Skocz do zawartości
IGNORED

Uniwersalne kolumny ze sceną pod HK990 do 6 tys


Vincentos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono,

zabieram się za wybór kolumn podłogowych, które będą grały ze wzmacniaczem Harman Kardon HK990 i żródłami głównie cyfrowymi: CD od zestawu - HD990 oraz apple tv albo bezposrednio macbook z bezstratnych plików / streamingu Tidal. W ciągu roku do zestawu dołączy też jakiś gramofon. Pomieszczenie to salon ok. 25m2 z wysokim sufitem i skosem (od 3,1m do 2,6m).

 

Do wydania mam ~5 tys zł, przy czym bardzo chciałbym zmieścić się w 6 :) (kolumny nowe).

 

Od kolumn oczekuję przede wszystkim uniwersalności, gdyż słucham różnych gatunków (ale wymieniając losowo te główne to: elektronika, rock, smooth jazz, soul, latino, muzyka filmowa).

Liczę też na to, że uda się znaleźć zestaw, który po przesiadce z obecnych, wysłużonych Infinity Reference 30 oczaruje mnie stereofonią / sceną.

W dalszej kolejności istotne byłoby dla mnie: nie za słaby bas (głównie w rocku mi go obecnie brakuje), którego będzie słychać/czuć również przy cichym słuchaniu oraz wokale "odrywające się" od kolumn.

 

Zwracam się do Was z prośbą o zasugerowanie czego powinienem szukać, o jakie kolumny pytać w salonach. Oraz czy moje obecne typy warte są rozważenia:

 

Co do moich własnych wniosków póki co, to dużo dobrego czytałem o Dali Ikon 6 mk2 - i tych kolumn na pewno będę chciał posłuchać. Z podobnej półki wizualnie podchodzą mi Kef q700 ale tu już nic nie znalazłem o nich w odniesieniu do mojego wzmacniacza. Trzeci zestaw, który mnie zainteresował, ale to już kompletnie ślepy strzał, to Focal Chorus 726. W tym przypadku jednak z dostępnością jak i opisami trochę słabiej.

 

Z góry dzięki za wszelkie sugestie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

na pewno sugeruję odsłuch polskiej konstrukcji Pylon Audio Diamond 28 (http://q21.pl/pylon-audio-diamond-28-13277.html). To mocna, dynamicznie grająca konstrukcja, która powinna być idealnym dopełnieniem Twojego systemu. To otwarty, dynamiczny, swobodny przekaz. Warto także posłuchać Audio Academy Hyperion IV (http://q21.pl/audio-academy-hyperion-iv.html). W połączeniu z HK990 nadal będzie dynamika i szybkość, jednak w stosunku do Diamond 28 uzyskamy większy spokój, równość, wypełnienie.

Na pewno odradzam Kef serii iQ, nie jest to do re połączenie z HK, jedynie charakter brzmienia serii R będzie optymalny, np. model R700 (http://q21.pl/kef-r700.html), ale to już znacznie droższa kolumna. Focal serii Chorus sprawdzi się bardzo dobrze w muzyce rockowej, natomiast pewne niedostatki bedą słyszalne w spokojniejszych kawałkach jazzowych. Lepszym rozwiązaniem będzie niestety także trochę droższa konstrukcja Tannoy Revolution XT8 F (http://q21.pl/tannoy-revolution-xt-8f.html). Dali Opticon 6 (http://q21.pl/dali-opticon-6.html) oraz Monitor Audio Silver 8 (http://q21.pl/monitor-audio-silver-8.html) to dwie propozycje, które jednak docenisz, jesli lubisz trochę efektowny dźwięk z wyraźnie wyeksponowanymi skrajami pasma.

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25m2 to nie jest znowu jakoś mega dużo. Słuchałem w 50m2 monitorów i było zjawiskowa potęga dźwięku.

 

Nie znam brzmienia hk990 ale zdając się na q21 proponuje tannoy xt6f. Tańsze niż xt8f i w 25m powinny zagrać. Ja mam tego rozmiaru tannoy precision 6.2 w 19m2 i widzę, że w wększym metrażu spokojnie by się sprawdziły. Te kolumny mają głośnik wspolosiowy. Dzięki niemu można uzyskać punktowe źródło dźwięku całego pasma. Pozwala to uzyskać bardzo dobra scenę zarówno wglab jak i wszerz ze świetną lokalizacja źródeł pozornych i efektami przestrzennymi.

 

Jeśli masz kogoś w UK to tannoy precision za 6tys komplet tam znajdziesz. Ja tak sprowadzalem. A kolumny są na tyle dobre , że przy zastosowaniu wzmacniacza czy źródła kosztującego tyle co one lub więcej odwdzieczaja się bardzo dobrym brzmieniem.

 

Alternatywnie spróbuj posłuchać wigg art Enzo . Z cena się dogadasz. Są to polskie kolumny o dobrym stosunku jakości do ceny. W przyszłości miałbyś możliwość upgreadować dźwięk wymieniając wzmacniacz i źródło na lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za reakcję!

 

Pylon Audio Diamond 28 wyglądają rewelacyjnie, konstrukcja jest imponująca. Nie znałem tej marki, w ogóle nie zdawałem sobie sprawy, że polska produkcja audio istnieje (kojarzyłem ją jedynie z firmami typu Unitra czy Tonsil) :)

 

Boję się jednak, że one są zbyt potężne (pod względem generowanego dźwięku jak i wymagań dotyczących przestrzeni w okół kolumn), bo jak kolega insaimz słusznie zauważył, 25m to nie jest znowu tak dużo. Na pewno nie będę mógł sobie pozwolić na zapewnienie po pół metra z każdej strony takim kolumnom. Audio Academy Hyperion IV są w sumie niewiele mniejsze.

 

Co do ściągania sprzętu z UK, to raczej odpada, tak więc Tannoye są dla mnie zbyt drogie (a szkoda, bo bardzo mi się podobają).

 

Q21, dzięki za ustosunkowanie się do moich wniosków. Chciałem dopytać o Dali: rozumiem że seria Opticon niejako zastępuje serię Ikon? Czy Opticon 6 jest godnym następcą Ikon 6 mk2? Bo o Ikonach mówi się sporo dobrego, a są tańsze od Opticonów o 1000zł na sztuce..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kolumn oczekuję przede wszystkim uniwersalności, gdyż słucham różnych gatunków (ale wymieniając losowo te główne to: elektronika, rock, smooth jazz, soul, latino, muzyka filmowa).

Słuchałem wielu kolumn, ale uniwersalnie i do tego metrażu Studio 16Hz Minas Anor - szukaj używanych, nowych.. To są świetne kolumny w swojej cenie !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem wielu kolumn, ale uniwersalnie i do tego metrażu Studio 16Hz Minas Anor - szukaj używanych, nowych.. To są świetne kolumny w swojej cenie !

 

Potwierdzam, za przedmówcą u mnie takowe grają w 24m2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Opticon 6 jest godnym następcą Ikon 6 mk2

 

Jeśli myślisz o Dali to posłuchaj Rubicon 2. Są o klasę lepsze od Ikonów 6 (te znam dobrze natomiast Opticonów nie słyszałem) pod każdym względem. U mnie grają w 40m2 i deklasują większość dużych podłogówek. Z budżetem spokojnie zmieścisz się w 6kzł. To już jak dla mnie poważne granie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali w tej cenie grają śmiesznie :) Szczególnie w kontekście 16Hz czy WiggArt ...

 

O których Dali piszesz i co według ciebie było w nich śmiesznego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zdawałem sobie sprawy, że polska produkcja audio istnieje (kojarzyłem ją jedynie z firmami typu Unitra czy Tonsil) :)

A to wielki błąd, bo polscy producenci też potrafią. Produkcja udanych kolumn to nie budowa promu kosmicznego. W wolnorynkowej teraźniejszości komponenty są dostępne dla polskich i zagranicznych producentów z tym, że kupując zagraniczne w skrzyniach dostaniesz tanie przetworniki, a polskich konstrukcjach nie dość , że przetworniki najmniej o klasę będą wyższej to i często stolarka pierwyj sort ( np studio 16 Hz) jak i obsługa sprzedażowa i po sprzedażowa.

6 tys zł to już konkretne możliwości na budżetowe kolumny. Polskie kupisz spokojnie w tej cenie i już będą grać. AKKUS, Studio 16Hertz, ESA.

Co do basu w rocku to niestety trzeba go szukać na płytach, anie w kolumnach. Realizacje rockowe niestety w większości lipne są i tanie. Wzmak HK który masz ma dość uniwersalną prezentacje, praktycznie wiele kolumn z nim powinno się zgrać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za zwrócenie uwagi na małych polskich producentów, na pewno przesłucham.

 

Najbardziej interesujące wydają mi się na razie Pylon Diamonds 28. Wigg art, Studio 16Hz robią świetne wrażenie, chętnie je też przesłucham, ale one niestety wykraczają już poza budżet.

 

Co do Dali, to widzę że jednak ich tanie serie nie są do końca poważnie traktowane :) A Rubicon 2 - nie wiem czy byłbym w stanie przekonać się do tak małych monitorków..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Rubicon 2 - nie wiem czy byłbym w stanie przekonać się do tak małych monitorków..

 

Nie są w cale takie małe. A tak na poważnie jak będziesz przypadkiem miał możliwość to ich posłuchaj zwłaszcza, że rozważałeś Ikony. One nie grają jak monitorki a tym bardziej małe monitorki. Stanęły u mnie oko w oko z wielkimi trójdrożnymi kolumnami i zjadły je na śniadanie w salonie ponad 40m2. W życiu bym nie uwierzył gdybym nie posłuchał. Nie twierdzę, że każdemu przypadną do gustu i sparują się z każdą elektroniką w każdych warunkach akustycznych. Ale posłuchać zawsze warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

O których Dali piszesz i co według ciebie było w nich śmiesznego?

 

Posłuchaj studio16hz, wigg art lub diapason, to zobaczysz. Oczywiście z dobrą elektroniką, a nie Marance, Danony, Kambodża itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj studio16hz, wigg art lub diapason, to zobaczysz.

 

Słuchając jednych kolumn uznam, że drugie brzmią śmiesznie? No to teraz nie wiem czy się śmiać czy płakać. A tak na marginesie znam dobrze studio 16hz. Grają u znajomego z Cary Audio SLP. Nie wiem czy to godna elektronika do tych kolumn. Podłączałem też swój sprzęt. I jak widzisz nie jestem posiadaczem tych mitycznych, grających nie śmiesznie kolumn. Krótko mówiąc nie śmieszy mnie brzmienie tych czy owych głośników. Śmieszą mnie takie komentarze z kapelusza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komentarze z kapelusza

Posłuchaj trochę więcej w życiu :)

Dali niższych serii to budżetówka, która nie gra.. ani Zensory ani Lektory ani nawet Opticony nie grają jak na swoją cenę.. Tzn grają przyzwoicie, ale nie wyróżniają się niczym specjalnym.

Minasy Studia 16Hz już są produktem wyjątkowym - o czym przekonałbyś się słuchając ich z kilkoma wzmacniaczami z różnego przedziału. Słuchałeś ich w normalnym pomieszczeniu czy dobrze zaadoptowanym akustycznie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali niższych serii to budżetówka, która nie gra.. ani Zensory ani Lektory ani nawet Opticony

 

Pragnę ci przypomnieć, iż moja pierwsza wypowiedź dotyczyła tylko Dali Rubicon 2, które osobiście posiadam. I tylko je zaproponowałem koledze Vincentos do posłuchania. Nigdzie nie twierdziłem że każde kolumny marki Dali są najlepsze w każdym przedziale cenowym. Wspomniałem też, że nie słyszałem serii Opticon, natomiast Ikon tak. Twoja jaki kolegi wcześniejsza wypowiedź brzmiała ogólnie. Nie mam w zwyczaju pisać o rzeczach, o których nie mam najmniejszego pojęcia ani ganić czy zachwalać daną markę. Każdy producent w swojej ofercie ma mniej lub bardziej udane modele. Jednakże większość z was posługuje się jakimiś stereotypami na temat marki wypisując komunały w oderwaniu od konkretnych modeli. Dlatego też zapytałem kolegi Different o jaki konkretny model marki Dali mu chodzi.

 

Posłuchaj trochę więcej w życiu :)

 

Słucham tyle i ile uważam za stosowne ale dziękuję za dobrą radę. Postaram się nadrobić braki.

 

Minasy Studia 16Hz już są produktem wyjątkowym

 

A na czym ich wyjątkowość polega? Fakt słuchałem ich tylko z dwoma wzmacniaczami w domowym salonie o dość neutralnej akustyce. Są to dość przyzwoite kolumny ze swoim własnym charakterem. Trzeźwo patrząc na sprawę nie widzę w ich brzmieniu niczego wyjątkowego. Mówię tu o samej jakości a nie charakterystyce brzmienia.

 

I tak na koniec, nie wciskam nikomu kitu, że te czy tamte głośniki to wyjątkowy rarytas. Proponuję tylko zapoznać się z czymś co uważam, że jest godne poznania. Tylko tyle. Śmieszy mnie więc prowadzenie jakiś krucjat na rzecz tego czy tamtego producenta. To właśnie jest śmieszne!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem powyżej - słuchałem niższych serii Dali ( a w takim przedziale cenowym się poruszamy w odniesieniu do tych 5tys jak w pierwszym poście Autora ).

W czym tkwi wyjątkowość Minasów ? W umiejętności tworzenia realistycznej sceny, w umiejętności oddania barw instrumentów i głosów. Podobnie w mocniejszej muzyce - jest rytm, tempo i muzykalność. Może tego nie usłyszałeś, dlatego bez ironii pisałem abyś dużo słuchał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w takim przedziale cenowym się poruszamy w odniesieniu do tych 5tys jak w pierwszym poście Autora

przy czym bardzo chciałbym zmieścić się w 6 :) (kolumny nowe)

 

Tak jak pisałem założyciel wątku zmieści się budżecie maksymalnym w przypadku Rubicon 2.

 

W umiejętności tworzenia realistycznej sceny, w umiejętności oddania barw instrumentów i głosów. Podobnie w mocniejszej muzyce - jest rytm, tempo i muzykalność.

 

Uważasz to za wyjątkowość. Każde przyzwoite kolumny muszą takie właściwości posiadać. I nie piszę każde lub każde drogie tylko każde przyzwoite. Dlatego zaproponowałem Rubicony jako przyzwoite kolumny warte zainteresowania posiadające opisywane przez ciebie cechy.

 

Może tego nie usłyszałeś, dlatego bez ironii pisałem abyś dużo słuchał.

 

Usłyszałem dobrze, dlatego też napisałem że Studio to przyzwoite kolumny. Wyjątkowość można widzieć w ich charakterze ale nie w jakości brzmienia nie abstrahując od wzorca neutralności (czyli oddania prawdy, rzeczywistości brzmienia).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz punkt odniesienia ? Do czego porównujesz Dali, Studio 16Hz ?

Nie piszesz również nic o akustyce - a to moim zdaniem kluczowa sprawa.

 

Nie wiem dlaczego wziąłeś sobie za punkt honoru udowodnienie swojej racji. Słyszysz po swojemu - ok, nie mam z tym problemu.

Ja nadal uważam, że niskie serie Dali, Paradigm i marek popularnych to w większości słabe produkty - nie zmienisz tego przepychanką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego porównujesz Dali, Studio 16Hz

 

Do rzeczywistości.

 

Ja nadal uważam, że niskie serie Dali, Paradigm i marek popularnych to w większości słabe produkty - nie zmienisz tego przepychanką.

 

Masz świętą rację. Ale próbujesz mi wmówić, że zachwalam markę a tak w cale nie jest. Nigdy i nigdzie nie pisałem, że Dali ma najlepsze produkty. Odnoszę się tylko i wyłącznie do jednego modelu i także nie twierdzę, że jest najlepszy, wyjątkowy bo to bzdury. To jest model, który tylko i wyłącznie można wziąć pod uwagę w tym zakresie cenowym. Piszesz w większości słabe produkty. To może są takie, które są choć trochę warte uwagi. Ja o tym właśnie na samym początku piszę. Czy to jakaś zbrodnia.

 

Nie wiem dlaczego wziąłeś sobie za punkt honoru udowodnienie swojej racji.

 

Niczego nie próbuję udowadniać, gdyż nie stawiam tezy. Co więcej nie piszę, że to czy tamto jest słabe, żałosne niewarte uwagi. Mam wrażenie, że ludzie na tym forum są tak zafiksowani, że nawet nie potrafią czytać ze zrozumieniem, a o wyciąganiu wniosków to można zapomnieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że ludzie na tym forum są tak zafiksowani, że nawet nie potrafią czytać ze zrozumieniem, a o wyciąganiu wniosków to można zapomnieć.

Niestety się z Tobą zgodzę, ale nie przypinaj tego do mnie. Ludzie są różni i mogą pewne słowa różnie interpretować - ot i cała prawda w tym przypadku.

 

Kończąc naszą dyskusję Autorowi polecam dużo słuchać. Tak czy inaczej warto posłuchać Studio 16Hz moim zdaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nawet wyzsze serie Dali nie graja adekwatnie do swojej ceny.

 

Na Dali są bardzo duże marże. Realnie można wynegocjować cenę w okolicach 70% ceny wyjściowej. A to już znacząco zmienia postać rzeczy. Ale oceniając poziom grania, i nie mówię tu o jakiejś konkretnej marce w porównaniu do ceny to jak dla mnie śliski temat. Zwłaszcza, że dla jednych będą grać dobrze a dla innych źle. To dla jednych mają być droższe a dla drugich tańsze. Lekka paranoja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po krótkiej przerwie wracam do tematu. Dzięki za burzliwą dyskusję! :)

 

Dorzucam dwa typy kolumn:

- Tannoy Revolution XT 6F (na podstawie wcześniejszych sugestii)

- Klipsch RP-280F

 

Co do Tannoy'ów nie mam ich póki co jak posłuchać i w satysfakcjonującej cenie są dla mnie dostępne tylko wysyłkowo, więc zastanawiam się nad zamówieniem w ciemno. Ale mam wątpliwości: czy 150 mm przetworniki nie będą za słabe w basie? Czy będą pasować do HK990?

 

Co do Klipshów, podobno grają dużym dźwiękiem, mają bardzo wysoką skuteczność, świetny bas (2 x 20cm..) itp. Do tego całkiem fajnie wyglądają. Ale spotkałem się z opinią, że nie potrafią grać cicho, a jedynie głośno i efekciarsko. Czy ktoś z Was miał z nimi okazję i mógłby mi podpowiedzieć czy w ogóle warto mi się nad nimi zastanawiać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dorzucam dwa typy kolumn:

- Tannoy Revolution XT 6F (na podstawie wcześniejszych sugestii)"

 

 

NIe kupuj ich w ciemno !!!!! absolutnie - słuchałem ich po bardzo pochlebnych recenzjach w kilku pismach audio i na forum. Specjalnie pojechałem do Q21 aby ich posłuchać w porównaniu do Audio Vectorów i Audio Phisic-ów . Tannoy zagrał masakrycznie ostro ( system który grał to oppo 103 + vincent sv500 / sv 237 ) . Rock - masakra ostro metalicznie , jazz jako tako. Ponadprzeciętna przestrzeń i dobry bas - góra to latające żyletki średnica , ostra i metaliczna . A też mało brakło kupiłbym je w ciemno .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najważniejsza jest muzyka - później sprzęt , a najlepszy jest ten który dla mnie brzmi najlepiej .

Dzieci to przyszłość narodu więc słuchają tego co tata ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z polskich to bym jeszcze zdecydowanie polecał posłuchać produkty Akkusa. Zwykle równe dźwiękowo z dobrą stereofonią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Tannoy xt6f i xt8f. One mają mocno zaznaczoną wyższą średnicę. Sopranem nie świrują. Fakt że ten głośnik dual... cośtam daje bardzo realistyczny dźwięk ale mi akurat wyjący głos Marka Knopflera czy Madonny nie przypadli do gustu. Bas jak kamień w tych kolumnach ale przy odsłuchu nieco ostrzejszej muzy wyszedł babol który definitywnie zdyskwalifikował te kolumny. Linia gitary basowej: Nie słychać ataku strun basu tylko samo wybrzmiewanie. One grają tak jak by imitowały koncert.

 

Klipsch brzmi bardzo jasno. Ja ogólnie z całej serii kolumn które odsłuchałem wybrałem Pylony Diamond 28 i je będę kupował. Krótko mówiąc, brzmienie nastawione na przyjemność z odsłuchu. Bostony serii M też dobrze mi zagrały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 17

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.