Skocz do zawartości
IGNORED

WYBITNE urządzenia i akcesoria High-End - lista z uzasadnieniem


moreno1973

Rekomendowane odpowiedzi

Pokaż SPECku co masz w środku ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tu jest coś podobnego ale tańszego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że mam spore doświadczenie z produktami SPECa, to pozwolę sobie zabrać głos. Od 2013 słuchałem na wzmaku RSA-M3EX, po kilku miesiącach dokupiłem "pudełeczka" RSP-501EX. Wzmacniacz zagrał 2x lepiej. Może kwestia synergii, bo oba produkty wyszły spod jednej ręki. Nie wiem, nie testowałem filtrów RSP z innymi wzmacniaczami. W 2015 wymieniłem pudełeczka RSP-501EX na RSP-901EX i znowu szok - wszystko uległo poprawie. Potem wielokrotnie robiłem próby z wypinaniem filtrów. Nie dało się słuchać. Dźwięk robił się płaski, odchudzony i uproszczony. Możliwe, że te filtry działają najskuteczniej ze wzmacniaczami w klasie D. Do takich były projektowane. Ale znam osoby, które grają na nich z innymi wzmacniaczami, nawet z lampą i podzielają mój entuzjazm, przynajmniej jeśli chodzi o połączenie z Harbethami.

W tym miesiącu wymieniłem wzmacniacz RSA-M3EX na topowy RSA-F33EX. Koniec poszukiwań. Jeśli ktoś uważa, że z klasy D nie można wycisnąć barwy i wyrafinowanego grania, to polecam posłuchać tego wzmacniacza w połączeniu z pudełeczkami RSP-901EX. Do tego sieciówka Harmonixa i temat zamknięty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że mam spore doświadczenie z produktami SPECa, to pozwolę sobie zabrać głos. Od 2013 słuchałem na wzmaku RSA-M3EX, po kilku miesiącach dokupiłem "pudełeczka" RSP-501EX. Wzmacniacz zagrał 2x lepiej. Może kwestia synergii, bo oba produkty wyszły spod jednej ręki. Nie wiem, nie testowałem filtrów RSP z innymi wzmacniaczami. W 2015 wymieniłem pudełeczka RSP-501EX na RSP-901EX i znowu szok - wszystko uległo poprawie. Potem wielokrotnie robiłem próby z wypinaniem filtrów. Nie dało się słuchać. Dźwięk robił się płaski, odchudzony i uproszczony. Możliwe, że te filtry działają najskuteczniej ze wzmacniaczami w klasie D. Do takich były projektowane. Jeśli ktoś uważa, że z klasy D nie można wycisnąć barwy i wyrafinowanego grania, to polecam posłuchać tego wzmacniacza w połączeniu z pudełeczkami RSP-901EX. Do tego sieciówka Harmonixa i temat zamknięty.

 

Ależ mnie Marcinie do tego Zobela przekonałeś :)

 

Teraz jest małe ale, do każdej kolumny i współpracującego wzmacniacza muszą być dobrane inne inaczej zestrojone elementy elektroniki aby zagrało to SUPER. Nie ma tak że wpinasz i z każdą kolumną i każdym wzmacniaczem to zagra, całkiem możliwie że u Ciebie jest rewelka u innych tak nie musi być :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ mnie Marcinie do tego Zobela przekonałeś :)

 

Teraz jest małe ale, do każdej kolumny i współpracującego wzmacniacza muszą być dobrane inne inaczej zestrojone elementy elektroniki aby zagrało to SUPER. Nie ma tak że wpinasz i z każdą kolumną i każdym wzmacniaczem to zagra, całkiem możliwie że u Ciebie jest rewelka u innych tak nie musi być :(

Nie musi ale może :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ mnie Marcinie do tego Zobela przekonałeś :)

 

Teraz jest małe ale, do każdej kolumny i współpracującego wzmacniacza muszą być dobrane inne inaczej zestrojone elementy elektroniki aby zagrało to SUPER. Nie ma tak że wpinasz i z każdą kolumną i każdym wzmacniaczem to zagra, całkiem możliwie że u Ciebie jest rewelka u innych tak nie musi być :(

 

To może u mnie jest podwójna synergia, bo filtry RSP-901EX były strojone na moich kolumnach ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moimi głośnikami,podobno taki Zobel dobrze działa, ale po drewienko jechali aż do Kanady to i cena Zobelków wysoka.

Stein Music SPEAKER MATCH +

Ale i tak nie jest źle, bo nie potrzeba platform antywibracyjnych :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Jako, że mam spore doświadczenie z produktami SPECa, to pozwolę sobie zabrać głos. Od 2013 słuchałem na wzmaku RSA-M3EX, po kilku miesiącach dokupiłem "pudełeczka" RSP-501EX. Wzmacniacz zagrał 2x lepiej. Może kwestia synergii, bo oba produkty wyszły spod jednej ręki. Nie wiem, nie testowałem filtrów RSP z innymi wzmacniaczami. W 2015 wymieniłem pudełeczka RSP-501EX na RSP-901EX i znowu szok - wszystko uległo poprawie. Potem wielokrotnie robiłem próby z wypinaniem filtrów. Nie dało się słuchać. Dźwięk robił się płaski, odchudzony i uproszczony. Możliwe, że te filtry działają najskuteczniej ze wzmacniaczami w klasie D. Do takich były projektowane. Ale znam osoby, które grają na nich z innymi wzmacniaczami, nawet z lampą i podzielają mój entuzjazm, przynajmniej jeśli chodzi o połączenie z Harbethami.

W tym miesiącu wymieniłem wzmacniacz RSA-M3EX na topowy RSA-F33EX. Koniec poszukiwań. Jeśli ktoś uważa, że z klasy D nie można wycisnąć barwy i wyrafinowanego grania, to polecam posłuchać tego wzmacniacza w połączeniu z pudełeczkami RSP-901EX. Do tego sieciówka Harmonixa i temat zamknięty.

Ja natomiast kiedyś miałem zajawkę na Harbetha i postanowiłem posłuchać w Krakowie.

SHL5 podpięte do Cary SLI 80 grało tak , że myślałem , że ktoś podpiął głośniki w przeciwfazie ...

Grało tragicznie....podrapałem sie po głowie i poszedłem poszukać kogoś z obsługi salonu , żeby sprawdził czy wszystkie kabelki są prawidłowo podpięte...

Pan przyszedł i ....odpiął Enacomy ...i zaczęło coś grać ;))

Zabel czyli prosty układ lineralizacji impedancji wygładza jej piki , które najczęściej pojawiają sie w okolicach strojenia obudowy głośników .

U mnie z moimi OB i lampą nawet precyzyjnie zrobiony Zobel wysysał całą energię i dynamikę z grania .

Wywaliłem to bardzo szybko;((

Takie układy faktycznie działają , trzeba tylko wiedzieć z czym i jak .

 

 

 

To może u mnie jest podwójna synergia, bo filtry RSP-901EX były strojone na moich kolumnach ;)

To dlatego u innych nie działa :)) hi, hi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin kiedy wpadniesz z tym wzmacniaczem i filtrami? Wczoraj słuchałem u Rafała po kolejnym dopieszczeniu kilku elementów i wywaleniu ścierki z podłogi. Panocki musicie tego posłuchać. 10 godzin minęło jak z bicza strzelił. Poziomy głośności były mocno nieprzyzwoite :) Gościliśmy też 3 konstrukcje lampowe w tym jedna hybrydowa znanego polskiego producenta (z przywiezionych najlepszy był komplet na 2x211). Niestety Amplifon nie dał im szans ale to zupełnie inne poziomy cenowe. Odsłuch pokazał dobitnie jak genialne są monosy WM300. Istny atom i feria wybrzmień!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Marcin kiedy wpadniesz z tym wzmacniaczem i filtrami? Wczoraj słuchałem u Rafała po kolejnym dopieszczeniu kilku elementów i wywaleniu ścierki z podłogi. Panocki musicie tego posłuchać. 10 godzin minęło jak z bicza strzelił. Poziomy głośności były mocno nieprzyzwoite :) Gościliśmy też 3 konstrukcje lampowe w tym jedna hybrydowa znanego polskiego producenta (z przywiezionych najlepszy był komplet na 2x211). Niestety Amplifon nie dał im szans ale to zupełnie inne poziomy cenowe. Odsłuch pokazał dobitnie jak genialne są monosy WM300. Istny atom i feria wybrzmień!

Rozwiń temat i napisz co tam mieliście i jak grało.

Ta ścierka to rozumiem ...dywan?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Rafał kiedyś mnie zapraszał i muszę z tej okazji skorzystać- mam nadzieję że dalej aktualne ;-)

cholernie jestem ciekaw ile można uzyskać w tak małym pokoju

jakiś czas temu pewien gość (słuchał u Rafała) powiedział że Amplifon to istny karabin maszynowy ;-)

.....taka dynamika....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

....Rafał kiedyś mnie zapraszał i muszę z tej okazji skorzystać- mam nadzieję że dalej aktualne ;-)

cholernie jestem ciekaw ile można uzyskać w tak małym pokoju

jakiś czas temu pewien gość (słuchał u Rafała) powiedział że Amplifon to istny karabin maszynowy ;-)

.....taka dynamika....

Byle nie był taki zabójczy jak AK47;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Rafał kiedyś mnie zapraszał i muszę z tej okazji skorzystać- mam nadzieję że dalej aktualne ;-)

cholernie jestem ciekaw ile można uzyskać w tak małym pokoju

jakiś czas temu pewien gość (słuchał u Rafała) powiedział że Amplifon to istny karabin maszynowy ;-)

.....taka dynamika....

Jasne że aktualne. Zapraszam. :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że mam spore doświadczenie z produktami SPECa, to pozwolę sobie zabrać głos. Od 2013 słuchałem na wzmaku RSA-M3EX, po kilku miesiącach dokupiłem "pudełeczka" RSP-501EX. Wzmacniacz zagrał 2x lepiej. Może kwestia synergii, bo oba produkty wyszły spod jednej ręki. Nie wiem, nie testowałem filtrów RSP z innymi wzmacniaczami. W 2015 wymieniłem pudełeczka RSP-501EX na RSP-901EX i znowu szok - wszystko uległo poprawie. Potem wielokrotnie robiłem próby z wypinaniem filtrów. Nie dało się słuchać. Dźwięk robił się płaski, odchudzony i uproszczony. Możliwe, że te filtry działają najskuteczniej ze wzmacniaczami w klasie D. Do takich były projektowane. Ale znam osoby, które grają na nich z innymi wzmacniaczami, nawet z lampą i podzielają mój entuzjazm, przynajmniej jeśli chodzi o połączenie z Harbethami.

W tym miesiącu wymieniłem wzmacniacz RSA-M3EX na topowy RSA-F33EX. Koniec poszukiwań. Jeśli ktoś uważa, że z klasy D nie można wycisnąć barwy i wyrafinowanego grania, to polecam posłuchać tego wzmacniacza w połączeniu z pudełeczkami RSP-901EX. Do tego sieciówka Harmonixa i temat zamknięty.

 

Fajnie, że ktoś jeszcze ma Spec'a. Co ciekawe też najlepiej mi gra z sieciówką harmonixa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Tak się zastanawiam dlaczego te Spece tak proste w swojej budowie nie raz że tyle kosztują i są ponoć tak dobre i skuteczne w swym działaniu i zdaje się ze nie sa opatentowane i sa w sumie uzupełnieniem zwrotnicy to dlaczego nie stosuja ich producenci kolumn głośnikowych ?

Na dodatek każdy producent mógłby je zkalibrować z pewnoscia znacznie dokładniej wzgledem konkretnej konstrukcji .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.