Jump to content
AstraF

Kondensatory - rankingi firm! stwórzmy!

Recommended Posts

16 minut temu, rambo54 napisał:

Wysyłasz do Polink, Panowie je mierzą i dobierają Ci powietrzną 1:1

Dzięki. Myślę, że się zainteresuję. To bardzo dobra koncepcja. Mundorfy też mam tylko sugerowałem się ...

No właśnie. Chyba ceną, opiniami. Jeśli Mundorfy są neutralniejsze to moje klimaty.

13 minut temu, naczesany napisał:

Jeśli Mundorfy są neutralniejsze to moje klimaty.

Tylko rezystory Supreme, bo kondy są mocno nieneutralne i nienaturalne, choc moze sie ich granie podobac. Maja powietrze, detal, itd.

Edited by rambo54

17 minut temu, rambo54 napisał:

bo kondy są mocno nieneutralne i nienaturalne, choc moze sie ich granie podobac

No właśnie dlatego trafiły Mundorfy ale jak pisałem wcześniej było to rok temu a w miarę zabawy człowiek poznaje lepsze rzeczy.

Podobnie jak zacząłem słuchać wzm. słuchawkowego na Tesla ECC81 wydawało mi się jakie to świetne to lampowe brzmienie. Potem kolega polecił mi BugleBoy'e bo mówi - nie te lampy (Tesle) to nie grają. Wtedy przejrzałem na oczy. Teraz mam Marconi, Mullardy, BugleBoy'e.

Tylko nie mieszajmy opinii o Mundorfach elektrolitach do zasilania jak M Lytic ktore sa neutralne i w ogole godne polecenia z kondensatorami polipropylenowymi ktore ani nie sa neutralne ani naturalne i sa przede wszystkim specyficzne o wyraznym charakterze. Choc tez moga sie komus wpasowac jak ktos tak lubi.

Magico stosuje je standardowo w swoich kolumnach.

Tannoy Revolution XT8F, Luxman L-505uXII, Gustard X20 (mod) + GUSTARD U16 + SOtM
tX-USBexp, Tellurium Q Ultra Black, EWA LS-XXV, Hijiri HCI-R10, Acrolink&Oyaide&Furutech

2 minuty temu, rafa napisał:

Tylko nie mieszajmy opinii o Mundorfach elektrolitach do zasilania jak M Lytic

Oczywiście.

Nasze wpisy są na pewno pomocne bo czasami trudno przebrnąć przez ogrom wątków.

A Dynauadio w topowej serii stosuje SCR w kolumnach za  prawie 400 tysiecy złotych.

To już lepiej z tymi Supreme zyc

W dniu 8.02.2019 o 07:58, Tomuś napisał:

Tu kupowałem Beeswax do słuchawkowego ale nie mają Jupiter HT Flat Stacked Paper Beeswax Cryo

W dniu 8.02.2019 o 07:58, Tomuś napisał:

Kupowałem Paper & Wax - trochę długo czekałem ale w końcu dotarły

Paper & Wax i Beeswax chyba raczej jako sprzęgające. Ja potrzebuję 6,8uF. Jupiter Copper Foil Paper & Wax raczej nie kupię bo to lekka przesada. Myślę, że zamówię ClarityCap CMR i to będzie zwieńczenie mojej pracy. Zastanawiam się dlaczego tak mało pozytywnie piszecie o Path Audio. W każdym razie zmienię je na Mundorf M-Resist Supreme i zobaczymy. Jako okablowanie wewnętrzne dam po żyle Kimber 4TC.

Będziesz wiedział jak wstawisz M-Resist :) Z węglowych standardowy Duelund lepiej

Tannoy Revolution XT8F, Luxman L-505uXII, Gustard X20 (mod) + GUSTARD U16 + SOtM
tX-USBexp, Tellurium Q Ultra Black, EWA LS-XXV, Hijiri HCI-R10, Acrolink&Oyaide&Furutech

Zamiast PathAudio, wstaw nawet Superesy i posłuchaj 

Superesy mają 10x mniejszą indukcyjność jak Supreme M Resist a można ją jeszcze zmniejszyć 2x przez złożenie równolegle dwóch rezystorów. Przy cenie niecałe 4 zł sztuka można próbować. 

W dniu 7.02.2019 o 11:08, Kazik II napisał:

Czekają na wlutowanie, tylko problem z miejscem w pre na wyjściu.

duelund.jpg

Wczoraj trochę na nich pograłem i zmieniłem powtórnie na clarity cap CSA, jutro dalej się pobawię ;))

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

5 hours ago, Kazik II said:

Wczoraj trochę na nich pograłem i zmieniłem powtórnie na clarity cap CSA, jutro dalej się pobawię ;))

Daj im trochę się trochę wygrzać 

6 godzin temu, Kazik II napisał:

Chcesz powiedzieć, że Clarity Cap CSA lepiej grają? Na początku też mi się podobały aż zmieniłem na Jupiter HT Beeswax Paper.

Lepsza scena, rozdzielczość, neutralność. Jak pisze rafa daj im pograć.

Witam

Czy jest alternatywa dla wimy FKP o pojemności 470pF ?, FKP daje zbyt wyrazisty i nie najlepszy dół pasma. Silver mica się nie sprawdził, daje efekt "przesterownania" na wysokich.

Kondenasor jest w układzie wej. końcówki. Jakieś inne pomysły ?

Witam

Do postu powyżej. 

Czy ero1830 to coś mniej "mulącego" niż wima fkp carbon (zielona). 

Porównywał ktoś mundorf silver gold oil do DUELUND Alexander? Chciałem wymienić te pierwsze na rzecz drugich w preampie lampowym 🙂

Mundorf silver gold oil już gra ,i mam zastrzeżenia co do basu ,jest go za dużo i zbyt wolny jest.Do reszty pasm nie mam zastrzeżeń ,zamówiłem już  DUELUND y jesli na basie sprawować się będą lepiej to będzie to czego mi brakowało 🙂