Skocz do zawartości
IGNORED

Onkyo RZ800 vs Marantz SR7009


KANSAS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Myślę nad jakąś zmianą, zakupem, dokupieniem czegoś. Jeszcze nie wiem co to będzie - być może amplituner.

 

Oczywiście czytam wszystko na bieżąco ale chciałbym aby wypowiedział się ktoś, kto miał do czynienia z obydwoma ampami.

Różnice na papierze są niewielkie( ilość kanałów, trochę mocy i system kalibracji) i można je dostać w podobnej cenie.

Jak wypadają w rzeczywistośći?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Miałoby to grać z Monitor Audio BX6 w ustawieniu 5.1 przednie chciałbym podłączyć w bi- amp. ( nie mogę z tyłu znaleźć pod które kanały w sr 7009 to podłączyć)

 

Jak wy to widzicie?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z czym obecnie grały u Ciebie te Bronzy?

Moim zdaniem wybór RZ900 byłby najbardziej optymalny :)

Marantz jest stosunkowo neutralny ale czuć w nim moc. Onkyo z kolei lubi mocniej uderzyć dźwiękiem, zatrząść w posadach.

Oba wybory są dobre. Złego zakupu nie zrobisz :)

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam Onkyo 636.

No do RZ 900 juz trzeba troche dorzucić :(

Tak naprawdę chciałem poprawić stereo ale brak pre itd. więc wymysliłem sobie lepszy amlituner, który juz zagosci na długo bo mi sie rodzina powiększa:) i będą inne priorytety.

Zresztą kolejnym zakupem chciałbym aby był proj i ekran( takie marzenie:) jesli wcześniej nie nawali TV bo bedzie trzeba zmienić tylko na duzo większy.

 

Za Marantzem przemawia jeszcze Audyssey.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpośrednio porównujac obydwa modele amplitunerów, różnice są słyszalne przede wszystkim w stereo. Onkyo jest bardziej dynamiczny, eksponując skrajne pasma. Marantz jest trochę łagodniejszy, cieplejszy, lepiej wypełniony. Wybór modelu zależy od Twoich indywidualnych preferencji.

Z mojej strony natomiast zwróciłbym Twoją uwagę na trzy modele amplitunerów, których konstrukcje są dedykowane do systemów, gdzie ogromne znaczenie odgrywa jakość dźwięku, szczególnie stereo. Jest to Cambridge Audio 751R (http://q21.pl/cambridge-audio-azur-751r.html), bądź Anthem MRX-310 (http://q21.pl/anthem-mrx-310.html) oraz wyższy model Anthem MRX-510 (http://q21.pl/anthem-mrx-510.html).

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

751R (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ), bądź Anthem MRX-310 (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) oraz wyższy model Anthem MRX-510 (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ).

 

Niestety wymienione modele nie posiadają funkcji sieciowych dlatego też dobrze/niedobrze je ominąłem.

Np. Spotify, z którego korzystam .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem,ale przez ten przykład chciałem Cię trochę naprowadzić.

Kolega Venom200 ma porównanie to jego zapytaj.

Zresztą to nie pierwsza opinia,że Onkyo nalepsze do kina.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośników nie zmienię tak żeby się bardzo nie rzuciło w oczy żonie. ;)

 

"I widzisz , jesteś kilka tysi do przodu :) Nie wymieniaj . "

 

Ty tak poważnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio sluchalem Ca 751 onkyo rz 900 arcam 380 z marantza tylko wzmak 6005, a sam mam wlasnie 636... jesli masz pieniazki to rz 900 jest idealny do kina i super w stereo, zaden inny w tej cenie nie ma takiej dynamiki i takiego soczystego basu, jedynie co sie mozna przyczepic to kalibracja taka sama jak w 636 wiec jesli ci ona odpowiada to sie nei zastanawiaj.. jeszcze jednym dobrym wyborem jest dokupic wzmaka 9070 jako koncowke na fronty i mozna je scalic po przez konwerter bo wiadome 636 nie ma pre i efekt jest podobny jakbys zakupil 900 a uzywke 9070 mozna kupic za ok 3 tys trzeba miec tez miejsce na drugi dosc duzy klocek :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jednym dobrym wyborem jest dokupic wzmaka 9070 jako koncowke na fronty i mozna je scalic po przez konwerter bo wiadome 636 nie ma pre i efekt jest podobny

 

ostatnio jak byłem w salonie powiedziano mi, że jednak te konwertery degradują dźwięk i szkoda tego dobreg/mocnego wzmacniacza, nie wykorzystując go do końca :)

Żonie powiesz , że sprzedaleś z koneserowi , audiofikplowi z zyskiem :)

czy sugerujesz, że to jednak BX - y sa słabym ogniwem :) ???

ostatnio sluchalem Ca 751 onkyo rz 900 arcam 380 z marantza tylko wzmak 6005, a sam mam wlasnie 636... jesli masz pieniazki to rz 900 jest idealny do kina i super w stereo, za

Budżet zakładałem taki jak w temacie ale kto tam wie co mi się urodzi. Tak jak pisałem. jak zmienie to bedzie na długo.

jedynie co sie mozna przyczepic to kalibracja taka sama jak w 636

No właśnie. Bawiłeś się 900stką. Czy naprawdę ta kalibracja jest identyczna jak 636. W końcu to już trzecia edycja? Nic nie zmienili?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bawilem bo sluchalem go glownie w stereo, piszac ze jest takie samo jak w 636 biore pod uwage czyste dane techniczne a tam nic nie pisza ze jest wprowadzona jakas nowa wersja accueq

a co do konwerterow ktos tu sie wypowiadal ze nic nie zmieniaja dzwieku wiec juz sam nie wiem, chociaz nie powiem ze urzadzenie za 30 zl przenosi dzwiek bezstratnie, chocby z racji na zastosowane w tym konwerterze materialy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ostatnio jak byłem w salonie powiedziano mi, że jednak te konwertery degradują dźwięk i szkoda tego dobreg/mocnego wzmacniacza, nie wykorzystując go do końca :)

czy sugerujesz, że to jednak BX - y sa słabym ogniwem :) ???

Budżet zakładałem taki jak w temacie ale kto tam wie co mi się urodzi. Tak jak pisałem. jak zmienie to bedzie na długo.

No właśnie. Bawiłeś się 900stką. Czy naprawdę ta kalibracja jest identyczna jak 636. W końcu to już trzecia edycja? Nic nie zmienili?

Jasne że w salonie powiedzieli że degraduja dźwięk bo klient na dużą kasę ucieka bokiem wtedy.

Jak decydujesz się na dodatkowy wzmacniacz to integra jest super rozwiązaniem ale wtedy w stereo nie włączasz w ogóle amplitunera a jako źródło dokupujesz inny dac u tylko wtedy to ma sens. Ja u siebie onkyo wraz z wzmacniaczem włączam tylko wtedy kiedy chcę oglądać jakiś film .

Jak słucham muzyki jest tylko integra wraz z dac iem

I jeżeli chcesz używać konwertery plus integra to tylko pod takim warunkiem.

Jeżeli nie masz w zamiarach zakupu później jaszcze dodatkowego daca zewnętrznego kup wypasiony ampli .

Potem i tak za niedługo będziesz zmieniać kolumny i pójdziesz prędzej czy później w prawdziwe stereo

 

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wszystko co podleci i wpada w ucho. Od rocka 30% itp przez czarną - tak 50% i cała reszta. Wąskie gardło? co masz na mysli?W sumie myslałem, ze BX6 nie sa takie złe. Tzn jesli chodzi o mnie jest ok.Teraz już nie wiem. czy to oznacza, ze zmiana 636 na wysoki model czyli RZ800, 900 lub nawet tego marantza, nic nie wniesie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mówisz , że do piątku chciałbys zamknąć temat :) Powodzenia :)

Mówisz , nie tak miało być ?

Ja walczę z myślami o swojej wymiańie już 2-3 tydzień .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do piątku? ? ?

 

To mówisz , że do piątku chciałbys zamknąć temat :) Powodzenia :)

Nie pisałem nigdzie, że do piatku:) . A o wymienie amplitunera lub dokupieniu wzmacniacza myslę juz od jakiegoś czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak koledzy pisali wyżej te kolumny obawiam się że już"wyżej dupy nie podskoczą" Będziesz kombinować a i tak w końcu dojdziesz do wymiany kolumn.

Czy ja pisałem o wyższości w/w av i tak i nie bo dokładnie chodziło mi o to że cena636 jest kilkukrotnie niższa od SR7008/7009 a jak dla mnie i tak 5.1.2 gra lepiej niż jak miałem7.1 a nawet 9.1.

Oczywiście w kinie bo w stereo mam osobny zestaw z integra i osobnym DAC iem i daphile.

A integra w kinie służy do frontów tylko przez adapter hi low dostaje sygnał z 636

 

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do konwerterow ktos tu sie wypowiadal ze nic nie zmieniaja dzwieku wiec juz sam nie wiem, chociaz nie powiem ze urzadzenie za 30 zl przenosi dzwiek bezstratnie, chocby z racji na zastosowane w tym konwerterze materialy

 

Jasne że w salonie powiedzieli że degraduja dźwięk bo klient na dużą kasę ucieka bokiem wtedy.
Ja rozumiem, że można nie usłyszeć degradacji dźwięku grając z końcówki amplitunera wzmocnionej drugą końcówką, względem grania bezpośrednio z amplitunera. I taka zewnętrzna końcówka to duży plus. Pytanie jednak, czy porównywało się między konfiguracjami:

1."przedwzmacniacz amplitunera->zewnętrzna końcówka" a

2."przedwzmacniacz amplitunera->wewnętrzna końcówka->konwerter->zewnętrzna końcówka".

ostatnio jak byłem w salonie powiedziano mi, że jednak te konwertery degradują dźwięk i szkoda tego dobreg/mocnego wzmacniacza, nie wykorzystując go do końca :)
Też tak to widzę, bo o ile nie miałeś okazji posłuchać i porównać osobiście, to sam widzisz o ile dłuższy jest tor sygnału w opcji 2 względem opcji 1. A dłuższy tor to większa degradacja wszelkimi połączeniami, użytymi materiałami, ale również więcej zbieranych po drodze zakłóceń sygnału.Osobną kwestią jest to, iż wiele amplitunerów dla wyjść RCA oznaczonych jako "pre out" stosuje opcję 2, zamiast bezpośredniego wyjścia z przedwzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Kiedyś mieliśmy podobną sytuację pojechaliśmy do klienta z nowym Amplitunerem Marantza nie mapmietam dokłądnie modeli seria 6 chyba. A klient miał 605 Onkyo. Podłączyliśmy zostawiliśmy Pana na chwilę poszlismy na kawę .Wracamy po godzinie.

Klinet obejrzał jeden ze swoich ulubionych filmów (jego godzinny fragment) jakis sience fiction.

 

Uznał że wymiana jest bezcelowa bo grał podobnie w kinie. Owszem jak przełączaliśmy się na stereo była odczuwalna różnica ale kino do którego miał służyć amplituner nie spełnił oczekiwań.

 

Coś w tym jest. Jak jesteś przyzwyczajony do Onkyo idz dalej w to tylko wyzszy model możesz być pewien że zagra lepiej a nie tylko inaczej.

 

RZ800 i RZ900 to klasowe klocki.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Uznał że wymiana jest bezcelowa bo grał podobnie w kinie. Owszem jak przełączaliśmy się na stereo była odczuwalna różnica ale kino do którego miał służyć amplituner nie spełnił oczekiwań.

 

 

Widzę, że wszyscy mają podobne odczucia. Po przerzuceniu kilku klocków i ostatniej zamianie Emotiva->Onkyo zostaję przy Onkyo. Z tych co miałem, najlepiej w kinie się sprawdza (w stereo niekoniecznie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Widzę, że wszyscy mają podobne odczucia. Po przerzuceniu kilku klocków i ostatniej zamianie Emotiva->Onkyo zostaję przy Onkyo. Z tych co miałem, najlepiej w kinie się sprawdza (w stereo niekoniecznie).

A jaki masz system kalibracji w swoim procesorze dźwięku?

 

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz system kalibracji w swoim procesorze dźwięku?

 

 

AccuEQ. Wiem, że wszyscy na nim psy wieszają, ale u mnie jest lepiej niż Audyssey czy Dirac które próbowałem używać. Audyssey zaburzał za bardzo scenę a Dirac tak podkręcił wysokie tony i poziom, że ciężko tego było słuchać.

Jedynie ARC jest imho lepszy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak sam wiesz miałem też audyssey teraz mam podstawowe onkyo i na pewno nie jest gorzej niż jak było prędzej

 

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.