Skocz do zawartości
IGNORED

Namiastka kina w trudnych warunkach :)


klkck

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam nietypową sprawę.

Ostatnio mocno szarpie mnie w stronę filmu i kina. Chciałbym więc kupić jakiś zestaw audio który dźwiękowo będzie choć trochę lepszy niż ten z telewizora.

Niestety, jest sporo ograniczeń na które nie bardzo mam wpływ :

 

-Pierwsze to cena. Powiedzmy do około 2000 zł.

-Następnie, pomieszczenie które ma około 20m2 ale jest tak kiepsko konfigurowalne, że nie wiem jak powieszę zestawy tylne ze względu na meble. Jakiekolwiek standy odpadają ze względu na dzieci.

-Dzieci, to jest główny problem, dlatego najlepiej żeby zestawy głośnikowe były małe (przednie i centralny i tak będzie zawieszony na ścianie). Problemem będzie subwoofer który jakoś muszę schować w kąt.

 

Zestaw będzie używany głównie do filmu i codziennej pracy z telewizorem. Muzyka, wiadomo też ale o to tak nie chodzi. Ze względu, że mieszkam w bloku to nie będą wykorzystywane do rykowiska na potężną skalę.

Zestawy na które tak z marszu spojrzałem to Logitech Z906, coś z Edifiera i jakieś plastiki typu all in one.

Nie bardzo zależy mi na radiu ani napędzie optycznym więc wszystko w jednym mogło by odpaść chyba, że myślicie inaczej...

Celowo nie piszę tu o amplitunerze i kolumnach bo to nie ta półka cenowa...

Pod zestaw będzie podpięty optykiem laptop i takie samo połączenie będzie w przypadku telewizora chyba, że zestaw nie będzie wyposażony w te wejścia.

Jeżeli nie będzie możliwości zakupu za te pieniądze zestawu 5.1 biorę pod uwagę też 2.1.

Podajcie oczywiście Swoje propozycje.

 

Mam nadzieję, że mnie zrozumieliście. Wiem, że podane zestawy, pomieszczenie jak i kasa to nie High End ale dużooo kompromisów i jestem tego świadomy.

I tak wszystko zagra lepiej niż głośniki wbudowane w telewizor :)...

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam co prawda w mniejszym pokoju zestaw zbliżony do tego:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ma co prawda podstawowe wady wobec wymagań, tj. ma tuner i napęd 3D,

ale jego zalety to:

mieści się spoko w budżecie,

odtwarza wiele plików,

ma dwudrożne fronty i można każdy głośnik poza subem powiesić nawet na słabej ścianie.

Po pewnych modyfikacjach słucham na nim też i to z przyjemnością muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak, daj sobie spokój z jakimiś kombajnami typu LG proponowanym przez audioburak i kupuj tego Logitecha o którym piszesz na początku, na pewno zagra lepiej niż ten LG i jemu podobne w tej i wyższej cenie. Mocy, że tak powiem daje takiemu zestawowi subwofer a ten w zestawie Logitecha jest konkretny nie tak jak w tych kombajnach nawet dużo droższych a jakość grania tego zestawu potwierdza certyfikat THX a wg mnie świadczy o naprawdę bardzo dobrej jakości i sprzętu i brzmienia. Nie zastanawiaj się więcej , ma 2 wejścia optyczne o które Ci chodzi i dekodery DD i DTS na pokładzie więc spokojnie bez zastanawiania się możesz kupować.

Edefiel

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

jest o tysiąc zł drożej ale raz budowa począwszy od suba a kończąc na satelitach jest z MDF-u więc nie plastikowa (jednak widać po Logitechu - nie przeszkadza to ) a dwa zestaw ten jest nieco lepiej wyposażona w wejścia bo ma m.inn. 3 wejścia optyczne natomiast właśnie z uwagi na obudowy z MDF-u zagrają lepiej w muzyce ale czy warto dawać aż tysiąc więcej , hm , to już zależy od Ciebie i zależy od tego jak duża wagę przywiązujesz do jakości grania w muzyce. Bo w kinie Logitech zagra świetnie. Ja na 25 metrach miałem ( bo teraz już tylko 2.1- do kina mam ampla,odtw.blu,kolumny z podłogowymi na frontach) Creative-a GigaWorks S750 7.1 THX ale zestaw ten jest bez dekoderów więc nie podłączysz do niego wszystkiego tak jak do Logitecha i Edefiela , które robią jak wzmacniacz wielokanałowy z dekoderami DD i DTS. Nie mniej jednak grał on zajebiście ale w muzie czegoś brakuje więc stąd zestaw z podłogówkami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym zrobił inaczej jak zaczynałem zabawę z kd najpierw z DVD potem BR zamiast amplitunera kupowałem odtwarzacze z analogowym 5.1(tylko analog jak dla mnie brzmi ciepło trza lubić to brzmienie) i podłączałem pod niego głośniki i za dekodowanie odpowiadał player i miałem DD,DTS i kodery HD w jednym na początku mi to starczało.Nawet PCM brzmi lepiej po analogu bo po hdmi jest lekka degradacja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem możesz w tej cenie mieć już fajny zestawik, który w kinie wystarczy w zupełności.

 

Mianowice mam na myśli amplituner Yamaha 379 lub Denon X520 wraz z kolumienkami Magnat Interior 501A lub 5001A.

 

Sprawa załatwiona.

 

W razie pytań lub wycen zapraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adek45 - Kombajny all in one brałem pod uwagę w ostateczności i chciałbym tego rozwiązania uniknąć. Edifier jest trochę za drogi no i membrany bierne w subwooferze są odsłonięte więc musi odpaść.

Jeżeli chodzi o Z906 to ma go mój kuzyn. Słuchałem go tylko chwilę (nie miałem więcej czasu). Oczywiście zostały mi puszczone klimaty typu bum, bum, jebz, bum i tyle go odsłuchałem. Bas zdominował całe pasmo, buczał i trząsł pokojem w którym był ustawiony i pewnie pokojem sąsiada też. Zestaw był kiepsko ustawiony i na oko pokój ma około 8-9 m2 więc dużo za mało. Musiałbym na spokojnie usiąść i posłuchać.

 

Spinacz66 - Chciałbym wykorzystać laptopa jako player.

 

S4Home - To też dobry kierunek. Musiałbym to przejżeć...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modyfikacja to dobry głośnik do suba; po wymianie gra, nie buczy i nie dudni.

Ponieważ miałem otwory na głośniki wysokotonowe w tylnych kolumienkach,

to wypełniłem je tekstylnymi kopułkami na neodymie i zamieniłem z frontami.

Nawet muzyka klasyczna daje sobie teraz świetnie radę.

Na stałe podłączony przez euro z TV na AUX, a ma jeszcze wolnego optyka,

gdzie kiedyś wisiał jeszcze odtwarzacz plików.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Kolego audioburak, nie każdy ma i czas i smykałkę do takiego kombinowania :) , mi natomiast udało się zmienić buczący bas w kolumienkach od wieży Panasa, zrobiłem je całkowicie z płyt dwa razy grubszych niż oryginały i wsadziłem tam te same głośniki co w oryginalnych obudowach i już. I gra a nie buczy.

 

Natomiast Kolega klkck powinieneś faktycznie pójsć jeszcze raz do niego i zapuścić jakiś film a nie muzę bo jak pisałem wcześniej na muzie to nie zagra dobrze. Dodatkowo poustawiać co nieco wg swego ucha jeśli kolega da :)

 

Idąc w stronę osobnych klocków typu amplituner+ kolumny + sub musisz pamiętać, że sam zestaw kolumn nawet monitorów x4 (2x przód i 2x tyły) wyniesie w opłacalnym wyjściu ok 1,5-2 tys zł + do tego centralny+ do tego sub drugie 1,5 tys zł , na amplituner następne 1,2-1,5 tys zł więc rachuba prosta. Monitory byłyby kilka razy większe niż monitorki z zestawu głosników typu tego Logitecha ale przynajmniej te frontowe mogłyby być takie bo mógłbyś spokojnie słuchać na nich muzy i brzmiałoby to fajniej niż z tych małych pyrdków od Logitecha.

 

Popatrz na te monitory

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

dałbym je na fronty natomiast na centralny

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

na tyły te małe

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

to wszystko ok 2 tys zł , do tego amplituner ale te co proponuje S4Home to najniższe modele jednak do spokojnego słuchania czy oglądania spokojnie wystarczy. Nie patrz na podawaną moc bo to moc jednego kanału wysterowanego, tzn z podłączoną jedną kolumną, po podłaczeniu wszystkich 5-ciu kolumn moc spadnie i moze zatrzyma się na 40-tu kilku Watach x5 kanałów więc staczy do tych małych kolumn. Nie podałem suba bo to następne 1 tys zł minimum chcąc mieć dobre efekty w kinie i nikt nie każe Ci trzodzic w domu i w bloku. Sub musi mieć moc, żeby porządnie z wykopem pierd..lnąc jeśli trzeba a nie pierdnąć :) i wcale nie musi to być głośno ale , żeby miało szybkość i siłę.

 

Tak mniej więcej wygląda zakup poszczególnych elementów systemu k.d a ten zrobiony jest z najtańszych elementów.

 

Inne kolumny to inna , zazwyczaj wyższa cena.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takich warunkach bardzo dobrze sprawdzilby sie zestaw niestety juz nie produkowany chyba, ale czesto mozna go nabyc z drugiej reki na roznych serwisach aukcyjnych Sony HT-IS100. Bardzo, bardzo dobra jakosc z straszliwie malych glosniczkow i solidnego subwoofera.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Przy okazji bardzo dobrze odtwarza wszelkiego rodzaju muzyke przy neutralnych ustawieniach. Wejscia i wyjscia roznego rodzaju, cyfrowe i analogowe. Mozna dokupic odbiornik bluetooth i mamy zestaw bezprzewodowy. To wszystko w cenie ok. 1000-1200 zl. Swietnie sprawdzi sie przy polaczeniu optycznym z TV. Polecam. Glosniczki sa male i lekkie wiec bardzo latwo je przyczepic do chocby mebli. Regulowane ustawienia katow pozwalaja nakierowac je na miejsce odsluchu.

 

Naprawde male, niewidoczne (oprocz subwoofera) a jednoczesnie solidne kino domowe ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

chciałbym tego posłuchać, już raz kiedyś weża Sony ze wzmakiem S-Master zaskoczyła mnie zajebiście pozytywnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem do czynienia z tym wynalazkiem, fajnie wyglądło, efekt dawało taki sobie, średnie tony leciały suba...

 

Za 2000zł można przecież kupić fajny micro zestaw:

 

np. amplituner :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

do kupienia <1200zł

 

i do tego np.

 

Taki set 5.1 z Cantona :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Gra to niegorzej od wielu budżetowych klasycznych <dużych> zestawów, a w stosunku do "plastików all in one" to już przepaść totalna.

Myśle że taki zestaw w 100% sprawdzi się w tym konkretnym przypadku,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie kwestionuję tego, że ten zestaw to inna klasa niż Logitech ale czy faktycznie jest to taka przepaść w dźwięku? Najbardziej wykorzystywany byłby w kinie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie kwestionuję tego, że ten zestaw to inna klasa niż Logitech ale czy faktycznie jest to taka przepaść w dźwięku? Najbardziej wykorzystywany byłby w kinie...

 

Sony HT-IS100 jest duzo lepszy od tego Logitecha. Cena tez na pewno nizsza. Dobrej jakosci wzmacniacze i przetworniki A/C. Przyjemny, dynamiczny dzwiek. Do kina idealne, do muzyki rozrywkowej dobre, do bardziej ambitnego sluchania - znosne. No i instalacja w praktyce duzo latwiejsza ze wzgledu na leciutkie i malutkie glosniczki satelitarne - a taki jest temat ;) Jedynym "mankamentem" moze tu byc lokalizacja subwofera. W tym konkretnym przypadku najlepiej gsyby byl na srodku pomiedzy glosniczkami przednimi, gdzies ponizej centralnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logitech to fajny wynalazek ale mniej funkcjonalny. Pamiętaj do ampli podłączysz wiecej urządzeń lepiej tym sterować.

Moja propozycja ewentualnie po modyfikacji Krzaku666 (zastąpienie Interior Cantonami) to na prawdę dobra opcja. I sprzęt na lata.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend porozmawiam z drugą połówką na temat odświeżenia dużego pokoju i może wtedy znajdzie się więcej miejsca na zestawy głośnikowe. Zobaczymy... Jutro idę do kuzyna i porozstawiamy odpowiednio tego Logitecha, skonfigurujemy i odsłuchamy. Zobaczymy co potrafi.

Mam takie małe spostrzeżenie... Któryś rok do tyłu mój kolega kupił kino Yamahy mianowicie amplituner, dvd, i zestaw 5 kolumn w tym front to konstrukcje podłogowe. Bez subwoofera. Całość to Yamaha. Jest to w miarę poprawnie ustawione w pokoju o metrażu około 22-25m2 i powiem Wam, że stereo brzmi w miarę względnie ale kino w ogóle nie porywa. Przede wszystkim brak dynamiki... To największa bolączka tego zestawu... Ewidentnie brakuje suba...

Jeszcze jedno, gdzie mogę pobrać jakiś dobry sampel 5.1 DD i DTS do testów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy najbliższej okazji postaram wybrać się do jakiegoś salonu audio, żeby odsłuchać różne systemy. Może coś wpadnie w oko lub ucho :)... Dzisiaj miałem dostęp tylko do Logitecha więc odsłuchałem go ponownie jak radził kolega Adek45. Poustawialiśmy z kuzynem zestaw w miarę według zaleceń systemu 5.1, podłączyliśmy komputer z zestawem za pomocą optyka i skonfigurowaliśmy delikatnie barwę dźwięku za pomocą wbudowanego w kartę dźwiękową korektora i pogrzebaliśmy w ustawieniach głośności poszczególnych kanałów, żeby jakoś wszystko zgrać ze sobą. Pomieszczenie było małe i za ścianą rodzina i sąsiedzi więc głośność była na umiarkowanym poziomie. Do odsłuchu posłużyły sample ze strony podanej przez kolegę spinacz66 i jakieś trailery zaciągnięte z internetu.

Wiem, że to zestaw komputerowy a ja i tak nie mam odniesienia do porządnego zestawu nagłośnienia kina domowego ale zestaw mnie zaskoczył i to bardzo pozytywnie. Nie sądziłem, że w kinie może tak dobrze zagrać. Dynamika i przestrzenność dźwięku naprawdę zaskakuje już przy niskiej głośności. Delikatna korekcja equalizerem spowodowała, że satelity zaczęły grać dużo szerszym pasmem, i w końcu usłyszałem w nich tony wysokie... Jeżeli chodzi o muzykę to nie było super ani nie było źle. Tak standardowo...

Gdybym miał je kupić po pierwszy odsłuchu jaki zaprezentował mi kuzyn (bęc, łup, łup, bęc, jebz, jebz) to nigdy w życiu ale gdy się je trochę "popieści" to mając na uwadze cenę i to do czego zostały zaprojektowane to myślę, że grają naprawdę dobrze...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, gdzie mogę pobrać jakiś dobry sampel 5.1 DD i DTS do testów?

 

 

śmignij sobie płytę J.M. Jarrea AERO, jest tam wybór ścieżki od stereo do DTS 5.1 i DD 5.1. Jest świetnie nagrana i można naprawdę potestować kolumny surround. Poza tym jak dla mnie świetna muza. Ma tez dobre zejście na basie więc i test suba można zrobić. 4 utw latający gołąbek na początku, 6-ty burza na początku, Zresztą cała płyta to same efekty. Już w stereo zaskakiwał nas swoimi przejściami a tutaj w tej płycie jest masakra :) Jeśli lubisz taką muzę i JMJ to goraco polecam.

 

A odnośnie głośników komputerowych to gdy miałem zamontowane pełne 7.1 swego Creative-a i kartę muzyczną Creative-a to miałem w niej możliwość regulacji dolnego odcięcia, tzn nie tylko odcięcia od wyższych częstotliwości ale i częstotliwości rozpoczęcia przez niego pracy, od 10 Hz było chyba najniżej. Świetna sprawa. Nie wiem czy coś podobnego w kompie ma Twój kuzyn od Logitecha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem JMJ w latach 90-tych. Ostatnie co pamiętam to pamiętny Oxygen :)...

Postaram się posłuchać tej płyty jak zakupię odpowiedni sprzęt.

Niestety na komputerze nie mieliśmy specjalistycznego oprogramowania do korekcji dźwięku lecz standardowy panel sterowania od zintegrowanej karty muzycznej. Mimo tego myślę, że dawał radę.

To samo mam u siebie w laptopie. Będzie źródłem sygnału wyprowadzanym przez optyka.

Zastanawia mnie właśnie problem satelit. Dużo osób pisze, że mają kiepski dźwięk... Faktycznie na starcie mają dość nijakie brzmienie lecz poddane delikatnej korekcji prostym korektorem naprawdę mnie zaskoczyły.

 

Jeszcze jedno... Gdybym zdecydował się na Z906 to poradzi sobie w 19m2? (taki mam pokój).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno... Gdybym zdecydował się na Z906 to poradzi sobie w 19m2? (taki mam pokój).

 

Jest to odczucie subiektywne, każdy oczekuje co innego. 19m to nie jest aż tak duże pomieszczenie po drugie chyba, że lubisz "trzodzić" to może zabraknąć Ci mocy na subie. Do spokojnego oglądania spokojnie wystarczy. Poza tym musisz znależć miejsca dla suba bo nie każde się do niego nadaje. Czasami trzeba trochę z nim "pochodzić". Jeśli chcesz "podbić" bas to ustaw go w rogu, musisz jednak wtedy posłuchać jaka będzie jego jakość. I rób to na filmach a nie na muzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie. Dużo czytałem i próbowałem dojść do jakichś wniosków no i stwierdziłem, że apetyt rośnie w miarę jedzenia :)... czyli nic nowego... Wiem, że teraz wyjdę dość sporo ponad zakładany budżet ale z takich małych zestawów zauważyłem Harmana/Kardona HKTS 16. To już w ogóle nie mam pojęcia jak gra. Może by pójść w coś takiego względnie podobnych zestawów? Patrzyłem też coś skompletować z małych "podstawkowców" ale 4 takie kolumny + centralny + subwoofer to wychodzi cena powyżej 2500zł, chyba, że coś skompletujecie. Do Harmana i tak musiałbym dokupić amplituner czyli znowu musielibyście odrobić za mnie lekcję :). Macie większe pojęcie ode mnie i mniej więcej wiecie jak z czym zagra dlatego szukam porady u Was koledzy...

Sorry Panowie, ze tak latam po tylu rodzajach rozwiazan ale i tak czeka mnie przemeblowanie i remont salonu wiec moze zmiesci sie cos wiecej niz Z906...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@klkck słuchałem hkts'ów i byłem nimi miło zaskoczony mimo, że na tym forum nie mają najlepszych opinii ja Ci je polecam. Dokładniej słuchałem całego zestawu "kombajnu" chyba z serii BDS za ok 6k zł, satelitki grały poprawnie całkiem czysto dźwięk był jasny a brzmienie nie wydawało się "plastikowe" jak w przypadku moich logitechów. Sub grał precyzyjnie ale, że słuchałem ich w media wydawał się nieco słabawy (gdzie z 2300 też słuchałem w media i wydał mi się mocny) aczkolwiek podejrzewam, że przy twoim metrażu będzie wystarczający, kiedyś o nich myślałem jako o uzupełnieniu frontów i sporo czytałem - przeważają dobre opinie (na polskich i zagraniczych foach) - ponoć na minus jakośc wykonania natomiast mi wydały się dobrze zrobione i były zaskakująco ciężkie.

 

pewnie wywołam burzę ale nie kupuj za mocnego suba ja niedawno sprzedałem velo cht 12q ponieważ był sporo za mocny i słuchałem go w ok 30%-50% gdzie już ok tych 50% nie dało się wysiedzieć a jestem "basolubem" słucham sporo DnB czy dubstepu w dodatku nijak nie mogłem go ustawić a mógł stać tylko na przedniej ścianie żebym się o niego nie zabił. Stąd też teraz skłaniam się ku konstrukcjom zamkniętym ponoć nieco łatwiej je ustawić a w hktsach masz zamkniętego suba z głośnikiem w dół dlatego też myślę, że poczujesz go w filmach, no i masz "małe potworki" więc nie musisz się martwić o materiałową maskownicę albo że spodoba im się membrana-sub głośnik w dół satelitki mają metalową maskownicę :) wg. do twoich oczekiwań i na początek HKTS i do nich jakiś ampli ale tutuaj sie nie wypowiem.

Zdrówka!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim chciałbym podziękować Adkowi45 za odpowiedzi na moje pytania oraz skompletowanie bardzo dobrego zestawu 5.1.

Verme, masz Z2300 czy słuchałeś Z906? Jak tak to jak się ma do HKTS 16? Bardzo mnie to ciekawi ponieważ, HKTS 16 jest tylko 300zł droższy od Z906 ale jeszcze musiałbym dokupić amplituner, żeby napędzić satelity od niego, czyli musiałbym wyłożyć dodatkowo około 1200zł-1500zł (droższego amplitunera chyba nie ma sensu do HKTS 16)... Stąd pytanie, czy HKTS 16 + amplituner jest wart 3000zł w porównaniu do Z906 za 1249zł jeżeli chodzi o dźwięk?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam z2300, z960 nie słuchałem i nie wiem jaki tam jest sub jeśli go poprawili to świetnie bo mimo iż swojego lubię to bardzo brakuje mu kontroli, a satelitki to całkowita porażka wydają z siebie dźwięk jakby tyłem stały. Nie bardzo też rozumiem jak/do czego chcesz podłączyć z906 żeby mieć dźwięk przestrzenny? nie chce mi się szukać info ale nawet jak mają dekodery to zapewne tylko po optyku i będziesz musiał przełączać urządzenia i albo kupisz przełącznik albo będziesz przepinał kabel, wątpię żeby tam było hdmi (nie che mi się teraz szukać ich spec.) znacznie lepszym rozwiązaniem będzie ampli nawet starszy model z doby i dts.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Verme a na jakim metrazu sluchales tego Velo. 12-tka to raczej do kina nie do muzy a do tego gatunku muzy trzeba bylo brac od razu kolumny z duzymi glosnikami basowymi zeby nie wlaczac w to suba. Takie z co najmniej 2x8"- kami. Dziwi mnie to ze piszesz ze byl za glosny. 220-kilka Watow za glosny. Moze za "wysoko" miales potencjometr glosnosci na nim. Chyba ze miales fronty z mala iloscia basu i wspomagales je subem co nie wyszlo.

A jesli chodzi o suby to zalezy kto czego oczekuje i jaki lubi bas. Spodoba sie bass reflek to biore br, spodoba sie zamknieta to biore ta a jak wpadnie w ucho z membrana bierna to ten i juz. Bardzo duzo zalezy od akustyki pomieszczenia.

 

Prosze mi tu nie przesadzac Kolego klkck :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mały o.t. :)

metraż ok 15m2 a velo nie mogłem za nic ustawić i efekt był taki, że wszystko łącznie z moimi bebechami wpadało w nieprzyjemny rezonans, w dodatku bas -zabrzmi to dziwnie ale znikał, drzwi drżały a nie było go słychać, chyba nawet już o tym gdzieś pisałem, po prostu brakowało mi kicka w tym "słyszalnym" zakresie, w dodatku nie jest to bas jaki lubię, był nieco za twardy i odrobinę suchy do tego pewnie z czasem bym się przyzwyczaił gdyż pewnie to przyzwyczajenie po z2300 ale przede wszystkim zależało mi na słyszalnym i mocnym uderzeniu a tutaj zdarzało się, że oczekując kicka w muzyce słyszałem jedynie drżenie drzwi.

 

Edyta: w kinie był wypas wszystko faktycznie dało się poczuć na skórze ale ja szukałem czegoś do wspomagania moich zensorów 7 w stereo z niewielką ilością kina 80/20

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 15m2 miałems 12" to nie dziwne ze Ci cały pokój dygotal. U mnie prz 27m2 tez uważam ze jest jak dla mnie za mocny, spokojnie wystarczyła by 10 velodyne eq-max.. ;-) 12 jest do nagłośnienia moim zdanien od 30 m2 w zwyż. Miałeś za malutki pokój do tego bydlaka. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Verme gdybym kupił Z906 będzie podłączony po optyku z laptopem poprzez SPDIF lub w ostateczności jeszcze się wykosztuję i dokupię odtwarzacz BluRay. Zestaw sam w sobie zawiera dekodery Dolby Digital i DTS. Przez to właśnie chciałbym chociaż żebyś napisał jak mniej więcej sprawuje się jak nie cały system to chociaż sub od Z2300 do tego z HKTS 16. Wiadomo, że są to zupełnie inne konstrukcje. Zastanawia mnie fakt czy HKTS 16 + amplituner, czyli całość za około 3000 zł jest tego warta w porównaniu Do Z906 za 1300 zł. To mnie ciekawi. Bo ani to ani to nie jest takim można powiedzieć "dorosłym" zestawem kina domowego.

Kolega Adek45 i kilka firm z branży udzielających się na forum skompletowali fajne zestawy, szczególnie Adek ale to są tematy głęboko dla mnie do zastanowienia ponieważ mój budżet przewidywał wydanie 2000zł (przez to temat wątku "namiastka kina", ewentualnie jeżeli była by uzasadniona potrzeba to mógłbym maksymalnie dołożyć jeszcze 1000zł ale to w ostateczności a tu padły bardzo ciekawe konfiguracje ale w kwocie już przy granicy 5000zł i jedna dużo powyżej :)...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 33

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.