Skocz do zawartości
IGNORED

Oddawanie sprzętu hi-fi zakupionego w necie, pułapki, zabezpieczenia


piramidon

Rekomendowane odpowiedzi

Po odsłuchach z moimi kolumnami nie zgrywa się wzmacniacz zakupiony w internecie. Jak wykazać należytą staranność przy odsyłaniu go do sprzedawcy. oczywiście nawet opakowania kabli nie uszkodziłem- nie otwierałem. Zachowałem oryginalne taśmy klejące folię zabezpieczającą, wykonam dokumentację fotograficzną stanu przed zapakowaniem. Wyślę kurierem.

 

Co jeszcze zrobić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzenie odbioru koniecznie. Czasami w sklepach internetowych ze sprzętem audio wypełnia się formularz zwrotu/reklamacji dobrze mieć to jako formalną informację że zamierza się desłać sprzęt. No i trzeba pamiętać że prowadzenie korespondencji najlepiej w formie elektronicznej, dobrze kiedy wszystkie rozmowy są na jednym arkuszu email, cała historia rozmów. Może możliwość sprawdzenia paczki przez odbiorcę dodtakowo, ale to juz płatne, zawsze to zabezpieczenie przed możliwością że ktoś powie że cegłę odebrał. Przynajmniej ja tak robiłem, ale bez tego ostatniego. Może sprzedawca jest znany no forum i posiada jakąś opinię to też warto napisać, koledzy coś mogą skrobnąć, może nie ma powodu do obaw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonisz do nich, że odstępujesz od umowy zawartej na odległość. Wypełnisz również odpowiedni dokument dostępny chyba na UOKiK, który wyślesz do nich. Do 14 dni musisz czekać na zwrot pieniędzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 14 dni na poinformowanie o zwrocie, odsyłasz sprzęt z dowodem zakupu oraz wypełnionym formularzem zwrotu, gdzie koniecznie musisz podać dane do przelewu. To wszystko umieść w opakowaniu, każdy dobry salon w ciagu 14 dni zwróci Ci pieniądze na konto.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 14 dni na poinformowanie o zwrocie, odsyłasz sprzęt z dowodem zakupu oraz wypełnionym formularzem zwrotu, gdzie koniecznie musisz podać dane do przelewu. To wszystko umieść w opakowaniu, każdy dobry salon w ciagu 14 dni zwróci Ci pieniądze na konto.

Czy dobry, czy zły salon ma obowiązek zwrócić pieniądze. To nie dobra wola sprzedawcy, tylko obowiązek prawny. Może warto o tym przypominać, bo niektórzy sprzedawcy traktują sobie to jak "własną dobrą wolę" i "ukłon w stronę klienta" - a to nie prawda.

Obowiązkiem KAŻDEGO sprzedawcy jest zwrot wpłaconej kwoty po odstąpieniu umowy zawartej zdalnie.

Oczywiście na nabywcę też nałozone są pewne obostrzenia (brak oznak używania, brak uszkodzeń itd.).

 

Tak więc nie istnieje pojęcie "dobry" i "zły" sprzedawca. Jest taki, co ma świadomość obowiązującego prawa i jest taki, który pomimo tej świadomości robi wszystko, by uniknąć tej odpowiedzialności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

1. Czy można zwrócić pełnowartościowy towar zakupiony przez Internet?

 

Tak, pełnowartościowy towar zakupiony przez internet można zwrócić, jednak pod warunkiem, że konsument (nabywca) w terminie 14 dni kalendarzowych złoży oświadczenie o odstąpieniu od umowy. Należy przy tym pamiętać, że złożenie takiego oświadczenia i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności – konsument nie musi ich dokonywać jednocześnie. Nawet bezpieczniej jest zrobić to osobno – konsument uprzedza w ten sposób sprzedawcę o nadejściu przesyłki i nie naraża się na np. przypadkowe nieodebranie jej przez sprzedawcę.

 

4. Jakich towarów nie można oddać po rozpakowaniu?

 

Prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje konsumentowi w odniesieniu do umów:

w której przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu, np. nawilżane chusteczki higieniczne;

w której przedmiotem świadczenia są nagrania dźwiękowe lub wizualne albo programy komputerowe dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu, np. płyta DVD, z której została usunięta specjalna folia zabezpieczająca.

(podstawa prawna: art. 38 pkt 5 i 9 ustawy o prawach konsumenta)

 

Sprzęt audio nie jest przedmiotem podlegającym pod art. 38 pkt 5 i 9.

 

NIE MA WIĘC DOBREGO I ZŁEGO SPRZEDAWCY. SĄ RZETELNI I ZWYKLI KRĘTACZE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są przecież sklepy audio, trzeba chodzić, słuchać sprzętu i nie będzie problemu z nietrafionymi zakupami. Mi osobiście głupio by było kupować coś a potem zwracać sprzedawcy tak ot, a wiem że są tacy co nagminnie odsyłają sprzęt, na zasadzie testowania. To takie mądro-głupie cwianiaczki jak Kuźniar lubują się w tego typu praktykach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie bzdurne przepisy (oczywiście unijne..) właśnie powodują pole do kombinowania i wykorzystywania ..

.. z jednej lub drugiej strony..

.. nie chciałbym kupić nowej rzeczy i dostać niby nową ale np po 3 zwrotach .. brrrr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać.. oglądać.. czytać.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja dostałem taki fotel kiedyś. Widać ze byl skladany i niechlujnie zdemontowany, do tego silownik zepsuty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są przecież sklepy audio, trzeba chodzić, słuchać sprzętu i nie będzie problemu z nietrafionymi zakupami. Mi osobiście głupio by było kupować coś a potem zwracać sprzedawcy tak ot, a wiem że są tacy co nagminnie odsyłają sprzęt, na zasadzie testowania. To takie mądro-głupie cwianiaczki jak Kuźniar lubują się w tego typu praktykach.

 

 

Nie wszyscy mają blisko do salonu czasem to ponad 100km. Może i głupio odsyłać, ale zostać z nietrafionym zakupem jeszcze głupiej, dużo mniejsza wtedy bieda kiedy to używka. Sklep sprzedając przez internet w której to część klientów to ci którzy nie słyszeli sprzętu godzi się na takie ryzyko z odsyłką, z jednej strony to pożyteczne dla sklepu bo dla klienta łatwiej jest podjąć decyzję o zakupie a za tym jest szansa że te pieniądze tam zostaną, kosztem delikatnego sponiewierania sprzętem. Coś za coś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że sklep powinien mieć egzemplarz demonstracyjny danego sprzętu. Sytuacja byłaby zdrowa i nie byłoby nieporozumień.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze trzeba sluchac u siebie a nie w salonie, zeby potem nie bylo zdziwienia (akustyka i reszta toru). Dobry salon to taki, ktory ma np. dany wzmak z tzw. ekspozycji i gdy mowisz, ze chcialbys go posluchac na uzyczenie to taka opcje umozliwia a nie jak np. Top hifi jak nie chcesz na 100% kupic to sp... dziadu (oczywiscie nie doslownie ale takie wrazenie odnioslem). Na szczescie sa takie salony jak q21, planeta dzwieku czy audiomix Konin, gdzie zawsze mozna na zasadzie uzyczenia odsluchac wlasnie egz. z ekspozycji bez problemu i bez rozbebeszania nowego gdy nie jestesmy pewni, ze go kupimy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że sklep powinien mieć egzemplarz demonstracyjny danego sprzętu. Sytuacja byłaby zdrowa i nie byłoby nieporozumień.

 

Mało realne w przypadku sklepu/salonu. Tylko dystrybutor może sobie na takie podejście pozwolić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem do sprzedawcy, by zapytać o adres, na który mogę odesłać wzmacniacz. Stwierdził, że nie ma problemu z odesłaniem i zaproponował sprzedaż wyższego modelu (PM8005)- również w dobrej cenie.

 

Są przecież sklepy audio, trzeba chodzić, słuchać sprzętu i nie będzie problemu z nietrafionymi zakupami.

Dochowałem takiej staranności.

Na kawowym forum audio opisałem swoje odsłuchy w sklepach w Berlinie i Hamburgu dokumentując to fotografiami.

W domu, w dedykowanym pokoju nie zabrzmiało to odpowiednio spektakularnie. Stwierdziliśmy, to we dwóch - uczestników Forum AS.

Była to okazja do osobistego poznania Kolegi, rzadka okazja! Nawet na tydzień zamieniliśmy się słuchawkami. Było pouczająco i miło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chciałbym kupić nowej rzeczy i dostać niby nową ale np po 3 zwrotach
No ja dostałem taki fotel kiedyś. Widać ze byl skladany i niechlujnie zdemontowany, do tego silownik zepsuty.

A to nie jest tak, że sklep zwróconej rzeczy nie może już sprzedać jako nówka?

 

W sklepach internetowych wielokrotnie w informacji o stanie produktu zamiast "nowy" widziałem "zwrot klienta". Oczywiście cena była też odpowiednio niższa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddawałem słuchawki po 3tyg w jednym ze sklepów w Skandynawii,bez względu na sposób zakupu (sieć,bezpośrednio) masz tam prawo do zwrotu towaru do 30dni.Wychowany w naszych realiach podczas zwrotu słuchawek zacząłem się nawet nieśmiało tłumaczyć,że będę się przymierzał do zakupu wyższego modelu,że oczekiwałem lepszej jakości...obsługujący raczej nie miał zamiaru wsłuchiwać się w moją historię i zapytał czy interesuje mnie gotówka czy przelew zwrotny.Nikt nie sprawdzał zawartości pudełka,folii,potencjalnych uszkodzeń..etc.Zwrot i koniec-bo takie jest prawo.

Dla przeciwwagi:nawet nie chce mi się opisywać historii (zbyt długa i dramatyczna;) zakupu tv w dużej sieci w PL,telewizor po przywiezieniu do domu po 15min się...zepsuł.Potężna dawka straconego czasu i nerwów-ku sporej i nieukrywanej satysfakcji sprzedawców.

 

Drugi przykład:kilka lat temu w PL przeoczyłem doroczny przegląd karoserii i powłoki lakierniczej auta-co niestety skutkowało utratą gwarancji na powyższe elementy na pozostałe 5 lat.To zbiegło się akurat z moją wizytą u znajomych w Szkocji,którzy właśnie oddawali auto do przeglądu.Serwisant z salonu gdzie zakupiono samochód zadzwonił kilka dni wcześniej,że czas na przegląd i przyjedzie po auto wtedy i wtedy,dzień wcześniej sms-przypominający,rano auto zabrane spod domu, popołudniu auto stoi przed domem,kluczyki i wypełnione papiery w skrzynce pocztowej.

 

 

To tak dla przykładu-jak powinny wyglądać zdrowe relacje klient-sprzedawca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce kapitał zaufania społecznego jest bardzo niski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas ich nigdy nie było, a tak jest niski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na uzyczenie to taka opcje umozliwia a nie jak np. Top hifi jak nie chcesz na 100% kupic to sp... dziadu

 

W którym mieście? Ja w Poznaniu do pracy i uprzejmości pracowników nie mam najmniejszych zastrzeżeń. Wypożyczyłem z tego salonu i odsłuchałem w domu kilka zestawów czasami dzwoniąc na ostatnią chwilę by spakowali to czy tamto. Byli bardzo elastyczni i pomocni i w żaden sposób nachalni. Z niczego nie robili żadnych problemów, pełna profeska. Nie chwalę bo dali mi jakiś rabat gdyż ostatecznie nic tam nie kupiłem. Ale może w przyszłości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie to nie byl Poznan, dwa inne miasta, nie istotne, to bylo niemile doswiadczenie, na szczescie jest mila konkurencja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po starannym zapakowaniu wzmacniacza sfotografowałem opakowanie iphonem z włączoną geolokalizacją . W ten sposób można określić czas i miejsce wykonania zdjęcia. Gdyby kurier nie był staranny, to już jakiś dowód. Poprosiłem kuriera o wpisanie na potwierdzeniu odbioru przesyłki numeru z identyfikatora, który wyciągnął na moje wyraźne życzenie ( a przyjechał prywatnym samochodem)

Sprzedający na Al..... Pan Marek Lech odesłał mi już gotówkę- byliśmy w ciągłym kontakcie.

 

Dziękuję wszystkim dyskutantom za zaangażowanie w dyskursie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko zwrócę jeszcze raz uwagę na to, że zwrot towaru i oświadczenie o odstąpieniu od umowy to dwie różne czynności. Jest bardzo ważne, żeby oświadczenie było skutecznie doręczone. Gwarantuje to zasadniczo tylko poczta polska ponieważ list poleceno wysłany pocztą polska uznaje się za doręczony niezaleznie od tego, czy adresat go odbierze i tylko w tym przypadku liczy sie termin nadania, a nie odbioru. W przypadku paczki juz tak nie jest. Ktos może nie zamawianej paczki nie odebrać i upłynie termin 14 dni. Nikt tez nie ma obowiązku czytania maili. W związku z tym jedyny w 100% pewny sposób, to wysłanie poczta polska odstąpienia od umowy, listem polecony za potwierdzeniem odbioru. Towar można już potem odesłac czym sie chce.

 

Można oczywiście jeszcze wręczyć osobiście z potwierdzeniem odbioru na kopii pisma.

 

Jeszcze zwrócę uwagę na jedną rzecz: to nie zwrot decyduje o odstąpieniu od umowy tylko samo oświadczenie o odstąpieniu. Jeśli więc wyślemy oświadczenie w terminie, a sprzęt 2 miesiące później to i tak doszło do anulowania umowy, a sprzedawca co najwyżej mógłby delikatnie zmiejszyć kwotę zwrotu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze! To mogłem zostać z niechcianym wzmacniaczem.

 

Czy można wysłać e-maila, a ostatniego - 14 dnia - z powodu braku reakcji adresata należy wysłać list polecony ze zwrotnym potwierdzeniem?

W przypadku odpowiedzi na e-maila to już nie jest konieczne? To tak od strony formalnej.

 

No to mam szczęście, że trafiło na użytkownika MarekL_91, bo odstąpienie od umowy wysłałem emailem.

To nie jest reklama. Jeśli wymieniany tu, na forum niesolidnych - to solidny może być też znany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można wysłać e-maila, a ostatniego - 14 dnia - z powodu braku reakcji adresata należy wysłać list polecony ze zwrotnym potwierdzeniem?

 

Myślę że tak też można zrobić. Trzeba mieć dowód, że sprzedawca otrzymał wypowiedzenie umowy w terminie. W przypadku listu wysłanego pocztą polską wystarczy termin nadania, w innym przypadku chodzi o faktyczny termin otrzymania wypowiedzenia. Ja bym to uzalezniał od sytuacji, jak sprzedawca niepewny albo towar drogi, to list jest chyba bardziej jednoznacznym dowodem, ale może się mylę. Najgorszym rozwiązaniem jest odesłanie towaru bez wcześniejszego wypowiedzenia umowy i bez uzgodnienia ze sprzedawcą formy zwrotu. Niektóre firmy z założenia nie odbierają niezamówionych przesyłek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieodebranie paczki z ewentualnym zwrotem działa tylko na niekorzyść sprzedawcy. Prowadzący sprzedaż wysyłkową powinni się liczyć z możliwością ustawowego zwrotu towaru i pisemnego oświadczenia przesłanego razem ze zwracanym towarem, dlatego paczki nie za pobraniem powinni odbierać. W przypadku paczki ze zwracanym towarem wraz z oświadczeniem o odstąpieniu od umowy także liczy się data nadania. Sprzedający ma możliwość podania w ofercie lub regulaminie sposobu dostarczenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy i jeśli dopuszcza wysłanie oświadczenia poprzez e-mail, to należy z takiej możliwości korzystać, a jeśli nie dopuszcza, to można wysłać samo oświadczenie pocztą lub odesłać towar razem z oświadczeniem. Ustawa nie nakłada obowiązku formy pisemnej oświadczenia, stara ustawa nakładała taki obowiązek. Koszty odesłania towaru ponosi nabywca i jego obowiązkiem jest bez względu na ten koszt, dochowanie wszelkiej staranności aby przesyłka zwrotna dotarła w stanie nienaruszonym. Przedsiębiorca ma prawo po otrzymaniu zwracanego przedmiotu oddać kwotę pomniejszoną o ewentualną utratę jego wartości, jeśli stwierdzi widoczne ślady użytkowania wykraczające poza zwykłe sprawdzenie rzeczy, takie jak to ma miejsce w sklepie stacjonarnym. Oczywiście tak sformułowane przepisy stwarzają pole do nadużyć z obu stron i w sumie ważne jest, na kogo się trafi.

 

Jeśli wysyłamy najpierw oświadczenie, powinniśmy zrobić to najpóźniej w ciągu 14 dni od odebrania towaru. Po wysłaniu oświadczenia e-mailem lub pocztą, od daty wysłania oświadczenia mamy kolejne 14 dni na odesłanie towaru. Jeśli wysyłamy towar razem z pisemnym oświadczeniem, należy to zrobić do 14 dni od odebrania przesyłki. Zawsze liczy się data nadania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieodebranie paczki z ewentualnym zwrotem działa tylko na niekorzyść sprzedawcy. Prowadzący sprzedaż wysyłkową powinni się liczyć z możliwością ustawowego zwrotu towaru i pisemnego oświadczenia przesłanego razem ze zwracanym towarem, dlatego paczki nie za pobraniem powinni odbierać. W przypadku paczki ze zwracanym towarem wraz z oświadczeniem o odstąpieniu od umowy także liczy się data nadania. Sprzedający ma możliwość podania w ofercie lub regulaminie sposobu dostarczenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy i jeśli dopuszcza wysłanie oświadczenia poprzez e-mail, to należy z takiej możliwości korzystać, a jeśli nie dopuszcza, to można wysłać samo oświadczenie pocztą lub odesłać towar razem z oświadczeniem. Ustawa nie nakłada obowiązku formy pisemnej oświadczenia, stara ustawa nakładała taki obowiązek.

 

Faktycznie się to zmieniło w nowej ustawie. Sorry za wprowadzenie w błąd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.