Skocz do zawartości
IGNORED

Wireworld Eclipse 7 XLR opinie.


arkadowski

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam informacji na temat tych przewodów (brzmienie, wykonanie-solidność itd.).

W sieci występują oferty na pewnym portalu aukcyjnym ("Alledrogo"), gdzie jedna "wersja" kosztuje ok. 1500, druga jest o 250 tańsza. Ta sama długość przewodu zaznaczam. Jakieś różnice…bo albo jestem slepy lub niedokładnie czytam bełkot marketingowy - nigdzie nie znalazłem różnic pomiędzy tańszą i droższą wersją.

 

 

Proszę o opinie w zakresie w/w kabelka. Ma to grać pomiędzy Arcam D33, a Arcam A49

 

Dzięki za wszystkie informacje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja radzę unikać tego typu kabli, z bardzo prozaicznego powodu: są sztywne, masywne, co w połączeniu z długą wtyczką działa jak mechaniczna dźwignia - nie najlepiej wpływa to na gniazda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Ci napisałem na PW. ECLIPSE 7 to bardzo dobry równy kabel. Mam wersje RCA i tak go charakteryzuje. Ladnie śpiewa i zwinny bas, choć nie mocarny przewalony. Całościowo szczegółowy, ale nie męczący. Jeśli się spodziewasz,z ę wprowadzi jakaś charakterystyczną zmianę w prezentacji to można się zdziwić, bo kabel ukulturalnia przekaz i tyle albo aż tyle. Kabel miedziany bez cech syczenia, iskrzenia, trzeszczenia interkonektów srebrzonych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Ci napisałem na PW. ECLIPSE 7 to bardzo dobry równy kabel. Mam wersje RCA i tak go charakteryzuje. Ladnie śpiewa i zwinny bas, choć nie mocarny przewalony. Całościowo szczegółowy, ale nie męczący. Jeśli się spodziewasz,z ę wprowadzi jakaś charakterystyczną zmianę w prezentacji to można się zdziwić, bo kabel ukulturalnia przekaz i tyle albo aż tyle. Kabel miedziany bez cech syczenia, iskrzenia, trzeszczenia interkonektów srebrzonych.

Dzięki za odpis i PW. Będę więc musiał kupić sobie 2 wersje do sprawdzenia czy lepsza z domieszką czy bez srebra.

Dzięki za info.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Wireworld ma w swojej serii hi-end (czyli Eclipse) odpowiednio cztery modele kabli głośnikowych oraz interkonektów. Patrząc od góry kolejność jest następująca: Platinum Eclipse, Gold Eclipse, Silver Eclipse oraz Eclipse. Czyli ten ze srebrem w nazwie jest powyżej zwykłego. Zwracam uwagę, że określenie Silver nie musi oznaczać, że jest to kabel srebrny, a jego brak odwrotnie, że srebra na pokładzie brak. To tylko marketingowy wyznacznik pozycjonowania. Natomiast jak chodzi o sam dźwięk, to mogę się wypowiedzieć jedynie o serii Platinum oraz Gold. Ta pierwsza jest w rzeczy samej istotnie lepsza, ale ceny kabli przyprawiają o zawrót głowy nawet doświadczonego kablomaniaka, który niejedno już w swoim życiu widział;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpis i PW. Będę więc musiał kupić sobie 2

Tego swojego ECLIPSE 7 pożyczałem dwóm doświadczonym kolegom. Obaj twierdzili, że kabel prima sort. Niestety drogi, choć z drugiej stron któryś mi mówił, że za 1000zł mógł taki kupić po wszystkich rabatach i upustach. W polskiej prasie nic o nim nie było, ale za granica zbiera pochwały, a i kosztuje tam a nawet w podstawowej miedzianej wersji więcej niż u nas. Dziwne :) Sam go już parę razy przymierzałem się sprzedać, a potem rezygnowałem, bo nic innego lepszego nie było.

Zwracam uwagę, że określenie Silver nie musi oznaczać, że jest to kabel srebrny, a jego brak odwrotnie, że srebra na pokładzie brak

Fakt, wtyki w swoim ma srebrzone :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.