Skocz do zawartości
IGNORED

WYBITNE urządzenia i akcesoria High-End - lista z uzasadnieniem


moreno1973

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuję wątek, w którym będziemy mogli konkretnie doradzać innym osobom dzięki opisywaniu urządzeń i akcesoriów High-End, które są WYBITNE wg. oceny poszczególnych użytkowników tego forum.

 

Proszę o podanie:

 

Dokładnej nazwy urządzenia/akcesorium i krótkie uzasadnienie czemu uznajemy je za wybitne i godne polecenia. Dobrze byłoby też zamieścić zdjęcie opisywanego przedmiotu.

 

Wszelkie wpisy nie na temat, zawierające w sobie obraźliwe treści będą ,,nagradzane" banem dla ich autora.

 

Postarajmy się stworzyć subiektywny ale rzeczowy poradnik dla osób poszukujących informacji o najbardziej wartościowych urządzeniach i akcesoriach z kategorii High-End.

 

Moje pierwsze propozycje:

 

1. Podstawki antywibracyjne firmy Stillpoints model ULTRA SS.

 

ultrass.jpg

 

Pomimo wysokiej ceny (250 USD za sztukę) są to moim zdaniem, najlepsze w tej cenie, podstawki antywibracyjne pod urządzenia audio jakie są aktualnie na rynku. Ich zastosowanie potrafi zaoferować bardzo znaczącą poprawę jakości dźwięku. Muzyka brzmi bardziej naturalnie i otwarcie. W przeciwieństwie do innych podkładek nie następuje wyostrzenie wysokich tonów ani osłabienie niskich. Wręcz przeciwnie, w przypadku ustawienia pod wzmacniaczami tranzystorowymi ulega poprawie kontrola basu i naturalniej prezentuje się zakres niższej średnicy.

Ważne aby podstawki ustawiać bezpośrednio POD SAMĄ dolną obudową a nie pod fabrycznymi nóżkami urządzenia. Warto też eksperymentować z ustawieniem podkładek pod obudową. Możliwe są dwa rodzaje ustawień widoczne na poniższej fotce.

d7k-1269.jpg

 

Zastosowanie 4 podstawek w moim przypadku dało lepsze rezultaty niż użycie tylko 3 sztuk.

 

2. Krell CD 280 - najtańszy IMO sposób na uzyskanie dźwięku z płyt CD, który stanowi przedsionek jakości High-End. Cena za egzemplarz z drugiej ręki w bardzo dobrym stanie około 5000 PLN. Niestety na rynku jest wiele sztuk ,,grzebanych" i dlatego KONIECZNIE przed zakupem należy poprosić o zdjęcia wnętrza lub zajrzeć do urządzenia. Ważna uwaga 280 MUSI grać po XLR gdyż tylko wtedy jakość dźwięku można zaliczyć do wspomnianego wcześniej przedsionka High-End. Zastosowany przedwzmacniacz lub wzmacniacz zintegrowany MUSI mieć konstrukcję zbilansowaną z gniazdami XLR.

Polecam osobiście integrę Krella 400xi (ok. 5000 PLN) a jako XLR przewód MIT Magnum MA (ok. 3500 PLN). Jest to jeden z tańszych sposobów na porządny dźwięk tranzystorowy za sensowne pieniądze. Jego ostateczny charakter zależeć będzie od kolumn ale potencjał jest w nim spory jak na kasę jaką obecnie trzeba za niego zapłacić.

KAV-280cd.jpg

Ważnym jest informacja, iż napęd Philipsa jest łatwy w naprawie, i tani jeśli trzeba kupić zamiennik. Układy elektroniczne zwykle nie ulegają awariom jeśli sprzęt jest użytkowany tak jak trzeba.

 

3. Audio Research CD8 - jeden z najlepszych CD jakie można kupić z drugiej ręki za 20-25 tyś PLN. Szczególnie polecam do dynamicznej muzyki. Dla wielu osób to może być CD na całe życie. Jeśli tylko zaakceptują wzornictwo i średnią jakość wykonania obudowy, która w sprzęcie za cennikową cenę 50 tyś PLN powinna być trochę lepsza;-)

 

Li4vLi4vLi4vLi4vaW1hZ2VzL251bWVyeWhmaW0vMjAwOS0wOS9qcGcvNTgtNjRfMDlfMjAwOV8wMi5qcGcmdz04MDAmaD01MDAmcT0xMDA=.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ach te podstawki antywibracyjne.... szczególnie w kategorii najlepszy dźwięk:)

przepraszam ale nie mogłem sie powstrzymać od tej mojej fatalnej złośliwości....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ach te podstawki antywibracyjne.... szczególnie w kategorii najlepszy dźwięk:)

przepraszam ale nie mogłem sie powstrzymać od tej mojej fatalnej złośliwości....

 

Nie ma za co przepraszać, po prostu nie trzeba było pisać nie na temat. Nie masz nic sensownego do dodania w temacie to się powstrzymaj od bezsensownego stukania w klawiaturę. A jak już musisz coś pisać z nudów to od tego jest Bocznica.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze czas zacząć korzystać z saloniku ?

Pierwsza odpowiedz na założony temat w zakładce hiend jest od czapy "bo nie mógł sie powstrzymać"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek , z calym szacunkiem, ale jest mnostwo rankingow , w ktorych te sprzety wyselekcjonowano, opisano i zaprezentowano.

Chocby ranking Audio Video, z ktorego wczesniej czesto korzystalem.

 

Wydaje mi sie ,ze gdybys ograniczyl watek do tweakow takich jak still pointsy , inne stopki czy akcesoria takie jak oferuje np Acoustic Revive czy Entreq moglo by byc oryginalnie i pozytecznie dla kolegow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek , z calym szacunkiem, ale jest mnostwo rankingow , w ktorych te sprzety wyselekcjonowano, opisano i zaprezentowano.

Chocby ranking Audio Video, z ktorego wczesniej czesto korzystalem.

 

Hej

 

Ale czy nie rozumiesz tego, ze tu chodzi o NASZE rankingi WYBITNYCH (a nie wielu) urządzeń i akcesoriów? Wszelkie rankingi z gazetek jak wiadomo są podyktowane INTERESEM biznesowym a nie szczerością intencji i ocen. Było 20 lat temu jedno pismo, które poważnie podchodziło do tematu - Magazyn HIFI - ale upadło bo było SZCZERE.

 

To forum powinno moim zdaniem POMAGAĆ jego użytkownikom w rozeznaniu rynku. Wiem, że teraz zamienia się ono w forum opluwania i trollowania ale może warto próbować temu przeciwdziałać? Uważam, że SZCZERE NASZE opinie o WYBRANYCH urządzeniach i akcesoriach zebrane w jednym miejscu mogą pomóc wielu osobom. Jeśli inni uważają, że pisanie na ten temat nie ma sensu to trudno...jakoś przeżyję;-)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podzielam spiskowej teorii, ze wszystkie rankingi podyktowane sa wzgledami biznesowymi.

Wszsyscy producenci jada na tym samym wozku i mozna by ewentualnie przyjac Twoja perspektywe dla niszowych firm, ktore nie sa recenzowane w prasie fachowej , papierowej i elektronicznej.

Tylko takich prawie nie ma i zakladanie watku tylko dla nich mija sie z celem , oczywiscie mz.

Np zarowno Krell jak i ref 8 opisane sa wielokrotnie na calym swiecie i czesto w czubach dostepnych rankingow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podzielam spiskowej teorii, ze wszystkie rankingi podyktowane sa wzgledami biznesowymi.

 

Rozumiem, że wierzysz w niezależne dziennikarstwo audio...ok, każdy wierzy w co chce...

 

Ale to nie wątek do rozmowy na ten temat.

 

Chodziło mi o POLECANIE przez forumowiczów z doświadczeniem konkretnych WYBITNYCH sprzętów, które zrobiły na nich wyjątkowe wrażenie, w JEDNYM miejscu jako nie ranking tylko POMOC w orientowaniu się w ogromnym rynku urządzeń audio high-end. Jeśli nie ma osób zainteresowanych taką czynnością to ja nie widzę problemu...wątek będzie można skasować...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się wątek podoba.

 

Potwierdzam, że Audio Research CD8 to rewelacyjny CD. Najlepszy jaki słyszałem.

 

Ja ze swej strony polecam wzmacniacz Musical Fidelity kW500.

Wybitna moc połączona z gładkością lampy. Znakomita barwa, scena, bas i realizm ! Ten wzmacniacz w połączeniu z dobrym źródłem i dobrymi kolumnami sprawia, że odtwarzana muzyka brzmi realistycznie.

 

Inne sprzęty które mogę polecić to:

 

kolumny Dynaudio Special 25 - znakomite monitory

 

wzmacniacz Leben CS-660p

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-11639-0-77196000-1455976740_thumb.png

post-11639-0-18342700-1455976817_thumb.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cd ref8 mialem w domu kilka lat.

Chwalenie go to banal.

Dlatego probowalem sugerowac, aby watek nie byl banalny.

Juz zmykam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo wysokiej ceny (250 USD za sztukę) są to moim zdaniem, najlepsze w tej cenie, podstawki antywibracyjne pod urządzenia audio jakie są aktualnie na rynku. Ich zastosowanie potrafi zaoferować bardzo znaczącą poprawę jakości dźwięku. Muzyka brzmi bardziej naturalnie i otwarcie. W przeciwieństwie do innych podkładek nie następuje wyostrzenie wysokich tonów ani osłabienie niskich. Wręcz przeciwnie, w przypadku ustawienia pod wzmacniaczami tranzystorowymi ulega poprawie kontrola basu i naturalniej prezentuje się zakres niższej średnicy.

 

Czy możesz napisać pod jakim wzmacniaczem ustawiłeś Stillpointy SS z rezultatem o którym napisałeś ?

Czy próbowałeś podstawić pod pre ? A jesli już to ten sam model SS czy Ultra Mini z uwagi na mniejszą wagę urządzenia ?

 

Cd ref8 mialem w domu kilka lat.

Chwalenie go to banal.

Dlatego probowalem sugerowac, aby watek nie byl banalny.

Juz zmykam.

 

Marslo, daj spokój , taki wątek jest o niebo lepszy niż nawalanka i spieranie się o głupoty - tutaj są konkrety które naszym

zdaniem warto rozważyć przy kolejnych zakupach i wymianie sprzętu.Przynajmniej coś nas urzekło w naszych propozycjach,

skorzystaj więc a jeśli nie to zawsze dowiesz się coś ciekawego .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cd ref8 mialem w domu kilka lat.

Chwalenie go to banal.

Dlatego probowalem sugerowac, aby watek nie byl banalny.

Juz zmykam.

 

Patrzysz z perspektywy długoletniej zabawy w High-End...Ty wiedzę czerpiesz w Saloniku, jak wielu innych obeznanych w temacie i bardzo dobrze bo tam jest wyższa szkoła jazdy ale tu zaglądają też świeżynki hajendowe i to dla nich głównie są opinie prezentowane przez obeznanych w temacie...

 

Może więc nie zmykaj tylko w ramach pomocy ,,młodszym" byś po prostu coś polecił?

 

A mnie się wątek podoba.

 

Potwierdzam, że Audio Research CD8 to rewelacyjny CD. Najlepszy jaki słyszałem.

 

Ja ze swej strony polecam wzmacniacz Musical Fidelity kW500.

Wybitna moc połączona z gładkością lampy. Znakomita barwa, scena, bas i realizm ! Ten wzmacniacz w połączeniu z dobrym źródłem i dobrymi kolumnami sprawia, że odtwarzana muzyka brzmi realistycznie.

 

Inne sprzęty które mogę polecić to:

 

kolumny Dynaudio Special 25 - znakomite monitory

 

wzmacniacz Leben CS-660p

 

Dziękuję za merytoryczny wpis. Oby takich więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze juz dobrze, piszta co chceta, cd ref 8 ma moje poparcie .

Ale ja zamiast niego poszukalbym na rynku wtornym La Fonataine, naped vrds neo cd/sacd, pre lampowe i doskonaly dac usb.

Ceny zblizone do cd ref 8 , vermeeraudio gwarantuje serwis.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz napisać pod jakim wzmacniaczem ustawiłeś Stillpointy SS z rezultatem o którym napisałeś ?

Czy próbowałeś podstawić pod pre ? A jesli już to ten sam model SS czy Ultra Mini z uwagi na mniejszą wagę urządzenia ?

 

Z moich doświadczeń SS wypadły lepiej niż Mini. Przynajmniej ja słyszałem z SS wyraźną poprawę podczas gdy Mini zaoferowały coś na granicy percepcji. Wolę też użyć 4 sztuki zamiast 3. Takie mam doświadczenia.

 

Co do sprzętu to słuchałem pod różnymi urządzeniami. Zawsze zmiana była słyszalna z SS bez problemu.

 

Bardzo ciekawe doświadczenie miałem podczas kilkuosobowego odsłuchu ekstremalnie drogich urządzeń Tekne, gdy pod transport Reimyo podkładaliśmy SS i podstawki innej marki. Stillpointsy zaoferowały dużo lepszą jakość a słychać nawet było zmiany gdy podstawialiśmy raz szerszym końcem a raz węższym. Mamy na to kilku świadków:-)

 

Dobrze juz dobrze, piszta co chceta, cd ref 8 ma moje poparcie .

Ale ja zamiast niego poszukalbym na rynku wtornym La Fonataine, naped vrds neo cd/sacd, pre lampowe i doskonaly dac usb.

Ceny zblizone do cd ref 8 , vermeeraudio gwarantuje serwis.

 

No w końcu się złamałeś;-)

 

A był jeden model La Fonataine? A może kilka? Chodzi o to aby precyzyjnie określić który sprzęt bo potem ktoś coś kupi i będzie psioczył;-)

 

Ty polecasz ten sprzęt?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

tutaj są konkrety

Właśnie o konkrety chodzi. Poza tym takie OSOBISTE rekomendacje to też branie jakiejś odpowiedzialności za swoje słowa. Dlatego ograniczamy się tylko do sprzętów/akcesoriów jakie dobrze znamy i możemy za nie ręczyć...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z moich doświadczeń SS wypadły lepiej niż Mini. Przynajmniej ja słyszałem z SS wyraźną poprawę podczas gdy Mini zaoferowały coś na granicy percepcji. Wolę też użyć 4 sztuki zamiast 3. Takie mam doświadczenia.

 

Co do sprzętu to słuchałem pod różnymi urządzeniami. Zawsze zmiana była słyszalna z SS bez problemu.

 

Bardzo ciekawe doświadczenie miałem podczas kilkuosobowego odsłuchu ekstremalnie drogich urządzeń Tekne, gdy pod transport Reimyo podkładaliśmy SS i podstawki innej marki. Stillpointsy zaoferowały dużo lepszą jakość a słychać nawet było zmiany gdy podstawialiśmy raz szerszym końcem a raz węższym. Mamy na to kilku świadków:-)

 

 

 

No w końcu się złamałeś;-)

 

A był jeden model La Fonataine? A może kilka? Chodzi o to aby precyzyjnie określić który sprzęt bo potem ktoś coś kupi i będzie psioczył;-)

 

Ty polecasz ten sprzęt?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dokladnie ten, mam go i sie nie pozbede. Drugiem dakiem jest big7 od Lampizatora, uzywam na zmiane wg humoru i pogody:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja ze swojej strony zaproponuję ciekawą końcówkę stereofoniczną CLASSE CA 400 .

Classe CA 400 zastąpiło końcówkę Musical Fidelity KW 500 o której napisał kolega Piopio.W bezpośrednim pojedynku

Classe pokazał lepszą kontrolę basu , rozdzielczość i przepiękną aurę przestrzeni zachowując przy tym dużą muzykalność.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Z moich doświadczeń SS wypadły lepiej niż Mini. Przynajmniej ja słyszałem z SS wyraźną poprawę podczas gdy Mini zaoferowały coś na granicy percepcji. Wolę też użyć 4 sztuki zamiast 3. Takie mam doświadczenia.

 

Co do sprzętu to słuchałem pod różnymi urządzeniami. Zawsze zmiana była słyszalna z SS bez problemu.

 

Bardzo ciekawe doświadczenie miałem podczas kilkuosobowego odsłuchu ekstremalnie drogich urządzeń Tekne, gdy pod transport Reimyo podkładaliśmy SS i podstawki innej marki. Stillpointsy zaoferowały dużo lepszą jakość a słychać nawet było zmiany gdy podstawialiśmy raz szerszym końcem a raz węższym. Mamy na to kilku świadków:-)

 

 

Czy sam stosujesz Stillpointsy SS w swoim systemie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy sam stosujesz Stillpointsy SS w swoim systemie ?

 

Tak stosuję Ultra SS. Kiedyś spróbuję jak się sprawdzają pod kolumnami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz coś na temat..

kiedyś miałem podstawki Franc Audio pod kolumnami CD i wzmacniaczem

zdecydowanie za dużo tego było... znacznie odchudziły brzmienie

... pod samym CD dały najlepsze zmiany

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak stosuję Ultra SS. Kiedyś spróbuję jak się sprawdzają pod kolumnami.

 

Rozumiem że stosujesz pod Devialetem który nie jest ciężkim urządzeniem ( około 15 kg ? )

Pod kolumnami SF Cremona A będzie OK bo nie są za cięzkie jako całość. Pod moje SF Ex. zastosowałem płaskie

Harmonixy TU 505 EX mk.2 o których pisałem już wcześniej po 4 na każdą stronę z uwagi na spory ciężar kazdej - 100 kg.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz coś na temat..

kiedyś miałem podstawki Franc Audio pod kolumnami CD i wzmacniaczem

zdecydowanie za dużo tego było... znacznie odchudziły brzmienie

... pod samym CD dały najlepsze zmiany

 

Z moich doświadczeń Stillpointsy są o tyle fajne, że nie odchudzają brzmienia co faktycznie jest spotykane z wieloma innymi podkładkami. Oczywiście wszystkiego trzeba spróbować w swoim systemie ale jeśli jeszcze nie testowałeś ich a będzie okazja pożyczyć to szczerze rekomenduję test. Może najpierw po Twój nowy CD. Model Ultra SS, cztery sztuki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z moich doświadczeń Stillpointsy są o tyle fajne, że nie odchudzają brzmienia co faktycznie jest spotykane z wieloma innymi podkładkami. Oczywiście wszystkiego trzeba spróbować w swoim systemie ale jeśli jeszcze nie testowałeś ich a będzie okazja pożyczyć to szczerze rekomenduję test. Może najpierw po Twój nowy CD. Model Ultra SS, cztery sztuki.

...oczywiście że wypróbuję te podstawki

...robiłeś porównanie 3-4 szt? ...mój CD ma trzy nóżki to chyba powinienem

dać 3 podstawki ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że stosujesz pod Devialetem który nie jest ciężkim urządzeniem ( około 15 kg ? )

Pod kolumnami SF Cremona A będzie OK bo nie są za cięzkie jako całość. Pod moje SF Ex. zastosowałem płaskie

Harmonixy TU 505 EX mk.2 o których pisałem już wcześniej po 4 na każdą stronę z uwagi na spory ciężar kazdej - 100 kg.

 

Pod kolcami podstawek Auditor M stosuję Harmonixy tego typu

RF-909X.jpg

zapewniają słyszalne polepszenie artykulacji basu i jego lepszą kontrolę.

 

...oczywiście że wypróbuję te podstawki

...robiłeś porównanie 3-4 szt? ...mój CD ma trzy nóżki to chyba powinienem

dać 3 podstawki ?

 

Ich NIE podstawia się pod nóżki tylko bezpośrednio pod spód obudowy. (chyba, że można wykręcić oryginalne nóżki i wkręcić te podstawki. Dostępne są różne śruby adaptujące.

Wypożycz z RCMu set 4 sztuk i spróbuj czy lepiej gra z 3 czy z 4. U mnie 4 sztuki sprawdziły się lepiej choć to powoduje trochę więcej zachodu z wypoziomowaniem;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod kolcami podstawek Auditor M stosuję Harmonixy tego typu

RF-909X.jpg

zapewniają słyszalne polepszenie artykulacji basu i jego lepszą kontrolę.

 

 

 

Ich NIE podstawia się pod nóżki tylko bezpośrednio pod spód obudowy. (chyba, że można wykręcić oryginalne nóżki i wkręcić te podstawki. Dostępne są różne śruby adaptujące.

Wypożycz z RCMu set 4 sztuk i spróbuj czy lepiej gra z 3 czy z 4. U mnie 4 sztuki sprawdziły się lepiej choć to powoduje trochę więcej zachodu z wypoziomowaniem;-)

 

Moje wyglądają inaczej - oto zdjęcie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy próbowałeś podstawić pod pre ?

 

Ja mam 4 szt. Ultra SS pod moim pre.

Różnica wyraźna na korzyść , szczególnie jeżeli chodzi o bas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam osobiście integrę Krella 400xi (ok. 5000 PLN) a jako XLR przewód MIT Magnum MA (ok. 3500 PLN). Jest to jeden z tańszych sposobów na porządny dźwięk tranzystorowy za sensowne pieniądze. Jego ostateczny charakter zależeć będzie od kolumn ale potencjał jest w nim spory jak na kasę jaką obecnie trzeba za niego zapłacić.

 

Bardzo dobrze w tej kombinacji sprawdza się także vdH The Second.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mi sie myli ,czy The Second to jest ten weglowy?

Jesli tak, to byl moj pierszy audiofilski ic , kupiony w 1996 r.

Uzywa nadal mlodszy syn w swoim systemie.

 

Goraco polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteśmy przy kablach VdH to jako cyfrówkę mogę polecić The First Ultimate. Szczególnie do systemów tranzystorowych. Ten kabel trzyma się dzielnie nawet przy porównaniu z cyfrówką Transparent Audio Reference XL kosztującą ponad 10 tyś PLN.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z VDH to ja rekomenduję The Revelataion - nazwa nie wzięła się z chmurki :) rewelacyjne kable głośnikowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z VDH to ja rekomenduję The Revelataion - nazwa nie wzięła się z chmurki :) rewelacyjne kable głośnikowe.

Ach te lata 90...jaki wtedy prosty był hajend;-)

W latach 90 jego cena wydawała się szalona a dziś to tanizna przy wyczynach obecnych firm kablarskich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo w niektórych obszarach hiend od tych lat wcale się nie zmienił ... :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 25

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.