Jump to content
IGNORED

Marantz Ud7007

Piotrek79

Recommended Posts

Witam

Mam pomysł na przebudowę systemu audio w którym widzę rozwiązanie kompromisowe z udziałem odtwarzacza marantz Ud7007. Do niedawna posiadałem SA7003 i NA7004 oraz lampę Jolidy JD202. Z uwagi, że wszystko niemal leciało z NA7004 i Synology Ds 215J a odtwarzacz praktycznie wogóle niebył od 4 lat odsłuchiwany więc go sprzedałem. Aby nie zostały roztrwonione pieniądze w uzgodnieniu ze swoją drugą połówką analizujemy jedną z opcji podziału audio w następujący sposób: Jolida wraz z NA7004 i Synology + Castla Knight 4 lub (kiedyś dobre monitory) tworzyły by " jeden " zestaw, "drugi" to np. Ud7007 + teraz Jolida- kiedyś amplituner marantz + Synology + Tv 6410 Samsung + Castle. Nie mam doświadczenia z blu rayami, mam trochę filmów DVD, trochę zostało płyt SACD i CD, i nie wiem czy ten odtwarzacz warty uwagi. Boję się, że wydam na niego 3 kzł a za chwilę marantz wypuści lepszy model, bo ten już figuruje w katalogu ponad 3 lata i nie ma 4K które nieuchronnie się zbliża. Co mi poradzicie, przeczekać, czy podjąć niebawem wyzwanie. Bez płyt da się żyć, ale w taki sposób dogodził bym i pogodził wiele spraw. Może ktoś ma dobry pomysł, zestaw nr " jeden" napewno narazie nie podlega wymianie.

Pozdrawiam

Za bardzo nie wiadomo o co Tobie chodzi.

Mam UD7007. Nie streamuje z niego więc nie wypowiem się w tej sprawie.

No cóż do SACD może być ma dwa wyjścia HDMI: jedno dedykowane do audio.

CD też da się słuchać.

Ma wbudowane na gotowo: youtube, netflixa i jakieś dwie aplikacje jedna z nich to chyba spotify.

Do spitify wymagane jest wykupione konto.

Minus to taki, że ma tylko rj45 niby plus bo po kablu, niestety, w moim przypadku netu z kablówki przez FTTH od Inea i co jakiś czas zapętla się router i zrywa wtedy łączność siada

Do czego tak naprawdę stworzono w tym modelu złącze RS232? Szkoda, że nie streamujesz nic z dysku sieciowego, mam Synology i ciekawe jak on sobie z tym sposobem radzi, model NA7004 (typowy strumieniowiec), który posiadam wszystko "łyka" jak pelikan i nic nie zamula. Youtube i Netflix posiada mój LED, o Spotyfy w tym modelu nie słyszałem, dzięki za info

Może za jasno nie napisałem, chodzi mi że chciałbym zbudować drugi system audio w pokoju, który preferowałby bardziej sekcje video niż audio. Nie mam niestety funduszy na zakup Br + amplituner, waham się od czego mądrze zacząć. Chciałbym kupić na początku np. ud7007 (ale nie za bardzo wiem o tym modelu - szczególnie o jego strumieniowaniu z NAS), ale nie mam koncepcji czego się czepić, i czy wogóle iść dalej w marantza - to jest model z 2013 i nie wiem czy czekać na model z 4K czy go wziąść.

Dzięki za chęci, trochę źle zacząłem ten temat.

Sądziłem, że ktoś po 3 latach już ma dobrze rozpracowany odtwarzacz UD7007 od strony strumieniowania. U mnie obecnie główne źródło zasobów zarówno muzycznych, filmowych i zdjęć jest zarchiwizowanych na dysku NAS Synology. Dodatkowo, dzięki Synology obsługuję poprzez NA7004 Tidala i mimiserwer do strumieniowania muzyki.

Jednakże mam jeszcze trochę fizycznych nośników, płyt SACD, CD, DVD i raczej ich już nie sprzedam (nie wspomnę o vinylach). Stąd też moje zainteresowanie zakupem playera w postaci odtwarzacza Bluray Marazntz UD7007, który oprócz funkcji odczytu płyt muzycznych i video, chciałbym aby mógł strumieniować dane z dysku NAS. Narazie byłby on normalnie podpięty pod wzmacniacz lampowy i TV.

W przyszłości nie wiem czy nie będzie on tworzył osobnego systemu - dokupię do niego amplituner i kolumny - dysk NAS wystarczy do dzielenia się danymi wszędzie. I tutaj się obawiam czy stworzony drugi zestaw będzie na tyle "samodzielny" ze wszystkim, czy aby nie będzie tylko odtwarzać mediów fizycznych (płyt SACD, BR, DVD) a strumieniowanie to nie jego dziedzina.

Mam jeszcze proste pytania

Czy ktoś może coś wie jak sprawuje się frontowe wejście USB do pendrive (FAT16 i 32)?

Czy wszystkie dane trzeba odczytywać na menu TV i tam odpalać, czy np. po włączeniu ścieżek muzycznych z pendriva można TV wyłączyć i klawiszami pilota/ bądź odtwarzacza przeskakiwać do kolejnych utworów ?

Czy da się w ogóle wyłączyć podświetlanie tego odtwarzacza?

Z góry dziękuję za uwagę i spostrzeżenia.

podświetlenie da się wyłączyć, ale wówczas nie masz wilekanałowki tylko opcje direckt stereo.

Czytanie z pena wygodniej z ekranu tv, na pilocie są standardowe przyciski play stop itd., ale po zbiorach to bieganie przez tzw kólko o enter. Jednak tego nie sprawdzałem.

Ma tez opcję media player, właśnie to sprawdziłem, i poprzez router, odtwarzacz ma rj -45, możesz połączyć się z dowolnym urządzeniem w sieci, które ma pamięć masową.

Dziękuję za informację, trochę dziwne, chyba że źle zrozumiałem, że wyłączając wyświetlacz działa tryb stereo, a wielokanałowy jest niedostępny(?). Może marantz ustawił taką audiofilska opcje celowo pisze tryb stereo.

Tak się domyślam, że w jednoliniowym wyświetlaczu to trudno o dobre sterowania zasobami, ciekawe czy poprzez jakąś aplikacje na telefon da się bezpośrednio i bezproblemowo po sieci nim sterować.

Pozdrawiam

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.