Skocz do zawartości
IGNORED

Kondensatory - rankingi firm! stwórzmy!


AstraF
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Audyn Cap QS MKP lub Mundorf Mcap Classic

Blade i wyblakle barwowo. QS do tego lekko przymulony. Raczej trzymac sie od nich z daleka.

 

Solen sam nie uzywalem ale jest dosc czesto stosowany przez wielu producentow kolumn i to nawet w wysokich modelach. Z wyczytanych opinii dosc przyzwoite.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowny to bezpieczny wybór, nie zepsują, nie poprawią, będzie grać tak jak trzeba bez niespodzianek. Stosowały go do najwyższych modeli takie firmy jak Dynaudio, Infinity kiedy było jeszcze Infinity i wiele innych zacnych firm.

 

Pozdrawiam

Pygar

 

Soleny to bezpieczny wybór . Stosowały je takie firmy jak np. Dynaudio, Infinity i wiele innych.

 

Pozdrawiam

Pygar

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam Soleny, głównie MKP-FC (czasami z napisem PPE). Bardzo dobry i bezpieczny kondensator. Ma świetne "czarne tło" i dobry detal.

 

W kwestii elektrolitów miło zaskoczyłem się współczesnymi Nipponami KME, KMG. Gęste, barwne, masywne granie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rambo54: "Ja bym dołożył te pare groszy do Clarity Cap CSA. Nawet do tych na 250V.

"

Uważasz, że warto? Słyszałem o nich dobre opinie ale odnośnie wzmacniaczy lampowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni testuję KPCU-01 miflex w filtracji głośnika wysoko-tonowego. Trochę zachęcony testem na stronie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i zaleganiem w szufladzie wolnych 520$ ;)

Mozna powiedzieć że przetestowałem troche kondów w tym miejscu zwotnicy. Jednak pierwszy raz zaszły tak spektakularne zmiany nie tylko dzwiękowe ale i konieczność zbudowania osobnej obudowy zwrotnicy aby nie zmniejszać litrażu obudowy rezonasowej głosnika nisko-tonowego. Jakośc wykonania świetna, warte swojej ceny.

O dzwięku nie napiszę zbyt wiele bo jestem w trakcie pierwszych odsłuchów, hmmm jestem pewny że już zostanie gdyż trudno się oderwać od słuchania. Nic nie męczy pełny wgląd w nagrania....po prostu gra muzyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na szerszą opinię o miedzianych Mifleksach. Miedziane Audyny trochę nienaturalnie dzwonią na niższej górze. Mimo ich innych zalet, nie są zbyt neutralne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie poprawiło się sporo, dynamika, mikro-detale, barwa, przestrzeń, plany dzwiękowe, jakieś przyciemnienie tła,. Ładnie słychać pudła gitar i struny gitary akustycznej, wybrzmienia, brak spowolnienia, no duzo czasem po wymianie sprzętu jest mniejszy efekt..... .... Mała drewniana skrzynka z IKEI pomieści kondensator wraz z cewkami taśmowymi nowej zwrotnicy.:)

Zapewne nic takiego jak dzwonienie o którym piszesz nie występuje, przynajmniej na razie.myślę że czasem musi się to wygrzać i ułożyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie Supreme z serii classic wygrzewają się baaardzo długo. I do tego w międzyczasie strasznie drą mordę.

Powyżej 200h robi sie lepiej ale jeszcze kolejne 100h je cywilizuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, ile czasu trzeba dać nowym Mundorfom Supreme SGO by sie dotarły ?

A ile godź dziennie włączony masz system ?

Wszystkie Supreme z serii classic wygrzewają się baaardzo długo. I do tego w międzyczasie strasznie drą mordę.

Powyżej 200h robi sie lepiej ale jeszcze kolejne 100h je cywilizuje.

Ogólnie kondy wygrzewają się długo. Supreme w sekcji wysokotonówki nie znam z samych etapów wygrzewania. Wygrzane" to dość delikatne kondy w graniu. Za to supreme evo oil znam przypadki krzykliwości. Dobrze czasem sprawdzić kondensator w obie strony, bywa że w jedną jest krzykliwy, w drugą mniej bez względu na zewnętrzne okładziny. Ale to nie reguła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez absolem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylaczaj na 15-20 minut choc raz na 24h. Taki "stres" przyspieszy proces.

 

Ogólnie kondy wygrzewają się długo. Supreme w sekcji wysokotonówki nie znam z samych etapów wygrzewania. Wygrzane" to dość delikatne kondy w graniu. Za to supreme evo oil znam przypadki krzykliwości. Dobrze czasem sprawdzić kondensator w obie strony, bywa że w jedną jest krzykliwy, w drugą mniej bez względu na zewnętrzne okładziny. Ale to nie reguła.

Ale wiekszosc kondow osiaga 80% swojej sygnatury bardzo szybko. A w wypadku Supreme nastepuje cos bardzo specyficznego co trzeba po prostu przeczekac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wlutowaniu SGO gra non stop.

By je deko uspokoić, zbocznikowałem je CC CSA.

 

Olejaki to 300h minimum. Grania 24/24. Sprawdź też polaryzacje tego konda. Mundorfy słabą różnicę mają ale mają. Bez bocznika. Często elementy towarzyszące maja też znaczenie.Rezystor, druty.. U mnie kiedyś darł japę kond na wysokich w końcu zbocznikowałem go teflonem z czasem wymieniłem okablowanie w budzie i góra zrobiła się smutna i nijaka wywaliłem bocznik i zagrało jak trzeba.

 

Ale wiekszosc kondow osiaga 80% swojej sygnatury bardzo szybko. A w wypadku Supreme nastepuje cos bardzo specyficznego co trzeba po prostu przeczekac

Większość od strzału wiadomo jak będą grać.

Wylaczaj na 15-20 minut choc raz na 24h. Taki "stres" przyspieszy proces.

To jest akurat dziwna sprawa w przypadku innych elementów (nie kondensatorów)i pewnych okoliczności zauważyłem coś odwrotnego. Moment odpoczynku cofał do stanu z przed". Czy to skraca ogólny czas wygrzewania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez absolem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często elementy towarzyszące maja też znaczenie.Rezystor, druty.. U mnie kiedyś darł japę kond na wysokich w końcu zbocznikowałem go teflonem z czasem wymieniłem okablowanie w budzie i góra zrobiła się smutna i nijaka wywaliłem bocznik i zagrało jak trzeba.

Co by nie wdawać się w skomplikowane liczenia, to bocznikowanie kondów obniża Nam rezystancję filtru przed głośnikiem, średnio z 0,4 Ohm przy pojedynczo grającym kondzie do 0,2 Ohm przy zbocznikowanym.

To po prostu słychać.

To są różnice rzędu 0.2~0.5 dB.

A to słychać i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie wdawać się w skomplikowane liczenia, to bocznikowanie kondów obniża Nam rezystancję filtru przed głośnikiem, średnio z 0,4 Ohm przy pojedynczo grającym kondzie do 0,2 Ohm przy zbocznikowanym.

To po prostu słychać.

To są różnice rzędu 0.2~0.5 dB.

A to słychać i tyle.

 

Nie o to chodzi czy słychać. Obniżanie rezystancji skraca czas wygrzewania? Druga sprawa ilość decybeli nie stanowi o jakości.

 

Kondensatory lubią być ładowane i rozładowywane. Wtedy "idzie" szybciej .

 

Pozdrawiam

W zasilaniu owszem, w zwrotnicach też tak działa?Sprawdził ktoś identyczne elementy notując czas i zmiany na oba sposoby?Tzn ciągiem vs z przerwami na chwilowe wyłączanie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez absolem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obniżanie rezystancji skraca czas wygrzewania? Druga sprawa ilość decybeli nie stanowi o jakości

Mogę się domyślać że nie skraca, ale jak takie SGO sieją górą przez pierwsze 300h gdzie mają te 0,4 Ohm to przy 0,2 Ohm sieje górą jeszcze bardziej.

Aktualanie po 100h jest już dużo spokojniej niż przy pierwszych godzinach. SGO nowe, boczniki CC CSA były już wygrzane wcześniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jakie kondy byście polecili do Rotela ra930 do (C901/C902) filtracji zasilania sekcji niskonapieciowej (przedwzm.) oraz do (C903/C904) filtracji tętnień napięcia ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się domyślać że nie skraca, ale jak takie SGO sieją górą przez pierwsze 300h gdzie mają te 0,4 Ohm to przy 0,2 Ohm sieje górą jeszcze bardziej.

Aktualanie po 100h jest już dużo spokojniej niż przy pierwszych godzinach. SGO nowe, boczniki CC CSA były już wygrzane wcześniej.

Ok.

A jak polaryzacja? Próbowałeś? Często przy jednej polaryzacji są większe wyostrzenia niż odwrotnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie. Czy + tj wejscie na kond jest zawsze tak jak druk napisów ?

Miałbym zamontować SGO odwrotnie a CSA zgodnie z polaryzacją ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiem. W Audynach, + jest nawet oznaczony i znajduje sie z prawej strony czyli na koncu napisów. Tak ma być ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, zdarza się różnica w polaryzacji że gra ostrzej, ale nie jest to konsekwentnie w zgodzie lub nie z polaryzacją. Wiele kondów gra ostrzej w zgodzie z polaryzacją a wiele odwrotnie. Czasem jest tak, czasem odwrotnie. Firmy które znaczą polaryzację przynajmniej są konsekwentne w oznaczaniu względem okładzin i budowy kondensatora. Napisami nie sugerował bym się w ogóle. Zdarza się że druk czy naklejka jest jak na taśmie leciało". Bywało że poj sztuki są różnie. Mundorf jest raczej konsekwentny przynajmniej seriami. Natomiast napisami bym się nie sugerował. A naklejkami tym bardziej w ogóle. Czasem zdarzało się że dana firma konsekwentnie kładła napisy w jedną stronę, i znając jak gra kondensator można było w ciemno go wstawiać po czym okazywało że nowa seria jednak już inaczej ma ustawiony druk..Lub inaczej między różnymi seriami Tak bywało np z jantzenem. Evo tez miał różnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez absolem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się domyślać że nie skraca, ale jak takie SGO sieją górą przez pierwsze 300h gdzie mają te 0,4 Ohm to przy 0,2 Ohm sieje górą jeszcze bardziej.

Aktualanie po 100h jest już dużo spokojniej niż przy pierwszych godzinach. SGO nowe, boczniki CC CSA były już wygrzane wcześniej.

 

Nie wiem czy podobnie jest w Mundorfach supreme, mi ta szorstkość i jednoczesna gładkość wokali odpowiadały na początku ale potem brakowało góry.

 

W końcu z powodu niewystarczających funduszy na jupki zakupiłem jako boczniki jantzen silver i tu jakbym wpadł pod rynnę ;)

 

Nigdy nie spodziewałem aż takiej różnicy podczas bocznikowania - częściowo mi się to podoba częściowo jest przytłaczające.

Są to naprawdę mocno jasne kondensatory.

Na tą chwilę postaram sobie podzielić ten efekt mam w torze w szeregu dwa kondensatory więc jednego wymienię może na innego, Jakieś propozycje,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez je oceniam nisko. Czerwone juz lepsze bo bardziej spojne.

 

Powiem tak, zdarza się różnica w polaryzacji że gra ostrzej, ale nie jest to konsekwentnie w zgodzie lub nie z polaryzacją. Wiele kondów gra ostrzej w zgodzie z polaryzacją a wiele odwrotnie. Czasem jest tak, czasem odwrotnie. Firmy które znaczą polaryzację przynajmniej są konsekwentne w oznaczaniu względem okładzin i budowy kondensatora. Napisami nie sugerował bym się w ogóle. Zdarza się że druk czy naklejka jest jak na taśmie leciało". Bywało że poj sztuki są różnie. Mundorf jest raczej konsekwentny przynajmniej seriami. Natomiast napisami bym się nie sugerował. A naklejkami tym bardziej w ogóle. Czasem zdarzało się że dana firma konsekwentnie kładła napisy w jedną stronę, i znając jak gra kondensator można było w ciemno go wstawiać po czym okazywało że nowa seria jednak już inaczej ma ustawiony druk..Lub inaczej między różnymi seriami Tak bywało np z jantzenem. Evo tez miał różnie.

Zgadza sie. Kolega niedawno wstawil VCapy do preampa zgodnie z kierunkiem napisow. Okazalo sie ze czesc z nich jest odwrotnie.

I znowu odsluch najlepszy do sprawdzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe są siemensy mkv polipropylen w oleju. Dziwiłem się nad zachwytami tym kondensatorem bo gra jasnym tłem, natarczywym ambientem, zbyt ofensywnymi wybrzmieniami w niskiej górze które są nerwowe i w gęstym graniu chaotyczne. Można powiedzieć prawie krzykliwe. (tu akurat różnice w polaryzacji ledwo zauważalne dźwiękowo) Poeksperymentowałem z nim trochę w zwrotnicy i okazało się że z litymi drutami gra całkiem nieźle a z bocznikiem z teflonu gra wybornie.

edit

@rafa

warto odsłuchiwać w obie strony kondy, niektóre nie mają prawie różnic w polaryzacji ale są takie co mocno odmiennie grają

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez absolem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo Siemens mkv tylko w litym drucie i ważna jest średnica ok 0,5mm w duecie z małym bocznikiem oczywiście kierunkowo wpietym jest doskonały .może być ruski teflon 1.5nf i wiekszy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.