Jump to content
AstraF

Kondensatory - rankingi firm! stwórzmy!

Recommended Posts

CD Simaudio, sześć kondensatorów Nichicon VR 2200/35V

Co wstawić lepszego bo mnie korci. Dźwięk jest ok póki nie wstawi się czegoś innego. Coś, co "wyciągnęłoby" więcej szczegółów a jednocześnie byłoby bardzo neutralne.

Po ostatnich próbach z Kaisei (ale nie w CD) doszedłem do wniosku, że są za bardzo kliniczne.

Może Nichicon KA for audio, albo Nippon KMF lub KY? Coś z niskim ESR? (mam miernik)

Choć tak po zastanowieniu wydaje mi się, że na polepszeniu mogę zyskać tylko na niskich tonach (szybsze, "punktowy bas"). Chyba że się mylę.

01_zmień rozmiar.JPG

02_zmień rozmiar.JPG

Edited by naczesany
Dodanie zdjęć

2 godziny temu, naczesany napisał:

Może Nichicon KA for audio, albo Nippon KMF lub KY?

KA mocno skupiony na średnicy a jej prezentacja jest lekko specyficzna. 

KY dociąży dolną średnicę. Ciekawy kond, warto przetestować bo może się wpasować.

VR fajnie grają i z moich testów nieźle grają też w parze z KY.

Więcej detalu niż VR daje to raczej ciężko, bo dalej to już rozjaśnienie co najwyżej może wyjść.

Aqua La Voce S2 + SOtM tX-USBexp, Luxman L-505uXII,  Tannoy Revolution XT8F
Tellurium Q Ultra Black, EWA LS-XXV, Hijiri HCI-R10, Acrolink&Oyaide&Furutech

7 minut temu, rafa napisał:

Więcej detalu niż VR daje to raczej ciężko, bo dalej to już rozjaśnienie co najwyżej może wyjść.

No właśnie tego się boję (zbyt dużego rozjaśnienia). Cóż może jednak nie będę poprawiał fabryki. Czasami to można zabrnąć w ślepy zaułek. Poza tym ciągłe wlutowywanie kondens. może oderwać ścieżki. Chociaż w innych zabawkach wlutowywałem takie tulejki od podstawek ukł. scalonych.

Znaczy że do układów lampowych się nie nadają. I w dodatku kosztują więcej niż Duelundy.

Każda władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie. John Acton

www.valvencore.pl

Voltage rating: 200 VDC / 130 VAC
Zdecydowanie odpada zastosowanie w urządzeniach lampowych. No i ta cena...

www.valvencore.pl

Zalatuje luksusem. Na pewno znajdą swoich nabywców.

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

17 godzin temu, Kris_54701 napisał:

Zalatuje luksusem. Na pewno znajdą swoich nabywców.

Bez wątpienia. 

btw Znów nie ma 1.8uF

Gram od kilku tyg w filtrze dla D330 Esotar na Rike Audio S Cap. 4,7uF

Ilość szczegółów jest niesamowita, i to z jakim spokojem one są serwowane. Do zalet dodam jeszcze bardzo dobrą dynamikę. Szybkość narastania dźwięku, i odstęp miedzy najcichszymi i najgłośniejszymi dźwiękami robi na mnie dość duże wrażenie.

Nie sądziłem że 30 letni głośnik tyle jeszcze może pokazać.

Nie mniej jest jedno zjawisko, dla mnie zupełnie nie pożądane w tych wszystkich zaletach.

Bezbarwność..

Między kondem a głośnikiem jest rezystor grafitowy w oleju.

Na razie najwięcej dla mnie zalet w tym układzie miał Clarity Cap MR i w/w Rike Audio.

Kompletnie nie przyjęły się Clarity cap CSA, Mundorf SGO, Jantzen Alumen. 

Całkiem nieźle było też z Mundorfem Supreme, solo i z bocznikiem 0,1uF Audyn TC.

Fabrycznie siedział tam SCR Solen, czasem go wkładam na miejsce by przypomnieć sobie, jak cieniutki jest to kondensator, nawet z bocznikiem.

• Like 2

10 godzin temu, rambo54 napisał:

Bezbarwność..

Rambo a może to nie kolumny Ci oszukują tylko reszta toru.

• Like 1

Sukces oznacza robienie zwykłych rzeczy – niezwykle dobrze

10 godzin temu, rambo54 napisał:

Rike Audio S Cap

S-Cap czy S-Cap 2?

www.valvencore.pl

Godzinę temu, rambo54 napisał:

S cap. Te starsze

A to pewnie to robi różnicę. Bo jak ja grałem z S Cap 2 to barwowo dość wysoki poziom, podobny do CC MR.

Choć lekka suchość aluminium słyszalna. Reszta to masa zalet tak jak piszesz.

A ciekawe czy miałeś taki efekt jak u mnie, duże powiększenie źródeł pozornych w porównaniu w zasadzie do wszystkich innych kondensatorów.

12 godzin temu, rambo54 napisał:

Rike Audio S Cap (...)
Bezbarwność (...)

1 godzinę temu, rambo54 napisał:

Te starsze

No to one takie jakieś są. Dynamiczne, szczegółowe, ale mają braki w nasyceniu środka, brakuje soczystości, dźwięk jest "cienki", suchy. Można to odbierać jako pewnego rodzaju wypranie z barwy.

www.valvencore.pl

Dzieki Koledzy.

Czyli generalnie wszystko sie zgadza.

Bardzo dobry i neutralny kond.

Źródła dziekow na planach są duze i to tez mi sie podoba.

Zeby wyrównać lekkosc i niedostatek subiektywny barw, dałem za kondem węglówke rezystor od kolegi Bmxmena.

Z wyprowadzeniami z miedzi up occ.

Fabrycznie był cement 4R7

Węgiel dałem równe 5R i gra to należycie. Pogram troche choć nastepny kond do zabawy czeka juz wygrzany Obbligato mkp olej z miedzianymi wyprowadzeniami.

Czy ktoś z Was używał kondensatorow Clarity Cap CSA w torze audio, wzmacniacz dac lub pre, na wejściu lub wyjsciu sygnału i mogłby opisać jak one sie sprawują? Chciałbym w moim pre ja wstawić zamiast Wima mkp10 ktore mają ze 35 lat

Miałem csa na wyjściu lampowej analogowki. Wszystko jest kwestią puktu odniesienia, ale na tle różnych bardzo zwykłych i czerwonych jantzenow grają ciepłym, łagodnym, trochę pastelowym dźwiękiem. Nie można powiedzieć że są ciemne, ale mają ciut zaokrąglone wysokie. Bardzo dobra średnica. Właściwie jedyną chyba ich zaletą jest piękna barwna średnica. Jeśli system sieje sybilantami, to taki csa powinien je złagodzić. Takie miłe przytulne granie. 

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Biały MCap to jeden z najsłabszych kondów. Już E-Cap gra lepiej od niego, bo nie muli tak bardzoo. Tanio i dobrze z dociepleniem średnicy to Miflex MKP-10/13. Trochę bardziej neutralnie zagrał CC ESA. Mundki ZN natomiast dawały przeostrzoną wyższą średnicę (co było dziwne, bo w zwrotnicy tego efektu nie było).

• Like 1

Ustroje dopasowane do Twego wnętrza.

facebook.com/AcousticL

www.AcousticLab.pl

6 godzin temu, Kopczas napisał:

Sanyo Mv-ax. Używaliście/znacie? Szukam czegoś neutralnego w okolice opampów w analogu.

A spróbuj zwykłej Elny Re3 najzwyklejszej. To neutralny kondek do bólu. Tani jak barszcz. Krzywdy w dźwięku nie zrobi, a może Ci podejdzie

Zwykły Sanyo zielony ( nie WG) bez oznaczeń bodajże 56u/50V też neutralny, używam właśnie przy opampach. Gra nieco jaśniej od Elny, ale w dalszym ciągu jest neutralnie.