Skocz do zawartości
IGNORED

Kondensatory - rankingi firm! stwórzmy!


AstraF
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

OK, myślałem że chcesz je do elektroniki a nie do zwrotnic. Do elektroniki 0,47uF kupisz w tej cenie i będą rozmiarów kieliszków do wódki, a nie szklanki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.06.2021 o 15:36, McGyver napisał:

To bez sensu 😕

Ale dlaczego, przecież grzałki mogę zasilać zarówno z AC jak i DC. Kondensator z H1 idzie do GND w celu zapobiegnięcia buczenia. 

Przełączyłem na "Muzgowe" 6,3DC i zmiany dźwięku nie stwierdzono. DC zostaje  aby nie zostać posądzonym o świętokradztwo zasilając żarzenie z AC. Do środka trafi kolejny układ zasilacza 5V do obsługi USB/SPDIF.

W dniu 12.06.2021 o 21:23, Muzg napisał:

Ja nie podjąłem się upychania tam lamp, dlatego z zaciekawieniem przyglądam się Twojemu wykonaniu.

To o to VER.2 . Skoro próbna konstrukcja zagrała całkiem dobrze to: 

- zmniejszyłem jeszcze bardziej projekt

- zwiększyłem mocowanie lampy co drugi raster aby można było rezystory upchać bezpośrednio na pinach a nie bawić się w 100 kabelków pod płytką

- wywaliłem te MKP i całość idzie bezpośrednio do Mundorf'ów MCap EVO AluOil z bypasem WIMA MKP ( Twojej konstukcji )

b0bcf856b6b0611c.jpg

Płytka 60 x 40 mm idealnie mieści się pomiędzy PCB a obudową przykręcona na tulejkach dystansowych

7337a905c93667b7.jpg

i nawet po zamknięciu obudowy nie wydziela więcej temperatury niż regulatory.

8c3663f4f1f4a8fb.jpg

P.S. Przepraszam za zaśmiecanie kondensatorowego rankingu moją amatorszczyzną ale jak zacząłem tutaj to chciałem skończyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.06.2021 o 15:04, bertoR napisał:

Dzieki, ale nie nie chce Delundów. To drogie kondensatory. Nie kupisz za cholere za 400zł. Może mała pojemność używanego.  Dobre są, równe, gładkie - otwarta przestrzeń.

Zobaczcie, napisałem niedawno w tym temacie "Nie aż rozmiarów szklanki jak mam Duelundy"

Bo mam je oryginały z kolumn. Odkupiłem na naprawę dookólne kolumny GermanPhysicks (to jest już szczytowa super kolumna) z nadzieją że naprawie.  I tam właśnie we zwrotnicy były Delundy. Sprawdzałem je w innych kolumnach.  To nie to.

Teraz szukam kondów do innych kolumn (pod Infinity) pod wstęge. Nie chce Delundów. 

Grają jakby równo, łagodnie i tworzą dobrą przestrzeń. Ale nie jest to typowo "nisko-stratny" kondensator przekazujący masę szczegółów która jest w sygnale.  To nie ten poziom ""przezroczystości" 

Ewentualnie mogę nagiąć budżet do 700zł za szt. (za używki)

 

Jak nie Duelundy bo za drogo to brałbym jupitery jak dalej za drogi to Audyn Copper poniżej nie ma co schodzić. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, gustwao napisał:

Jak nie Duelundy bo za drogo to brałbym jupitery

Jupitery copper foil paper in wax są godne uwagi, ale nie są nic tańsze od Duelundów Alexander.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, dobrze że o tym wspomnieliście. Znam Jupitery, ale nie mogłem sobie przypomnieć nazwy o jakie chodziło.
Jeśli chodzi o niską stratność, ich przezroczystość to raczej ciężko je czymkolwiek przeskoczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toichi Tone Factory T-Caps są świetne, ale kupienie ich to obecnie mission impossible. Udało mi się kupić kilka par które się rozeszły, a potem posucha 😕

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@McGayverToichi Tone Factory T-Caps jak byś je umiejscowił pomiędzy Duelund Alexander, jupitery copper foil paper in wax, audyny. Słyszałem o nich już z dwa lata temu, ale jakoś się nie zdecydowałem spróbować. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ćwiczyliście miedziane AudioNote ?? te co to ich korpusy są z czystej miedzi i trzeba uważać, żeby nimi zwarcia nie zrobić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, eMCZe napisał:

A ćwiczyliście miedziane AudioNote ??

Tak. 

 

8 minut temu, eMCZe napisał:

te co to ich korpusy są z czystej miedzi i trzeba uważać, żeby nimi zwarcia nie zrobić.

Oprawiałem je w przezroczyste termokurcze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test Mundorf Supreme Silver/Oil . Wygrzewane cztery dni pod napięciem 40V i kilka godzin w dwóch układach . Na wyjściu analogu na Bursonach VIVID się kompletnie nie sprawdziły - zagrały znacznie gorzej niż ten sam analog bez kondensatorów . Więc test/porównanie  przeprowadziłem na dwóch daca-ch VIVAro ( nos na CS8414 i przetwornikach AD1860 ) z takimi samymi analogami SRPP na lampach 6N2P-EW . Różnica jest tylko w rezystorach konwersji i kondensatorach na wyjściu :

- jeden ma Coddock'i i Audyn Cap True Copper MAX 

- drugi ma Vishay'e i Mundorfy Supreme Silver/Oil

Wyższa góra : najlepsza ze wszystkich kondensatorów , które testowałem - obecna ale nigdy zbyt dużo , niebywale dźwięczna i wiernie oddająca barwy i wybrzmienia instrumentów , klasa sam dla siebie 

Niższa góra : równie dobra jak wyższe pasmo - ładnie dopełnia średnicę , czytelna a sybilanty nie są natarczywe , prawa ręka fortepianu błyszczy , żaden inny testowany kondensator tak ładnie i kulturalnie nie odtwarzał tego zakresu

Wyższa średnica  bardzo klarowna , gładka , nigdy agresywna , lekko ,,pastelowa " ale wibrująca i bardzo ,,świeża"

Niższa średnica :  odrobinę mniej niż wyższej średnicy  ale dźwięk nadal ciepły i czytelny chociaż mniej dociążony niż z Audyna Plus czy Audyna True Copper MAX , instrumenty nie mają takiej masy ale może to bliższe rzeczywistości 

Wyższy bas : szybki , zwarty i w odpowiednich proporcjach 

Niższy bas : dużo i czasem potrafi przeciągnąć ale nadal jeden z najlepszych wśród testowanych kondensatorów , po zmianie źródła na takie ze zwartym i szybkim basem było już niemal idealnie 

Barwa raczej neutralna chociaż ciepła nie brakuje a góra wcale nie dominuje . Nie ma mowy o nadmiernym rozjaśnieniu ,  jakiejkolwiek agresji , nerwowości , zamuleniu itd . Równo i rzetelnie .

Przestrzeń : szersza niż z innych kondensatorów - wychodzi na boki a przy tym są wyraźne plany i głębia .

W porównaniu do Audyna True Copper MAX jest trochę jaśniej i klarowniej natomiast Audyn ma więcej przełomu basu i średnicy przez co nieco więcej ,,mięska". Słychać to dość wyraźnie na nagraniach słabej jakości ( np pierwsze płyty Led Zeppelin ) natomiast kiedy słucham nagrań dobrze zrealizowanych to różnica jest niewielka . Barwy z obydwu analogów lampowych na tych kondensatorach są oddane bardzo realistycznie . Audyn True Copper brzmi trochę bardziej kolorowo i romantycznie a Mundorf Supreme Silver/Oil bardziej świeżo , rześko i rzetelnie . Co ciekawe - Audyn zagrał nieźle z analogiem na Bursonach natomiast Mundorf pokazał same złe strony tego opampa - zrobiło się płasko , szaro i bezbarwnie . Dopiero po wpięciu na wyjście układu lampowego zrobiło się fajnie . 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, McGyver napisał:

Tak. 

 

Oprawiałem je w przezroczyste termokurcze. 

A tą sztuczkę poznałem, ale jak z brzmieniem, warte swojej ceny. Klasują je powyżej Alexandrów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, eMCZe napisał:

ale jak z brzmieniem,

Ciepłe, barwne, dźwięczne, gładkie, czyściutkie. 
Ale...
Bardzo wyraźne są niedostatki dynamiki. Im niżej tym gorzej. Na domiar złego wyższa góra jest dość zdecydowanie "zaokrąglona", jest jej po prostu mało. 

 

5 minut temu, eMCZe napisał:

warte swojej ceny.

To problematyczne. Tylko do specyficznych systemów. Temperują nachalność i agresję. 

 

7 minut temu, eMCZe napisał:

Klasują je powyżej Alexandrów.

Bez szans. Również w stosunku do Jupiterów Cu-Wax. 
W większości przypadków nawet znacznie tańszy Audyn True Copper lepiej się wpasuje w system. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rambo54 napisał:

Ile szacunkowo trzeba dać Auricap Xo w zwrotnicy do pełnego wygrzania? 

U mnie na wejściu we wzmaku po 100g było już dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, gustwao napisał:
Godzinę temu, EMiL napisał:

Około 500h do pełnego wygrzania.

To już przesadziłeś i to strasznie. 

Bo to jest czas potrzebny by już nie pamiętać jak grało na początku 😜

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, McGyver napisał:

Bo to jest czas potrzebny by już nie pamiętać jak grało na początku 😜

I by minęło 14 dni przewidziane na zwrot kondensatorów kupionych on-line. 😭

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

caveat emptor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.06.2021 o 20:08, arturp napisał:

Dlatego zależy mi na informacji o jakości i ilości basu z Mundorfa Supreme Silver/Oil . 

Ja obecnie w wzmaku mam tego konda! jeśli pytasz o jakość basu to akurat z nich jest mega szybki. Do muzyki rockowej wręcz idealny!nic się nie rozlewa ani przeciąga! Jest mocny i zwarty ale nie jakiś płytki czy wychudzony...

Bardzo długo się wygrzewał ale daj mu trochę czasu a któregoś dnia jak siądziesz to oczy zrobisz jak pięcio złotówki;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, arturp napisał:

Test Mundorf Supreme Silver/Oil

To jest Classic czy EVO?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, rafa napisał:

To jest Classic czy EVO?

Pełna nazwa to MCap Supreme Silver/Oil więc w zasadzie to jest półka wyżej niż EVO i dwie półki wyżej niż Classic . Najbliżej mu do starego MCap Supreme i nawet wygląda podobnie tylko cena dwukrotnie wyższa . Zdjęcie z sieci .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez arturp

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, arturp napisał:

Pełna nazwa to MCap Supreme Silver/Oil więc w zasadzie to jest półka wyżej niż EVO i dwie półki wyżej niż Classic . Najbliżej mu do starego MCap Supreme i nawet wygląda podobnie tylko cena dwukrotnie wyższa . Zdjęcie z sieci .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To sa Supreme z serii Classic wlasnie. 

EVO nie sa polke nizej bo to cala seria tak sie nazywa i maja zwykle biale EVO i EVO Supreme tez 🙂

Teraz wszystko jasne. 

A pytam bo wszystkie z serii Supreme Classic wymagaja bardzo dlugiego wygrzewania w porownaniu do innych, w tym EVO. Przecietnie dwa razy tyle czasu, a do tego ulegaja bardzo duzym wahaniom dzwieku w trakcie tego.

Te kondensatory to taki koszmarek wygrzewajacego 😄 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rafa
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, rafa napisał:

wymagaja bardzo dlugiego wygrzewania w porownaniu do innych,

Dlatego najpierw rażę je prądem zmiennym przez kilka dni - zgodnie ze wskazówkami producenta Auricap-ów , które wyszukał eMCZe . To fatycznie przyspiesza wygrzewanie . Swoją drogą , stare MCap Supreme to świetne kondensatory jeżeli ktoś szuka relatywnie niedrogiego polipropylena z metalizowaną folią to jest zawsze bezpiecznym wyborem . Brzmienie jest poukładane , czytelne , klarowne , kontrolowane , łagodne , dynamiczne i po prostu dojrzałe  . Tak rzetelnie nie oddaje nagrań nawet MCap Supreme Silver/Oil. Brzmienie dla starszych panów , którzy już nie szukają ekscytacji tylko spokoju , porządku i równowagi . Brakuje mu tylko soczystości barw kondensatorów ,,miedzianych" i błyszczącej góry kondensatorów ,,olejowych" czy ,,srebrnych".  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, arturp napisał:

Brakuje mu tylko soczystości barw kondensatorów ,,miedzianych" i błyszczącej góry kondensatorów ,,olejowych" czy ,,srebrnych". 

Jak na moj gust brakuje im tez precyzji i lekkiego konturu bo dzwiek jest za bardzo (jak na moj gust) wygladzony.

Powiedzialbym ulany syropem wrecz 🙂 Ja jednak preferuje naturalna krawedz dzwieku. Tak jak ja slychac z instrumentow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są różnice w brzmieniu między Mundorf Evo Aluminium Oil a Evo Silver Gold Oil? Ktoś miał może okazję porównać? Ewentula jak one mają się do zwykłego Mcap 400 Mundorf. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, rafa napisał:

Powiedzialbym ulany syropem wrecz

U mnie takie zjawisko raczej nie występuje ponieważ lubię aby ,,krawędzie " dźwięków były narysowane wyraźnie i tak dobrałem sobie zestaw ( i jego elementy pasywne oczywiście ) .  Nie przepadam za kondensatorami z olejem bo one właśnie te krawędzie zmiękczają . Skrzypce i prawa ręka fortepianu nie błyszczą . Nawet Mundorf MCap Supreme Silver/Oil ma odrobinę tej miękkości , co oczywiście powoduje ,że dźwięk rzadko jest agresywny/jazgotliwy więc w przypadku tego kondensatora  można to zaliczyć na plus . No ale nie słuchałem Mundorfa MCap Supreme przez ostatnich kilka dni bo właśnie kończę docelowy analog dla niego - więc niedługo posłucham i sprawdzę  czy faktycznie nie wpada w nadmierne ocieplenie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, rysiu126 napisał:

Jakie są różnice w brzmieniu między Mundorf Evo Aluminium Oil a Evo Silver Gold Oil

SGO maja duzo wiecej detalu w dzwieku. Wyciagaja cos z tla co czesto jest zagluszone.

Barwy sa troche bardziej nasycone ale nie tak jak w seriach Supreme. To lepszy kondensator ale w niuzasadnionej i wyolbrzymionej cenie.

Mozna dokupic do Alu Oil takiego malego 0.01-0.022uF SGO jako bocznik zamiast kupowac caly SGO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, rysiu126 napisał:

Ewentula jak one mają się do zwykłego Mcap 400 Mundorf

Zwykle maja sie nijak do zadnego z nich. Malo barwne, malo przestrzenne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, rafa napisał:

Jak na moj gust brakuje im tez precyzji i lekkiego konturu bo dzwiek jest za bardzo (jak na moj gust) wygladzony.

Powiedzialbym ulany syropem wrecz 🙂 

Posłuchałem Mundorfa MCap Supreme na wyjściu ciepło grającego układu - nos dac na TDA1541A , analog lampowy SRPP na lampie 6N2P-EW . Rzeczywiście w takich warunkach zagrał trochę zbyt ciepło i gęsto . Ucierpiała też przestrzeń i zniknęła aura przy instrumentach . Nie było tego efektu kiedy wcześniej go słuchałem i grał na wyjściu analogu na Bursonach VIVID. Z drugiej strony , nawet przy tak ciemnym brzmieniu ten kondensator nie ,,zamula" przełomu niskich tonów i średnicy . Takiej namacalności i klarowności w tym podzakresie nie słyszałem z żadnego z testowanych kondensatorów - nawet z Mundorfa Mcap Supreme Silver/Oil .

Zaraz wepnę ten analog z Mundorfem MCap Supreme do nos dac-a na PCM1702 , który gra dźwiękiem jaśniejszym i bardziej otwartym .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.