Skocz do zawartości
IGNORED

Pianino wyjscie MIDI vs USB


pearl_jamik

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

stoje przed zakupem nowego pianina cyfrowego w celu uzywania go jako klawiatury midi i wtyczek vst.

Posiadam karte dzwiekowa ESI Juli@, ktora ma wejscia MIDI. I tak teraz niektore pianina maja MIDI out i pozwalaja bezposrednio polaczyc sie z moja karta kablem MIDI. Natomiast niektore maja tylko USB, ktore podlaczamy pod komputer, badz wykorzystujemy przejsciowe.

 

Teraz zastanawiam sie, czy bezposrednie wyjscie MIDI out bedzie lepsze (mniejsze latency) od przesylania sygnalu Midi przez USB, badz wykorzystania przejsciowki USB -> MIDI. Czy jesli podepne przez USB lub uzyje przejsciowki , to czy nie zmarnuje potencjalu karty i bezposredniego podpiecia kablem MIDI-MIDI?

 

Jaka moze byc roznica w takim i takim podpieciu sie do kompa (MIDI bezposrednio, przejsciowka , USB). Czy beda zauwazalne roznice w latency? Mam dobra karte wiec chcialbym ja wykorzystac i nie wiem, czy port MIDI bedzie jednym z decydujacych kryteriow wyboru pianina.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jeżeli wszystko dobrze działa, to nie powinno być różnicy. Jeżeli całe interfejsy usb działają bez opóżnień, to pakiet midi tym bardziej. Co najwyżej oszczędzisz gniazdo w komputerze.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.