Skocz do zawartości
IGNORED

TVP jakby ciekawsza


jakub102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czekam kiedy TVP zostanie usunięta z European Broadcasting Union. Mam nadzieję, że niedługo.

 

ja osobiście liczę, na szybki koniec tego marnego kabaretu ze strony pisu.

 

zapewne już niebawem ktoś się wyłamie z pismaków...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście liczę, na szybki koniec tego marnego kabaretu ze strony pisu.

Tylko wtedy jak im zabraknie pieniędzy do rozdawania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maju pisze na poważnie tyle tylko, że porusza się w sferze wiary, a nie faktów.

Znaczy się on "wierzy", że telewizja jest lepsza, bardziej obiektywna itp..

Raczej, przyjął na wiarę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się mylić, ale jednak przewiduję pełną kadencję.

Nie mylisz się. Usunąć ich może tylko naród w legalnym/demokratycznym głosowaniu o ile takie za cztery lata będzie obowiązywać. W końcu ci co najbardziej krzyczeli przy okazji każdych wyborów o fałszerstwach najbardziej są do tego zdolni. Mają to zakodowane w mózgu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pofatygował sie i widział tyle że nie w stolicy absurdu.Ta młodzież to dzieci urzędasów i politykierów będących na usługach zachodnich "sąsiadów".

Normalny Polak dawno przejrzał na oczy i zrozumiał,kim sa kodziarze i komu służą.

 

 

Kultura wyniesiona z domów agentów,to czego oczekujesz?

 

To ciekawe:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Kuźmiuk w kilku miejscach kłamie, i to bezczelnie, w żywe oczy, no ale przecież to obecnie standard i przyjęta norma wśród funkcjonariuszy PiS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuźmiuk w kilku miejscach kłamie, i to bezczelnie, w żywe oczy, no ale przecież to obecnie standard i przyjęta norma wśród funkcjonariuszy PiS.

W których konkretnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W których konkretnie?

 

"Mimo tego, że wszyscy pozostali kandydaci do ETO także byli członkami partii politycznych w swoich krajach, w swoich karierach zajmowali stanowiska z rekomendacji politycznej, nikt tych kwestii jako przeszkody do bycia członkiem Trybunału Obrachunkowego, nie podnosił."

 

Otóż podnosił. Rekomendacji nie dostali przedstawiciele Malty i Słowacji właśnie dlatego, że są aktywnymi politykami.

 

"Ponad wszelką wątpliwość takie rozstrzygnięcie komisji zostało spowodowane wypowiedziami i działaniami posłanek Platformy."

 

A skąd Kuźmiuk to wie???

 

W przypadku Wojciechowskiego wynik głosowania był 9 głosów za, 12 głosów przeciw, 5 głosów wstrzymujących się, więc trzeba powiedzieć, że wątpliwości były zasadnicze. Pytany o opinie Komisji Weneckiej wykręcał się od odpowiedzi. Może to było przyczyną wyniku głosowania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

"Mimo tego, że wszyscy pozostali kandydaci do ETO także byli członkami partii politycznych w swoich krajach, w swoich karierach zajmowali stanowiska z rekomendacji politycznej, nikt tych kwestii jako przeszkody do bycia członkiem Trybunału Obrachunkowego, nie podnosił."

 

Otóż podnosił. Rekomendacji nie dostali przedstawiciele Malty i Słowacji właśnie dlatego, że są aktywnymi politykami.

 

"Ponad wszelką wątpliwość takie rozstrzygnięcie komisji zostało spowodowane wypowiedziami i działaniami posłanek Platformy."

 

A skąd Kuźmiuk to wie???

 

W przypadku Wojciechowskiego wynik głosowania był 9 głosów za, 12 głosów przeciw, 5 głosów wstrzymujących się, więc trzeba powiedzieć, że wątpliwości były zasadnicze. Pytany o opinie Komisji Weneckiej wykręcał się od odpowiedzi. Może to było przyczyną wyniku głosowania?

 

jednej rzeczy pewnie jestem.

nie otrzymasz odpowiedzi od usera xymox....chyba, że typowej pissowskiej;-p

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maju dnia 16.03.2016 - 10:14 napisał

"Małostkowość i cel takich jak Twoje wpisy odczytuję od razu....'

 

Bo ty Maju to w oglje prorok nawiedzony jesteś, rzeczywistość odczytujesz w innym wymiarze, niedostepnym zwykłym ludziom. Stąd o moich wpisach - więcej - o moich myślach i zamiarach wiesz więcej ode mnie.

 

Nie, obserwuję Ciebie i Twoje niektóre wpisy od jakiegoś czasu i wyciągam wnioski, nic więcej.

A do wyciągnięcia powyższych wystarczy choćby lektura tych kilku do mnie z tego tematu.

 

wczoraj, 13:51

 

Wyświetl postUżytkownik terror twins dnia 16.03.2016 - 13:26 napisał

"zastanawiam się, czy poważnie to piszesz, czy to taki prima aprylisowa żart"

 

Maju pisze na poważnie tyle tylko, że porusza się w sferze wiary, a nie faktów.

Znaczy się on "wierzy", że telewizja jest lepsza, bardziej obiektywna itp..

 

Terror twins pisał zdaje się to do Arku, nieprawdaż? ;)

 

Maju już napisał że obserwuje rzeczywistość i wyciąga wnioski.....mija kilka miesięcy a tu jak zauważyłem zaczyna panować przekonanie że powstaje jakaś reżimowa telewizja. Przesłanki jakie na to maja wskazywać są najczęściej wyssane z palca....rozumiem że przyzwyczajeni do "wolności" medialnej z czasów PO nie rozumiecie że nie tylko Wasza opcja ma monopol na prawdę.

Może to z czasem do Was dotrze.

 

Maju dnia 16.03.2016 - 07:25 napisał

"obraźliwych słów. ;("

 

ty sobie jaja robisz?wejdź na prawicowe portale i zobacz, jak wygląda dyskusja! tam aż roi się od gróźb karalnych i nikt z tym nic nie robi. taki mamy klimat w kraju niestety,że bolszewicka prawica hula po portalach i wrzeszczy wniebogłosy, że krzywda jej się dzieje, bo jakiś KOD urządza demonstrację w kraju szczęśliwości pisowskiej.

 

Unikam chamstwa dlatego tego o czym piszesz nie czytuję i nie zamierzam sprawdzać czy mówisz prawdę......proponuję ci jednak zapoznać się (dla równowagi) z portalami bolszewickiej (i nie tylko) lewicy byś nie insynuował że to tylko prawica językiem nienawiści przemawia.

Jak na razie przykład Ryszarda Cyby zabójcy Marka Rosiaka pokazuje tak naprawdę do czego prowadzi język nienawiści, kto był katem a kto ofiarą.

 

Kontynuację tego języka nienawiści do przeciwników politycznych widać też wypowiedziach uczestników marszów KOD-u, to należy widzieć a do czego eskalacja takiej nienawiści prowadzi zapamiętać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowo PiSowska retoryka, stare hasełka, wciskanie PiSowskiego kitu. Szkoda na to czasu.

A pisanie o nienawiści w kontekście marszów KOD to już wyjątkowa bezczelność typowa dla propagandowego przekazu obecnie nam panujących.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umknęło uwagi ci na stronach KOD pisali jego sympatycy.....przypominać trzeba?

Ale rozumiem że dla Was to co niektórzy mówią to nic sądząc po tym co o PiS-ie w różnych tematach wypisujecie to fakt, nic wielkiego się nie wydarzyło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

nie otrzymasz odpowiedzi....

 

A o jaką odpowiedź chodzi? Może być taka;

 

Wiadomo że w UE nikt nie potrzebuje człowieka który wiadomo że na pewno będzie uważnie patrzył na ręce tym którzy decydują jak się wydaje tam pieniądze. Do tego jeszcze z PiS-u.... :)))

 

Ps. Doprawdy nie rozumiem po co PO przytaczało tam "argumenty" na temat naszego TK i Komisji Weneckiej. Całkiem już ich "pogięło", co ma piernik do wiatraka? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że w UE nikt nie potrzebuje człowieka który wiadomo że na pewno będzie uważnie patrzył na ręce tym którzy decydują jak się wydaje tam pieniądze. Do tego jeszcze z PiS-u.... :)))

 

On był z PSL przez całe życie polityczne. W PIS od niedawna.

 

Ps. Doprawdy nie rozumiem po co PO przytaczało tam "argumenty" na temat naszego TK i Komisji Weneckiej. Całkiem już ich "pogięło", co ma piernik do wiatraka? ;)

 

No, to bye, bye, Donaldinio za kolejną kadencją w PE bez poparcia europosłów z PIS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez juro7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowo PiSowska retoryka, stare hasełka, wciskanie PiSowskiego kitu. Szkoda na to czasu.

A pisanie o nienawiści w kontekście marszów KOD to już wyjątkowa bezczelność typowa dla propagandowego przekazu obecnie nam panujących.

Typowo peoska retoryka.Sam powtarzasz stare hasełka. Wszędzie pisoski kit...No za peło go nie było.

 

"Ponad wszelką wątpliwość takie rozstrzygnięcie komisji zostało spowodowane wypowiedziami i działaniami posłanek Platformy."

A skąd Ty to wiesz?

 

jednej rzeczy pewnie jestem.

nie otrzymasz odpowiedzi od usera xymox....chyba, że typowej pissowskiej;-p

Ten bełkot uważasz może za odpowiedz w temacie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd Ty to wiesz?

 

Sam sobie głupkowato zaprzeczasz. Przecież ten drugi cytat jest z Kuźmiuka, jego zapytaj skąd te bzdury bierze.

 

Jeżeli tego, co napisałem nie zrozumiałeś, to twój problem, może zawiódł system edukacji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos tematu( dokładnie tej nazwy ) Xymox

mamy kolejne zwolnienie tym razem program trzeciego radia" Trójka"

CDN czyli wywalmy wszystkich .....czyli sami swoi

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-20694-0-21101800-1458223147_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na co liczyłeś,że nowa władza zostawi w mediach stary układ?

Generalnie nie słucham radia i praktycznie nie oglądam tv(po za starymi filmami),jedynie net i to co na yutubie,więc nawet nie wiem kto to jest...

 

Jeżeli tego, co napisałem nie zrozumiałeś, to twój problem, może zawiódł system edukacji?

Grunt,że twój nie zawodzi.

 

Własnie Kaczor w TVP1 przemawia. Macie mocne nerwy, to oglądać ....

Lepszy kabaret byłby z duetu rychu i kobra z nowoczesnej przemiany peło...

 

Czekam kiedy TVP zostanie usunięta z European Broadcasting Union. Mam nadzieję, że niedługo.

Jak mają pokazywać brodate kobiety to oby jak najszybciej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Xymox drugi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Swoją drogą już widzę repertuar TVP, jak się rozkręcą. "Ostatnie kuszenie Chrystusa" - można zapomnieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolność oznacza prawo do twierdzenia, że dwa i dwa to cztery."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda teraz ,, obiektywizm'' TVP:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

I jeszcze motto patafiana z tego samego linku:

 

"Terlecki: Jeśli media myślą, że będą zajmować Polaków krytykowaniem naszych zmian, to trzeba to przerwać."

 

Ciemniaki już sobie wyrychtowały "kumitet" do spraw radia i telewizji zgodnie z wzorcami PRL.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Sonda 2" zadebiutowała na antenie telewizyjnej Dwójki 14 marca. Reaktywacja słynnego programu nie spodobała się jego autorowi. Marek Siudym pisze, że jest pomysłodawcą nazwy audycji prowadzonej przez Zdzisława Kamińskiego i Andrzeja Kurka i autorem scenariuszy prawie połowy wyemitowanych odcinków. Zarzuca w liście, że powrót programu narusza jego prawa autorskie, nikt nie zapytał go o zgodę na ponowne użycie tego tytułu, a także że dr Tomasz Rożek w roli prowadzącego program popularnonaukowy jest niekompetentny. Poniżej zamieszczamy pełną treść listu (zachowaliśmy oryginalną pisownię).

 

Jako jedyny żyjący autor programu SONDA, emitowanego w TVP w latach 1977 –89 pozwalam sobie przesłać kilka uwag dotyczących reanimowanego właśnie na antenie narodowej telewizji programu pod tytułem SONDA 2. Uważam, że mam do tego szczególne prawo bo jestem pomysłodawcą nazwy SONDA i autorem scenariuszy prawie połowy wyemitowanych programów SONDY. A czynie to z prostego powodu- otóż nikt z realizatorów nie był łaskaw zapytać czy nie mam nic przeciwko temu by wykorzystać nazwę SONDA w obecnej formule.

 

Autorem nowego programu SONDA mianowano kierownika redakcji katolickiego organu kurii katowickiej pod nazwa "Niedzielny Gość", a jednocześnie fizyka z doktorskim tytułem - Tomasza Rożka.Widywałem go już wcześniej w telewizji śniadaniowej z krótkimi wstawkami na tematy naukowe i jak mniemam to jego całe doświadczenie w tej profesji.

 

Obejrzałem program bo zapowiedzi były szumne a i reklama w kliku tygodnikach połączona ze sponsorowanymi wywiadami była naprawdę imponująca jak na format popularno-naukowy. Przy okazji Pan Rożek, opowiedział jak wyglądała dawna SONDA i co w niej było a czego nie, paplając przy tym banialuki wyczytane gdzieś w internecie bo przecież gdy powstawał ten program to mógł być zaledwie pacholęciem. I tak na przykład twierdził, że nie mieliśmy pojęcia o tomografii komputerowej, która miała dopiero nadejść w przyszłości, a my pokazywaliśmy zarówno tomografię jak i rezonans magnetyczny w działaniu. Gdyby chciał się choć trochę przygotować, być może zapoznał by się z moja książeczka "18.20 SONDA" co przy okazji pomogło by w uniknięciu rożnych błędów w jego programie. A jest tego sporo. Na początek - pierwszy program nie powstał z okazji wystrzelenia Voyagera, co więcej prowadziła go Wanda Konarzewska, Andrzej Kurek i niżej podpisany, więc wiem co mowie. Dalej jest tylko gorzej. W przedstawionej realizacji ponad wszystko przebija bizantyjska scenografia mająca świadczyć o rozmachu i wielkości programu. Z punktu widzenia scenografa to raj, ale dla realizatora już gorzej bo nie wiadomo co pokazywać - prowadzącego, detale eksponatów, czy ogrywać wnętrze. My używaliśmy najczęściej pustego studia z kilkoma kostkami czy podestami obitymi czarną tkaniną. I to załatwiało problem co w programie jest najważniejsze - grały detale eksponatów i twarze prowadzących. Dzisiaj tez wiele się w tej materii nie zmieniło, Wystarczy wspomnieć najsłynniejszy program motoryzacyjny Top Gear, gdzie za studio robi rozwalająca się szopa z blachy falistej i kilka foteli wyjętych ze złomowanych aut. Podobnie w innych seriach BBC, prowadzący nie wchodzą raczej do studia a posługują się naturalnymi plenerami i wnętrzami laboratoriów.

 

W kolejności idzie zachłanność, czyli parcie na szkło. I tu niestety trzeba być Davidem Attenborough by przykuć uwagę widza. W programie popularno-naukowym monolog wygłaszany wprost na kamerę przypomina raczej homilię do baranków klęczących przed telewizorem z pokora przyjmujących obwieszczane mądrości. Niestety charyzma prowadzącego nie odbiega od przeciętnej dla kleryków, a mendowaty tryb narracji dyskwalifikuje nawet do czytania listu do Koryntian. My stosowaliśmy dialog i spolaryzowane stanowiska by widz mógł stać się trzecią stroną w obserwacji uczestniczącej. W ten sposób niejako podświadomie bywał wciągnięty w dyskusję i czuł się dowartościowany.

 

Tu niestety dyskusji brak, trudno dopatrzeć się tez jakiejś wiodącej myśli bo wszystko składa się z kawałków oryginalnej Sondy, jakiś wstawek z nieudolnymi eksperymentami i zaproszonymi gośćmi na klika zdań, po to tylko żeby się pokazali. My przyjęliśmy formułę - minimum fachowców bo ich sposób mówienia naukowym językiem nic w program nie wnosi. Ale najgorszy jest chaos, bo właściwie od początku do końca nie wiadomo o czym ten program właściwie jest i po co. SONDA w założeniu miała pokazywać wybrany problem z rożnych stron i udowadniać jakąś tezę. Tu mamy zbiór ad hoc wrzuconych ciekawostek na poziomie podręczników szkoły podstawowej. Autor programu nie pokazuje wbrew zapowiedziom niczego nowego, czego nie było w starej SONDZIE, tyle że tam wyglądało to o niebo lepiej. Więc może zamiast generować niepotrzebne koszty programu puścić stare odcinki. I na koniec - my nigdy nie robiliśmy programu dla dzieci, a obecna produkcja nadaje się co najwyżej dla widzów Teleranka…

 

Jak widać na powyższych przykładach nawiązanie do programu SONDA jest raczej iluzoryczne i tak naprawdę chodziło o promocję i marketingowe wykorzystanie nazwy programu.

 

Chciałem tylko przypomnieć, że na markę SONDA pracowała grupa kilku ludzi przez ponad 10 lat, zarywając noce na montaże, niedziele i święta na nagrania, zaniedbywali życie rodzinne i inne rozrywki by co tydzień wyprodukować nowy program. Przez lata tworzyliśmy markę , która stała się legendą. Dziś przychodzi "gość niedzielny" i bierze jak swoje nazywając się kontynuatorem. W ten sam sposób każdy raper może być kontynuatorem Bacha bo obaj robili w muzyce… Nie wiem na ile Pan Rożek zna dekalog ale tam w okolicy siódemki jest coś o własności intelektualnej, więc może potrzebne jakieś rekolekcje…Nie wiem jak to wygląda w sensie prawnym. Być może TVP ma pełne prawo do nazwy SONDA , ale z drugiej strony jest tez coś co nazywa się etyka dziennikarska, a na koniec normalna ludzka przyzwoitość. Ale czy to odnosi się do obywateli pierwszego sortu to już nie wiem…

 

Nie chcę wyrokować, ale sadząc po godzinie emisji to sami decydenci z Woronicza nie bardzo wierzą w powodzenie projektu, ale o wszystkim i tak zadecydują widzowie a na koniec słupki oglądalności. Tymczasem wolałbym by Pan Rożek lansował się pod własnym szyldem i udowodnił co potrafi osobiście. Na koniec proszę Prezesa Kurskiego by zmienił nazwę tego programu a jeśli brak inwencji to nawiązując do macierzystej redakcji pana Rozka - "Gościa niedzielnego" , proponuje z angielska – The day after, lub bardziej po polsku "Poniedziałkowy gość".

 

Marek Siudym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Chciałam zadać pytanie czy przypominają sobie państwo jak wyrzucani byli dziennikarze i twórcy z mediów publicznych, z Polskiej Agencji Prasowej po tym jak rządu objęła koalicja PO-PSL-SLD? Ja przypomnę kilka nazwisk. Bronisław Wildstein, Rafał Ziemkiewicz, Krzysztof Skowroński, Marek Pyza, Anita Gargas, Katarzyna Hejke, Tomasz Sakiewicz, Jacek Sobala, Michał Karnowski, Anna Sarzyńska, Wilotd Gadowski, Mariusz Pilis, Agata Ławniczak, Jolanta Hajdasz, Wanda Zwinogrodzka, Artur Dmochowski, Piotr Skwieciński, Maciej Świrski, Krzysztof Karwowski, Marcin Wikło, Bartłomiej Wróblewski. Minuty nie starczy żeby wymienić wszystkich. Wyrzuciliście wszystkich, którzy nie byli wam powolni, którzy byli krytyczni wobec tej koalicji. Został jeden - Jan Pospieszalski. Tych do których nie mieliście pełnego zaufania wyrzuciliście do firmy leasingowej. To jest wasz szacunek do wolności słowa. Dziennikarze w leasingu..... Wstydu nie macie! Nic nie wiecie o wolności słowa. Pod waszymi rządami powstał drugi obieg niezależnej informacji! "

 

Przypomnieć wypada, bo Wasze media z których czerpiecie informacje i natchnienie jakoś wtedy aż tak nie płakały że łamane były jakieś wzorce....jakoś tego nie nagłaśniały.

 

zaraz się dowiemy, ze napis Andrzej D..a jest szczytem barbarzynstwa, chamstwa,podłosci ,poniżania etc

 

Wypada zapoznać się co zawiera link zanim się niezbyt mądrze odpisze;

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Maju dnia 17.03.2016 - 09:57 napisał

"Wiadomo że w UE nikt nie potrzebuje człowieka który wiadomo że na pewno będzie uważnie patrzył na ręce tym którzy decydują jak się wydaje tam pieniądze. Do tego jeszcze z PiS-u...." :)))

 

On był z PSL przez całe życie polityczne. W PIS od niedawna.

 

Jakie to ma znaczenie.....dla nich było ważne że z PiS-u a to wystarczy by orzec że się nie nadaje.

Jest drugą kadencję w PE z ramienia PiS a od ok.10 lat nie po drodze mu z PSL-em....tak dla ścisłości.

 

No, to bye, bye, Donaldinio za kolejną kadencją w PE bez poparcia europosłów z PIS.

 

O niego bym się nie martwił, ten się umie ustawić....uśmiechnie się do Merkel i jakaś intratna posadka się jeszcze znajdzie... :))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie sprawa praw autorskich do Sondy jest podobna do innych tego typu w polskiej telewizji czyli telewizja ma pełne prawa do wszystkiego. Pojęcie własności intelektualnej wtedy nie istniało, autor czy to programu piosenki czy książki dostawał wypłatę zgodnie z zaszeregowaniem i szlus. Szkoda że tacy ludzie jak współautor "Sondy" czy twórca Reksia żyją w zapomnieniu...

 

Skoro wracamy do "Sondy" czy "Dobranocki" to może pociągnijmy dalej, i odświeżmy "wiadomości" korzystając ze starej, znanej i wypróbowanej marki jaką był "dziennik telewizyjny" ? Akurat tutaj by pasowało idealnie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez trebliG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.