Skocz do zawartości
IGNORED

proac studio 100


Michael

Rekomendowane odpowiedzi

Frank, to nie są żadne bzdury, a wynika to z porównań z innymi, dużo lepszymi kolumnami. A że mam taki a nie inny sprzęt w domu, to nie znaczy że wszystkie odsłuchy były dokonywane na nim. Nie doczytałeś mojego "o mnie" do końca, bo byś wiedział, że możliwości odsłuchu miałem raczej duże. Przetworniki zastosowane w R2.5 mają takie a nie inne możliwoci, a za cenę nowych R2,5 można kupić znacznie lepiej zestrojone kolumny. Zanim zarzucisz komuś że pisze bzdury to się trochę zastanów, i pomyśl ile modeli kolumn w przedziale powyżej 10000zł. słuchałeś? R 2,5 nie są najlepszymi kolumnami w cenie 15000zł., co więcej, wiele kolumn za połowę tej kwoty wygrywa z nimi jakością dźwięku. Klona się nie czepiam, bo jak już pisałem za cenę jego wykonania w sklepie można dostać tylko niewyrafinowane budżetówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver

Nie napisałem "bzdury" ,napisałem "fantazje".Stwierdzenia tego użyłem tylko i wyłącznie w oparciu o Twoje spostrzeżenia dotyczące niskich i wysokich tonów.Tego typu spostrzeżenia świadczą o niewłaściwym dobraniu całego toru odsłuchowego.Takich opinii dotyczących 2.5 nasłuchałem się już mnóstwo.

To zastanawiające czemu nie słyszałem żadnych rozlazłych basów,a nawet wręcz przeciwnie.

Wybór wysokotonowca był własciwy i wszelkie próby zmian w tych kolumnach zawsze prowadziły do zachwianie równowagi tonalnej.A równowaga to największa broń tego zestawu.

Osobiście uważam,że za dwukrotnie wieksze pieniądze nie znajdziesz tak dobrych i muzykalnych zestawów.

Nie mam zamiaru podważać Twojej wiedzy i zaangażowania w DIY,ale zupełnie nie zgadzam się z Twoją opinią dotyczącą tego modelu.

Zachcęcam do ponownych testów z użyciem bardzo wyrafinowanych kloców.

Piszę to ,ponieważ uważam,że jest o co "bić pianę"

Pozdrawiam i życzę sukcesów.

Andrzeju

Mylisz się z p.s. 100 i to bardzo !

Posłuchaj wygrzanych,a wnet zdanie zmienisz !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, napisałeś fantazje. Sorry. Mimo wszystko zdania nie zmienię, w dodatku pułap 25000 daje możliwość zabicia tych kolumn od pierwszego strzału.

Co do Studio 100 to masz całkowitą rację. Z tym, że wygrzewają się raczej długo, stąd sporo błędnych opinii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Jeśli mowa o dobrych przetwornikach za niewielkie pieniądze, to ostatnio zwróciły moją uwagę Avance Dana seria 600, najwyższy model. Na górze pierścieniowa Vifa, niżej dwa głośniki wyglądające trochę jak Scan-Speak. Jeśli to rzeczywiście Scan, to za sumę około 4000 pln dostaje się niesłychanie zaawansowaną finansowo konstrukcję. Do tego duża obudowa w naturalnej okleinie. Bardzo chcę posłuchać tych kolumn, po Credo mam duże parcie na dobre podłogówki. Jeśli producent wykorzystał potencjał przetworników, to może być dobre a tanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>McGyver, Frank

Cieszy mnie, że mamy te same spostrzeżenia co do czasu wygrzewania Studio i ogromnej różnicy w brzmieniu po.

>Andrea29

Chyba jednak "o mnie" było dość dawno czytane :-). Wzmaka Darka już nie mam co nie oznacza, że nie będę go bronił. On naprawdę potrzebuje dobrych przetworników. Niestety mnie na takie nie stać. Co do indywidualizmu to masz rację, nadal lubię to co dla moich "uszu" jest ok a czy to będzie DIY czy komercja to już nie ma znaczenia. Co do 8-go stycznia to z przykrością stwierdzam, że sound nie będzie się wiele różnił od tego, który słyszałeś w sklepie. Głośniki mają tydzień a na kolędach ciężko wygrzewać :-)) Niemniej zaproszenia nie cofam tylko dajmy im trochę czasu. Ręsztę już na privie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za zmianę tematu, ale przed chwilką znalazłem na audiogon'iem thiele cs 1.6 poniżej 1500 $.

I zapragnąłem je posiadać.

W dziale opinie znalazłem tylko jedną opinię, więc jeżeli ktoś jeszcze ich słuchał proszę o kontakt na priva.

Może w przyszłym roku obmyślę jakiś fajny plan sprowadzenia skrzynek do Polski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> McGyver: Ok. Chyba przyjadę z całym swoim audiofilskim dobytkiem ;) Tabletki nie zajmują dużo miejsca.

Skąd znasz tyle kolumn ? I czy jestes tym facetem, który 2 czy 3 lata temu na AS wręczył mi małą ulotkę formatu A6 o kolumnach ? Było to przy szatni, w Sobieskim. Zapamiętałem, że gość był wyraźnie niższy ode mnie (mam 182cm wzrostu).

Aha i jesszcze jedno: coś się chyba porobio z Twoim mailowym adresem, bo nie mogę wysłać korespondencji z życzeniami ;)

 

-> Profil: wygrzewaj je do oporu ;) Może zmienię zdanie, choć nie wierzę. Ale zobaczymy.

Już piszę na priva.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrea, to nie byłem ja, mam 183cm wzrostu. Kolumny znam, bo to moje hobby, poza tym pracowałem w kilku sklepach audio. W "o mnie" jest drugi, działający mail, bo faktycznie Interia raz działa raz nie działa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już o ProAcach, to przy okazji odsłuchiwania nowego wzmacniacza ponownie miałem kontakt ze Studio 125 i ponownie mi się nie spodobały. Co nie oznacza, że to są złe kolumny. Grają dynamicznie i detalicznie, lecz dźwięk jest nieco suchawy, stereofonia też ustępuje dobrym monitorom za nieco mniejsze pieniądze. Być może po prostu należy je zestawiać np. z MF albo z lampą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za powyższe niedostatki odpowiedzialny jest tweeter zastosowany w Studio 125. Choć i tak pochwalić należy jego aplikację, która umiejętnie ukrywa jego niedostatki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> McGyver

 

" Za powyższe niedostatki odpowiedzialny jest tweeter zastosowany w Studio 125. "

 

A nie da sie go wymienic na lepszy - np. taki sam jak w Studio 100 ?

Czy wystarczy po prostu wymienic, czy tez wiaze sie to z trudnym do wykonania strojeniem i moze nie przyniesc efektu znacznej poprawy ?

Ile by taki - duzo lepszy - wysokotonowy kosztowal, gdyby znaczna poprawa byla do osiagniecia (ale nie kosztem basu) ?

Bo jesli chodzi o bas, to z tego co czytalem, opinie sa dobre. Na stronie Audio, z grudnia 2001, gdzie zamieszczono zdjecie nagrodzonych (nagroda roku 2001) 125, dano nastepujacy komentarz:

" Nawet, jesli powtorzymy pochwaly na temat doskonalej rownowagi tonalnej, pieknej prezentacji barwy czy wprowadzajacego w oslupienie basu i tak nie zdolamy dac Wam przedsmaku wrazen, ktore stana sie Waszym udzialem podczas odsluchu Studio 125. Nie ma watpliwosci - ProAki to konstrukcja wybitna. Prezentuja muzyke z wdziekiem i klasa. Do tego ten bas..."

Czy uwazasz, ze rzeczywiscie maja taki dobry bas ?

Czy to mozliwe, ze z nieduzego jednego glosniczka, spelniajacego role srednio-niskotonowa moze byc taki bas, jak oni pisza ? Zalezy mi miedzy innymi na dobrym basie (gralem kupe lat na basie)

Wiesz... bardzo mnie to wszystko interesuje, bo jestem na etapie zlozenia czegos do stereo. Na razie kupilem (w ciemno :-) ) Rotela RA 985 BX. Teraz szukam cd-ka - rowniez Rotela - np. RCD 971. Zetknalem sie z opiniami, ze wzmaki i cd-ki Rotela akurat pasuja do siebie, a przy okazji estetycznie bedzie paspwac, na co zwracam uwage.

No i wlasnie... najwiekszy problem bede mial z doborem kolumn. Do tego jeszcze zupelny brak czasu na wyjazdy i odsluchy. Zreszta w sklepach nie ma czego posluchac i ze soba porownac w jednym miejscu na tych samych klockach - zupelny brak asortymentu. A jak nie mam mozliwosci posluchania i porownania w tych samych warunkach, to nie jestem w stanie ocenic i wybrac. Do tej pory - zaledwie - moze trzy razy sluchalem, ale w roznych miejscach i czasie. Najbardziej podobaly sie Studio 125. Chcialbym jeszcze posluchac Mozartow, Audio Physic Tempo 2, moze cos z Dynaudio (niektorzy te sugeruja, ale nie mam o nich pojecia, nigdy nie widzialem, nie wiem ktore ewentualnie modele Dynaudio mozna porownac jakosciowo i cenowo z wymienionymi przeze mnie).

Coraz czesciej pojawiaja mi sie w "muzgownicy" Virgo 2 :-), choc jak widze ceny, to juz mnie dusi w gardle.

Ale jak i gdzie ja moge posluchac tego wszystkiego, to doprawdy juz nie wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lutek, można się tym zająć z dobrym skutkiem. W Studio 100 są tweetery wyglądające na jakąś wersję Seasa KT25, który istotnie jest dużo lepszy niż KT19 z Studio125. Mam takie tweetery. Wymiana tweetera wiąże się z koniecznością ingerencji w zwrotnice, jeżeli to zrobić kompetentnie to osiągnie się znaczną poprawę bez zachwiania równowagi tonalnej, i tym samym bez ingerencji w zakres niskotonowy, zresztą żeby zmienić bas trzeba raczej zająć się skrzynką i jej strojeniem. Zapraszam na priva.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Wątek powraca chociaż akurat dla mnie to niezbyt dobrze :-(

A więc tak, zareklamowałem dzisiaj proacki 100 wprawiając w zdziwienie Panów z Tophifi. Przez niecały miesiąc od zakupu (zdejmując okres pomiędzy świętami i nowym rokiem to jakieś 2 tygodnie) próbowałem znaleźć przyczynę różnicy brzmienia gwizdka prawego i lewego. Ni diabła nie dało przestawianie głośników, zamiana miejscami, zmiana kabli i kanałów w wzmaku. Cały czas lewy tweeterek grał jakby był przytłumiony. Zróżnicowanie nie jest aż tak duże i na pewno nie słychać tego od razu, trzeba troszkę posłuchać. Jak dla mnie to nie do przyjęcia. W prawym sound brzmi wyraźnie, lekko itp. w lewym bardziej matowo, bez wyrazu chociaż szczegółowo.

Zacząłem się przyglądać średnioniskotonowemu i ......, fuck, w lewym, tym niby gorszym papierowa osłona głośnika (wyglada jak papierowy kewlar) w środku pierścienia jest wybrakowana, kawałka brakuje. W prawej ok, osłona kompletna wypelnia cały środek pierścienia. Myślicie, że może to mieć jakiś wpływ na brzmienie?

Szybka decyzja, reklamuję. Nie kupowałem wybrakowanych czy z drugiej ręki tylko nowe w sklepie i uważam, że zrobiłem ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGywer, dzięki za opinię, swoją drogą w tophifi to pierwsza w ich historii reklamacja proac-a studio, jak to z ironią powiedział sprzedawca. Ciekawe, czy gdyby sam miał podobny przypadek i rozbił z żalem swoją skarbonkę na ich zakup też by miał taką żartobliwą minkę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Saint

Bardzo możliwe że tak robią.

>McGyver

Jeszcze jedno pytanie do znawcy tematu a mianowicie, czy wystarczy wymimana głośnika dokonana w serwisie audioklanu? A może należy dokonać jeszcze jakiś czynności związanych ze strojeniem itp. Pytam, bo się na tym nie znam i zastanawia mnie czy serwis audioklanu może wykonywać takie naprawy (czytaj strojenia). Cholera mnie bierze i chętnie zażądałbym wymiany albo zwrotu kasy tyle, że wadę zauważyłem po 14-dniach a o ile mi wiadomo to już kwalifikuje się do serwisu a nie wymiany.

Poradźcie coś, chciałem mieć wreszcie niegrzebany sprzęt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieważne kiedy wadę zauważyłeś. Żądaj wymiany całych kolumn, kupując nowe masz prawo nie chcieć naprawianych, niech Audioklan w tym nie grzebie. Z kolei jak wyślą do producenta będzie to trwać wieki. Głośniki powinny być z tej samej serii produkcyjnej, inaczej mogą się zdarzyc drobne różnice, więc nie ryzykowałbym wymiany jednego woofera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Profil

 

Wpisz w wyszukiwarke Google: Rzecznik Praw Konsumenta i rowniez Federacja Konsumentow.

Rzecznicy dzialaja przy starostwach powiatowych. Znajdziesz takiego na swoim terenie. Dzwon do niego jak i do federacji konsumentow. Dlaczego radze Ci zadzwonic do dwoch, a nawet trzech roznych? A bo mialem taka sprawe ciagnaca sie dosc dlugo w zwiazku z reklamowana przeze mnie wykladzina podlogowa. Dzwonilem do dwoch roznych rzecznikow i ich porady troszke sie roznily. W koncu i tak wygralem i otrzymalem zwrot pieniedzy.

Kiedys syn kupil drukarde i po przywiezieniu do domu okazalo sie, ze nie bylo pojemnikow z tuszami. Pomogla mi wtedy federacja konsumentow. Pisma reklamacyjne do sprzedawcy nie odnosily skutku. W ostatnim pismie poinformowalem, ze kieruje sprawe na droge sadowa. Bylem pewien wygranej, bo sprzedawca nawet nie rozpakowal kartonu z drukarka i nie podbil gwarancji. Dopiero jak kopie tych pism wyslalem do federacji konsumentow i oni sie tym zajeli, to po krotkim czasie osobiscie samochodem (z Poznania do mojej miejscowosci ponad 100km) ich przedstawiciel przywiozl mi tusze.

Troszke sie obawiam, ze jak bedziesz reklamowal z tytulu rekojmii, to najprawdopodobniej przepisy stanowia tak, ze oni maja obowiazek wymienic towar na pozbawiony wad (nowy) lub zwrocic pieniadze, jesli nie usuna wady w krotkim czasie - przyjmuje sie 14 dni - czyli maja prawo do jednej naprawy. Jesli nie zmieszcza sie w tym czasie, to musza towar wymienic, lub zwrocic pieniazki.

Ale dzwon o porade i obowiazkowa wszystko rob na pismie z datami, i zadaj potwierdzen z datami, bo to moze byc pozniej potrzebne. No bo wiesz...jak bedziesz na wygranej pozycji, a nie zechca Ci zwrocic pieniedzy czy wymienic towaru, to masz droge sadowa i tu zadbaj o wszystkie papiery.

Acha...jeszcze sie cos mi przypomnialo: Sprzedawca ma obowiazek zalatwic reklamacje w ciago 14 dni. Jesli nie zalatwi w tym terminie, to oznacza, ze zgadza sie na warunki zawarte w Twojej reklamacji.

Radzilbym Ci zlozyc na pismie reklamacje w salonie gdzie kupiles i umiesc w niej swoje rzadanie (napisz, ze rzadasz wymiana towaru na pozbawiony wad, a w przypadku nie zrealizowania tego warunku, ze odstepujesz od umowy i rzadasz zwrotu zaplaconej rownowartosci) . I dzwon o porade w kwestii przepisow. Sprzedawcy wykorzystuja nieznajomosc przepisow konsumenckich przez klientow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady, dzwoniłem przed chwilą, że nie chcę aby grzebali w tych głośnikach i zażądałem nowych. Nie wiem jeszcze jaki będzie odzew, pewnie zrzucą mnie na drzewo. Zobaczymy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Profil

Dobrze, ze zadzwoniles ale natychmiast zloz reklamacje na pismie z tytulu rekojmii i omiesc w niej swoje zadania. Niech Ci potwierdza odbior reklamacji i zamieszcza date. Obowiazkowa w dwoch egzemplarzach, oba potwierdzone przez sprzedawce i jeden zostawiasz dla siebiei czekasz co bedzie. Miedzyczasie dzwoc o porady.

Tym ze dzwoniles niczego pozniej nie udowodnisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz rowniez w tym pismie reklamacyjnem, ze nie zgadzasz sie rowniez na wymiane glosnika, poniewaz....i tu wstaw slowa McGyvera: " Głośniki powinny być z tej samej serii produkcyjnej" - niech mysla, ze sie na tym dobrze znasz.

Tak pomyslalem teraz, ze jesli nie zechca wymienic kolumn, lub zwrocic pieniedzy, to moze ewentualnie zgodzilbys sie na wymiane , ale dwoch glosnikow tej samej serii. Ale jak sprawdzisz, ze sa dwa wymienione...?

Moze zazadac jakiegos protokolu wymiany z podaniem oznaczen, numeracjii, serii glosnikow, jakie zostaly wymienione.

Niech do moich uwag wypowie sie McGyver, bo ja nie mam pojecia o tych oznaczeniach, seriach itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.