Skocz do zawartości
IGNORED

Onkyo RZ800 vs Marantz SR7009


KANSAS

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam rz900 kalibracja idealna, stereo najlepsze jakie moze mieć ampli, słucham w większosci ciężkiego materiału kolumny to focal 948.

Z centralnego Onkyo mi zrobiło brzmienie zabawkowego radyjka grającego znacznie jaśniejszym dźwiękiem, a kolumnę mam identyczną jak fronty, zatem z tą kalibracją bywa różnie. Za to idealnie wysłyszało odległości od kolumn. Stereo natomiast wg mnie nie umywa się do tego z Yamahy 2050, tylko wiadomo - mniej krzykliwe kolumny trzeba do niej dobrać i dobry odtwarzacz podłączony przez RCA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy szczera czy nie bo mowa o starym ampli 5007, nie wiemy czy nowe rz sie psuja czy nie bo sa za krotko na rynku, wiem jedno sluchalem i arcama 310 i CA 751 oraz rz900 i po tym odsluchu w zyciu bym nie bral dwoch pierwszych za to rz 900 az kipial dynamika co juz kiedys opisywalem jak go odsluchalem i faktycznie jego stereo jest super, moze sie nim podjaralem, moze brzmienie pozostalych oraz ich oszczednosc w gadzetach mi nie podeszla, wiem jedno na razie jakbym wymienial to tylko rz 900 bo do 5000 zl ciezko o lepiej grajacy ampli, jak wejdzie 1000 czy 3000 wtedy bedzie sie mozna zastanawiac czy jest sens doplacac ok 4000 zl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy szczera czy nie bo mowa o starym ampli 5007, nie wiemy czy nowe rz sie psuja czy nie bo sa za krotko na rynku, wiem jedno sluchalem i arcama 310 i CA 751 oraz rz900 i po tym odsluchu w zyciu bym nie bral dwoch pierwszych za to rz 900 az kipial dynamika

Ojjjj.. Przy CA 751, RZ900 to dynamikę ma akurat maluteńką, zwłaszcza mikrodynamikę, czytelność, szczegółowość grania, i to nie ujmując Onkyo, który gra nieźle, tylko podkreślając, jak bardzo genialnym sprzętem jest CA 751. Natomiast RZ900 wybrałem głównie dlatego, że lepiej się zgrał z moimi kolumnami - miałem już komplet pięciu do KD i absolutnie nie chciało mi się ich zmieniać. Do mniej jasnych, zdecydowanie brałbym Cambridge 751 - to prawdziwy demon, i do KD i do stereo, a wg mojej oceny znacznie lepszy od - w chwili odsłuchów - trzykrotnie droższego Arcama 550. Za to od Anthema 310, przyznaję, dla mnie to nieporozumienie. Ale jeszcze większym nieporozumieniem Arcam 550 za -naście tys zł. Może opinie o Anthemie i o Arcamie budowane są na wysokich ich modelach, bo te niższe wg mnie przegrywają z kretesem z wysokimi modelami taniej ceniących się amplitunerów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja napisze tak: bylem kilka tygodni temu przed zmmiana (wymuszona) ampli.W moim Onkyo tx nr 1007 znowu chyba plyta siada bo musialem wlaczac go po kilka razy zanim np. radio zadziala.Budzet mialem 1500-1700 €.Odsluchiwalem Yamahe 2050 i powiem tak , ze w stereo dla mnie to porazka.Jakis taki kartonowy dzwiek (moze to przypadek zlej konfiguracji).Na Onkyo bylem b. nastawiony, ale zawazyl brak audyssey.Zdecydowalem sie na Marantz sr 7010.Jestem b. zadowolony.Z moimi elacami fs 68.2 zajebista srednica i wysokie.Tez sie obawialem tej skromnijszej wagi w porownaniu z onkyo.Ale moc jest.Niezaluje wyboru

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no to mamy rozne gusta albo sluch bo dla mnie CA751 nie potrafil napedzic r 82ii basu nie bylo w ogole przy 40m pokoju, a gory w klipsach byla lagodna jakby nie te kolumny. Gral flegmatycznie czy tam lagodnie i cieplo, taki cieply chlopak z niego. Jesli takie granie w stereo ci pasuje to ok ale w kinie jest nie do przyjecia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no to mamy rozne gusta albo sluch bo dla mnie CA751 nie potrafil napedzic r 82ii basu nie bylo w ogole przy 40m pokoju, a gory w klipsach byla lagodna jakby nie te kolumny. Gral flegmatycznie czy tam lagodnie i cieplo

To może nawet nie być kwestia różnicy w gustach czy słuchu, za to, o czym wspomniałem wyżej, zgrania się z kolumnami - jeśli z Twoimi również się nie zgrał dobrze, to trudno, ważne że inny sprzęt jednak Twoje wymagania bardziej spełnia. Z moimi Cambridge grał mega dynamicznie, wszelkie niuanse muzyków pokazywał jak na dłoni z ogromną czytelnością, przy głośniejszym słuchaniu ani trochę nie gubił się w tej czytelności - taką miarą oceniam ten amplituner jako wybitny spośród konkurencji aż do ceny powiedzmy 14 tys zł za Arcama włącznie. U mnie było sucho, dynamicznie i jasno, u Ciebie łagodnie i ciepło - jestem przekonany, iż to kwestia dobrania kolumn. Jeśli ktoś dobrze trafi z kolumnami, to zestaw będzie miał naprawdę wysokiej klasy. Ale to pokazuje, jak ważne są odsłuchy przed zakupem - jak różnie można ocenić ten sam amplituner mając dwóch różnych słuchających i dwie różne pary kolumn. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.