Skocz do zawartości
IGNORED

Skomponowanie - wycena ZESTAWU [ TX-8130 , Poolk Audio T50 , Pearl 25 ]


Isajew

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po zasięgnięciu języka na forum oraz w branży, zdecydowałem się zasadniczo na amplituner stereo ONKYO TX-8130 w zestawieniu z kolumnami Polk Audio T50 lub ewentualnie Pearl 25. Moje słabo wyćwiczone ucho nie wykryło specjalnych różnic w odbiorze dźwięku natomiast estetycznie - wizualnie, zdecydowanie Polk Audio bardziej przypadły mi do gustu. Chciałem docelowo zmieścić się w 3000zł. jednak wiem że nie będzie to raczej możliwe, prosiłbym zatem o wycenę kogoś z branży (na PW) kosztów wyżej wymienionego zestawienia wraz z przewodami głośnikowymi (2m) oraz ewentualnie jakimś niedrogim - rozsądnym optykiem (1,5m). Jeżeli jest pomysł na obniżenie kosztów wymianą w/w podzespołów również poproszę o wiadomość. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakimś niedrogim - rozsądnym optykiem (1,5m)

To będzie każdy, nawet najtańszy- na bank nie usłyszysz różnicy pomiędzy światłowodami. różnica w cenie = jakość wykonania wtyków, ale też tego nie usłyszysz, co najwyżej te lepsze będą lepiej pasować do gniazd lub będą ładniejsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jednak całkiem najtańszego nie polecam- lepiej coś porządniejszego. Właśnie z powodu precyzyjniejszego wykonania złącza, co też ma znaczenie. (Ale bez szaleństwa :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ONKYO TX-8130

ewentualnie jeżeli ktoś posiadą lepszą cenowo oferte z Yamahą RN-500 - mogę rozważyć - niestety nie miałem możliwości odsłuchu tej Yamahy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyzej wymienionych przez Ciebie kolumn także polecam Polk audio. Jesli nie odczuwasz różnicy dźwiękowej wybierz te. Ewentualnie ze swojej strony mogę polecić dużo ładniejsze z wyglądu Magnat Quantum 655. I faktycznie do tego Onkyo 8130.

Do tego mięsiste kable Oehlbach i gotowy cały zestaw. Co do optyka to zgadzam sie z przedmówca nie usłyszysz różnicy na jakości.

Myślę że u nas delikatnie ponad budżet ale nie na tyle abyś bardzo ucierpiał.

 

Więc razie czego zapraszam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę polecić dużo ładniejsze z wyglądu Magnat Quantum 655.

Witam.

Również zastanawiam się nad podobnym zestawem, onkyo tx-8130 z Magnat Quantum 655 lub Monitor Audio Bronze 2. Słuchał może ktoś z Was w/w zestawy i mógłby się podzielić swoimi spostrzeżeniami. Słucham muzyki głównie rockowej, czasami popu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.