Skocz do zawartości
IGNORED

Xavian XN 250 vs Harbeth 30.1


spnmdm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Rozważam zakup jednego z tych monitorów i zastanawiam się który brzmieniowo byłby ciekawszy? Muzyka którą słucham to ambient, elektronika, czasami blues, rock. Poproszę o opinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie podajesz do jakiego,wzmacniacza, kup te ktore Ci sie wizualnie najbardziej podobaja.

 

NA chwilę obecną do Hegla 100. W planach zmiany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Hegla do raczej Harbeth.

natomiast rozważyłbym jeszcze :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

youtube.com/watch?v=azHdFUdMtqc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

to zupełnie inne kolumny. Na pewno cechą wspólną będzie raczej ciepły, miękki charakter prezentacji. Harbeth jednak stawia na spójność, świetny, bardzo neutralny środek. Xavian gra z wyraźnie podbitym basem, to kolumny które są w stanie dynamicznie nagłośnić nawet duże pomieszczenia. tak są zestrojone. Harnerh na pewno tak nie eksponuje basu.

Obiektywnie, jeśli szukasz spójnego, neutralnego brzmienia, a bas nie jest najbardziej pożądanym pasmem, zdecydowanie polecam Harbeth. Jeśli natomiast masz pomieszczenie 25-30m2 a koniecznie chcesz zastosować monitory, wybierze Xavian'a.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

to zupełnie inne kolumny. Na pewno cechą wspólną będzie raczej ciepły, miękki charakter prezentacji. Harbeth jednak stawia na spójność, świetny, bardzo neutralny środek. Xavian gra z wyraźnie podbitym basem, to kolumny które są w stanie dynamicznie nagłośnić nawet duże pomieszczenia. tak są zestrojone. Harnerh na pewno tak nie eksponuje basu.

Obiektywnie, jeśli szukasz spójnego, neutralnego brzmienia, a bas nie jest najbardziej pożądanym pasmem, zdecydowanie polecam Harbeth. Jeśli natomiast masz pomieszczenie 25-30m2 a koniecznie chcesz zastosować monitory, wybierze Xavian'a.

 

Pomieszczenie mam 15m2 obecnie monitory proac studio 118, które ogólnie grają dobrze, lecz brakuje mi nieco dołu i ciepła. Jeszcze gdzies w tym wszystkim sa nowe Xavian Ambra, ale tego na razie nikt nie słyszał:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie mam 15m2 obecnie monitory proac studio 118, które ogólnie grają dobrze, lecz brakuje mi nieco dołu i ciepła.

 

Słuchałem i znam dość dobrze Harbeth 30.1. Jeśli brakuje ci dołu to w nich go nie znajdziesz. Ponadto to kolumny nie do takiej muzy jakiej słuchasz. Anie elektronika ani rock moim zdaniem nie zabrzmiały przekonywująco. Jazz, wokalistyka itp. tak. Sam szukałem monitorów ale pomieszczenie ponad 40m2. Myślałem nad Xavian ale nie udało mi się ich odsłuchać. Kupiłem Rubicon 2 tańsze ale sprawdzają się do takiej muzy, grają kiedy trzeba jak dynamit a kiedy trzeba ciepło i muzykalnie. Bez problemu też poradziły sobie z dużym salonem. Słuchałem też monitorów, które obecnie posiadasz i w porównaniu z nimi Dali grają obszerniej i mocniej na basie, z podobną stereofonią ale odrobinę cieplej. Jeśli masz możliwość wypożycz sobie bo możesz być mile zaskoczony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość to posłuchaj ATC SCM19.

 

nie wiem czy moj hegel do konstrukcji zamkniętej się nada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Xaviany i Harbethy to głośniki o różnych brzmieniach. Te pierwsze są precyzyjniejsze, przejrzystsze, barwowo bardzo neutralne; są szybkie, o świetnej mikrodynamice różnicującej dobrze nagrania. Są jednak barwowo bardzo powściągliwe, jakby słabo nasycone, moim zdaniem nie mają wszystkich składowych. Przekłada się to na taki emocjonalny chłód i dystans. Mnie Xaviany nigdy nie porwały właśnie dlatego.

 

Natomiast Herbatniki może nie są tak wyrafinowane, tak szczegółowe i przejrzyste, ale mają w sobie to "coś" - są barwne, żywe, kolorowe - szczególnie w średnicy. Także ich góra jest bardziej kolorowa. A więc wszystko zależy od oczekiwań.

 

Tylko dlaczego ograniczasz się tylko do tych dwóch modeli? Jesli Xaviany, to może ich nowsza konstrukcja Perla, grająca bardziej fizjologicznie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Albo może coś z rodzimego podwórka, brzmienie bardzie w kierunku Xavianów, ale moim zdaniem lepsze - RLS Nereida II

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A jeśli wolisz coś w styly Herbetja, to tez jest duży wybór. Polecam Diapasony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Ale sa też bardzo fajne Dynaudio, choćby słynne jubileuszowe 25

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy moj hegel do konstrukcji zamkniętej się nada.

Spróbować zawsze można. Jeżeli nie słuchałeś nigdy ATC to tym bardziej namawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Xaviany i Harbethy to głośniki o różnych brzmieniach. Te pierwsze są precyzyjniejsze, przejrzystsze, barwowo bardzo neutralne; są szybkie, o świetnej mikrodynamice różnicującej dobrze nagrania. Są jednak barwowo bardzo powściągliwe, jakby słabo nasycone, moim zdaniem nie mają wszystkich składowych. Przekłada się to na taki emocjonalny chłód i dystans. Mnie Xaviany nigdy nie porwały właśnie dlatego.

 

Natomiast Herbatniki może nie są tak wyrafinowane, tak szczegółowe i przejrzyste, ale mają w sobie to "coś" - są barwne, żywe, kolorowe - szczególnie w średnicy. Także ich góra jest bardziej kolorowa. A więc wszystko zależy od oczekiwań.

 

Tylko dlaczego ograniczasz się tylko do tych dwóch modeli? Jesli Xaviany, to może ich nowsza konstrukcja Perla, grająca bardziej fizjologicznie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Albo może coś z rodzimego podwórka, brzmienie bardzie w kierunku Xavianów, ale moim zdaniem lepsze - RLS Nereida II

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A jeśli wolisz coś w styly Herbetja, to tez jest duży wybór. Polecam Diapasony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) sa też bardzo fajne Dynaudio, choćby słynne jubileuszowe 25

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdrawiam Stempur

 

Perla odpada, kontrastowałem z proac 118 i proac wypadł lepiej. Nereida za duża gabarytowo do tego musiałbym zapewnić spory odstęp od ściany. Diapasony i owszem ale Adamantesy które kosztują dosyć sporo...niższe modele słuchałem i przy moim słuchaniu membrany wyskoczyłaby po dwóch dniach.:) Dynki mają takie basiko że lakier z mebli mi poodpada. Słuchałem monitorów z dużym basem u mnie i nie brzmi to dobrze.

 

Spróbować zawsze można. Jeżeli nie słuchałeś nigdy ATC to tym bardziej namawiam.

 

One od jakiegoś czasu mnie intrygują:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One od jakiegoś czasu mnie intrygują:)

W takim razie koniecznie je odsłuchaj i podziel się z nami Twoimi wrażeniami. Jestem bardzo ciekawy jak wypadną w porównaniu z Xavianami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spróbuj mniejszych RLS Callisto IV. Wiem, niska cena odstrasza, ale są kapitalne. A jesli mowa o PrAca, to posłuchaj monitorów z serii Response. Studio to zupełnie inna liga.

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spróbuj mniejszych RLS Callisto IV. Wiem, niska cena odstrasza, ale są kapitalne. A jesli mowa o PrAca, to posłuchaj monitorów z serii Response. Studio to zupełnie inna liga.

Pozdrawiam Stempur

Słuchałem Response D2, były w domu na odsłuchach...rzeczywiście świetnie brzmią, ale powiem szczerze, że nie jest to różnica na dwa razy większą cenę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem xavian i basem to one walnąć potrafią. Ale najbardziej urzekająca jest w nich przestrzeń dosłownie znikają w pomieszczeniu.

Grają naprawdę pięknie i z dobrą podstawa basów ale nie dudnia

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam posłuchaj, bo niektórzy tu wypisują bzdury.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xaviana słuchałem i podobały mi się. Co prawda nie był to długi odsłuch ale jednak. Harbetów 30.1 nie słyszałem, dlatego pytam o opinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Twojego metrażu może warto spróbować Harbeth P3ESR, to może okazać się najlepsze rozwiązanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam XN250, nie będę wypowiadał na ich temat, ale spójż ile kosztują konstrukcje na przetwornikach które są zastosowane w 250tce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam XN250, nie będę wypowiadał na ich temat, ale spójż ile kosztują konstrukcje na przetwornikach które są zastosowane w 250tce.

 

To jest prawdopodobnie prawdą:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To jest prawdopodobnie prawdą:)

 

Gamut L3

Piega TC10X

System Audio Pandion 2

 

To jest TOP!!!

 

Jeśli będzie Cię stać na elektronikę która będzie dostawać do jakości tych kolumn to będzie więcej niż rewelacja.

 

XN250 musisz oceniać przez pryzmat monitorów wymienionych wcześniej ponieważ cena 250tki jest baaaardzo zaniżona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

250 wydaje s

Gamut L3

Piega TC10X

System Audio Pandion 2

 

To jest TOP!!!

 

Jeśli będzie Cię stać na elektronikę która będzie dostawać do jakości tych kolumn to będzie więcej niż rewelacja.

 

XN250 musisz oceniać przez pryzmat monitorów wymienionych wcześniej ponieważ cena 250tki jest baaaardzo zaniżona.

 

250 wydaje się dobrym kierunkiem, ale to już wiem od jakiegoś czasu. muszę jeszcze rozwiać moje wątpliwości:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tylko że cena poszczególnych komponentów nie ma często zbyt wiele wspólnego z jakością brzmienia...

 

A nikt tu nie powiedział o cenie podzespołów, raczej o potencjale przetworników.

 

Panadto Xavian to ręczna robota w fabryce w Europie!!!

 

Niestety tak wiele innych firm musieli pójść w stronę kasy. Wystarczy spojżeć na cenę Xavian Orfeo 25900 (premiumsound).

 

Seria XN, byłem właścicielem XN125Evo, a jestem szczęśliwym posiadaczem XN250, to koniec pracy nad klientem, teraz można zbierać żniwo.

 

Od serii NEOX zaczynając jest już słabo, a ceny szybują wysoko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Xaviany i Harbethy to głośniki o różnych brzmieniach. Te pierwsze są precyzyjniejsze, przejrzystsze, barwowo bardzo neutralne; są szybkie, o świetnej mikrodynamice różnicującej dobrze nagrania. Są jednak barwowo bardzo powściągliwe, jakby słabo nasycone, moim zdaniem nie mają wszystkich składowych. Przekłada się to na taki emocjonalny chłód i dystans. Mnie Xaviany nigdy nie porwały właśnie dlatego.

 

Natomiast Herbatniki może nie są tak wyrafinowane, tak szczegółowe i przejrzyste, ale mają w sobie to "coś" - są barwne, żywe, kolorowe - szczególnie w średnicy. Także ich góra jest bardziej kolorowa. A więc wszystko zależy od oczekiwań.

 

Tylko dlaczego ograniczasz się tylko do tych dwóch modeli? Jesli Xaviany, to może ich nowsza konstrukcja Perla, grająca bardziej fizjologicznie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Albo może coś z rodzimego podwórka, brzmienie bardzie w kierunku Xavianów, ale moim zdaniem lepsze - RLS Nereida II

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A jeśli wolisz coś w styly Herbetja, to tez jest duży wybór. Polecam Diapasony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) sa też bardzo fajne Dynaudio, choćby słynne jubileuszowe 25

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdrawiam Stempur

 

Nereidy kiedyś chodziły mi po głowie, ale jak zobaczyłem fizycznie jakie to wielkie kloce to na moje pomieszczenie odpadają całkowicie....a trzeba pamiętać, że jeszcze odstęp od ściany jest potrzebny. Fajnie że jest jakaś ich recenzja...jedna z nielicznych, co też jest niepokojące, bo skoro takie świetne są (czego nie neguję po podstaw ku temu nie mam) to jak na ich świetność to w prasie jak na lekarstwo szukać testów. Wypożyczenie ich też graniczy z cudem...a punkt w Warszawie z którego można je wypożyczyć woła około 100 zł na dzień wypożyczenia, co jest jakąś kpiną. Producent nie ma wersji testowej - objazdowej, co jest dla mnie niezrozumiałe wiedząc, że takie produkty ludzie koniecznie muszą przetestować w swoim systemie. I tym sposobem choćby w prasie były same superlatywy bez odpowiedniego podejścia do potrzeb klienta szału nie będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie mam 15m2 obecnie monitory proac studio 118, które ogólnie grają dobrze, lecz brakuje mi nieco dołu i ciepła. Jeszcze gdzies w tym wszystkim sa nowe Xavian Ambra, ale tego na razie nikt nie słyszał:)

 

Szczerze - jeżeli ze 118 brakuje ci dołu, to nie wiem czy znajdziesz monitor który będzie cie satysfakcjonował w tym zakresie.

 

W Harbethah 30.1 jest większy woofer - bo aż 20cm - ale nie przełoży się to na niższe zejście. O Harbethah P3ESR czy Xavianach Perla to już w ogóle zapomnij, bo tam basu będzie znacznie mniej niż w 118 czy 30.1.

 

Chyba że nie chodzi ci o zejscie i fale sejsmiczne, tylko subiektywne odczucie obecności basu lub większej dynamiki. Wtedy Harbeth 30.1 może być alternatywą. Bas w 30.1 jest ewidentnie trochę podpompowany (ale bez przypału), co w połączeniu z lekkim ociepleniem średnicy i wycofaniem góry, daje bardzo plastyczne i ciepłe brzmienie. Miałem te kolumny niedawno u siebie, i bardzo mi się podobały.

 

Hegel powinien z tym bardzo dobrze zagrać.

 

Ktoś wspominał także ATC - to zawodowy głośnik, ale obawiam się, że z Heglem może być zbyt chłodno.

 

PS. kupując 2x droższy głośnik, nigdy nie będziesz miał aż 2x lepszego brzmienia. Tu nie ma zależności liniowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze - jeżeli ze 118 brakuje ci dołu, to nie wiem czy znajdziesz monitor który będzie cie satysfakcjonował w tym zakresie.

 

W Harbethah 30.1 jest większy woofer - bo aż 20cm - ale nie przełoży się to na niższe zejście. O Harbethah P3ESR czy Xavianach Perla to już w ogóle zapomnij, bo tam basu będzie znacznie mniej niż w 118 czy 30.1.

 

Chyba że nie chodzi ci o zejscie i fale sejsmiczne, tylko subiektywne odczucie obecności basu lub większej dynamiki. Wtedy Harbeth 30.1 może być alternatywą. Bas w 30.1 jest ewidentnie trochę podpompowany (ale bez przypału), co w połączeniu z lekkim ociepleniem średnicy i wycofaniem góry, daje bardzo plastyczne i ciepłe brzmienie. Miałem te kolumny niedawno u siebie, i bardzo mi się podobały.

 

Hegel powinien z tym bardzo dobrze zagrać.

 

Ktoś wspominał także ATC - to zawodowy głośnik, ale obawiam się, że z Heglem może być zbyt chłodno.

 

PS. kupując 2x droższy głośnik, nigdy nie będziesz miał aż 2x lepszego brzmienia. Tu nie ma zależności liniowej.

 

Zdaję sobie z tego sprawę, a do ATC potrzebny jest wydajny prądowo wzmacniacz. Xaviany Perla porównywałem bezpośrednio ze Studio 118 i te drugie wypadły lepiej, choć ustąpiły Xavianom 250. O 30.1 naczytałem się sporo :) ale nie miałem okazji posłuchać. Dlatego na razie pytam o opinie. Choć wychodzi na to że jednak kupię XN 250.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ATC niestety potrzebny mocny piec. To jest zasadnicza wada tych konstrukcji. No i nigdy nie będą to ciepło grające kolumny, tak jak wspomniane Harbethy, stare Sonusy czy Xaviany Perla.

 

Jeżeli rozważasz Xaviana, to możesz też zainteresować się tym starszym bratem Perli - nie pamietam jak się nazywa, ale jest identyczny tylko większy. Perle mam teraz w domu i są znakomite - ciepłe i nasycone - ale basu z nich nie ma. Ten droższy model ma większy woofer, więc może i bas by ci z nich odpowiadał.

 

Najlepiej znajdź sklep który będzie skłonny Ci pożyczyć obie konstrukcje, i samemu posłuchaj. Pół forum może Cię przekonywać do produktu X, a na koniec i tak zdecyduje twój system, pomieszczenie i twój gust.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.