Skocz do zawartości
IGNORED

proac studio 100


Michael

Rekomendowane odpowiedzi

Ufff, jednak tophifi na Nowogrodzkiej nie wysłało mnie na drzewo. Dosłownie przed chwilką dzwonili, że pomimo iż prawnie (chyba chodzi o te 14-dni) nie powinienem to dostanę w ramach wymiany drugie, sprawdzone, w tym samym kolorze z innego oddziału tophifi tyle, że nie nowe w znaczeniu oryginalnie zapakowane (demo?). Mam nadzieję, że nie jest to jakaś stara dostawa i będą całkowicie ok. Sprawdzę tym razem dokładnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lutek - dobrze, że dowiadywałeś się tego i owego w organizacjach konsumenckich, ale musiało to być nieco dawno. Rękojmia na towary typu kolumny w Polsce nie istnieje, i to od ponad dwóch lat. Zastąpiły ją przepisy o "niezgodności towaru z umową", w kilku kwestiach nieco mniej jasne. Także czternastodniowy termin rozpatrzenia reklamacji jest już tylko wspomnieniem.

 

O ile dobrze się orientuję, żądanie wymiany kolumn na nowe ma wątpliwe wsparcie w przepisach. Nie chciałbym tu jednak wprowadzać nikogo w błąd, radzę więc samodzielne doszukanie się paragrafów. Rozumiem irytację z powodu konieczności "grzebania" nowych kolumn, sądzę jednak, że wymiana całego głośnika niskośredniotonowego powinna być rozwiązaniem wystarczającym, nie powodując żadnych problemów z dźwiękiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Teo

Sorry, nie znam się więc nie będe polemizował czy wymiana głośnika powinna pomóc bez jakichkolwiek zastrzeżeń ale dla mnie grzebanie w MOICH proac-ach to coś więcej niż tylko irytacja chyba, że za moją zgodą i to przez producenta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profil: Wiem co czujesz: sprzedano mi kiedyś (jako pełnosprawne) kolumny uszkodzone - tu pozdrowienia dla Audio Lazur ;-p, w efekcie nowy nabytek zamiast cieszyć uszy stał przez dwa tygodnie w kącie, strasząc dziurą po wykręconym głośniku wysokotonowym, i czekając na sprowadzenie nowego. Współczuję sytuacji, mocno frustrująca.

 

Jak rozumiem, zamiast wymiany głośnika zaoferowano ci kolumny (prawdopodobnie) ex-demo, z półki innego salonu? Cóż, dowiedz się tylko, czy nie zostały wyjęte z pudeł np. dwa lata temu, używane w sklepie, wypożyczane w międzyczasie klientom itepe. Byłoby to podstawą do zdecydowanej redukcji ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Teo

Chyba masz racje. Te tusze reklamowalem z tytulu rekojmii dawno. Natomiast wykladzine reklamowalem w zeszlym roku. Na poczatku (pierwsza reklamacja) z tytulu tego, ze cena na metce probki (na ekspozycji) byla nizsza, jak zaplacona (zona kupowala i niedopatrzyla) oraz ze po przyslaniu okazala sie gorszej jakosci niz probka na ekspozycji. Tak, ze w jednym pismie zawarte byly dwa powody reklamacji i - o ile pamietam - (gdzies jeszcze mam cala dokumentacje) faktycznie z tytulu niezgodnosci towaru z umowa. Przyjechali nawet do mnie do domu przedstawiciele producenta i oczywiscie nie uznali reklamacji, tylko zaproponowali 5% upust. Ja na to sie nadal nie zgadzalem. W koncu wpadlem na pomysl (znajac z doswiadczen zyciowych niedokladnosc i niesolidnosc wiekszosci ludzi) aby dokladnie przemierzyc wykladzine (zalezalo mi, aby ja zabrali i zwrocili pieniadze). Okazalo sie, ze brakuja 3cm. Poszlo nastepne pismo z tytulu niezdodnosci towaru z umowa, przyjechali przedstawiciele sprzedawcy i komisyjnie przemierzyli. Na negocjacje, co do obnizki ceny nie zgodzilem sie (a ilez by mi dali za te brakujace 3cm ?), zadzwonili do szefa, ktory kazal zabrac wykladzine. W ciagu dwoch tygodni otrzymalem zwrot pieniedzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Profil

Tak... Teo ma racje. Jak przesluchasz i bedzie wszystko ok, to zadaj obnizenia ceny, ze wzgledu na towar juz uzywany. Powiedz, ze zawsze towary sprzedawane z ekspozycji sa przecenianie i to sporo (a w przypadku kolumn, to nie taka ekspozycja, ze tylko sobie stoja, ale sa uzywane do odsluchow, wypozyczane itp.) Tylko kto Ci powie jak dlugo byly one uzywane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem w sklepie (fatalne warunki) modelu 2,5 jak wyprzedawali końcówki serii na promocji i wydawało mi się że jedna kolumna jest cichsza ale sprzedawca zapewnił że kolumny są fabrycznie parowane i odchyłki są niemożliwe do uchwycenia na słuch. Ciekawe czy w warunkach sklepowych można zbadać lub pomierzyć istotne wartości? Interesuje mnie czym i jak? Bo jak widać w opowieści handlowców mogą mijać się z prawdą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie oczywiście rację, tylko jak sprawdzić ile stały w sklepie i czy "biegały" do potencjalnych nabywców do ich domów na odsłuchy? Jakieś datowanie to może po numerze serii? Sprzedawca powiedział, że tak jak moje pochodzą z ostatniego rzutu - okres czerwca, lipca. Nawet jeśli stały jakiś czas i nie były molestowane w domach to nie powinno im się chyba nic przydażyć. Suma sumarum, to lepsze rozwiązanie, niż grzebanie czy wymiana głośnika. Co do ceny, hm.. zobaczymy. Kolumny mają być do odbioru jeszcze w tym tygodniu. Zresztą potraktowali mnie po ludzku, jak klienta więc pozostał mi do nich margines zaufania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzenie "ogólnego zrównoważenia" kolumn trudne nie jest: obie sztuki połączyć należy szeregowo, używając jednego kanału wzmacniacza i trzech odcinków kabli (plus wzmacniacza - plus pierwszej kolumny, minus pierwszej - plus drugiej, minus drugiej - minus wzmacniacza). Wszelkie zaburzenia "sceny dźwiękowej" (o ile można o takiej mówić przy dźwięku mono) świadczą o niewłaściwym zrównoważeniu kolumn.

 

... albo o braku symetrii pomieszczenia, naturalnie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrównoważenie kanałów w stereo to nic! Wyobrażam sobie, jakie straszne męki muszą przeżywać właściciele systemów wielokanałowych, gdy z jakiegoś powodu utracą pewność, że wszystko równo gra :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>andrea29

Ogromnie żałuję, że nie było mnie kiedy miałeś troszkę czasu, tym bardziej, że przydałaby mi się taka niezależna ocena (wprawnym okiem i uchem). Źródła szukam nadal a z exposurem nic nie wyszlo bo sprzedawca wycofał się rakiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Profil: nie szkodzi, będzie jeszcze okazja się spotkać, zresztą czytałem, co ci się przytrafiło.

Przykro mi z tego powodu, wiadomo jak się czujesz.

Jak mi wodzowie nie namieszają, to 15.01. jestem znów Wa-wie... :)))

Jakby co - zadzwonię. Może się uda spotkać, a do tego czasu ProAc'i będą naprawione/wymienione ?

Będę miał ze sobą swoje klocki, prócz cedeka, bo mi szkoda go taszczyć; wszak to delikatne urządzenie do podróży. (A ja go lubię, hołubię i szanuję ;)

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->andrea29

Proacki mam dostać do piątku, przynajmniej tak mnie poinformowali. Jeśli tak się stanie i będzie ci się chciało do mnie przytelepać to chyba innych przeszkód nie widzę. No tak, nie mam źródła a ty również swojego nie zabierasz ale może coś jeszcze wykombinuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Profil: jeśli będziesz potrzebował dokładnej informacji nt. daty produkcji twoich kolumn, pośli emailem numer seryjny do producenta - z pewnością otrzymasz szczegółową odpowiedź. Co do ex-demo, to bym nie demonizował problemu - ScanSpeaki i tak długo się rozgrzewają i jeśli otrzymasz kolumny które np. przez rok grały w sklepie, to nic im się złego nie stało a będziesz miał pewność że grają już dokładnie tak, jak mają grać. Moje setki mają 5 lat, i być może za następne 5 wymienię im głośniki, ale na razie na prawdę nie widzę powodu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namawiania na używane sprzęta w sklepach to ja nie rozumiem. Dobry zestaw często przewyższa ceną samochodu i nie wyobrażam sobie by półroczny demonstracyjny model auta sprzedawany był w full cenie tylko dlatego że się przez te okres nie zepsuł czy też właśnie dotarł. Nie dziwię się że second-hand rośnie w siłę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wymiany już załatwiona, biorąc pod uwagę tempo należy się pochwała Tophifi na Nowogrodzkiej. W poniedziałek reklamowałem, wtorek telefonowałem że nie chcę grzebanych, czwartek już mam w domku.

Jest 23.00, grają już prawie 5godz. i jest ok. Dostałem w ramach wymiany ściągnięte studio z oddziału w Kielcach, gdzie stały na półce i sądząc po spodzie również na standach z kolcami. Demo nie demo miałem do wyboru opcję - biorę te lub czekam na wymianę głośnika w swoich. Wybrałem nie grzebane, poza tym cały czas obowiązuje gwarancja, więc jak coś się zsypie oddam do serwisu. Ponadto, numer serii wyższy niż poprzednich o jakieś 25sztuk, datowanie produkcji na kartonie identyczne - 4.06.04 czyli pewnie z tej samej partii rozprowadzone po oddziałach tophifi.

Co poza tym? Słuchając teraz tych nowych jestem przekonany, że w poprzednich było coś nie tak z gwizdkiem w lewym głośniku.

Teraz to już tylko wygrzewać i słuchać.

Pozdrawiam

 

>andrea29, jak na razie źródła nie udało mi się załatwić i do soboty to marne szanse, więc chyba szkoda fatygować się do mnie? a i głośniki nie wygrzane. No chyba, że pogaworzyć a po cichaczu podłączę dvd panasa s47 to będzie cykało i może się nie zorientujesz :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Profil: głuchym na jedno ucho, to pewnie bym się nie zorientował ;)

A skoro nie masz kompletnego systemu jak należy, rozsądnym wydaje mi się przeczekać do next time ;)

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.