Skocz do zawartości
IGNORED

Elac FS407 opinie.


arkadowski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście uważam Elaca za świetną firmę ze swoimi jet , Spirt świetne brzmienie . A wisienką na torcie jest to że od 2015r vice prezes do spraw inżynieri został Andrew Jones ,-to on w głównej mierze odpowiada za projekt jednych z najlepszych głośników Świata TAD One . Czyli l żle być nie może . Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lukag72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elac FS 407 ma bass reflex w podstawie, dzięki czemu nie trzeba tak kombinować z ustawieniem od ściany.

no właśnie nie tak do końca -

owszem mniej się wzbudza niż te otwory z tyłu

ale odsunięcie od ścian i tak będzie pomagało!!!

przecież - czy od BR będzie tylko ściana

- czy też podłoga i ściana - to ta odległość od ściany będzie grała rolę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

To głośniki, które powinny być używane w pomieszczeniach powyżej 20m2 inaczej może być za dużo basu.

 

Druga sprawa to potrzebny jest wzmacniacz, który nad nimi zapanuje.

 

Dotychczas pograłem na nich z 3 wzmacniaczami.

Sprawa wygląda tak, że na każdym było całkowicie inaczej.

 

Na najtańszym Exposure 2010S, było dużo basu, troszkę mniej kontrolowanego. Ogólnie dynamiczny przekaz, który może się podobać.

Na BAT VK300X SE dół robił największe wrażenie, sporo niskiego basu z niesamowitą kontrolą, który nic nie przysłaniał.

 

Teraz gram na Brystonie 3b3, oprócz niższego basu pojawił się też ten wyższy, kontrola jest dobra, ale czasem potrafi się wzbudzić.

Niestety nie posiadam żadnych ustrojów akustycznych, może kiedyś.

Głośniki stoją 30cm od ścian. Im dalej tym przeważnie lepiej. Model ten nie posiada zatyczek, same otwory są naprawdę duże.

 

Głośniki grają bardzo czystym nie męczącym dźwiękiem, który wychodzi z czarnego tła. Średnica może wydawać się wycofana, ale ja bym to określił raczej jako nie wypchnięta.

 

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeci wzmacniacz a kolumny te same widzę, że się sprawdzają.

 

Zamówiłem te kolumny, czekam na dostawę. Jestem ciekaw jak się sprawdzą pod wzmacniaczem WILE ROCK, ten wzmacniacz dobrze kontroluje bas.

Pomieszczenie to 22m2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będzie dobrze, to uniwersalne głośniki.

 

Bas refleks lepiej mieć na dole niż od tyłu blisko ściany.

 

Exposure grał tylko przejściowo, między pobytami BATa na serwisie.

 

Gdybym chciał je zmienić na coś lepszego to następny przedział do 30kzł. Przy 20kzł raczej zmiana byłaby niewielka lub żadna.

No chyba że Magnepany, tylko ten wygląd :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Kolumny ELAC FS 407 dojechały : ) Wersja orzech z połyskiem. Z opinią chciałem poczekać, aż się całkowicie wygrzeją. Aktualnie 2 tygodnie grania i po tym okresie dopiero zaczęły dobrze grać a to pewnie nie koniec. Dodam, że po ok tygodniu z przebijającego się miejscami ostrzejszego brzmienia, zaczęły grać jakoś ciemno, mało szczegółowo bez charakterystycznej JETowej góry, wiec wiedziony doświadczeniem z moich ELACów FS 147, odkręciłem zwrotnice, aby sprawdzić ustawienie zworki głośnika wysokotonowego i faktycznie było na -1. Fabrycznie podobno powinno być ustawione w pozycji 0. Szybkie przełączenie na poziom 0 i od razu lepsze granie :). Ustawienie zworek to oczywiście kwestia indywidualna zależna od naszych preferencji, posiadanej elektroniki i akustyki pomieszczenia.

Kolumny zakupione w B6B Shop, taniej niż w Top HiFi, fabrycznie zamknięte, przesyłka na palecie. Rzeczywiście prezentują się rewelacyjnie i równie dobrze grają. Basu wcale nie jest za dużo powiedział bym, że w sam raz, ale za to odpowiedzialny również wzmacniacz. Kolumny odstawienie od tylnej ściany 65cm. Z wkręconymi kolcami stoją na granitach o grubości 3cm, co też dodatkowo polepsza kontrole.

Mogę pokusić się o wstępną subiektywną ocenę brzmienia. Kolumny nie narzucające się, zrównoważone, ale dynamiczne. Szczegółowe, plastyczne, muzykalne granie bez wodotrysków. Nie generują spektakularnej przestrzeni, scena bardziej w głąb. Bardzo dobra stereofonia i lokalizacja źródeł pozornych, głęboki bas. Wokale też rewelacyjne. Przy charakterystycznej barwie głosu wokalisty potrafią przekazać smaczki, szczegóły, dzięki temu wokal wydaję się bardziej prawdziwy. Przy dobrych np. jazzowych nagraniach potrafią zaskoczyć realizmem. Czysty, soczysty dźwięk bez ostrości.

Zachowany ogólny charakter ELACów, czyli wszystkie zakresy pasma dobrze „zszyte” ze sobą, porządek na scenie, harmonia i kultura grania. Całościowo mógłbym określić charakter dźwięku w tym modelu jako wyrafinowane brzmienie. Nie odczułem jakoś wycofanego środka, faktycznie uniwersalne, neutralne kolumny z lekkim ociepleniem. O wiele lepiej sprawdzają się w ostrzejszym rockowym graniu od FS 147, jest wyśmienicie : ).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Przemos1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli metalu można na nich słuchać.

W jak dużym pokoju słuchasz?

 

Pokój ma 22 metry

 

Odsłuchałem kilka kawałków i mogę stwierdzić twarde prowadzenie rytmu, perkusja: mocne głębokie uderzenia jak i szczegółowa góra. Gitary elektryczne grają rasowo. Czysty i szczegółowy dźwięk oraz bardzo dobra separacja instrumentów. To wszystko składa się na dynamiczny przekaz w którym jest pazur. Te kolumny grają jak Rammstein. Nie mam niestety porównania do innych kolumn z przedziału do 20 tyś, aby stwierdzić czy i ile można lepiej w tym temacie.

Myślę, że nie będziesz zawiedziony, ale nic nie zastąpi odsłuchu pod tym kontem.

W tej kwestii dużo będzie zależało od szybkiego, dynamicznego wzmacniacza, akurat takim dysponuje : )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Przemos1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój ma 22 metry

 

Odsłuchałem kilka kawałków i mogę stwierdzić twarde prowadzenie rytmu, perkusja mocne głębokie uderzenia jak i szczegółowa góra, gitary elektryczne grają rasowo. Czysty i szczegółowy dźwięk oraz bardzo dobra separacja instrumentów. To wszystko składa się na dynamiczny przekaz w którym jest pazur. Te kolumny grają jak Rammstein. Nie mam niestety porównania do innych kolumn z przedziału do 20 tyś, aby stwierdzić czy i ile można lepiej w tym temacie.

Myślę, że nie będziesz zawiedziony, ale nic nie zastąpi odsłuchu pod tym kontem.

W tej kwestii dużo będzie zależało od szybkiego, dynamicznego wzmacniacza, akurat takim dysponuje : )

Dziękuję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Fajny opis.

 

Z ciekawości rozkręciłem 407-ki, żeby sprawdzić ustawienie podziału, było na 0 czyli ok.

 

Ostatnio dodałem kondycjoner i zmieniłem przedwzmacniacz.

 

Tak naprawdę wszystko zależy od sprzętu towarzyszącego, za każdym razem głośniki grają inaczej.

Tym razem po wymianie średnica powiększyła się i jest bardziej namacalna/naturalna. Jest jej więcej na pierwszym planie.

Bas schodzi jeszcze niżej, tak jakby nie miał końca z zejściem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę wszystko zależy od sprzętu towarzyszącego, za każdym razem głośniki grają inaczej.

Zgadza się. Kolumny zagrają jak cała reszta systemu a cały system zagra jak jego najsłabszy element. Dobre zasilanie tak często pomijane wnosi duży wkład w poprawę brzmienia. Sam dysponuje kondycjonerem z dobrymi sieciówkami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Kolumny ELAC FS 407 ...

 

Jaka jest szerokość samej skrzynki kolumn?

Jaka jest szerokość razem z nóżkami?

W specyfikacji piszą, że wynosi ona 26 cm. Ale z nóżkami, czy bez?

 

Z góry dzięki!

Robert

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
W dniu 24.02.2016 o 19:07, wieza1965 napisał:

Witam FS-407 grają u mnie od miesiąca ,zastąpiły AP Spark 3. Kolumny zostały odkryte w czasie odsłuchów w katowickim TOP-HIFI zakupu dokonałem po dwudniowym odsłuchu u mnie w domu ,cena jeszcze 5990 za szt. Grają z Vincentem SV -237 +CD S7 +AQ Gibraltar + SKY +pokój 17m. Jak grają ,porównując AP to Bas - lepsze wypełnienie, niżej schodzi (nic nie dudni ) środek barwny (wokale super) góra aksamitna, szczegółowa(potrafi zaskoczyć ) kolumny bardzo muzykalne, barwne, taki KOPCIUSZEK o którym mało kto wie.

Witam. 

Czy posiadasz jeszcze te kolumny?  Cały czas jesteś (czy byłeś) z nich zadowolony? Jestem ciekaw czy Cyrus ONE HD napędzi te kolumny. Pobór mocy 750 W i wydajność prądowa w impulsie 78 A na kanał: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mam możliwość kupna tego modelu. Pokój też 17 m2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, raj222 napisał:

Witam. 

Czy posiadasz jeszcze te kolumny?  Cały czas jesteś (czy byłeś) z nich zadowolony? Jestem ciekaw czy Cyrus ONE HD napędzi te kolumny. Pobór mocy 750 W i wydajność prądowa w impulsie 78 A na kanał: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mam możliwość kupna tego modelu. Pokój też 17 m2.

Witam.

Kolumny grają i cieszą swoim graniem moje uszy......

oczywiście to zasługa zgrania zestawu (dobór lamp w CD i Wzmacniaczu )oraz ustawienia kolumn

w pomieszczeniu (1,45m od tylnej ściany i 70 od bocznych )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, m4tech napisał:

Tak czytam wątek od początku i czy to możliwe że te kolumny w 2016 roku kosztowały coś koło 5000zł/szt. nowe?

5990 zł.....i tyle ,po prostu promocja  w TOP-HIFI.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 16.01.2019 o 14:14, wieza1965 napisał:

5990 zł.....i tyle ,po prostu promocja  w TOP-HIFI.

 

Widzę, że są do kupienia za 9250 w sklepie B6B, nowe. Czy ktoś może porównywał te kolumny z Tannoy xt8F? Używam je od jakiegoś czasu. Mają bardzo dobrą stereofonię i przestrzenność, jednak czasami ostrzą na wysokich tonach i bas mógłby być bardziej dokładny i zróżnicowany

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, ciszyn11 napisał:

Widzę, że są do kupienia za 9250 w sklepie B6B, nowe. Czy ktoś może porównywał te kolumny z Tannoy xt8F? Używam je od jakiegoś czasu. Mają bardzo dobrą stereofonię i przestrzenność, jednak czasami ostrzą na wysokich tonach i bas mógłby być bardziej dokładny i zróżnicowany

ELACi mają jakość wykonania i materiałów co najmniej 2 razy lepszą niż XT8F, co oczywiście nie może dziwić patrząc na cenę.
....przecież to kolumny z dwóch zupełnie innych półek cenowych. 

Tannoye dobrze ustawione w pomieszczaniu grają rewelacyjnie jak na swoją cenę, trzeba przede wszystkim ujarzmić wyższy bas

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, m4tech napisał:

ELACi mają jakość wykonania i materiałów co najmniej 2 razy lepszą niż XT8F, co oczywiście nie może dziwić patrząc na cenę.
....przecież to kolumny z dwóch zupełnie innych półek cenowych. 

Tannoye dobrze ustawione w pomieszczaniu grają rewelacyjnie jak na swoją cenę, trzeba przede wszystkim ujarzmić wyższy bas

dzieki. Rzeczywiscie, bas moglby byc lepszy. Porownywalem je bazposrednio z BMN Berges 3, tu bas byl bardziej sprezysty i zrocnicowany. Co do jego ilosci, to Tannoyach dla mnie w sam raz. Do wykonania nie mam zastrzezen, ciekawi, czy roznica w brzmieniu bedzie adekwatna do roznicy w cenie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, ciszyn11 napisał:

czy roznica w brzmieniu bedzie adekwatna do roznicy w cenie

czy adekwatna to bardzo subiektywne.

Jeśli chodzi o opisywanie basu - to taka moja uwaga ogólna:
Jeśli nie zmierzyłeś jak kolumny reagują na twoje pomieszczenie, to raczej nie powinieneś ferować opinii o tym zakresie dla jakiejkolwiek konstrukcji, to jest bardzo akustycznie wrażliwe pasmo. Trzeba je zawsze badać i rozpatrywać w kontekście konkretnego pomieszczenia i akustyki. 

te akurat Tannoye nie mogą być dosunięte do ściany tylnej (pomimo br z przodu) bo objawia się to nieczytelnością zakresu, można powiedzieć papką basową. Dobrze mieć też możliwość osłabienia mid-basu, (przez adaptację pomieszczenia lub inne narzędzia) wówczas zejście na dole jest głębsze a średnica daje lepsze wsparcie co się objawia także znacznie lepszą kontrolą basu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, m4tech napisał:

te akurat Tannoye nie mogą być dosunięte do ściany tylnej (pomimo br z przodu) bo objawia się to nieczytelnością zakresu, można powiedzieć papką basową. Dobrze mieć też możliwość osłabienia mid-basu, (przez adaptację pomieszczenia lub inne narzędzia) wówczas zejście na dole jest głębsze a średnica daje lepsze wsparcie co się objawia także znacznie lepszą kontrolą basu 

Dokładnie tak jest. Ostatnio to ponownie sprawdzałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elaci FS 407 to harmonia w całym pasmie , równe, kulturalne granie, okraszone dużą szczegółowością dzięki wstędze. Góra jest szczegółowa, ale nie krzykliwa czy natarczywa. Soprany są leciutko jakby zaokrąglone, bez szorstkości, płynne. Sprawdza się też w cięższym graniu rockowym  , jak trzeba pokażą pazur, ale jak to w Elacach bez przesady, wszystko na swoim miejscu nie za dużo, nie za mało, jakby pod linijkę. Dzięki temu nie są męczące, ale przez to równe granie i akuratność,  mogą wydać się ciut nudne. Przestrzeń nie jest ich atutem. Wokale bardzo dobre, realistyczne.  Basu nie zabraknie, ale żeby nie było za obficie w mniejszych pomieszczeniach to  lepiej żeby wzmacniacz umiał nad nim zapanować.

Dźwięk charyzmatyczny, plastyczny, szczegółowy, płynny. Wszystko oczywiście zależne też od reszty systemu. Są to w miarę neutralne kolumny, wiec zagrają jak im zagrasz resztą sprzętu. 

Elaci 407 to kolumny w miarę bezpieczne, muzykalne, bez efekciarstwa. Oczywiście nie każdemu się sprawdzą czy przypadną do gustu. Bez odsłuchu, najlepiej we własnym systemie się nie obędzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda jest już następca tego modelu, który gra duuużo lepiej (VELA FS407), jednak mieliśmy możliwość z tymi kolumnami obcować wystarczająco czasu, żeby wydać miarodajne oceny. Jakość wykonania jest świetna. Nie ma do czego się przyczepić. Pięknie położony fornir i grube warstwy lakieru bezbarwnego. Brzmienie jest raczej spokojne, mimo użycia wstęgi, wysokie tony nie są denerwujące. Kolumny potrafią zejść nisko na basie, mimo niepozornych rozmiarów. Jednym z największych zalet jest kreowanie przestrzeni i budowanie sceny. Elektroniką można fajnie zmieniać ich brzmienie. Klienci wybierali do nich najczęściej elektronikę Yamahy; modele 1100, 2100. 

Edytowane przez Top Hi-Fi Poznań Woźna

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Jaką cenę obecnie można uzyskać na Elac FS407? 

Można znaleźć lepszą ofertę ot tej na OLX 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dfx5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
W dniu 24.02.2016 o 19:30, wieza1965 napisał:

Elac FS-407 potrzebuje wydajnego wzmacniacza. Mi polecili Gryphona Callisto 2200.

 

Jeszcze raz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-43107-0-06285300-1456337961_thumb.jpg

post-43107-0-03599600-1456338637_thumb.jpg

Wyczytałem jak ktoś polecał do tych kolumn wzmacniacz Cyrus One HD 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem przeciwnikiem legalizacji substancji psychotropowych. Sama fantazja i poczucie humoru to stanowczo za mało aby wpaść na taki pomysł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.