Skocz do zawartości
IGNORED

WYBITNE urządzenia i akcesoria High-End - lista z uzasadnieniem


moreno1973

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Kolego R63,zostałeś załadowany bez mydła i jeszcze stroszysz piórka?to jakieś komiczne jest,lubisz jak inni robią Cię w bambuko?Na zdjęciu masz wszystko,zrobienie takiego...ustrojstwa to kompetencja pierwszaka z technikum elektronicznego,daj Grzegorzowi dane swoich paczek a potem zleć pierwszakowi wykonanie tego pudełeczka,jak kupisz lepsze części,to się zdziwisz drugi raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Powiem tak ..miałem znacznie lepszego SPEC - a zbudowanego specjalnie do moich głośników , za ułamek kwoty tej ile kosztuje u dystrybutora. zmieniłem wzmacniacz i jest niepotrzebny.

Czy potrafię , oczywiście ;)

Czy będę to robił , oczywiście , że nie ....bo to tylko hobby i nie szukam zarobku w tej branży...

I nie ma co sie obruszać , każdy wydaje swoje pieniądze jak chce ;)

Czy warto też każdy sam decyduje;))

Niezbędne są kable , bo bez nich strasznie słabo słychać ;))

 

 

 

Kolego R63,zostałeś załadowany bez mydła i jeszcze stroszysz piórka?to jakieś komiczne jest,lubisz jak inni robią Cię w bambuko?Na zdjęciu masz wszystko,zrobienie takiego...ustrojstwa to kompetencja pierwszaka z technikum elektronicznego,daj Grzegorzowi dane swoich paczek a potem zleć pierwszakowi wykonanie tego pudełeczka,jak kupisz lepsze części,to się zdziwisz drugi raz.

Bitte;) teraz każdy może sam sobie cyknąć taki filtr:)

Na samym dole kalkulatora jest filtr Zabela ...wystarczy sobie wstawić , samo się wyliczy;)

http://www.v-cap.com/speaker-crossover-calculator.php

 

Można nawet nie dziękować ;))

Jak ktoś ma problem z ogarnięciem kalkulatora , chłopaki z działu DIY chętnie pomogą ;)

Koszt na wybitnych komponentach wyniesie kilkaset złotych , różnicę w cenie proszę wpłacić na fundację dla dzieci .

Satysfakcja gwarantowana 2 razy , dobry uczynek i samozadowolenie z wykonania samemu zadania :))

 

Powiem tak ..miałem znacznie lepszego SPEC - a zbudowanego specjalnie do moich głośników , za ułamek kwoty tej ile kosztuje u dystrybutora. zmieniłem wzmacniacz i jest niepotrzebny.

Czy potrafię , oczywiście ;)

Czy będę to robił , oczywiście , że nie ....bo to tylko hobby i nie szukam zarobku w tej branży...

I nie ma co sie obruszać , każdy wydaje swoje pieniądze jak chce ;)

Czy warto też każdy sam decyduje;))

Niezbędne są kable , bo bez nich strasznie słabo słychać ;))

 

 

 

 

Bitte;) teraz każdy może sam sobie cyknąć taki filtr:)

Na samym dole kalkulatora jest filtr Zabela ...wystarczy sobie wstawić , samo się wyliczy;)

http://www.v-cap.com/speaker-crossover-calculator.php

 

Można nawet nie dziękować ;))

Jak ktoś ma problem z ogarnięciem kalkulatora , chłopaki z działu DIY chętnie pomogą ;)

Koszt na wybitnych komponentach wyniesie kilkaset złotych , różnicę w cenie proszę wpłacić na fundację dla dzieci .

Satysfakcja gwarantowana 2 razy , dobry uczynek i samozadowolenie z wykonania samemu zadania :))

Wybaczcie , ale nie mogę się powstrzymać ...od śmiechu:)))

Do SPECA najlepiej dokupić platformę antywibracyją...:)))ha, ha...

A w środku cała zwrotnica wibruje razem z głośnikami ...ha,ha

To jest szczyt absurdu i bezczelności ze strony handlarzy z Naczelnym Recenzetem...ha, ha..

post-59766-0-81544400-1476040225_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow !

Nie po to wrzuciłem zdjęcie bebechów RSP-901EX, aby się nad nim pastwić czy pokazać, że nic nie ma w środku.

Można było się spodziewać co jest w środku, a jest więcej niż myślałem.

Kilka firm robi takie akcesoria i są to często same kondensatory.

Pan Shirokazu Yazaki twierdzi, że działanie polega na specjalnym kondensatorze olejowym ........

Koszt wytworzenia każdego urządzenia czy innego akcesorium powinien zamknąć się w 10-20 procent końcowej ceny.

To mamy 200 euro ... są dwie skrzynki z jakiegoś specjalnego drewienka, 2 olejaki , 2 pary gniazd, diody i rezystory ....

Czy "pudełka" grają ?

Nie wiem ... ale chętnie bym spróbował !

Tylko ta cena!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek miał służyć do dzielenia się wrażeniami na temat akcesoriów a nie wymądrzania. Fajnie, że umiecie zrobić taniej. Ale jakoś nie robicie a ludzie chcą próbować. Więc proponuję się już nie popisywać tropieniem spisków bo KAŻDY na tym forum sto razy czytał takie wpisy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda!

Jeśli chodzi o akcesoria polecam przetestować Albedo Cermo.

Tonalnie nic nie zmieniają, a umieszczone np. pod wzmacniaczem lampowy robią cuda .......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego R63,zostałeś załadowany bez mydła i jeszcze stroszysz piórka?to jakieś komiczne jest,lubisz jak inni robią Cię w bambuko?Na zdjęciu masz wszystko,zrobienie takiego...ustrojstwa to kompetencja pierwszaka z technikum elektronicznego,daj Grzegorzowi dane swoich paczek a potem zleć pierwszakowi wykonanie tego pudełeczka,jak kupisz lepsze części,to się zdziwisz drugi raz.

Rozumiem kolego Pawle, że miałeś w swoim systemie te ustrojstwa i porównałeś je z produktem kolegi Diagonesa bo przez myśl mi nie chce przejść to, że tak doświadczony audiofil jak TY ocenia sprzęt na podstawie zdjęć.

Jeśli zaś chodzi o moje "piórka" - nie martw się o nie. Fakt, że wydałem jakąś kasę na swoje "zabawki" nie spędza mi snu z powiek.

Pozdrawiam Ciebie i kolegów, którym spodobał się Twój wpis tak wiele wnoszący do tego tematu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Rozumiem kolego Pawle, że miałeś w swoim systemie te ustrojstwa i porównałeś je z produktem kolegi Diagonesa bo przez myśl mi nie chce przejść to, że tak doświadczony audiofil jak TY ocenia sprzęt na podstawie zdjęć.

Jeśli zaś chodzi o moje "piórka" - nie martw się o nie. Fakt, że wydałem jakąś kasę na swoje "zabawki" nie spędza mi snu z powiek.

Pozdrawiam Ciebie i kolegów, którym spodobał się Twój wpis tak wiele wnoszący do tego tematu.

 

 

Ano miałem,zatkało kakało? :))

Dlatego jak zobaczyłem wklejkę Grześka w Klubie Verictum,to sie poczułem,jak 6 latek któremu ojciec przekazał informację,ż Sw Mikołaj nie istnieje. Miałem i zmiany jakie wniosły te pudełka,póki były wpiete,uznałem za ciekawe. Po wypieciu dotarło do mnie,że zabierały jakąś część muzyki a miałem możliwość nabycia ich za śmieszne pieniądze,publicznie nie napiszę od kogo,bo mnie nie upoważniono. Zadowolony?to co teraz zrobisz z tą informacją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Rozumiem kolego Pawle, że miałeś w swoim systemie te ustrojstwa i porównałeś je z produktem kolegi Diagonesa bo przez myśl mi nie chce przejść to, że tak doświadczony audiofil jak TY ocenia sprzęt na podstawie zdjęć.

Jeśli zaś chodzi o moje "piórka" - nie martw się o nie. Fakt, że wydałem jakąś kasę na swoje "zabawki" nie spędza mi snu z powiek.

Pozdrawiam Ciebie i kolegów, którym spodobał się Twój wpis tak wiele wnoszący do tego tematu.

Jaki produkt Diogenesa???

Produkt to coś co się " produkuje" ..a ja nie produkuję , ani tym bardziej sprzedaję...takich rzeczy jak SPECe od produkowania sobie kasy ...i robienia ludzi w trąbę...

Przecież te wszystkie magiczne pudełka , podkładki ,naklejki , panele akustyczne ze specjalnego rodzaju jedwabiu , kable za dziesiątki tysięcy to zwykle wyciąganie kasy od naiwnych klientów .

Za cenę tego wszystkiego można wymienić często połowę systemu na 2 klasy wyższą .

Czy te bzdety działają ?

Oczywiście ..tylko w stopniu tak niewielkim w stosunku do swojej ceny , że szkoda gadać.

Ludzie wolą kupić ..jakieś voodoo zamiast wymienić głośniki czy popracować na akustyką .

I słuchają gniazdek , wtyków itp...na kolumnach z paździerzu z głośniczkami za 20 Euro w pomieszczeniu w którym charkterystyka lata po kilkanaście decybeli w jedną i drugą stronę...wychodzi karykatura dźwięku...ale audiofil zadowolony , bo wydał 2 pensje żony na podkładki Stillpointsa ...

A wystarczy czasami pomyśleć ...i samemu spróbować przestawić książki , podłożyć kawałek sklejki z Castoramy , granitu czy innego materiału...i usłyszeć ;))

A oszczędzone pieniądze wydać na płyty , koncerty czy jakieś inne ...prezenty dla żony czy dzieciaków ;))

A jak ktoś ma forsy jak lodu i nie ma co z nimi robić niech kupuje co chce ...taka rada.

Ja wolę wymienić kondensatory w zwrotnicy niż wsłuchwiać się czy usłyszę różnice po kupieniu jakiego śmiesznego gadżetu ..

 

Żeby było w temacie ..

Wybitne urządzenie audio z uzasadniemiem .

Ludzie kupują i jakoś nikt nie sprzedaje na rynku wtórnym i gra tak , że poniżej 100 tys. nic nie ma podejścia.

Polski produkt,( aktualnie bardzo porządane ) wykonany w sposób nieosiągalny dla większości producentów.

Mam drugi wzmacniacz Amplifona ( kiedyś miałem WT40 ) w sumie razem 6 lat.

Zero awarii , dźwięk bajka ...a jaka przyjemność z porozmawiania osobiście. z Konstruktorem .

Brak problemów przy odsprzedaży.

Gdybym miał więcej na audio kupiłbym sobie SET 140 ...

Nawet takie zwalczające się " Tuzy" hiendu jak Sly i Szymon grają na Amplifonach ...o czym to świadczy?

post-59766-0-25568300-1476166073_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę wymienić kondensatory w zwrotnicy niż wsłuchwiać się czy usłyszę różnice po kupieniu jakiego śmiesznego gadżetu ..

 

Tu masz rację, a co jeśli ktoś już ma wypełnioną zwrotnicę po brzegi wypasem, ma zrobioną akustykę, powymieniane bezpieczniki, wewnętrzne okablowania, docelowe stoliki, 2-3 linie zasilające, żonę jako podstawek pod kable? Zajmuje się po prostu jeszcze drobniejszymi gadżetami.

Właśnie wymieniłem w zwrotnicy Mundorfy Supreme na to zgadnij:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile SPEC jest wyceniony ale magiczne drewienka poszły niezwykle w cenę. Pewnie tańszy.Dałem za 6,8 uF

2 tys. za dwa więc taniocha jak za barszcz. Już niedługo będzie też to:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i to 4 sztuki.

 

Oj, tu tanio za 47uF nie będzie:) Tu zaboli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.takich rzeczy jak SPECe od produkowania sobie kasy ...i robienia ludzi w trąbę...

 

Moim zdaniem filtry SPEC-a działają bardzo dobrze. Otrzymujemy brzmienie nasycone, gęste, dopalone..., może się to podobać:)

Wzmacniacze tej firmy idą w tym samym kierunku, czyli coś jak lampa, tylko z większym kopem.

 

Cena wysoka? Wszystkie porządne firmy japońskie są drogie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

 

Moim zdaniem filtry SPEC-a działają bardzo dobrze. Otrzymujemy brzmienie nasycone, gęste, dopalone..., może się to podobać:)

Wzmacniacze tej firmy idą w tym samym kierunku, czyli coś jak lampa, tylko z większym kopem.

 

Cena wysoka? Wszystkie porządne firmy japońskie są drogie:)

Chętnie posluchałbym tej " lampowej" klasy D ...ciekawe czy też zrobionej na Hypexsie w ładnej obudowie z dorobioną voodoo otoczką...????

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RSP-901EX to przecież nic takiego nowego. Zadnego cudu, zwykły zobel na zaciskach kolumny.

Juz w roku 1980 Nelson Pass pisał, ze to może być czasem korzystne rozwiązanie i dlaczego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie posluchałbym tej " lampowej" klasy D ...ciekawe czy też zrobionej na Hypexsie w ładnej obudowie z dorobioną voodoo otoczką...????

 

Zdjęcia "wnętrzności" w sieci są dostępne:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A czy to bazuje na Hypex, ICEpower, czy innym, to mi trudno powiedzieć, bo się nie znam. Może na podstawie tych zdjęć, ktoś potrafi to określić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

 

Zdjęcia "wnętrzności" w sieci są dostępne:

http://www.6moons.com/audioreviews/spec3/3.html

http://highfidelity.pl/@main-1290&lang=

 

A czy to bazuje na Hypex, ICEpower, czy innym, to mi trudno powiedzieć, bo się nie znam. Może na podstawie tych zdjęć, ktoś potrafi to określić?

Nie to nie Hypex...

" Jest to kompletny wzmacniacz analogowy w klasie D firmy Internatonal Rectifier IRAUDAMP4 DB Rev.03. To wzmacniacz z modulatorem PWM."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie Hypex...

" Jest to kompletny wzmacniacz analogowy w klasie D firmy Internatonal Rectifier IRAUDAMP4 DB Rev.03. To wzmacniacz z modulatorem PWM."

A jak się to ma to do rozwiązań Hypex, ICEpower? To dobre rozwiązanie, czy kiepskie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

A jak się to ma to do rozwiązań Hypex, ICEpower? To dobre rozwiązanie, czy kiepskie?

Nie mam pojęcia , nie interesuję się klasą D i porównywaniem jej do lamp.

Używam D-klasowego 1,5 kW wzmacniacza studyjnego z DSP do zasilania pasma poniżej 70 Hz , gdzie ważniejsza jest brutalna siła , a nie wyrafinowanie.

Być może ten SPEC to dobry wzmacniacz , nie wiem .

Nie chcę dyskredytować tej firmy .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Jest to kompletny wzmacniacz analogowy w klasie D firmy Internatonal Rectifier IRAUDAMP4 DB Rev.03. To wzmacniacz z modulatorem PWM."

Jak analogowy jak klasa D?

To jak uczciwy złodziej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki produkt Diogenesa???

Produkt to coś co się " produkuje" ..a ja nie produkuję , ani tym bardziej sprzedaję...takich rzeczy jak SPECe od produkowania sobie kasy ...i robienia ludzi w trąbę...

Przecież te wszystkie magiczne pudełka , podkładki ,naklejki , panele akustyczne ze specjalnego rodzaju jedwabiu , kable za dziesiątki tysięcy to zwykle wyciąganie kasy od naiwnych klientów .

Za cenę tego wszystkiego można wymienić często połowę systemu na 2 klasy wyższą .

Czy te bzdety działają ?

Oczywiście ..tylko w stopniu tak niewielkim w stosunku do swojej ceny , że szkoda gadać.

Ludzie wolą kupić ..jakieś voodoo zamiast wymienić głośniki czy popracować na akustyką .

I słuchają gniazdek , wtyków itp...na kolumnach z paździerzu z głośniczkami za 20 Euro w pomieszczeniu w którym charkterystyka lata po kilkanaście decybeli w jedną i drugą stronę...wychodzi karykatura dźwięku...ale audiofil zadowolony , bo wydał 2 pensje żony na podkładki Stillpointsa ...

A wystarczy czasami pomyśleć ...i samemu spróbować przestawić książki , podłożyć kawałek sklejki z Castoramy , granitu czy innego materiału...i usłyszeć ;))

A oszczędzone pieniądze wydać na płyty , koncerty czy jakieś inne ...prezenty dla żony czy dzieciaków ;))

A jak ktoś ma forsy jak lodu i nie ma co z nimi robić niech kupuje co chce ...taka rada.

Ja wolę wymienić kondensatory w zwrotnicy niż wsłuchwiać się czy usłyszę różnice po kupieniu jakiego śmiesznego gadżetu ..

 

Żeby było w temacie ..

Wybitne urządzenie audio z uzasadniemiem .

Ludzie kupują i jakoś nikt nie sprzedaje na rynku wtórnym i gra tak , że poniżej 100 tys. nic nie ma podejścia.

Polski produkt,( aktualnie bardzo porządane ) wykonany w sposób nieosiągalny dla większości producentów.

Mam drugi wzmacniacz Amplifona ( kiedyś miałem WT40 ) w sumie razem 6 lat.

Zero awarii , dźwięk bajka ...a jaka przyjemność z porozmawiania osobiście. z Konstruktorem .

Brak problemów przy odsprzedaży.

Gdybym miał więcej na audio kupiłbym sobie SET 140 ...

Nawet takie zwalczające się " Tuzy" hiendu jak Sly i Szymon grają na Amplifonach ...o czym to świadczy?

Święte słowa. Amen.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda.

Jamen, jak mówił Pyzdra.

Ale nie przeszkodziło to, aby je i tak postawić na Stillpointsach SS czy Symphosium,

to tak na marginesie, bo wątek jest o akcesoriach.

Wstawiłem Cermo pod swoją lampkę ....

i co, można się bawić na weselu bezalkoholowym ? Można, ale po co !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.