Skocz do zawartości
IGNORED

Marantz Ud7007


Piotrek79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pomysł na przebudowę systemu audio w którym widzę rozwiązanie kompromisowe z udziałem odtwarzacza marantz Ud7007. Do niedawna posiadałem SA7003 i NA7004 oraz lampę Jolidy JD202. Z uwagi, że wszystko niemal leciało z NA7004 i Synology Ds 215J a odtwarzacz praktycznie wogóle niebył od 4 lat odsłuchiwany więc go sprzedałem. Aby nie zostały roztrwonione pieniądze w uzgodnieniu ze swoją drugą połówką analizujemy jedną z opcji podziału audio w następujący sposób: Jolida wraz z NA7004 i Synology + Castla Knight 4 lub (kiedyś dobre monitory) tworzyły by " jeden " zestaw, "drugi" to np. Ud7007 + teraz Jolida- kiedyś amplituner marantz + Synology + Tv 6410 Samsung + Castle. Nie mam doświadczenia z blu rayami, mam trochę filmów DVD, trochę zostało płyt SACD i CD, i nie wiem czy ten odtwarzacz warty uwagi. Boję się, że wydam na niego 3 kzł a za chwilę marantz wypuści lepszy model, bo ten już figuruje w katalogu ponad 3 lata i nie ma 4K które nieuchronnie się zbliża. Co mi poradzicie, przeczekać, czy podjąć niebawem wyzwanie. Bez płyt da się żyć, ale w taki sposób dogodził bym i pogodził wiele spraw. Może ktoś ma dobry pomysł, zestaw nr " jeden" napewno narazie nie podlega wymianie.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo nie wiadomo o co Tobie chodzi.

 

Mam UD7007. Nie streamuje z niego więc nie wypowiem się w tej sprawie.

No cóż do SACD może być ma dwa wyjścia HDMI: jedno dedykowane do audio.

CD też da się słuchać.

Ma wbudowane na gotowo: youtube, netflixa i jakieś dwie aplikacje jedna z nich to chyba spotify.

Do spitify wymagane jest wykupione konto.

Minus to taki, że ma tylko rj45 niby plus bo po kablu, niestety, w moim przypadku netu z kablówki przez FTTH od Inea i co jakiś czas zapętla się router i zrywa wtedy łączność siada

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego tak naprawdę stworzono w tym modelu złącze RS232? Szkoda, że nie streamujesz nic z dysku sieciowego, mam Synology i ciekawe jak on sobie z tym sposobem radzi, model NA7004 (typowy strumieniowiec), który posiadam wszystko "łyka" jak pelikan i nic nie zamula. Youtube i Netflix posiada mój LED, o Spotyfy w tym modelu nie słyszałem, dzięki za info

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może za jasno nie napisałem, chodzi mi że chciałbym zbudować drugi system audio w pokoju, który preferowałby bardziej sekcje video niż audio. Nie mam niestety funduszy na zakup Br + amplituner, waham się od czego mądrze zacząć. Chciałbym kupić na początku np. ud7007 (ale nie za bardzo wiem o tym modelu - szczególnie o jego strumieniowaniu z NAS), ale nie mam koncepcji czego się czepić, i czy wogóle iść dalej w marantza - to jest model z 2013 i nie wiem czy czekać na model z 4K czy go wziąść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za chęci, trochę źle zacząłem ten temat.

Sądziłem, że ktoś po 3 latach już ma dobrze rozpracowany odtwarzacz UD7007 od strony strumieniowania. U mnie obecnie główne źródło zasobów zarówno muzycznych, filmowych i zdjęć jest zarchiwizowanych na dysku NAS Synology. Dodatkowo, dzięki Synology obsługuję poprzez NA7004 Tidala i mimiserwer do strumieniowania muzyki.

 

Jednakże mam jeszcze trochę fizycznych nośników, płyt SACD, CD, DVD i raczej ich już nie sprzedam (nie wspomnę o vinylach). Stąd też moje zainteresowanie zakupem playera w postaci odtwarzacza Bluray Marazntz UD7007, który oprócz funkcji odczytu płyt muzycznych i video, chciałbym aby mógł strumieniować dane z dysku NAS. Narazie byłby on normalnie podpięty pod wzmacniacz lampowy i TV.

 

W przyszłości nie wiem czy nie będzie on tworzył osobnego systemu - dokupię do niego amplituner i kolumny - dysk NAS wystarczy do dzielenia się danymi wszędzie. I tutaj się obawiam czy stworzony drugi zestaw będzie na tyle "samodzielny" ze wszystkim, czy aby nie będzie tylko odtwarzać mediów fizycznych (płyt SACD, BR, DVD) a strumieniowanie to nie jego dziedzina.

Mam jeszcze proste pytania

Czy ktoś może coś wie jak sprawuje się frontowe wejście USB do pendrive (FAT16 i 32)?

Czy wszystkie dane trzeba odczytywać na menu TV i tam odpalać, czy np. po włączeniu ścieżek muzycznych z pendriva można TV wyłączyć i klawiszami pilota/ bądź odtwarzacza przeskakiwać do kolejnych utworów ?

Czy da się w ogóle wyłączyć podświetlanie tego odtwarzacza?

Z góry dziękuję za uwagę i spostrzeżenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podświetlenie da się wyłączyć, ale wówczas nie masz wilekanałowki tylko opcje direckt stereo.

Czytanie z pena wygodniej z ekranu tv, na pilocie są standardowe przyciski play stop itd., ale po zbiorach to bieganie przez tzw kólko o enter. Jednak tego nie sprawdzałem.

Ma tez opcję media player, właśnie to sprawdziłem, i poprzez router, odtwarzacz ma rj -45, możesz połączyć się z dowolnym urządzeniem w sieci, które ma pamięć masową.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację, trochę dziwne, chyba że źle zrozumiałem, że wyłączając wyświetlacz działa tryb stereo, a wielokanałowy jest niedostępny(?). Może marantz ustawił taką audiofilska opcje celowo pisze tryb stereo.

Tak się domyślam, że w jednoliniowym wyświetlaczu to trudno o dobre sterowania zasobami, ciekawe czy poprzez jakąś aplikacje na telefon da się bezpośrednio i bezproblemowo po sieci nim sterować.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.