Skocz do zawartości
IGNORED

Ciche słuchanie bez regulatorów


mcemsi

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sobie Panowie (i Panie) radzicie przy cichym słuchaniu muzyki ? Ot wieczorem albo tak tylko żeby sobie pomrukiwało w tle.

 

- Nie słuchacie w taki sposób ?

- Przechodzicie na słuchawki ?

- Inne rozwiązanie ?

 

Wiadomo powszechnie - przy niskich poziomach głosności cierpi percepcja szczególnie dołu pasma...

 

 

Pytanie bardziej do posiadaczy wzmacniaczy bez regulacji bass/treble i filtra Loudness albo do tych którzy słuchają na 0/0.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie Panowie (i Panie) radzicie przy cichym słuchaniu muzyki ? Ot wieczorem albo tak tylko żeby sobie pomrukiwało w tle.

 

- Nie słuchacie w taki sposób ?

- Przechodzicie na słuchawki ?

- Inne rozwiązanie ?

 

Wiadomo powszechnie - przy niskich poziomach głosności cierpi percepcja szczególnie dołu pasma...

 

 

Pytanie bardziej do posiadaczy wzmacniaczy bez regulacji bass/treble i filtra Loudness albo do tych którzy słuchają na 0/0.

Ściszam i tyle ... jest dobrze. Nic nie koryguję po tym ściszeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze słucham na 0. Najlepsze jest to ze gdy jest cicho, po pewnym czasie słuch tak sie dostosowuje że wydawać by się moglo że tego basu jest wiecej jak przy głośnym graniu. Mimo ze dalej wszystko stoi na zero.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Zawsze słucham na 0. Najlepsze jest to ze gdy jest cicho, po pewnym czasie słuch tak sie dostosowuje że wydawać by się moglo że tego basu jest wiecej jak przy głośnym graniu. Mimo ze dalej wszystko stoi na zero.

 

Coś w tym jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rownież często słucham wieczorami i po cichu i uważam ze jeśli system jest dobrze dobrany jest dobrze. Oczywiście nie usłyszy się wszystkich smaczków itd ale cisza wokół powoduje ze nawet słuchanie na naprawdę niskich poziomach głośności i daje frajdę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie :) Tak jak Kolega wyzej napisał : jesli jest sprzet dobrze dobrany to NIC SIE NIE DZIEJE PRZY CICHYM SŁUCHANIU :) u mnie równiez wszystko na płasko i jest OK :) korektory uwazam sa dla tych ,którzy mają problem ze słuchem .... aczkolwiek nie we wszystkich przypadkach :P pzdr.;))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli jest sprzet dobrze dobrany to NIC SIE NIE DZIEJE PRZY CICHYM SŁUCHANIU :) u mnie równiez wszystko na płasko i jest OK :

 

Sprzęt ma niewielkie znaczenie w tej kwestii jeżeli nie ma qualizacji lub loudness-u bo taka jest natura ludzkiego słuchu. Im ciszej słuchasz tym gorsza percepcja skrajów pasma (zwłaszcza niskich częstotliwości), z kolorami jest podobnie, im ciemniej jest tym mniej barw widzisz - tego nie da się uniknąć i wmawianie sobie że mam super sprzęt i że "jest płasko" nic tutaj nie pomoże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie niczego nie wmawiam:) ale zapraszan na odsłuch moich avanti :) byc moze stwierdzisz to samo lub nie :) jednakże jakos nie zauwazyłem,iz cierpię na jakiekolwiek braki .... ;) a bajeczki o tepym sluchu ,ze niby coś tam jakies krzywe i ble ble pozostawiam włascicielom techniksuf oraz diory :) Ps. za chwilę bedziemy wmawiac ludziom ,ze głosnik niskotonowy ma własną inteligencję i specjalnie przy cichym graniu wytwarza mniej basu abysmy go nie słyszeli ... lub wytwarza mgłę by bas nie mógł się "wznieść" :x

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie :) Tak jak Kolega wyzej napisał : jesli jest sprzet dobrze dobrany to NIC SIE NIE DZIEJE PRZY CICHYM SŁUCHANIU :) u mnie równiez wszystko na płasko i jest OK :) korektory uwazam sa dla tych ,którzy mają problem ze słuchem .... aczkolwiek nie we wszystkich przypadkach :P pzdr.;))

 

..."Krzywe Fletchera-Munsona zwane są też krzywymi jednakowej głośności.:

 

fletchermunson.gif

 

 

Prawa fizjologii są bezwzględne.

Intencją założyciela tematu było (jak sądzę) aktywne postępowanie w celu wyeliminowanie tej człowieczej "wady" (bardziej: cechy).

 

On chce słuchać ze zrozumieniem, nie tylko słyszeć w warunkach niskiej głośności.

Oczywiście najprostszym rozwiązaniem sprzętowym jest loudness.

 

do foobara są jakieś wtyczki:

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jeszcze:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawa fizjologii są bezwzględne.

Hmm.. Owszem ponoć są bezwględne ale i też sa przypadki ,iż według tych samych pomiarów dwa wzmacniacze posiadają takie samo pasmo przenoszenia :P a jednak jeden gra do dupy (przepraszam za wyrazenie) zaś drugi REWELACYJNIE :) i co ???? otóż bowiem są na świecie przypadki o których się nawet "krzywym " filozofom nie śniło więc przestańcie mi tu biadolić o jakimś braku w basie przy cichym słuchaniu bo mi sie rzygać od tego chce !!! jakbym pier...olonego kaczyńskiego słyszał! Ludzie !!! albo kupcie sobie porzadny sprzęt albo idzie do laryngologa albo po prostu nie dla was zabawa w audio ! ot co !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bumpalump: Dobry zestawy grs dynamicznie bez wzgledu na poziom glosnosci, tym kiepskim brakuje basu przy cichym odsluchu

 

Kłania się fizjologia słuchu ludzkiego, co zostało wyjaśnione wyżej; lepszy sprzęt częściowo rekompensuje te braki ale tylko w minimalnym stopniu, niestety na średnie tony jesteśmy najbardziej czuli :-) Ja mam w dupie "wspomagacze" i słucham wyłącznie bez korekcji :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są właśnie zjawiska, z których już doc.dr. F. Kiepski robił pierwszy dyplom ;-)))

"o których się fizjologom nie śniło"...

Jak miałem kiedyś wzmacniacz super de lux Technics super AA Class SU-V45 nie

mogłem żyć bez regulatorów - bas na (+) góra na (-) oczywiście z loudnesem.

Szybko go wymieniłem na Sony 411 - jeszcze mi dopłacono ;-)

Odtąd zapomniałem o jakichkolwiek regulatorach - jest Direct na stałe,

bo pozostałem przy Sony. A fizjologia jest taka, że rano, albo w ciszy wieczornej

nasze uszy zachowują się nie zawsze tak, jak chcą "śniący fizjolodzy".

W pierwszej chwili jest "przepisowo" - później słuch się jednak adaptuje do poziomu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka sprzętów przerobiłem i fakt niektóre z nich przy cichym odsłuchu traciły niskie rejestry, miały słabą mikrodynamikę, grały szaro. Inne natomiast nie traciły swoich walorów. Zawsze staram się testować nowe sprzęty w nocy przy cichym odsłuchu. Wtedy wiele rzeczy wychodzi na jaw. Więc w tym wypadku sam sprzęt także ma znaczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc w tym wypadku sam sprzęt także ma znaczenie

ba ! malo tego ... sprzęt sprzętem ale na dodatek ludzie zle ustawiają kolumny w pomieszczeniu np. z powodu zoneczki ,której się tam cos nie podoba etc ... mało kogo stać na prawidłowe ustawienie pózniej wychodzi ,ze kolumny wcisniete w narozniki podbijają bas ,który budzy dudni przy duzym poziomie glłosnosci zas przy cichym słuchamiu nie słyszą tego i twierdzą wówczas ,ze krzywe ludzkiego ucha im dokuczają a to po prostu ZŁE WARUNKI odsłuchowe się kłaniają ... ech ... brak słów .... ide po finlandie :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bumpalump: Dobry zestawy grs dynamicznie bez wzgledu na poziom glosnosci, tym kiepskim brakuje basu przy cichym odsluchu

 

Kłania się fizjologia słuchu ludzkiego, co zostało wyjaśnione wyżej; lepszy sprzęt częściowo rekompensuje te braki ale tylko w minimalnym stopniu, niestety na średnie tony jesteśmy najbardziej czuli :-) Ja mam w dupie "wspomagacze" i słucham wyłącznie bez korekcji :-)

Fizjologia fizjologia ale sprzet ma tu znaczenie, jego jakość jak i konkretny typ kolumn, w male glosniczki trzeba tchnac wiecej mocy aby zagraly basem tak jak duze przy malej mocy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieprzycie o tym sprzęcie jak potłuczeni, załóżmy że macie (a nie macie) sprzęt i pomieszczenie o wypadkowej charakterystyce płaskiej jak stół od 0Hz do 100kHz - ludzki słuch w takich warunkach po prostu będzie słyszał tym gorzej niskie częstotliwości im niższy SPL będzie. Tego nie odczarujecie wzmacniaczami sony, śmiesznymi kolumnami avanti czy sprzętem z A.S. 2015 za 7 baniek, zejdźcie na ziemię...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bumpalump, miałem w małym kilkunastometrowym pomieszczeniu stare Paradigm Monitor 9, które mają 2 x 20 cm na basie, ogólnie mówiąc - kolumny do burzenia ścian, pierdolnięcie niesamowite z końcówki kenwooda, można się porzygać, już grając cicho zachęcały niesamowicie do odkręcania gały "Volume" w prawo:-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Wiadomo powszechnie - przy niskich poziomach głosności cierpi percepcja szczególnie dołu pasma...

 

Wiadomo że im ciszej to bas cierpi po to jest loudness . Ja słucham bez regulatorów barwy , sprzęt może budżetowy ale na tyle dobry że regulacje niepotrzebne. Wieczorami po 22 ej czasem słucham z loudness ale myślę o słuchawkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to teraz powale na kolana :P:P:P JAK GRAM PO 22EJ TO ZATYKAM OTWORY BASS REFLEXU aby nie budzić domowników :))) avanti rules :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załóżmy że macie (a nie macie) sprzęt i pomieszczenie o wypadkowej charakterystyce płaskiej jak stół od 0Hz do 100kHz - ludzki słuch w takich warunkach po prostu będzie słyszał tym gorzej niskie częstotliwości im niższy SPL będzie.

Hmm.. No to juz się nazywa "pieprzenie" jak Macierewicz :-/ słuchałem wzmacniaczy ,które miały juz spadek -3db przy 15khz i jakoś nie wpływało to w istotny sposób przetwarzanie np. talerzy.. skrzypiec czy fortepianu więc pieprzenie o pasmie przenoszenia ma się jak to ,ze brzozie wszczepiono szytuczną IQ :) dodam na marginesie ,.ze słysze duzo wyzej niz 15khz ;) natomiast przygoda z basem zaczyna się u mnie od 16hz :)

 

Hmm.. a tak w ogóle to polecam przeprowadzić sobie mały test ( dla mnie osobiscie bardzo niemiły ) ... potrzebna będzie do tego druga osoba więc poproscie np. znajomego aby w zamkniętym aucie klasnął przy was ... jesli uszka zabolą tak jak mnie i doswiadczycie zatkania uszu na jakiś czas to wszystko jest OK natomiast jesli nie zrobi to na Was zadnego wrazenia to .... współczuję :x

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@polraven, potrafisz zinterpretować linię (z wykresu w poście #12) nad którą jest zapisane "10"?

Co praktycznie oznacza, że prawy koniec ma 30 dB a lewy 60 dB? Chcesz zamknąć oczy na to, co spowodowało pojawienie się regulacji kontur we wzmacniaczach?

 

Do cichego słuchania nadają się kolumny wysokoskuteczne. Stosują się do zasad z wykresu, ale jakby interpretują go po swojemu.

 

Niestety, wychodzi na to, że zwrotnica w kolumnie jest strojona pod dana optymalną głośność. Raczej o uszy producenta czy konstruktora należałoby się spytać. Granie na innym poziomie głośności niż on lubi oznacza wejście w obszar kompromisu. Może dlatego niektóre kolumny nie lubią grać głośno a inne - cicho.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.