Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw stereo lub inne rozwiązanie do 3000 zł


1947

Rekomendowane odpowiedzi

W ciągu najbliższych miesięcy stanę przed wyborem pierwszego w życiu poważniejszego systemu audio do salonu:

 

My3w857.jpg

 

Czerwone prostokąty po bokach - kolumny na podstawkach lub kolumny podłogowe.

Środkowy prostokąt - reszta zestawu.

 

Wymagania i ograniczenia:

  1. Na całość elektroniki mam do dyspozycji dwie przestrzenie o wymiarach (długość x szerokość x wysokość) 55 x 35 x 21 cm.
  2. Cała przestrzeń ma 25 m2 (z kuchnią, ale nie wiem czy ją też liczyć).
  3. Gatunki muzyczne - elektronika (głównie trance - dynamicznie, coś wolniejszego również), rap - będzie potrzeba sporo tonów niskich. Sporo radia, trochę muzyki klasycznej, rocka.
  4. Głośniki będą służyły jako "kino domowe" - 2/3 filmy w tygodniu.
  5. Głośniki mogą być na podstawkach / podłogowe.
  6. Zależy mi na obsłudze radia cyfrowego i bezprzewodowym łączeniu z siecią WiFi, transmisją dźwięku z telefonu (DLNA?, Bluetooth?).
  7. Dość często będzie używany odtwarzacz CD.
  8. Cena nieprzekraczalna to 3000 zł.
  9. Sprzęt nowy (chyba, że trafi się bardzo, bardzo, bardzo atrakcyjna oferta z bardz pewnego źródła).
  10. Zakup za jakieś 2-3 miesiące.

Mój typ to Yamaha MCR-N670D (pewnie cenę uda się wynegocjować do tych 3000 tys.). Nie wiem tylko czy system taki będzie wystarczający do pomieszczenia tej wielkości. Dodam, że jak to w bloku, głośne słuchanie raczej nie wchodzi w grę.

 

 

Czy idę w dobrym kierunku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

na pewo najprostszym rozwiązaniem, które w miarę dobrze sprawdzi się w Twoim salonie będzie zestaw Yamaha MCR-N670D (http://q21.pl/yamaha-mcr-n670d-pianocraft.html). Natomiast jeśli lubisz dobry bas, który w Twoich gatunkach muzycznych odgrywa jednak dużą rolę, proponowałbym jednak klasyczny, dzielony system. Spójrz proszę na amplituner Yamaha R-N500 (http://q21.pl/yamaha-r-n500.html) lub Onkyo TX-8130 (http://q21.pl/onkyo-tx-8130.html) oraz zestaw kolumn Pylon Audio Pearl 25 (http://q21.pl/pylon-audio-pearl-25.html). Konfiguracje takie zmieszczą się w założonym budżecie, zapewnią Ci wyraźnie lepsze brzmienie. NIestety nie zmieścimy się w 3 tys. zł. z zakupem odtwarzacza CD. Jeśli posiadasz jakikolwiek odtwarzacz CD, DVD lub BD, możesz podłączyć go kablem cyfrowym do amplitunera i zapewnić sobie bardzo przyzwoitą jakość dźwięku.

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź.

 

W przypadku MCR-N670D miałem wątpliwości czy wielkość pomieszczenia nie będzie przeszkodą. Jeśli w przyszłości w tym zestawie zmienię kolumny czy będzie w stanie zgrać lepiej (z większą ilością basu), tak aby był bardziej dopasowany do muzyki, której słucham? Wtedy Pearl 25 polepszy brzmienie?

 

Zależy mi na dostępie bezprzewodowym i CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q21 - w wolnej chwili mógłbyś odpowiedzieć na pytanie dwa posty wyżej?

 

porlick - dziękuję za tę informację, przeczytałem oba teksty i chyba zdecyduję się na Pianocrafta. Tym bardziej, jeśli w przyszłości lepszy efekt uzyskam z kolumnami Pylon Audio Pearl 25, ale muszę poczekać na opinię Q21.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Moim zdaniem do takiego pomieszczenia zestaw Yamahy będzie za słaby. 25 metrów to nie mały salon i oczywiście kuchnie powinieneś liczyć. Z małych głośników nie poczujesz wymaganego do Trance basu.

Moim zdaniem powinieneś pójść w kierunku Onkyo 8130 + Magnat Quantum 675. To połączenie zapewni dynamikę, ładne odwzorowanie basu i funkcjonalność.Pylony także nie zejdą na basie tak jak Quantumy, to bardziej neutralne kolumny.

 

W razie pytań lub wycen zapraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4Home - dziękuję za poradę. Czy mógłbyś powiedzieć jakie najlepsze kolumny dla moich zastosowań mógłbym podmienić w MCR-N670D? Wydaje mi się, że Magnat Quantum 675 nie wchodzi w grę ze względu na zbyt dużą moc.

 

Chciałbym aby zestaw mógł łączyć się bezprzewodowo z WiFi i posiadał odtwarzacz CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej Yamahy można bez problemu podłączyć 675. Nie są to wymagające kolumny od wzmacniacza. A na pewno dodadzą dużo wigoru i potrzebnej w trance przejrzystości.

Nie szedł bym w podstawkowe jeśli o to Ci chodzi.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem oba teksty i chyba zdecyduję się na Pianocrafta

To pewnie zauważyłeś, że można do niego podłączyć aktywny subwoofer, który stosunkowo dobre, lecz nieduże kolumny systemowe uzupełni niższym basem podnosząc zdecydowanie i tak niezłe możliwości zestawu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z subwooferem może być ciężko, bo nie będę miał miejsca żeby postawić go nie w kącie, a z tego co wiem najkrótsza droga do problemów. Mam podpięty pod komputer subwoofer Sony SA-WM250 i teoretycznie mógłbym go wykorzystać, ale problemem jest jego ustawienie i kolor, który nie pasuje do reszty wnętrza (żona tak twierdzi :)).

 

S4Home - kolumny seryjne od MCR-N670D planowałbym po jakichś 3-4 latach zmienić na 675 (jeśli nie będą wystarczały te pierwsze). Ma to sens?

 

Muszę w końcu się ruszyć i posłuchać Yamahy na żywo. Polecacie jakieś miejsce we Wrocławiu szczególnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny i dokładny rysunek.Pamiętaj że miejsce odsłuchowe powinno być na wierzchołku trójkąta równobocznego.U Ciebie wypada na środku pokoju nie na rogówce.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym trójkątem równobocznym, to nie do końca prawda- równoramienny wystarczy, byle bez przesady.

 

W tym układzie kanapa "łapie się" do koncepcji stereo, choć osobiście trochę odsunął bym ją od linii okien.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawianie kanapy i głośników to najmniejszy problem, bo mogę je rozsunąć, kanapę odsunąć od ściany. Gorzej z wyborem sprzętu :)

 

Yamaha MCR-N670D + Pearl 25 sporo przekracza mój budżet. Na razie chyba zostanę przy koncepcie seryjnego zestawu Yamahy, a później zobaczymy. Tylko pozostanie jeszcze kwestia dokupienia podstawek...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie cały ból dzisiejszego Audiostereo: ktoś śmie mieć inne zdanie- od razu bzdura, gówno wiesz, nie znasz się... tak we wszystkich wątkach o przewodach, bezpiecznikach, audiofilskich, bzdurnych podstawkach pod kable, itp "magicznych ulepszaczach".

Jak ktoś coś napisze, co sam spraktykował w swojej wieloletniej "karierze", a jest niezgodne z współczesnym zdaniem propagowanym przez audiomaniaków, co łykają jak żaba muł, co tylko napisze jakiś guru od audiomanii stosowanej.

 

>Chopper- zanim zaczniesz wyskakiwać z "bzdurami", dorób się kilkuletniego stażu i paru setek RZECZOWYCH postów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem do Twojego stażu w audio.Pisze co myślę nie miałem zamiaru Cie urazić.Wiem to po własnych doświadczeniach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

3m x 6m proporcje wiem powinienem mieć głośniki na dłuższej ścianie no ale nie mogę zmienić tego narazie.Gdy fotel miałem odsunięty poza trójkąt do tyłu oczywiście było słychać muzykę choć bas o wiele mniejszy i nie mogłem zlokalizować sceny wszystko było zlane.Teraz jest bajka :) Akustyka to klucz do sukcesu :) Ja dopiero raczkuje w tym temacie.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, dlaczego tak się działo? Bo pierwsze odbicie dźwięku z kanału np L (od prawej ściany), dochodziło do Twojego ucha z prawie takiego samego punktu pozornego, jak dźwięk z kanału P- ot, cała filozofia.

Autor ma do dyspozycji o wiele lepszy pod tym względem pokój, bo niesymetryczny i z odbiciami bocznymi nie będzie większego problemu.

 

To, co sprawdza się w jednym pomieszczeniu, w innym może sprawiać problemy i na odwrót.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstrachując od trójkątów, kwadratów i tessaraktów - czy możecie polecić jak najlepsze i najtańsze podstawki pod seryjne kolumny do yamahy?

 

Nie orientuję się kompletnie w cenach i co warto kupić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem od razu wymienionych kolumny. Bez sensu "na trochę" pakować się w te monitory. Od razu większe głośniki. Będziesz czuł niedosyt.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega 1947 pisał, że ma subwoofer. Może prwnym prowizorycznym wyjściem jest postawienie głośników systemowych na kuchennych taboretach, podpięcie subwoofera i posłuchanie takiego systemu. Jak się spodoba, będą podstawki, jak nie, wymiana kolumn. Nie sądzę jednak, że nieduże podłogówki zapewnią taką potęgę (może za wiele powiedziane) jak systemowe z subwooferem. Zawsze jednak można sprawdzić takie rozwiązanie- zwłaszcza, że nie wiąże sięto z żadną inwestycją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>1947

Znasz jakiegoś stolarza? Niech Ci dotnie płyty drewniane wielkości podstawy monitorków (może być sklejka), słupki na odpowiednią wysokość z kwadraciaka o boku np 8-10 cm (chodzi o bdb jakości cięcie- gładkie i prostopadłe), sklej to na wikol i wkręty, zabezpiecz drugi koniec słupka i pryśnij lakierem. Na podstawkę daj płytę kamienną większą od podstawy kolumny przyklejoną klejem np epoksydowym (lepsza stabilność) lub jak na górze- drewnianą, tylko masywniejszą. Koszt bardzo niewielki, a spełniają zadanie z nawiązką :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.