Skocz do zawartości
IGNORED

Skomponowanie - wycena ZESTAWU [ TX-8130 , Poolk Audio T50 , Pearl 25 ]


Isajew

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po zasięgnięciu języka na forum oraz w branży, zdecydowałem się zasadniczo na amplituner stereo ONKYO TX-8130 w zestawieniu z kolumnami Polk Audio T50 lub ewentualnie Pearl 25. Moje słabo wyćwiczone ucho nie wykryło specjalnych różnic w odbiorze dźwięku natomiast estetycznie - wizualnie, zdecydowanie Polk Audio bardziej przypadły mi do gustu. Chciałem docelowo zmieścić się w 3000zł. jednak wiem że nie będzie to raczej możliwe, prosiłbym zatem o wycenę kogoś z branży (na PW) kosztów wyżej wymienionego zestawienia wraz z budżetowymi przewodami głośnikowymi (2m) oraz ewentualnie jakimś niedrogim - rozsądnym optykiem (1,5m). Jeżeli jest pomysł na obniżenie kosztów wymianą w/w podzespołów również poproszę o wiadomość. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa z tymi kolumnami, bo słuchałem dwu Polków i grały dynamicznie, czego o pearl 25 nie da się powiedzieć.

Biorę jednak poprawkę że T50 to chyba ich najtańszy model ( 130$) w dodatku duży więc jakość może się uwstecznić, ale z drugiej strony perl 25 też niemal gratisowo dokładali do zestawów Yamahy w jednym ze sklepów.

Za 300-400zł więcej można kupić dużo lepsze nowe kolumny do tego ampli, a o używanych nawet w cenie perl 25 nie wspominając.

Isajew obawiam się, że salony audio nie sprzedają budżetowych kabli optycznych, czy głośnikowych, a o takie pytasz i takie kupisz w sklepie elektronicznym, czy na allegro - po 5-6 zł za metr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a o używanych nawet w cenie perl 25 nie wspominając.

Niestety ktoś początkujacy i z gumowym uchem ma obawy co do uzywanych kolumn. Nie wiem czy ktoś nie wcisnąłby mi zużytych podklejonych taśmą głośników a ja ni8e zwróciłbym na to uwagi. Nie stać mnie na błędy. No chyba że ktoś z forum o sprawdzonej reputacji:D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.