Skocz do zawartości
IGNORED

WYBITNE urządzenia i akcesoria High-End - lista z uzasadnieniem


moreno1973

Rekomendowane odpowiedzi

trzeba mieć nieźle z deklem,

 

 

 

No widzisz.

Dla kogoś innego Ty masz nieźle pod deklem,gdy kupujesz szkło droższe od korpusu,albo gdy kupujesz obiektyw lepszy o 10%,płacąc 90% więcej od słabszego.

 

Każdy ma swój dekiel,jeden w audio,drugi na przykład w fotografii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wniósł sporo i było warto.

 

Daj spokój nie warto komentować pewnych wpisów. Niektórzy zagubili się w nie tej zakładce co trzeba. Coś chcą napisać ale jedyne co potrafią to obrażać lub hejtować...w tym wątku jednak po jednym takim wpisie już więcej nie popiszą. Zero tolerancji dla wpisów nie na temat, obraźliwych lub słownych zaczepek. Masz coś do napisania NA TEMAT co wynika z osobistych doświadczeń to napisz a jak nie to wyżywaj się na Bocznicy.

 

gdy kupujesz szkło droższe od korpusu,albo gdy kupujesz obiektyw lepszy o 10%,płacąc 90% więcej od słabszego.

 

Magiczne słowo to ,,gdy kupujesz"...wielu by chciało tak kupić ale niewielu może a jak nie może to zawsze może popyskować...pyskowanie w końcu jest za darmo w necie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Moja listwa akcesoriów wygląda następująco:

1. Verictum X-Block - najlepsze tego typu urządzenie na rynku, w swoim systemie używam 3 sztuk. Ich działanie przypomina mi system KERS który mam w swoich nartach Head. Ilość energii którą dodają/odzyskują jest doprawdy niesamowita.

2. Absorbery G-FLEX M2 - moim zdaniem najlepsze rozwiązanie za rozsądne pieniądze pod CD, w przypadku jego ustawienia na granitowej płycie.

3. Filtr sieciowy Enacom - u mnie działa naprawdę świetnie. O dziwo, wbrew informacjom podawanym przez producenta jest ewidentnie kierunkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja listwa akcesoriów wygląda następująco:

3. Filtr sieciowy Enacom - jest ewidentnie kierunkowy.

Możesz to dokładniej opisać? Jak Twoim zdaniem należy go stosować aby poprawa była jak najlepsza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Możesz to dokładniej opisać? Jak Twoim zdaniem należy go stosować aby poprawa była jak najlepsza?

 

Nie wiem jak będzie z powtarzalnością ustawień, w każdym razie u mnie gra zdecydowanie lepiej gdy jest założony odwrotnie niż pozostałe sieciówki. U mnie jest tak, że mam wszystkie urządzenia przerobione na europejski standard zasilania, czyli faza jest w lewym górnym rogu wtyczki. Wchodzę do listwy z taką samą fazą jak mają poszczególne sieciówki podpięte do urządzeń. Jedyny wyjątek stanowi właśnie Enacom, on lepiej gra na odwrót;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomkly

kolego koniecznie spróbuj Filtra sieciowego Verictum X-Bulk ja posiadam wersje Gold , po wpięciu było całkiem nieżle i ok7 dni było lepiej i odłączyłem pok 2 dniach okazało się jakby sprzęt grał matowo, bez blasku , detale blade , płytka scena itd....

no i musiał zostać ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

X-Bulka znam znakomicie, miałem u siebie kilka sztuk na testach. Bardzo dobre filtry, przy czym raczej do cieplej brzmiących systemów. Wnoszą dużo czystości, blasku natomiast mogą powodować subiektywnie odczuwane schłodzenie i zmniejszenie nasycenia barwy. W tym sensie X-Blocki wydają mi się być bardziej uniwersalne, one idą w inną stronę, ewidentnie zwiększają energetyczność przekazu a już szczególnie w niskotonowym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

a gdzie tego enacom ac można kupić?

 

Dystrybucja to Moje Audio. Zadzwoń do nich bezpośrednio...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Miałem enackomy kiedyś i u mnie nic nie robiły. Z tego typu dupereli bardziej wyraźny wpływ miały filtry (czy cokolwiek) SPEC. Ale nie kupiłem bo jednak 4k na dodatek do systemu to może innym razem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Reymio gorzej jest jeśli ma się dwa dekle czyli foto I audio, tak ja mam I co tu dużo mówić ciągłe kompromisy. niestety nie mogę cytować nie wiem dlaczego.

 

Nawiązaując do wątku, z mojej strony twierdże ze integra audia flight one jest bardzo udanym tranzystorem, mamy tu muzykalnośc, troszkę ciepełka, ale nie objawiajacego się podbarwieniem charatkerystycznym jakie daje lampa, no I bas który ładnie potrafi zmienić faze ataku oraz pokazać nawet drobne zmieny w barwie, do tego wzmacniacz jest wykonanany bardzo dobrze. 26 kg z powietrza się nie bierze. 4 transformatory w tranzystorze moga zrobić wrażenie, 2 na końcówki mocy, 1 na preamp, jeden na sterowanie. tak przynajmniej przypuszcaam. drobnym dodatkie mjest możliwosc dokupienia do teg integry końcówki 3 kanałowej I ma się kino domowe wysokiej jakości. Cena niestety nie należy do niskich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem enackomy kiedyś i u mnie nic nie robiły. Z tego typu dupereli bardziej wyraźny wpływ miały filtry (czy cokolwiek) SPEC. Ale nie kupiłem bo jednak 4k na dodatek do systemu to może innym razem.

U mnie enacomy też nie wiele dawały. Jeśli jednak chodzi o SPEC-a to już nie było tak łatwo rozstać się z nim. Po dwóch tygodniach grania, kiedy je odpiąłem od kolumn dźwięk jakby "siadł" chociaż wcześniej niczego mi nie brakowało, no i cóż - zostały.

Czasami wydajemy więcej pieniędzy na mniejsze zmiany niż te które do systemu wnoszą pudełeczka SPEC -a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tych pudełkach rozmawiamy ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ten Spec sprawdzi się przy połączenie bi- wire?

A u mnie nie ma takiego podłączenia więc nie mogę tego sprawdzić.

Może coś na ten temat pisze W.Pacuła w swoim teście.

A najlepiej wypożycz i przekonaj się sam.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż SPECku co masz w środku ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-56888-0-62226300-1475964978_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż SPECku co masz w środku ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Kolejny mit upada?;)

Prosty filtr Zabela do linearyzacji impedancji ....

Drewniane pudełko jest więcej warte jak te części w środku.

I tak wygląda rynek części Voodoo ...dobrze , że chociaź są jakieś kondensatory , bo można tam było nasypać magicznego piachu...

I ludzie zamiast pomyśleć kupują ...

 

Polecane gdy tranzystor napędza głośnik, ciekawe czy przy lampie również mają sens ?

Nie....taki układ możesz sam zrobić ,ale generalnie zamula granie lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny mit upada?;)

 

Na moim sprzęcie dźwięk był bardziej bebechowy, nasycony na średnicy, podbity bas,lekko wycofane wysokie.

Ogólnie zachwiana równowaga tonalna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny mit upada?;)

Prosty filtr Zabela do linearyzacji impedancji ....

Drewniane pudełko jest więcej warte jak te części w środku.

I tak wygląda rynek części Voodoo ...dobrze , że chociaź są jakieś kondensatory , bo można tam było nasypać magicznego piachu...

I ludzie zamiast pomyśleć kupują ...

 

 

Nie....taki układ możesz sam zrobić ,ale generalnie zamula granie lampy.

Mam taką prośbę. Zrób mi takie "pudełeczka" za jakieś marne pieniądze. Jak zachowają się dokładnie tak samo to oficjalnie na tym forum uznam się za "bezmyślnego ludzia". :-))

Lubię jak nie bezmyślni ludzie na tym forum piszą o czymś czego na oczy nie widzieli. O posłuchaniu nie pomnę.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Mam taką prośbę. Zrób mi takie "pudełeczka" za jakieś marne pieniądze. Jak zachowają się dokładnie tak samo to oficjalnie na tym forum uznam się za "bezmyślnego ludzia". :-))

Lubię jak nie bezmyślni ludzie na tym forum piszą o czymś czego na oczy nie widzieli. O posłuchaniu nie pomnę.

Pozdrawiam

Wyślij mi priva charkterystykę impedancji Twoich głośników to prześlę schemat lepszego , bo dopasowanego do Twoich głośników:))

Komponenty kupisz sobie za 20-30 zł w sklepie elekronicznym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyślij mi priva charkterystykę impedancji Twoich głośników to prześlę schemat lepszego , bo dopasowanego do Twoich głośników:))

Komponenty kupisz sobie za 20-30 zł w sklepie elekronicznym.

Rozumiem, że za te 20-30 zł kupię takie same podzespoły a zwłaszcza kondensator i wspólnie stworzymy coś nieporównywalnie lepszego niż to co proponuje SPEC.

Lubię takie interesy.

Moje kolumny to Davone Rey bez "S". Charakterystykę pewnie bez problemu znajdziesz w necie. Nowe pudełeczka nazwiemy DIAGONES R63. :-}}}

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Rozumiem, że za te 20-30 zł kupię takie same podzespoły a zwłaszcza kondensator i wspólnie stworzymy coś nieporównywalnie lepszego niż to co proponuje SPEC.

Lubię takie interesy.

Moje kolumny to Davone Rey bez "S". Charakterystykę pewnie bez problemu znajdziesz w necie. Nowe pudełeczka nazwiemy DIAGONES R63. :-}}}

Pozdrawiam

Tak... i mam sobie sam szukać...?

Toż to tupet jest , darmo i jeszcze szukaj sobie?;)

Kondensator możesz kupić sobie lepszy wtedy będzie SPEC Reference za 2 tysiące euro.

Poważnie mówiąc na podobnej zasadzie konstruowane są kable Mita i Transparenta ..

Taki układ może działać ponieważ wpływa na pracę układu wzmacniacz - głośniki, " wygładza" impedancję kolumn.

Może zamulać wzacniacze lampowe , ale nie musi.

Niemniej 1000 Euro to stanowcza przesada ...

Jak prześlesz mi prawdziwą ( nie przeklejoną z netu) charkę Davone bez S ;) to dostaniesz gratis schemat, drewniane skrzyneczki kupisz na alledrogo:)

 

Davone powiadasz ...hmmm..teraz rozumiem , ten sam dystrybutor co SPEC ...wkęcili Cię w to czy...?;))

To faktycznie SPEC-e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak... i mam sobie sam szukać...?

Toż to tupet jest , darmo i jeszcze szukaj sobie?;)

Kondensator możesz kupić sobie lepszy wtedy będzie SPEC Reference za 2 tysiące euro.

Poważnie mówiąc na podobnej zasadzie konstruowane są kable Mita i Transparenta ..

Taki układ może działać ponieważ wpływa na pracę układu wzmacniacz - głośniki, " wygładza" impedancję kolumn.

Może zamulać wzacniacze lampowe , ale nie musi.

Niemniej 1000 Euro to stanowcza przesada ...

Jak prześlesz mi prawdziwą ( nie przeklejoną z netu) charkę Davone bez S ;) to dostaniesz gratis schemat, drewniane skrzyneczki kupisz na alledrogo:)

 

Davone powiadasz ...hmmm..teraz rozumiem , ten sam dystrybutor co SPEC ...wkęcili Cię w to czy...?;))

To faktycznie SPEC-e.

Widzisz. Nie jestem elektronikiem i niczego sobie nie poskładam. Oczywiście, że niczego nie musisz szukać ponieważ niczego konstruować nie będziemy.

Sugestia, że być może jestem naganiaczem dystrybutora jest raczej nie na miejscu bo chyba nie chcesz napisać, żem głuchy jak pień i sprzedawca wmówił mi, że te ustrojstwa są mi koniecznie niezbędne do pełni szczęścia.

Tak. To ten sam dystrybutor. Złożyłem u niego cały system za rozsądną kasę bez wciskania kitu co nie znaczy, że będę bronił jego klamotów do upadłego.

Budujemy swoje zestawy tak aby nam odpowiadały za pieniądze na jakie nas stać nie koniecznie zaglądając im w bebechy u sprzedawców, którzy traktują nas jak ludzi - a nie naiwnych kretynów.

Wydawało mi się, że ten wątek jest o urządzeniach, które coś wnoszą do naszych systemów ale nie są niezbędne. Takie właśnie są małe SPEC - e. To czy ktoś usłyszy ich działanie i jaki mają wpływ na dany system to już inne sprawy. Opisuje to dokładnie tak jak ja to słyszę - W. Pacuła w swoim teście, nie ma więc potrzeby abym ja tu się wymądrzał.

Swoją drogą ciekawe na tym forum jest to jak łatwo co niektórym kolegom przychodzi mieszanie jakichś urządzeń z błotem, wyśmiewanie i twierdzenie, że to samo a nawet lepiej można mieć za ułamek ceny.

Kolego Diagones. Zbuduj takie urządzenie nie zależnie od rodzaju (budowy) kolumn za śmieszne pieniądze. Jeśli okaże się tak samo dobre lub lepsze to kupię je od Ciebie a SPEC-a oddam dystrybutorowi. Jeśli nie potrafisz tego zrobić to nie wypisuj tu dyrdymałów bo nie uchodzi poważnemu facetowi.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.