Skocz do zawartości
IGNORED

Jak dobrac parametry glosnikow i wzmacn?


przemo83

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc!

Szukam kogos kto pomoze mi w dobraniu odpowiednich glosnikow i wzmacniacza, za rozsadna cene i dosc duzej mocy.

Chcialbym zeby to byly 2 kolumny i wzmacniacz, tylko nie lapie sie do konca w tych wszystkich parametrach i nie wiem jak je dobrac..... :(

Chce zeby to byl mocny bass i czysty dzwiek na mala:) domowa imprezke...

POMOZCIE!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby ktokolwiek mógł cokolwiek doradzić musisz podać następujące ...parametry :)

 

Wielkość pokoju

Maksymalną cenę całego zestawu

Czy to ma służyć tylko do imprezowania od czasu do czasu czy też do słuchania muzyki

Jeżeli do słuchania to jaką muzykę preferujesz.

 

Gdy sprecyzujesz ww. informacje na pewno ktoś Ci coś podpowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkosc pokoju to ok 15-20 m2.

ceny max nie podam bo nie orientuje sie nawet za ile moge taki zestaw zlozyc.

A ma to sluzyc raczej do sluchania muzyki (pop, hip-hop) a od czasu do czasu na imprezke.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemo83, jestes niestety kolejnym czlowiekiem ktory sadzie ze cos jest za darmo. nikt nie jest w stanie odpowiedziec tobie na to pytanie sensownie bo jest to pytanie oglne. muisz najpier troszke ksiazek poczytac, na necie poszperac a wtedy jak si epojawia niejasnosci to pytaj dopiero.

To tak jakbym zadal pytanie jaki samochod kupic i powiedzial ze

" lubie jezdizc szybko, w dresie, miec alusy i niewim co to pojemnosc silnika i moc ani co to jest silnik. Poradzcie"

to kompletna niedorzecznosc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Brencik, nie ma co się zaraz unosić. :)

 

Przemo. Jeżeli nie interesujesz się za bardzo sprzętem i nie wsłuchujesz się w detale muzyczne i nie rozważasz pod jakim kątem skrzypek pociągnął smyczkiem po strunach, to myślę że w Twojej sytuacji nie ma co pakować w ten sprzęt więcej niż 3000 zł. Czy chcesz tyle wydać? Z drugiej strony nie można zakładać z góry że jest się głuchym i kupować plastikowego zestawu kolumienek do komputera pod szumną nazwą "kino domowe już od 599zł!!!"

Jakimś rozwiązaniem byłoby np kupić używany wzmacniacz na Allegro. Jest obecnie Yamaha AX-592. Nie poszła poprzednio za 700 zł teraz jest za 680. Może to nie jest super okazyjna cena (nówkaAX 596 czyli obecne pokolenie tego sprzętu na Allegro chodzi po 1500zł) ale chyba do zaakceptowania jeżeli stan jest bez zarzutu nic nie naprawiane itd. Myślę, że na czymś takim byś się nie zawiódł. Inne marki też warto poznać i poszperać w sieci.

Moce.

Moce typu PMPO, muzyczna i wszelkie inne są nieważne -to jakieś bajery. Ważna jest "moc poprostu" (najlepiej oznaczona DIN) czyli jesli producent pisze np 50W to dla Ciebie to znaczy 50W, a jak pisze 250W mocy muzycznej dynamicznej extra power measure -to znaczy że chce Cię oszukać. I teraz uwaga! moce podają często dla różnych impedancji kolumn. Najlepiej porównywać moce dla tych samych impedancji, np 8ohm lub 4ohm. Te 2ohm które niektórzy jeszcze piszą to już tylko po to żeby wyglądało na więcej niż jest np. 50W przy 8ohmach, 80W przy 4ohmach i kurna normalnie 150W przy 2ohmach! Nie wdając się w szczególy taki wzmacniacz ma 50W...

Z kolei moc podawana na kolumnach to z grubsza ich wytrzymałość. Podłączenie kolumn o większej mocy do tego samego wzmacniacza nie spowoduje że będzie głośniej grało.

 

Podsumowując myślę że potrzebujesz

wzmacniacza o mocy 40-100W takich firm jak NAD Yamaha, Marantz, Harman&Kardon, Rotel, Denon itd. za ok. 500-1000zł

Odtwarzacza CD –jak wyżej

kolumn podłogowych o mocy znamionowej ok100W ale jeśli pokój nie ma tych 18-20m2 to lepiej kupić kolumny podstawkowe (monitory). Marka? czy ja wiem? Warfedale, B&W?........

Tu na forum jest dużo informacji. Powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha większość wzmacniaczy pracuje z kolumnami zarówno 8 jak i 4 omowymi. Na wszelki wypadek warto zawsze sprawdzić. Jeśli wzmak ma napisane minimum 6ohm no to trzeba mieć kolumny min 6ohm -proste.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.