otóż zmiana kolumn z tych za 3tyś na te za 5tyś to różnica będzie bardzo mała i raczej polegac będzie na preferencjach brzmieniowych czyli wymiana kolumn daje małą różnicę natomiast wymiana kolumn (w moim przypadku) z mini więzy na TAGĘ CORAL F-80 daję mega hiper dużą różnicę. DAniel- De proszę cię bardzo nie mieszaj ludzią w głowach. Sam napisałeś że masz już duże doświadczenie i dużą wrażliwośc w temacie więc dla ciebie różnica duża to dla innych bardzo mała lub niedostrzegalna. A skoro już zmieniasz sprzęt j to znaczy że dla ciebie ważne jest on bardziej od tego co słuchasz czyli słuchasz sprzętu nie muzyki. TAkie posty jak ty to może każdy napisac albo jeszcze większe bzdury. Ja wszystko co piszę opieram na własnych doświadczeniach ale nie takich że dzis ma cd za 1000zł a jutro za 5tyś ale wszystko porównywane na odsłuchu we własnym domu gdzie przełączanie sprzętu następowało minutkę po sobie. Dla mnie jestes kolejna osobą która nakręca ten cały rynek, biznes piszą że dobre kable to zmieniają brzmienie o 100%:) Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc w sklepie i porównując dvd za 200zł do cd za 1200zł(Marantz pm6004) różnica była i gośc który mi to wszystko podłączał mow i"i słyszy Pan jest różnicę" ja na to "tak ale nie dużą" on na to "że tego trzeba się nauczyc-słychania sprzętu"-swoją drogą mega bzdura słucha to się muzyki a nie sprzętu. Jeżeli kolega Daniel-De widzi różnicę w źródłach taką jak zmiana kolumn to się zgodzę i jednocześnie napiszę że pisze MEEGA, MEGA, HIPER BZDURY!!!!!. Dlaczego otóż zmiana kolumn z tych za 3tyś na te za 5tyś to różnica będzie bardzo mała i raczej polegac będzie na preferencjach brzmieniowych czyli wymiana kolumn daje małą różnicę natomiast wymiana kolumn (w moim przypadku) z mini więzy na TAGĘ CORAL F-80 daję mega hiper dużą różnicę. DAniel- De proszę cię bardzo nie mieszaj ludzią w głowach. Sam napisałeś że masz już duże doświadczenie i dużą wrażliwośc w temacie więc dla ciebie różnica duża to dla innych bardzo mała lub niedostrzegalna. A skoro już zmieniasz sprzęt j to znaczy że dla ciebie ważne jest on bardziej od tego co słuchasz czyli słuchasz sprzętu nie muzyki. TAkie posty jak ty to może każdy napisac albo jeszcze większe bzdury. Ja wszystko co piszę opieram na własnych doświadczeniach ale nie takich że dzis ma cd za 1000zł a jutro za 5tyś ale wszystko porównywane na odsłuchu we własnym domu gdzie przełączanie sprzętu następowało minutkę po sobie. Dla mnie jestes kolejna osobą która nakręca ten cały rynek, biznes piszą że dobre kable to zmieniają brzmienie o 100%:) Pozdrawiam.

 

Czytam i nie mogę uwierzyć. Nie bardzo chyba rozumiesz sens mojej wypowiedzi. Porównujesz mini wieżę do dość dobrego zestawu stereo. A co ma piernik do wiatraka. Jeszcze raz powtórzę każdy sam sobie ocenia czy zmiana danego elementu systemu przynosi jakąś różnicę czy nie. Jeśli jej nie dostrzega to nic nie zmienia ale nie oznacza to że różnicy nie ma. Tak jest w każdej dziedzinie życia czy chcesz tego czy nie. Nie słucham sprzętu tylko dążę do jak najwierniejszej reprodukcji dźwięku to tyle i aż tyle. Co ma to wspólnego z nakręcaniem rynku. Jeśli czegoś nie dostrzegam lub nie czuję i nie słyszę różnicy to tego nie kupuję. Jeśli twoja percepcja nie pozwala ci na dostrzeganie różnic, które dostrzegają inni to nie pisz tych MEGA BZDUR. Dla jednych wystarczy mini wieża i pukają się w czoło jak słyszą że ktoś wydał kilka tys na sprzęt bo dla nich nie ma żadnej różnicy. Są natomiast ludzie o tak wyostrzonej percepcji, którzy dostrzegają rzeczy, których większość społeczeństwa nigdy nie doświadczy. Czy można mówić, że opowiadają MEGA BZDURY. Że są nienormalni bo wydali na coś fortunę. Pomyśl czasem, niż coś głupiego napiszesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównujesz mini wieżę do dość dobrego zestawu stereo. A co ma piernik do wiatraka.

dlatego, że wówczas widac olbrzymią różnicę

Jeszcze raz powtórzę każdy sam sobie ocenia czy zmiana danego elementu systemu przynosi jakąś różnicę czy nie. Jeśli jej nie dostrzega to nic nie zmienia ale nie oznacza to że różnicy nie ma.

pisząc o własnych doświadczeniach, różnica między CD a DVD jest ale dla mnie tak nie duża, że nie warto płacic za to 1000zł. Wzmacniacz CA 650A a ampli HK3490 różnica w brzmieniu jest ale dla mnie lepiej gra HK. Posumowując różnice są ale czy warte różnicy finansowej dla mnie nie, może dla ciebie tak.

Odnoszą się do reszty twojego postu ok zgodzę się lecz, mówimy już o odczuciach subiektywnych

 

Pomyśl czasem, niż coś głupiego napiszesz.

rozumiem, że sam zacząłem swoim agresywnym postem(za co przepraszam:)) do Twojej osoby więc Twoja odpowiedz musiała byc równie lub bardziej poniżająca:) Jeżeli chcesz wydawac kupę forsy na sprzęt bardzo proszę masz do tego pełne prawo. Chętnie zabrałbym Cię lub twojego pokroju osobę na odsłuch przy zakupie sprzętu zapewne Twoja wrazliwośc muzyczna bardzo pomogłaby w zakupie odpowiedniego sprzętu.Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.