Jump to content
IGNORED

Kondensatory - rankingi firm! stwórzmy!

Recommended Posts

12 godzin temu, harychorzow84 napisał:

EMiL kondensatory już do mnie jadą, ma sens wymiana rezystorów? Teraz są Mox 5W,wymiana na np Mundorf MR czy tym sobie nie zawracać głowy? 

Ohmite audio gold zamow, to wirewound. Metalizowanych rezystorow jak mundorf MR unikalbym w zwrotnicy.

• Like 3
  • Confused 1
W dniu 5.02.2021 o 21:33, harychorzow84 napisał:

EMiL kondensatory już do mnie jadą, ma sens wymiana rezystorów? Teraz są Mox 5W,wymiana na np Mundorf MR czy tym sobie nie zawracać głowy? 

Zamiast Ohmite osobiście wole Mundorf Classic.

• Like 1
  • Confused 1
Opera Callas, Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2,
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, DIY
13 minut temu, rambo54 napisał:

Przecież te Mundorfy to są przebrandowane Ohmite AG.

Ohmite jest producentem OEM dla Mundorfa ale najwyraźniej nie są tylko inaczej nadrukowane z logo bo jednak inaczej grają. Mundorfy są gładsze w prezenatacji a Ohmite grają konturowo.

• Sad 1

Fajnie, będziemy mieli porównanie wrażeń. Mundorf mają z zewnątrz więcej ceramiki, są trochę grubsze. Wyprowadzenia są na tym samym miedziano niklowym drucie o identycznej średnicy i sztywności. Ale co użyli w środku to już by trzeba sekcje zrobić by porównać.

10W Ohmite to porównanie do 10W Mundorf Classic. 

MResist Supreme to 20W wymagałby porównania z Ohmite 20W

W dniu 7.02.2021 o 12:48, rambo54 napisał:

Dzięki, sprawdze u Siebie czy też tak to słyszę

Mundorfy M resist Supreme odbierałem jako jasne, Ohmite AG jako gładkie, ale posłuchamy jak to się ma dla tych 5 i 10W

Dokładnie tak ,z tym że powiedziałbym ,jasne , wrzaskliwe, nieajace nic wspólnego z gładkością  .Dla mnie nieakceptowalne,przyczynę  po części widzę w tych wyprowadzeniach czyli kapslach.

• Confused 2

Co do gładkości grania Ohmite AG potwierdzam, ja już lepszych nie szukam?

Nostromo 5H/Xonar ST(2xOPA2134 1xAD8022) + regulator głośności DIY na ALPS RK168 + Hegel H200 po modzie końcówka mocy (kondy Auricap XO + Audio Note Kaisei) + Audio Physic Yara Evolution(SB Acoustics 29RDC)

2 godziny temu, tedi02 napisał:

Dokładnie tak ,z tym że powiedziałbym ,jasne , wrzaskliwe, nieajace nic wspólnego z gładkością  .Dla mnie nieakceptowalne,przyczynę  po części widzę w tych wyprowadzeniach czyli kapslach.

Dzięki za tak obiektywną i fachową recenzję  . Tak się składa , że tylko te rezystorki w zwrotnicy używam . Jestem zrozpaczony .

Edited by Mysza 13
  • Thanks 1
26 minut temu, tedi02 napisał:

Domyślam się ,audio to sztuka kompromisu ,czasem trzeba dać elementy które nawet nam nie odpowiadają brzmieniem by wyszedł pozytywny efekt końcowy.

Oczekuję od sprzętu audio , aby działał , jak kserokopiarka .. Nie chcę , żeby grał ładnie , ciepło , gładko i.t.p . Tylko tyle . Pozdrawiam .

• Haha 1
50 minut temu, kw napisał:

Jeśli oryginał kiepski to i ksero kiepskie, co wtedy?

Jak ktoś kiepsko wykonał utwór albo studio kiepsko wydało płyte..to wtedy płyta do kosza ? 

• Like 1
23 godziny temu, Mysza 13 napisał:

Oczekuję od sprzętu audio , aby działał , jak kserokopiarka

Kserokopiarka ale czego? Pracy realizatora, grania na żywo?

Przy okazji nie nazwał bym sprzętu Accuphase'a i chyba żadnego innego, drutem ze wzmocnieniem.
Generalnie to ten "drut" to taki święty graal. Każdy audiofil go szuka tylko dla każdego jest czymś innym.

Zdravim ? Planuję wymienić te niebieskie cóś no name 12 szt. 220nf/ 630V we wzmacniaczu Yaqin MC100C na inne.

Oczywiście można polecieć po bandzie i wstawić nooo 12 szt. ......no właśnie co? Srebrne  Mundorfy, Duelundy- Alexander, Jupitery czy Miflexy np KCPU etc .  Po lekturze mam kompletny mętlik.  Proszę o sugestie praktyków z działu lamp i okolic ?

20201214_200609q.jpg.cb7b173d32734043f80e2004374aa1b8.jpg

Temat wałkowany na okrągło ten sam. Jak nie masz kasy to daj auricap xo, jak wyciągniesz troszkę więcej to tylko miedziane (dlaczego poczytaj) od najtańszych Audyn, milflex, jupiter

Inne "cuda" srebrne olejowe itd. To już większe ryzyko. Bardziej sprawdzą się w zwrotnicach. 

• Like 2
  • Thanks 1