Skocz do zawartości
IGNORED

wzmacniacz dla monitor audio gs20


superczaro

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

po wielu trudach zakupilem monitor audio gs20..

pokoj 18m2,muzyka klasyczna,solowe wykonania przy akompaniamencie np.gitary lub fortepainu.

czyli szczegolowosc,,

i tak:

poszukuje wzmacniacza do 3500-4000zl

bralem pod uwage

vincent 233(w cenie 3800zl mam dodatkowo cd s3)

nad 375

marantz 8005

i co byloby najlepsze dla tych glosnikow?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lampa wchodzi w rachubę to bez wątpienia warto zastanowić się nad Fezz Audio Silver Luna. Myślę, że w założonym budżecie, jeśli ma to być nowy klocek, to ciężko będzie o konkurencję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vincent sv233 do kawał porządnego pieca- słuchałem z MA gs60- bardzo dobry, neutralny dźwięk- polecam.

CD S3- marnej jakości cd- szkoda kasy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te kolumny , w tej chwili mam podłączoną pod nie mini wieże Yamahe Pianocraft :) rozsmiesze towarzystwo ale gra to całkiem niezle :) z braku wzmacniacza i cd gra to sobie na razie. Słuchałem na nich do tej pory Ayona lampe i było to jak do tej pory dźwięk nie do pokonania ( niestety nie stać mnie ) , Xindak hybryda - kiszka , Cambridge Audio jakis najwyższy model - koszmar. Mam zamiar wybrać sie niedługo na odsłuch i posłuchać Naima 5si i właśnie lampe Fezz audio , jedynie boje sie czy lampa na el 34 potrafi oddać bas do przyjęcia przy np Black Sabbath...? jedno mnie zastanawia jak to jest możliwe że klocki pokroju Yamaha Pianocraft gra lepiej z tymi kolumnami niż np. najwyższy model Cambridge Audio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

moim zdaniem zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie hybryda lampową Vincent SV-500 (http://q21.pl/vincent-sv-500.html). To świetne połączenie plastyczności, wypełnienia, muzykalności lampy z mocą, szybkością, dokładnością tranzystora. W przypadku kolumn Monitor Audio serii GS musisz brać pod uwagę wzmacniacze wydajne, kolumny lubią dużo prądu.

 

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. W przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli szczegolowosc,,

i tak:

poszukuje wzmacniacza do 3500-4000zl

bralem pod uwage

vincent 233(w cenie 3800zl mam dodatkowo cd s3)

nad 375

marantz 8005

Z tych to pm 8005, chociaż dobra opcją jest pm 7005 za sprawą daca. Myślę że połączenie optycznie starszego cd z tym wzmacniaczem i dackiem dałoby Ci dodatkową zabawę- szczegółowość.

Nie da się ukryć że Nad inaczej zaprezentuje szeroko pojęty bas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy z tym Vincentem ? jak dla mnie Fezz Audio Silver Luna albo hybryda Haiku Audio Bright MK3 (dwa bardzo dobre Polskie wzmaki)Polecam,Dac owszem ale nie we wzmaku tylko osobno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz nie wiem...

cena lampy podobna do tranzystora...

namieszaliscie mi teraz :)

 

czy ten vincent sv 500 bedzie wystarczajacy wydajny pod te kolumny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ten vincent sv 500 bedzie wystarczajacy wydajny pod te kolumny

 

Tu masz komplet zdecydowanie lepszego modelu za cenę samego wzmaka i tego się trzymaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie zamowilem ten zestaw,,,

czyli vincent 233+vincent c3

i co teraz z kablami?

chodzi o glosnikowe.....

jakies sugestie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

tak wiec doszedl wzmacniacz vincent 233...

jestem troche zawiedziony..chodzi o to ze dzwiek jest super.szczegolowosc swietna ale....scena.

strasznie cofnela sie w porownaniu do musical fidelity x a2..

dzwiek zostal jakby w glosnikach,,,

musical fidelity mial scene przede mna( sorki ale nie mam polskich znakow na laptopie)

i co teraz? te vincenty tak maja?

mysle aby sprzedac vincenta i kupic musical fidelity 300 lub 308...

poradzcie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te vincenty tak maja

 

Nie mają. Słuchałem tego wzmacniacza setki razy. Kumpel go posiada w połączeniu z CD CA 650 oraz Focal Chorus 726. Podłączałem pod ten wzmacniacz moje byłe kolumny AE Neo i było dobrze. Nieźle grał pod MA Silver 8 i Elac 187. Wątpię aby to co opisujesz było przywarą tego wzmaka. Jeśli masz możliwość podłącz jakieś inne źródło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprobuje zmienic cd albo kable

 

Drutem sceny nie wypchniesz. Sam jednak jestem ciekawy skąd taki dziwny efekt. Sprawdzałeś poprawność podłączenia kabli. Choć jak piszesz podmieniając sam wzmacniacz była duża różnica w scenie więc winę może ponosić on sam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmmm...juz sam nie wiem.

na wekend wpadnie znajomy i niech tez oceni..moze cos nie tak z moimi uszami? aczkolwiek nie sadze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze jedno. Czy masz pewność, że egzemplarz, który nabyłeś nie był grzebany. W tych Vincentach ludzie dokonywali różnych dziwnych zmian (okablowania, potencjometru itp.).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie byl grzebany...

tak mowil sprzdajacy...

dzis zmienilem kable sygnalowe na van den hull i poprawilo sie ..scena ciut wyszla do przodu ale to to jeszcze nie to co musical fidelity..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.