Skocz do zawartości
IGNORED

"strumieniowiec" + TIDAL


ZenekXXX

Rekomendowane odpowiedzi

Jelco 250ST. Panowie z Stereo Stereo Warszawa przywiezli je takze mialem mozliwosc zobaczenia i pomacania ramienia:) Wykonane jest super, pro-ject przy nim to plastikowa zabawka. Normalnie kosztuje chyba 1900 ale dostalem upusty na calosc i w sumie trudno mi powiedziec jaka byla ostateczna cena.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy wygląda tak: zainstalowałem wtyczkę ickStream i z tego Tidal mi działa ale ze smartfona bo na kompie w zakładce MyApps pusto niema zainstalowanych aplikacji (o których pisałem wyżej)

a na stronie mysquezbox w zakładce moje odtwarzacze pusto nie widzi M-DAC'a

 

A w daphile wszedłeś w ustawienia i zalogowałes się na swoje konto mysqueezbox?

 

Ok doczytałem , że się zalogowałes.

 

Można spróbować założyć nowe konto squeezbox z innym mailem , a w daphile załadować ustawienia fabryczne i na nowo się pologowac tam gdzie trzeba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w daphile wszedłeś w ustawienia i zalogowałes się na swoje konto mysqueezbox?

 

tak, to przecież podstawa, i w daphile i na stronie my sq........

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak trochę nie na temat

 

Sorki za off-topic.

 

Natomiast na temat już Ci napisałem. Daj sobie spokój z jakimiś komputerami i daphilami. To są półśrodki, zawsze będzie jakiś problem. A tak będziesz miał spokój i zaczniesz słuchać muzyki, a nie zastanawiać się co by tu poprawić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z jakimiś komputerami i daphilami. To są półśrodki, zawsze będzie jakiś problem.

 

Zasadniczo masz rację "półśrodki" tanio, ale tylko pół.......

M-DACA nie będę sprzedawał bo strata duża, dlatego może da radę przetestować: ARIES MINI lub SIMPLE AUDIO Roomplayer+ (na ebayu za pół ceny)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za off-topic.

 

Natomiast na temat już Ci napisałem. Daj sobie spokój z jakimiś komputerami i daphilami. To są półśrodki, zawsze będzie jakiś problem. A tak będziesz miał spokój i zaczniesz słuchać muzyki, a nie zastanawiać się co by tu poprawić.

 

Zawsze można coś poprawić niezależnie od posiadanego sprzętu.Daphile jak poprawnie zainstalowany jest bardzo stabilny uniwersalny i wygodny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SIMPLE AUDIO Roomplayer+ (na ebayu za pół ceny)

 

W normalnej sytuacji bym polecał, ale to urządzenie nie ma ABSOLUTNIE żadnego wsparcia, czyli, aplikacja na iPada z AppStore została osunięta oraz urządzenie nie widzi okładek gdyż były one po wgraniu biblioteki przechowywane w chmurze, a chmura została zamknięta:) Corsair (właściciel) zakończył cały projekt.

 

M-DACA nie będę sprzedawał bo strata duża, dlatego może da radę przetestować: ARIES MINI

 

W tej sytuacji Mini wydaje się być najlepszym rozwiązaniem.

 

Daphile jak poprawnie zainstalowany jest bardzo stabilny uniwersalny i wygodny.

 

Pewnie tak, ale jako źródło będzie po prostu komputer, a aplikacja na squeezebox'a do obsługi jest taka sobie. U kolegi słuchałem transportu na daphile jednego z użytkowników forum i jakoś mnie nie przekonał (a szukałem wtedy źródła i się zastanawiałem). Niczym to sie nie różniło od CAPSA, którego ma kolega.

Po prostu jestem zwolennikiem rozwiązań zintegrowanych. Mniej kabli, mniej sprzętu. A jeśli jeszcze jest to od firmy, która jak żadna inna zna się na robocie (Linn) to czego chcieć więcej:)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W normalnej sytuacji bym polecał, ale to urządzenie nie ma ABSOLUTNIE żadnego wsparcia, czyli, aplikacja na iPada z AppStore została osunięta oraz urządzenie nie widzi okładek gdyż były one po wgraniu biblioteki przechowywane w chmurze, a chmura została zamknięta:) Corsair (właściciel) zakończył cały projekt.

 

Niestety stało się najgorsze ;-(

Zaczynam się bać produktów uzależnionych w 100% od producentów ...

 

A swoją drogą czy ktoś ma kopię aplikacji na ipada ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W normalnej sytuacji bym polecał, ale to urządzenie nie ma ABSOLUTNIE żadnego wsparcia, czyli, aplikacja na iPada z AppStore została osunięta oraz urządzenie nie widzi okładek gdyż były one po wgraniu biblioteki przechowywane w chmurze, a chmura została zamknięta:) Corsair (właściciel) zakończył cały projekt.

 

Dzięki za info

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą czy ktoś ma kopię aplikacji na ipada ???

 

Zadzwoń do Stereo Stereo Warszawa. Oni mają. Ewentualnie skontaktuj się z Corsairem, to zwrócą Ci kasę z faktury. Mi zwrócili 100%. (poza kosztem odesłania i różnicą kursową, ale wyszło, że 100 zł straciłem)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a czy macie jakieś doświadczenie z Definitve technology W Adapt? Kosztuje 2 tys i od strony funkcjonalnej wydaje się być ok. Pytanie jak wypada dźwiękowo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a czy macie jakieś doświadczenie z Definitve technology W Adapt? Kosztuje 2 tys i od strony funkcjonalnej wydaje się być ok. Pytanie jak wypada dźwiękowo?

Może spróbuj tu zerknąć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może spróbuj tu zerknąć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzięki, czytałem, ale mam nadzieje na informacje z innych, dodatkowych źródeł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o takim sposobie na słuchanie muzyki z Tidala? kupiłem wczoraj nowy telewizor z Androidem, zalogowałem się przeglądarką na Tidala, telewizor podłączyłem światłowodem do Daca i gra to nieźle, a obsługa jest super. Pytanie tylko czy ze strumieniowca z prawdziwego zdarzenia byłoby duzo lepiej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o takim sposobie na słuchanie muzyki z Tidala? kupiłem wczoraj nowy telewizor z Androidem, zalogowałem się przeglądarką na Tidala, telewizor podłączyłem światłowodem do Daca i gra to nieźle, a obsługa jest super. Pytanie tylko czy ze strumieniowca z prawdziwego zdarzenia byłoby duzo lepiej?

 

Jak masz system grający juz przyzwoicie to to co jest przed DACem ma znaczenie bardzo duże. Nie mniejsze niż sam DAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja narazie męczę się pidpinając iphonea bezpośrednio do wzmacniacza z wyjścia słuchawkowego ( dramat bez dynamiki i napięcie wyjściowe słabe) oczywiście Tidal hifi.

 

Mam dylemat czy zainwestować w strumieniowca , CD z DAC a może wystarczy mi np. Arcam airDAC hmmm ciężki temat ponieważ kompletnie nie kumam tego formatu ,do tej pory byłem ortodoksem i konserwatystą pod tym względem ale świat idzie do przodu a ja stsję się bardziej leniwy...

 

Wizja przesyłania airplay z telefonu bardzo mi odpowiada tylko czy dźwięk będzie na akceptowalnym poziomie tego nie wiem? Ktoś podpowie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety transport jest rownie wazny jak i sam dac. Dobry dac ze slabym transportem zagra na poziomie tego transportu i odwrotnie slaby dac z super transportem zagra po prostu na swoim poziomie nie pozwalajac transportowi na rozwiniecie skrzydel. Strumieniowiec jest o tyle dobrym rozwiazaniem, ze eliminuje z toru dodatkowe zasilania, kable itp. Z drugiej strony do takiego strumieniowca mozna podlaczyc pozniej dodatkowy dac jesli ktos liczy na progres bez koniecznosci sprzedazy. Reasumujac, dobry strumieniowec jest gotowym, kompletnym urzadzeniem z mozliwoscia upgrejdu o zewnetrzny dac.

 

Telefon czy telewizor jako zrodlo? Bylbym raczej sceptyczny, aczkolwiek teledyski z youtuba poprzez airplay na moim ds'ie brzmia akceptowalnie, biorac pod uwage, ze to raczej taka zabawa, anizeli sposob na sluchanie muzyki.

 

Na stronie tidala sa podane urzadzenia, ktore go obsluguja. Najlepiej kupic najdrozsze na jakie nas stac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie napisałem ,że chcę słuchac z tv a co gorsze z YouTube ?

 

Pytanie było czy Arcam jest ciekawym urządzeniem które na tyle wzmocni sygnał Tidala żeby dało się tego słuchać...

 

wpinałem już mojego 6s do strumieniowca poprzez airplay w salonie audio i efekt nie był gorszy niż podany bezpośrednio z dysku , owszem gdy porównać jakiść Tidala a najwyższą rozdzielczość to owszem takie różnice usłyszy nawet ktoś kto nie ma styczności z audio.

 

Widze ,że jak sam nie sprawdze wszystkich opcji to tutaj niestety niczego czego sie nie dowiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, o plikach wiem niewiele - prosze o rade.

Jesli player ma sluzyc tylko i wylacznie do Tidala, warto sie bawic w jakies lepsze klocki?

Czy jednak sama jakosc plikow z Tidala jest na zbyt kiepskim poziomie, zeby dobry streamer/dac zrobil tu roznice?

 

Obecnie funkcje te pelni Oppo 105d (streamer i dac) ale reszta elementow toru jest/ bedzie na dosc przyzwoitym, powiedzmy ze semi hiendowym poziomie.

Bede mogl na dac/streamer przeznaczyc do ok 30tys wlaczajac opcje SH ale pytanie czy Waszym zdaniem warto w ogole sobie glowe zawracac jesli ma sluzyc tylko do odtwarzania z Tidala?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja narazie męczę się pidpinając iphonea bezpośrednio do wzmacniacza z wyjścia słuchawkowego ( dramat bez dynamiki i napięcie wyjściowe słabe) oczywiście Tidal hifi.

 

Mam dylemat czy zainwestować w strumieniowca , CD z DAC a może wystarczy mi np. Arcam airDAC hmmm ciężki temat ponieważ kompletnie nie kumam tego formatu ,do tej pory byłem ortodoksem i konserwatystą pod tym względem ale świat idzie do przodu a ja stsję się bardziej leniwy...

 

Wizja przesyłania airplay z telefonu bardzo mi odpowiada tylko czy dźwięk będzie na akceptowalnym poziomie tego nie wiem? Ktoś podpowie ?

Też miałem/mam podobne dylematy i na początku podpisałem telefon i komputer do przedwzmacniacza kablem jack/czincz i tak próbowałem słychać muzyki z Tidala. Słabo to grało, ale ponieważ Tidal daje ogromne możliwości jako baza utworów nie poddałem się i po przeczytaniu prawie całych internetów kupiłem Dac audio gd nfb-28 i do niego podłączam teraz komputer kablem usb. Dac pełni teraz u mnie także funkcje przedwzmacniacza dla koncówki mocy. Różnica pomiędzy tym co było przed kupieniem Daca jest bardziej niz kolosalna. Zdaje sobie sprawę, że komputer, który podłączam z Tidalem to zwykły nie modyfikowany pod kątem audio laptop, jedyne co za nim przemawia to brak tradycyjnego dysku twardego, ale i tak jestem bardzo zadowolony, bo nareszcie mogę cieszyć sie muzyka z Tidala w bardzo dobrej jakości. Myśle, że kolejnym krokiem bedzie strumieniowiec i to bardziej z powodów praktycznych, brak kabli, itp, choć liczę także na delikatną poprawę dźwięku ze względu na pozbycie sie zakłóceń z kompa. Podsumowując. Na sto procent kup Daca, jakiego to juz inna bajka, a jeszcze lepiej kup Daca i strumieniowca. Ja bardzo zastanawiam sie nad definitive W adaptem, bo odpowiada mi jego funkcjonalność, a ponieważ jest u nas cholernie cieżko posłuchać czegoś przed zakupem to planuje kupić go przez internet u dystrybutora z opcją zwrotu do 14 dni jeśli mi bardzo nie przypasi. W sumie to dla Ciebie tez niezłe urządzenie, bo tez Daca na pokładzie. Podejrzewam, że nie jest to dac super hiper, ale czy aż tak bardzo gorszy od wymienionego przez Cienie arcama to watpię, a nawet jeśli Ci dźwiękowo bedzie czegoś brakowało to zawsze możesz dokupić lepszy dowolny Dac i W Adapt pełnił bedzie tylko funkcje strumieniowca. 1,9tys zł to przy tych chorych cenach audio niezbyt duzo wiec pisząc to sam siebie przekonałem, że rano go sobie zamówię(-;

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Teac NT 503? Fajny streamer. I przyzwoity DAC w jednym.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

T+A DAC 8 DSD via Silencable Wizzard XLR do KRELL s550k a ten via Velum LS-G do Audio Physic Cardeas Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie napisałem ,że chcę słuchac z tv a co gorsze z YouTube ?

 

A gdzie ja napisałem, że to było do Ciebie?

 

Widze ,że jak sam nie sprawdze wszystkich opcji to tutaj niestety niczego czego sie nie dowiem.

 

Swoje typy już podałem, a że nie chce Ci się czytać, to co ja na to poradzę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki , zrobie dokladnie tak samo, kupie coś na próbe i jak nie zagra mam 14 dni na oddanie ;)

 

robix

 

Zanim kupiłem naim'a używałem połączenia iPhone-camera connection kit-ifi nano dsd.

Koszt to 120cck plus z 800 chyba dsd. Grało świetnie. Możesz też kupić małego dac'a chwytającego sygnał z iOS bez cck, np. Teac. Dosyć proste. I takie daki przenośne mogą też grać w trasie jako słuchawkowe. Albo w biurze, czy co tam trzeba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wizja przesyłania airplay z telefonu bardzo mi odpowiada tylko czy dźwięk będzie na akceptowalnym poziomie tego nie wiem? Ktoś podpowie ?

 

Robix, przez Tidal przez AirPlay daje radę. Sam tak korzystam AirPlayem do apple TV i optykiem do DACa. Zamiast Apple TV (byle nie najnowszego bo nie ma optyka), może wykorzystać Apple Airport Express (router) lub jakiś DAC z Airplayem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy ogień pójdzie Arcam , następnie strumieniowiec a po drodze jeszcze uda sie sprawdzić CD z wejściem DAC np Moon 3.3 Jakaś Yba itp.

 

Jeśli jakość z apki Tidala mnie nie usatysfakcjonuje nie bedzie wyjścia przed zakupem Linna czy tam Naima.

 

Granie z laptopa kompletnie mnie nie interesuje, od zawsze mam alergię na tego typu źródlo i chyba już nic tego nie zmieni...

 

Ps. Właśnie Tidal dostał nowe szaty po aktualizacji:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.