Skocz do zawartości
IGNORED

Jeff Rowland Continuum S2…po Arcam A49?


arkadowski

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Posiadam jeden z zestawów opartych na A49 Arcama.

Pora dokonac kilku znaczących zmian w swoim systemie…w sumie to zbudować od podstaw kolejny.

Zastanawiam się nad w/w integrą.

Jakieś opinie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda obłędnie i napędzi wszystko. Granie idzie raczej w kierunku muzykalności. Mistrzem rozdzielczości jednak nie jest. Do tego cena z kosmosu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda obłędnie i napędzi wszystko. Granie idzie raczej w kierunku muzykalności. Mistrzem rozdzielczości jednak nie jest. Do tego cena z kosmosu.

Wiem, to trzeba wpierw posłuchać. Jednak zanim dokonam odsłuchu chciałbym zapoznac się z opiniami.

Nie chcę zrobić błędnego kroku i potem żałować. Rozstanie z ARCAM'em nie jest "łatwe" tym bardziej, że Arcam gra dokładnie tak, jak to ustawiłem sobie "w głowie".

Jednak myślę coraz bardziej nad zmianami i powoli robię przymiarkę w którą stronę zrobić krok w przód…by jednak nie zrobić niewłaściwy krok pytam osoby, które słuchały lub mają poszczególne klocki.

Co do ceny…zapewne płaci się za obudowę, ale i moc jak widać nie jest byle jaka…pytanie co z brzmieniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do środka ,to Ice Power Bang Olufsena-płaci się na 100% za obudowę-mam końcówkę mocy na tym samym module ,tyle że innej amerykańskiej firmy,używam do napędzania modułów niskotonowych,ale nie do reszty pasma ,za te pieniądze można kupić naprawdę dobry wzmacniacz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie byłem przekonany do końcówek mocy i wzmacniaczy z zasilaczami impulsowymi wiadomo im większa moc tym bardziej sieją, do sekcji basowych subwooferów tak, ale całe pasmo hmm. A poza tym są bardziej awaryjne od klasycznego trafa, nie zmienia to jednak ich przewagi w stosunku do wagi i rozmiarów nad klasycznym transformatorem.

Kilka zdjęć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie byłem przekonany do końcówek mocy i wzmacniaczy z zasilaczami impulsowymi wiadomo im większa moc tym bardziej sieją, do sekcji basowych subwooferów tak, ale całe pasmo hmm. A poza tym są bardziej awaryjne od klasycznego trafa, nie zmienia to jednak ich przewagi w stosunku do wagi i rozmiarów nad klasycznym transformatorem.

Kilka zdjęć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Co ty mówisz? Zasilacze impulsowe sieją? A skąd to wiesz? My audiofile to wiemy, bo słyszymy efekty tego siania na pozostałe elementy systemu. Ale ty tego nie możesz słyszeć, bo nie kierujesz się słuchem tylko naukowymi teoriami tyle, że na podstawowym poziomie. Prawdę napisałem? Dokładnie tak napisałeś kilka dni temu w którymś wątku. To skąd teraz taka opinia? Masz jakieś dowody naukowe na potwierdzenie swoich nowych, szokujących tez?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Sylwek, jak widzę, na posterunku :)

 

A odnośnie owego Jeffa to faktycznie nie jest to rewelacyjne rozwiązanie. Owszem, gra to jakoś, ale nie ma co porównywać do choćby Concentry. O ile szuka się właśnie takiego cieplejszego brzmienia, ze świetną średnicą i niezbyt kontrolowanym dołem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przerażacie mnie ;), cokolwiek oglądam w kwocie do 40K zaczyna w swoich opisach i budowie wyglądać na pięknie obudowane "nic" w temacie brzmienia.

Zaczynam się zastanawiać powaznie czy ma sens zmiana wzmacniacza na ciut wyższą półkę tym bardziej, że jestem do Arcama brzmienia przekonany w 100%.

Wychodzi na to, że topowe modele Arcama w swej budowie czesto przewyższają to, co kryja droższe rozwiązana na rynku firm mniej popularnych?

 

Trochę wpadam w matnie poszukiwań "kolejnego kroku". A wydać za wzmacniacz c.a. 40K nie chcę okupić poważną wpadką.

Wolałbym zamiast tego odpuścić sobie wszelkie zmiany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 40 tys. kupisz na wtórnym rynku integrę Vitus SIA-025 grającą w klasie A. Dużo lepszy od dowolnego Jeffa Rowlanda i innych nawet AB klasowych wzmacniaczy. Warto też rzucić uchem na najnowsze integry Accuphase.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę wpadam w matnie poszukiwań "kolejnego kroku". A wydać za wzmacniacz c.a. 40K nie chcę okupić poważną wpadką.

Wolałbym zamiast tego odpuścić sobie wszelkie zmiany.

 

No właśnie tak się zastanawiam, po co chcesz zmieniać, skoro pasuje Ci w 100 procentach. Rozumiem, że to taki audiofilski RLS :) Ale nie przejmuj się, większość tak ma, że chce się rozwijać. Zawsze (no prawie) można lepiej :)

Ale do rzeczy. To nie jest tak, że Arcam to już szczyt możliwości, ale faktem jest, że bardzo dużo firm leci na renomie i/lub wyglądzie. A w środku niestety często tanie rozwiązania. Ale jest trochę wzmacniaczy z okolic 40kzł, które potrafią zagrać. Nie wiem, jak gra Twój wzmacniacz, ale stare Arcamy charakteryzowały się naturalnym, spokojnym brzmieniem. Z mojej strony poleciłbym Ci zapoznanie się z wysokimi integrami Accu. Również wspomniany wyżej JRDG Concentra wart jest uwagi i można go trafić za ok. 8-10kzł. Tact/Lyngdorf Millennium też jest świetnym wzmacniaczem, ale ze względu na specyfikę aplikacji nie każdemu podpasuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty mówisz? Zasilacze impulsowe sieją? A skąd to wiesz? My audiofile to wiemy, bo słyszymy efekty tego siania na pozostałe elementy systemu. Ale ty tego nie możesz słyszeć, bo nie kierujesz się słuchem tylko naukowymi teoriami tyle, że na podstawowym poziomie. Prawdę napisałem? Dokładnie tak napisałeś kilka dni temu w którymś wątku. To skąd teraz taka opinia? Masz jakieś dowody naukowe na potwierdzenie swoich nowych, szokujących tez?

Widzę ulubieniec jest :) Mój drogi po pierwsze nic nie napisałem o słyszeniu, bo też zależy od konstrukcji danego zasilacza, a skąd wiem? Cóż jest sporo opracowań pomiarów na dowód zakłóceń wprowadzanych przez zasilacze impulsowe.

Pierwsze z brzegu opracowanie na ten temat. Jak coś to mam więcej potwierdzeń :) No i kto powiedział, że nie kieruje się też słuchem bynajmniej nie ja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczekaj pare miesiecy na wyjscie nowych icepower -> iceedge zaprezentowane w tym roku na CES - postęp w klasie D ma sie dokonać znaczący

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczekaj pare miesiecy na wyjscie nowych icepower -> iceedge zaprezentowane w tym roku na CES - postęp w klasie D ma sie dokonać znaczący

Oby w pozytywna stronę, bo płacić za moc bez detaliczności i ładną obudowę byłoby gorzkim rozczarowaniem.

Już raz przeżywałem moc młota i "delikatność" Pudziana przy konstrukcji Gato Audio 400.

Liczyłem na to, że JR będzie w tym zakresie odrobinę inny. Okazuje się, że jednak nie.

 

Szukam dalej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Szukam dalej...

 

Wg mnie bardzo słusznie. Sam byłem zainteresowany tą integrą. Zdecydowanie płacisz tu za markę, obudowę i fakt, że kurs dolara idzie w górę... Takie granie będziesz miał za połowę ceny. A może Mac?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

 

Widzę ulubieniec jest :) Mój drogi po pierwsze nic nie napisałem o słyszeniu, bo też zależy od konstrukcji danego zasilacza, a skąd wiem? Cóż jest sporo opracowań pomiarów na dowód zakłóceń wprowadzanych przez zasilacze impulsowe.

Pierwsze z brzegu opracowanie na ten temat. Jak coś to mam więcej potwierdzeń :) No i kto powiedział, że nie kieruje się też słuchem bynajmniej nie ja.

https://www.google.p...55E8myw&cad=rja

 

oczywiscie wiesz o tym ze ten jeff dostal nagrode roku za najlepszy wzmak w klasie w 2016 w renomowanej hiendowej gazecie hifi plus?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty mówisz? Zasilacze impulsowe sieją? A skąd to wiesz? My audiofile to wiemy, bo słyszymy efekty tego siania na pozostałe elementy systemu. Ale ty tego nie możesz słyszeć, bo nie kierujesz się słuchem tylko naukowymi teoriami tyle, że na podstawowym poziomie. Prawdę napisałem? Dokładnie tak napisałeś kilka dni temu w którymś wątku. To skąd teraz taka opinia? Masz jakieś dowody naukowe na potwierdzenie swoich nowych, szokujących tez?

Sly, to akurat wie kazdy, kto jakkolwiek zetknal sie z elektronika, wiec sie nie wyglupiaj ;-)

Sia-25? w Polsce z drugiej reki? gdzie?

Za 40k to mozna miec bdb dzielony set Accuphase i to nie z dolu stawki.No chyba, ze musi byc nowy, to polecam E-470, na prawde fajne granie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Liczyłem na to, że JR będzie w tym zakresie odrobinę inny. Okazuje się, że jednak nie.

 

Szukam dalej...

 

Tzn już go kupiłeś,odsłuchałeś i...sprzedałeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ulubieniec jest :) Mój drogi po pierwsze nic nie napisałem o słyszeniu, bo też zależy od konstrukcji danego zasilacza, a skąd wiem? Cóż jest sporo opracowań pomiarów na dowód zakłóceń wprowadzanych przez zasilacze impulsowe.

Pierwsze z brzegu opracowanie na ten temat. Jak coś to mam więcej potwierdzeń :) No i kto powiedział, że nie kieruje się też słuchem bynajmniej nie ja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czyli zasilacze sieją ale nie ma to wpływu na brzmienie? To skoro nie ma to dlaczego odradzasz taką opcję?

Skoro nie słychać to nie powinno mieć to znaczenia. Ale jednak odradzasz. Dlaczego?

 

Sly, to akurat wie kazdy, kto jakkolwiek zetknal sie z elektronika, wiec sie nie wyglupiaj ;-)

Sia-25? w Polsce z drugiej reki? gdzie?

Za 40k to mozna miec bdb dzielony set Accuphase i to nie z dolu stawki.No chyba, ze musi byc nowy, to polecam E-470, na prawde fajne granie.

 

Ale malikali odradza takie zasilacze choć jak twierdzi nie słyszy ich wpływu. Skoro nie słychać to dlaczego odradza?

Co do SIA-025 to znajomy sprzedawał jakiś czas temu. Przesiadł się na SS-101. Czyli czasem może się pojawić taka opcja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrArkowski-jakie kolumny masz do tego wzmaka za 40k?

proponuję przeczytać cały temat od podstaw. Doczytasz, że jestem na etapie robienia kroku do przodu z całym zestawem audio.

Interesują mnie opinie na temat tego wzmacniacza, nie opowiadanie co mam i za ile.

Miałeś JR? Chętnie poznam Twoje zdanie w tym temacie, bo to o czym piszą koledzy własnie było w moim odczuciu odsłuchowym tego sprzętu.

Czy zapytanie na Forum musi równać się jednoczesnej chęci kupienia, czy może właśnie jestem po odsłuchach i liczę na poradę co do opinii Kolegów mających z tą elektroniką szersze doświadczenie?

Mam pewne wyrobione w tym temacie (brzmienia) opinie i chcę je skonfrontować z osobami znającymi ten sprzęt ze swoich doświadczeń.

 

Ostatnio przerzuciłem trochę elektroniki w domu i mam nieodparte wrażenie, że znów zaczyna się w moim audio życiu poszukiwanie igły w stogu siana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrArkowski-jakie kolumny masz do tego wzmaka za 40k?

proponuję przeczytać cały temat od podstaw. Doczytasz, że jestem na etapie robienia kroku do przodu z całym zestawem audio.

Interesują mnie opinie na temat tego wzmacniacza, nie opowiadanie co mam i za ile.

Miałeś JR? Chętnie poznam Twoje zdanie w tym temacie, bo to o czym piszą koledzy własnie było w moim odczuciu odsłuchowym tego sprzętu.

Czy zapytanie na Forum musi równać się jednoczesnej chęci kupienia, czy może właśnie jestem po odsłuchach i liczę na poradę co do opinii Kolegów mających z tą elektroniką szersze doświadczenie?

Mam pewne wyrobione w tym temacie (brzmienia) opinie i chcę je skonfrontować z osobami znającymi ten sprzęt ze swoich doświadczeń.

 

Ostatnio przerzuciłem trochę elektroniki w domu i mam nieodparte wrażenie, że znów zaczyna się w moim audio życiu poszukiwanie igły w stogu siana.

 

Bardzo słusznie, najpierw odsłuchaj, a później zapytaj kolegów o zdanie czy im się podoba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkowski jestes starym facetem piszesz ze przewaliles duzo sprzetu a mimo to kierujesz sie opiniami ludzi a nie swoim gustem? Troche to niedorzeczne zeby czekac na aprobate obcych ludzi z forum na kupno wzmaka za 40k

Kupujesz sprzet zeby Ci sie podobalo czy zeby sie kolegom podobalo ze kupiles?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zasilacze sieją ale nie ma to wpływu na brzmienie? To skoro nie ma to dlaczego odradzasz taką opcję?

Skoro nie słychać to nie powinno mieć to znaczenia. Ale jednak odradzasz. Dlaczego?

 

Jak zwykle przekręcasz fakty napisałem, że to też zależy od konstrukcji i taki zasilacz niekoniecznie nawet impulsowy może być jak najbardziej słyszalny i nigdzie nie twierdziłem, że tak nie może być, tak samo nie twierdzę, że wzmacniacze grają tak samo poniał? No :)

EOT

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

proponuję przeczytać cały temat od podstaw. Doczytasz, że jestem na etapie robienia kroku do przodu z całym zestawem audio.

Interesują mnie opinie na temat tego wzmacniacza, nie opowiadanie co mam i za ile.

Miałeś JR? Chętnie poznam Twoje zdanie w tym temacie, bo to o czym piszą koledzy własnie było w moim odczuciu odsłuchowym tego sprzętu.

 

Ostatnio przerzuciłem trochę elektroniki w domu i mam nieodparte wrażenie, że znów zaczyna się w moim audio życiu poszukiwanie igły w stogu siana.

 

Tego JR nie znam,natomiast IcePowery-dosyć dobrze,miałem wiele lat temu w postaci monobloków,dół-mistrzowski,reszta dyskusyjna,raczej już w tym kierunku nie pójdę,pre lampowy nie pomógł.

 

Nie chcesz napisać z jakimi kolumnami ma Twój potencjalny wzmacniacz współpracować?No dobrze Panie Tajemniczy,piszesz też,że:

".... Rozstanie z ARCAM'em nie jest "łatwe" tym bardziej, że Arcam gra dokładnie tak, jak to ustawiłem sobie "w głowie"...."

 

To ja mam w takim razie propozycję:zostaw Arcama.Na prawdę.Za nic nie oddawałbym wzmaka ,który gra dokładnie tak jak tego chcę.

 

 

Podsumujmy co wiemy:wzmak za 40k,brak informacji o warunkach odsłuchowych,brak informacji o kolumnach i komponentach towarzyszących,nie wiemy też w jakim kierunku chce z brzmieniem pójść pytający,nie wiemy także czy te 40k to za nowy czy używkę...etc.

 

@MrArkowski-co Ty sobie jaja robisz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie róbcie afery. Kolega spytał o opinię na temat wzmaka osób, które go słuchały. Nic więcej. Z tego co widzę kilka opinii dostał. W czym problem? Chcecie mu cały system budować od zera? Nie sądzę, żeby kupił go bez odsłuchu, a po to jest forum, żeby się wymieniać opiniami. O wtyczkach i bezpiecznikach to wszyscy potrafią bajdurzyć bez końca. Tu padło proste pytanie i dostał proste odpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo słusznie, najpierw odsłuchaj, a później zapytaj kolegów o zdanie czy im się podoba.

I znów nadinterpretacja :)

Domena sieci czy ludzi w sieci? :) Po odsłuchach mam pewne przemyślenia. Poznanie opinii innych jest w pewnym sensie potwierdzeniem lub zaprzeczeniem własnych wniosków.

Dodatkowo może wchodzić w rachubę zestawienie z inną elektroniką towarzyszącą i głosnikami.

Pisanie z góry ustalonych tez nie wpływa dobrze na cały temat i chęć poznania opinii innych.

Równie dobrze zarzucilibyście mi własne wyrobione zdanie i bezsens zadawania pytań o dany sprzęt.

Ani tak dobrze, ani tak...

 

Więc zapytam…po co możliwość tworzenia nowych tematów i dopytywanie o opinie innych.

 

Arkowski jestes starym facetem piszesz ze przewaliles duzo sprzetu a mimo to kierujesz sie opiniami ludzi a nie swoim gustem? Troche to niedorzeczne zeby czekac na aprobate obcych ludzi z forum na kupno wzmaka za 40k

Kupujesz sprzet zeby Ci sie podobalo czy zeby sie kolegom podobalo ze kupiles?

Odpowiedz znajdziesz powyżej.

 

Panowie nie róbcie afery. Kolega spytał o opinię na temat wzmaka osób, które go słuchały. Nic więcej. Z tego co widzę kilka opinii dostał. W czym problem? Chcecie mu cały system budować od zera? Nie sądzę, żeby kupił go bez odsłuchu, a po to jest forum, żeby się wymieniać opiniami. O wtyczkach i bezpiecznikach to wszyscy potrafią bajdurzyć bez końca. Tu padło proste pytanie i dostał proste odpowiedzi.

 

Wreszcie rozumna istota na tym Forum, która zrozumiała powód powstania tego tematu.

 

Tego JR nie znam,natomiast IcePowery-dosyć dobrze,miałem wiele lat temu w postaci monobloków,dół-mistrzowski,reszta dyskusyjna,raczej już w tym kierunku nie pójdę,pre lampowy nie pomógł.

 

Nie chcesz napisać z jakimi kolumnami ma Twój potencjalny wzmacniacz współpracować?No dobrze Panie Tajemniczy,piszesz też,że:

".... Rozstanie z ARCAM'em nie jest "łatwe" tym bardziej, że Arcam gra dokładnie tak, jak to ustawiłem sobie "w głowie"...."

 

To ja mam w takim razie propozycję:zostaw Arcama.Na prawdę.Za nic nie oddawałbym wzmaka ,który gra dokładnie tak jak tego chcę.

 

 

Podsumujmy co wiemy:wzmak za 40k,brak informacji o warunkach odsłuchowych,brak informacji o kolumnach i komponentach towarzyszących,nie wiemy też w jakim kierunku chce z brzmieniem pójść pytający,nie wiemy także czy te 40k to za nowy czy używkę...etc.

 

@MrArkowski-co Ty sobie jaja robisz?

 

Docelowo chcę wybrać kolumny pod wzmacniacz. Nie odwrotnie. Mam nadzieję na odsłuch w piątek nowych (ciekawych) konstrukcji naszego rodzimego rynku.

Odsłuch JR dokonany był na Reference 203/2 KEF'a, jeśli to ma w czymś pomóc. Nie do końca wiem w czym, bo zapewne z tymi kolumnami nikt JR nie odsłuchiwał, ale takie miałem "pod ręką" w dniu odsłuchu.

Dlatego nie napisałem z czym bo uważam, że każda słysząca ten wzmacniacz osoba podzieli się swoimi spostrzeżeniami i jeśli będa pozytywne - padnie z mojej strony zapytanie o reszte toru audio.

Dla mnie to jest logiczne dopytywanie 1. zapytanie o brzmienie, 2 zapytanie o towarzyszący sprzęt gdy brzmienie jest oceniane pozytywnie.

Po co mam dopytywać o resztę gdy sam mam mieszane uczucia co do w/w sprzętu, a i recenzenci ogólnikowo wskazują bardziej słabości niż walory brzmieniowe tej konstrukcji.

 

Proponuję mniej doszukiwac się bzdur, bo temat nie powstaje na chwilę i jest szansa, że w przyszłości ktoś odkopie i będzie mógł sobie poczytać o naszych przemyśleniach.

 

O Arcam'ie pisze pozytywnie, bo tak odbieram jego brzmienie w swoich zestawach. Czego szukam? Zobaczymy jak uda mi się coś sensownego zestawić ze sobą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję przeczytac RAZ JESZCZE:

Zastanawiam się nad w/w integrą.

Jakieś opinie?

 

Chyba się pogubiłem, kiedy Ty odsłuchiwałeś ten wzmacniacz?

 

Jeśli tak wygląda wyrażanie opinii O PRODUKCIE i dzielenie się własnymi spostrzeżeniami na TEMAT PRODUKTU na Forum…zostawię to bez komentarza.

Na razie mam wrażenie, że zamiast tematu o JR powstała próba zrecenzowania mojej osoby i powodu powstania tego tematu.

 

Proponuję wszystkim dociekliwym niekoniecznie mającym własne wyrobione zdanie o JR na bazie odsłuchów udac się w miejsca, gdzie opisywane są soczyście i kwieciście poprawy brzmienia bezpieczników.

 

Nie mam zwyczaju i nigdy nie praktykowałem banowania ludzi w powstających tematach, bo szanuję osoby z drugiej strony monitora.Ale oczekuję w minimalnym przynajmniej stopniu poszanowania swojej skromnej osoby.

Nie mam zamiaru tłumaczyć się kiedy coś robię i z kim. Takie pytania są co najmniej dziwne i niedorzeczne.

 

DLA PYTAJĄCYCH:

W OSTATNICH 3 TYGODNIACH PRZESŁUCHAŁEM 7 PAR KOLUMN ORAZ 5 WZMACNIACZY.

Kiedy? NA PEWNO W WOLNEJ CHWILI OD PISANIA NA FORUM, JEDZENIA, SPANIA, PRACY I INNYCH KONIECZNYCH I JEDYNIE SPRAWIAJĄCYCH PRZYJEMNOŚĆ CZYNNOŚCI ŻYCIOWYCH.

Niektóre pytania są co najmniej dziwne. Poprosze teraz albo o recenzowanie produktu opisanego w temacie, albo odpuszczenie sobie zadawania głupich pytań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie mam wrażenie, że zamiast tematu o JR powstała próba zrecenzowania mojej osoby i powodu powstania tego tematu.

 

Dziwisz się? Od wczoraj tu jesteś?

 

W OSTATNICH 3 TYGODNIACH PRZESŁUCHAŁEM 7 PAR KOLUMN ORAZ 5 WZMACNIACZY.

 

A to akurat mnie dosyć ciekawi, z czym porównywałeś JR i jakie były Twoje wrażenia. Bo rozumiem, że Twoja opinia o JR jest zbliżona do mojej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.