Skocz do zawartości
IGNORED

Monitor Audio Silver 8 do salonu 27 m2?


GoodShine

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Niedawno przeprowadziłem się z mieszkania do domu i właśnie staram się skompletować zestaw do słuchania muzyki i wpasować to w dostępny salon. Jeśli chodzi o kolumny podłogowe i wzmak to dysponuję budżetem do ok. 8K PLN, więc skłaniam się ku skompletowaniu zestawu używanego, bo chciałbym wycisnąć jak najwięcej brzmienia. Interesuje mnie tylko stereo, żadne kina domowe, żadne amplitunery, proste stereo. We wzmacniaczu powinien być dobrej jakości DAC, ale nie jest to kluczowe bo pewnie i tak będę podpinał zewnętrzny,

 

W dźwięku lubię detale, ale też ciepłe brzmienie, choć pewnie nie tak łatwo to pogodzić. Do tej pory słuchałem muzyki głównie przez monitory studyjne, więc do detalicznego i suchego brzmienia jestem przyzwyczajony. Teraz chciałbym zainwestować w coś co da trochę więcej przyjemności z odsłuchu.

 

Problematyczne może okazać się ustawienie kolumn, bo jedna musi być w rogu przy dwóch ścianach, a druga będzie miała jeden bok zupełnie otwarty. Inaczej się tego ustawić po prostu nie da.

 

Muzyka: Jazz, Funk, Soul, Elektronika, Klubowa

Źródło: płyty winylowe, FLAC przez DLNA (najpewniej Sonos)

Kolumny: podłogowe, orzech / ciemne drewno, ostatecznie czarne, ale raczej minimalistycznie wykończone bez udziwnień

 

Wstępnie wybrałem Monitor Audio Silver 8, bo jest na sprzedaż prawie nowy egzemplarz w dobrym kolorze i dobrej cenie, ale trochę boję się, że będą za duże i trudne do ustawienia, bo maksymalny rozstaw to 220cm. Jeśli chodzi o wzmacniacz to zastanawiałem się nad Audiolab 8200A lub NAD356BEE, ale kusi mnie brzmienie i wygląd chińskiej lampy. Najchętniej poszukałbym czegoś łączącego zalety obu, jakiś wzmacniacz hybrydowy, ale tutaj jestem kompletnie zielony.

 

Można liczyć na poradę z Waszej strony? Czy Silver8 nadadzą się do tego pomieszczenia, czy raczej szukać czegoś mniejszego? Może zupełnie inne podstawkowce? Jakaś fajna i niedroga hybryda?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie są za duże. Może Ci majestatycznie wyglądają na tych nóżkach i tyle.

Wymagają wydajnego piecyka z racji niskiej impedancji i przeciętnej efektywności( jak na wielkość).

Rozstaw 220cm mógłby być minimalnie większy, ale i tak nie zmienisz innymi mniejszymi kolumnami, akustyka, to akustyka. Tu może być właśnie problem, bo skoro pokój ma 27 metrów a rozstaw tylko 220cm bo ściana, to dziwny musi mieć onkształt.

Poprawne ustawienie kolumn względem słuchacza, symetria, adaptacja akustyczna pokoju, to gwarancja sukcesu. Jak jest z akustyką kiepsko to i kolumny droższe polegną z kretesem względem tańszych, a dobrze ustawionych w dobrym pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to poszukaj innych kolumn ja miałem MA8 i zmieniłem na Kef i jest dużo lepiej.

Proponuje Polskie kolumny np akkus bądź właśnie kef angielskie

Co do pieca to audiolab dobra opcja jak C356 to tylko po modzie bo fabryczny gra fatalnie.

Ja sam mam modowanego. Zostaje jeszcze Roksan Kandy K2 można używki w miarę rozsądnych cenach na aukcjach nabyć.

 

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

 

Arekm: Załączałem rysunek salonu, ale przepadł. Tak wygląda rzeczywistość, salon ma 6x4,5m:

 

SALON.jpg

 

Nie ma za bardzo możliwości tego inaczej ustawić, z drugiej strony kominek, a kolumny mimo wszystko wolałbym mieć symetrycznie względem TV i całej szafki RTV, teoretycznie dałoby się je ustawić po lewej z większym rozstawem, ale nie będę słuchać muzyki z pufy tyłem do kominka...

 

venom200: jakie KEFy masz na myśli? Większość mi się wizualnie nie podoba, a paczki i fronty w innym kolorze już kompletnie mi nie pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisz bajek venom, to moja rada. Pozdrawiam.ps. Sprawdz jak piszemy - piane, ty pjano....

Tonacy brzytwy się chwyta w tym przypadku literówki którą sam zrobił telefon a w zasadzie jego słownik.

Niestety jak zaczyna się merytoryczną rozmowa ty wywracasz kota ogonem jak zawsze

 

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Venom, twoje wpisy to nie tylko literowki (heh) ale i skladnia, o tym powinienes poczytac a nie prawic dyrdymaly o mudyfikacjach.... Na tym koncze nasza mila i owocna dla ciebie rozmowe. Kierunek slownik a nie pisanie bajek o nad c 356 by muda.....

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

masz mały rozstaw kolumn, chociaż pomieszczenie dosyć duże, pod względem wielkości Monitor Audio Silver 8 sprawdzą się. Natomiast nie do końca pasują do Twojego typu brzmienia. Moim zdanie. Znacznie lepiej sprawdzi się Polska konstrukcja Audio Academy Hyperion IV (http://q21.pl/audio-academy-hyperion-iv.html). To spójny, dynamiczny, ale także bardzo dobrze wypełniony, nawet lekko ocieplony dźwięk. Bardzo dobrym rozwiązaniem mogą być także kolumny Tannoy Revolution XT6 F (http://q21.pl/tannoy-revolution-xt-6f.html).

Jako wzmacniacz zaproponowałbym NAD C356 BEE w wersji z DAC (http://q21.pl/nad-c356-bee-dac.html), który optymalnie będzie współpracował z podanymi powyżej kolumnami. Jako alternatywa spójrz proszę na francuską integrę BC Acoustique EX-322D (http://q21.pl/bc-acoustique-ex-322d.html), bądź model wyżej EX-332D (http://q21.pl/bc-acoustique-ex-332d.html). Na koniec moim zdaniem świetna propozycja - hybryda lampowa Vincent SV-500 (http://q21.pl/vincent-sv-500.html).

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Venom - fakt jest niestety taki, że dalej piszesz bez ładu i składu ! :)

Przecinki robią dużą różnicę... tutaj słynny przykład :

 

'lubię gotować moją rodzinę i zwierzęta' - 'lubię gotować, moją rodzinę i zwierzęta' - jest różnica, prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor Audio Silver jak dla mnie lekko przereklamowany produkt.

Ładnie wyglądają, a grają przeciętnie.

Nie kupuj wyglądu , idź posłuchaj bo możesz się mocno rozczarować.

 

Potwierdzam ma te same odczucia. Ja bym zaproponował posłuchanie czegoś z polskich producentów; np. Pastele Harpii myślę, że sprawdzą się z tak niedużym odstępem 220cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Potwierdzam ma te same odczucia. Ja bym zaproponował posłuchanie czegoś z polskich producentów; np. Pastele Harpii myślę, że sprawdzą się z tak niedużym odstępem 220cm.

 

Moje rx6 z caspianem m2 zaczely jako tako grac dopiero gdy dostaly za zrodlo linna. Bede wymienial glosniki i wzmacniacz, ale chce powiedziec ze przy tym zrodle i z lekko cieplym caspianem, tego da sie sluchac. Choc zgadzam sie ,ze dla autora watku sa lepsze opcje niz monitor audio szczegolnie ze wzgledu na ustawienie i barwe brzemienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

 

 

Kogo obchodzi z czyjego telefonu i za pomoca czego wysylasz swoje wypowiedzi.

 

Venom, twoje wpisy to nie tylko literowki (heh) ale i skladnia, o tym powinienes poczytac a nie prawic dyrdymaly o mudyfikacjach.... Na tym koncze nasza mila i owocna dla ciebie rozmowe. Kierunek slownik a nie pisanie bajek o nad c 356 by muda.....

 

 

Te bajki o modyfikowanych Nadach moga sie okazac bardzo przydatne w przyszlosci, kiedy kolega venom zapragnie sie pozbyc grzebanego szajsu.

We wszystkim jest jakas metoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś miał minimalną ilość rozumu taką ,która odpowiada za myślenie a nie tylko za podtrzymywanie funkcji życiowych , to byś zauważył dwie kwestie.

Pierwsza to taka że program ustawia podpis samoczynnie.

Druga kwestia jest taka że zmieniam różne inne elementy w swoim domowym audio jak kolumny przetworniki DAC ale wzmacniacza nie mam zamiaru zmieniać, bynajmniej na razie bo jest to jeden z najlepszych elementów.

Ale możesz sobie dalej popierdu pierdu nie mając absolutnie żadnego argumentu poza tym że chcesz sobie od rzeczy dalej pisać.

Dziwne jest to że ludzie wciąż piszą od rzeczy na forum a moderacja nie reaguje.

 

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś miał minimalną ilość rozumu taką ,która odpowiada za myślenie a nie tylko za podtrzymywanie funkcji życiowych , to byś zauważył dwie kwestie.

Pierwsza to taka że program ustawia podpis samoczynnie.

Druga kwestia jest taka że zmieniam różne inne elementy w swoim domowym audio jak kolumny przetworniki DAC ale wzmacniacza nie mam zamiaru zmieniać, bynajmniej na razie bo jest to jeden z najlepszych elementów.

Ale możesz sobie dalej popierdu pierdu nie mając absolutnie żadnego argumentu poza tym że chcesz sobie od rzeczy dalej pisać.

Dziwne jest to że ludzie wciąż piszą od rzeczy na forum a moderacja nie reaguje.

 

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

 

 

Jak bys mial troche rozumu, to kapna bys sie, ze ten podpis mozna zlikwidowac.

To, ze w tej chwili nie zmieniasz wzmacniacza nie oznacza, ze kiedys nie bedziesz mial zamiaru go sprzedac. Wiec pisanie pozytywnych opinii w tej chwili na temat przerobionych wzmacniaczy moze zaowocowac w przyszlosci przy probie odsprzedazy. Chyba nie masz zamiaru jechac na nim do konca zycia.

Tak jak pisalem wczesniej, we wszystkim jest metoda.

 

Koejna sprawa to to, ze zmieniasz w swoim systemie kolumny, przetworniki DAC i nie wiadomo co jeszcze a powinienes wymienic wzmacniacz, bo jest juz skopany przez wiadomo kogo i niczym tego nie naprawisz.

 

Co do kolumn z tematu, to faktycznie nie warto. Padaczka straszna jak na pieniadze, ktore trzeba zaplacic za ten szmelc.

 

Jakbyś miał minimalną ilość rozumu taką ,która odpowiada za myślenie a nie tylko za podtrzymywanie funkcji życiowych , to byś zauważył dwie kwestie.

Pierwsza to taka że program ustawia podpis samoczynnie.

Druga kwestia jest taka że zmieniam różne inne elementy w swoim domowym audio jak kolumny przetworniki DAC ale wzmacniacza nie mam zamiaru zmieniać, bynajmniej na razie bo jest to jeden z najlepszych elementów.

Ale możesz sobie dalej popierdu pierdu nie mając absolutnie żadnego argumentu poza tym że chcesz sobie od rzeczy dalej pisać.

Dziwne jest to że ludzie wciąż piszą od rzeczy na forum a moderacja nie reaguje.

 

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

 

A tak na marginesie, to po co zmieniasz kolumny i te przetworniki jezeli mozesz je poddac mudyfikacji u zaprzyjaznionego mistrza i cieszyc sie dzwiekiem o kilka klas lepszym? Przeciez to dla niego pryszcz. Nawet przerobka KEFa serii R to dla niego pryszcz, wiec co Ci zalezy. W DACach tez chyba potrafi cos wymienic.

Zwatpiles po przerobce wzmacniacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Witam dżentelmenów, dziękuję pięknie za rekomendacje, dokładnie o takie wskazówki mi chodziło. Przykro mi trochę, że rozwinął się wątek personalnych utarczek, ale mam wrażenie, że to jakaś kontynuacja dłuższej historii modów :)

 

Tak, MA wyglądają pięknie, a ja nie ukrywam, że po wielu latach trzymania w salonie obskurnych monitorów Yamaha chciałbym poza dźwiękiem mieć też ładny mebel. Stąd też między innymi przyciągnęły moją uwagę. Oczywiście przed zakupem będę chciał zrobić odsłuchy kilku kandydatów, ale warto mieć tzw. shortlistę, trzeba szanować zarówno swój czas jak i ludzi pracujących w branży.

 

@Venom200: dałeś się wciągnąć w dyskusję personalną, ale wciąż nie napisałeś o jakich KEFach mówiłeś?

@levy: Tak, będę słuchać, ale patrz wyżej. Dzięki za wskazówki.

@Q21: Dzięki za najbardziej merytoryczną odpowiedź w całym wątku ;) Co do wzmaka, to strzał w 10, Vincent SV-500 to jest chyba to, czego szukałem, czyli hybryda w akceptowalnym zakresie cenowym. Czy lampy można wyłączyć jeśli tak mi się przyśni? Co do głośników, to AA Hyperion wygląda ciekawie! Niestety tak samo jak i Tannoye mają bass reflex z tyłu, więc raczej nie nie da rady (patrz niżej).

@Different: Studio 16 Hz Minas Anor ponoć nie są łatwe w ustawieniu, do tego bass reflex jest z tyłu, a ja chciałbym dopchać je do ściany tak bardzo jak się da. Ustawienie 30-40 cm od ściany to jest max. No i bas, ponoć nie są najmocniejsze w tej kategorii. Słucham lekkich rzeczy, ale także dużo elektroniki i muzyki klubowej, a nie mam miejsca na woofer. Bas musi być dobry.

@kennijczyk: a jak zagrałoby z hybrydą Vincent SV-500? Lampy raczej ocieplają, może da się to ustawić?

 

Jeszcze raz dzięki za merytoryczne odpowiedzi oraz... Panowie wyluzujcie :) Ja w telefonie też mam ustawione domyślnie "Wysłane z mojego telefonu Samsung" i nigdy nie przyszło mi do głowy aby to zmieniać. Z audio odsłuchami jest jak z kobietami, każdy ma swoją i z jakiegoś powodu się w niej zakochał i nie zamieni na żadną inną, ale można sobie luźno porozmawiać jak ktoś planuje nowy ślub ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

@kennijczyk: a jak zagrałoby z hybrydą Vincent SV-500? Lampy raczej ocieplają, może da się to ustawić?

 

Nie mam pojęcia. Miałem przy nich tylko dwa wzmacniacze. ATC Sia2-150 i Roksan Caspian m2. Atc zimny tranzystor, za zimny. Caspian ciepła klucha - w sam raz. Mogę z tego wnioskować ,że jak Vincent ma lampy to tez będzie ciepło wiec powinno być ok. Ale to sprawa personalnych preferencji. Testy jak najbardziej wskazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz sporo gratów w pomieszczeniu. Powinno dobrze chłonąć dźwięk, więc kolumny nie będą za duże. Z ładnie zrobionych podłogówek bez udziwnień z dużym basem masz Diva 665

http://sklep.rms.pl/indiana-line-diva-665-diva665-kolumny-podlogowe-stereo-z-drewnianym-wykonczeniem-2-szt

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitory Silver 8 są bardzo udane, stolarka i fornir na wysokim poziomie. Dźwięk: wymagają wydajnego prądowo wzmacniacza, detaliczne, średnica okej, sporo miękkiego przyjemnego basu jak na taką skrzynkę. Dość uniwersalna kolumna która zagra różne rodzaje muzyki ale musi mieć powtarzam prąd. Mi posmakować szczególnie z denon 1510. Ogólnie tego denona oceniam szczególnie i wróżę mu sukces na rynku wtórnym , jest najlepszym wzmakiem denka w tym segmencie od 10 lat,szybki dynamiczny, nawet trochę liniowy, zrywa z łatką denka muła, ładnie zmienia charakter za pomocą pokrętłek.Naprawdę warto,przedsionek high w atrakcyjnej cenie. Ma S 8 od 20-38m okej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sklep.RMS.pl: Te kolumny są niestety poza budżetem. Ładne, ale chciałbym uniknąć czarnych frontów.

@Mizarro: Denon 1510 to 5K PLN, zostałoby max 3K na głośniki, chyba mija się z celem.

 

Chwilo rozważam używane AA Hyperion IV lub ew. Minas Anor + nowy Vincent SV-500.

 

Czy ktoś wie gdzie w Poznaniu można posłuchać takiego zestawu bądź chociaż kolumn?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mały update. Kupiłem wzmaka, trafiła mi się okazja na praktycznie nowy Vincent SV-236 i już dumnie stoi w salonie.

 

Teraz szukam najbardziej odpowiednich kolumn, najlepiej z bass reflexem z przodu i drewniane fronty. Budżet do ok 5K za parę, mogą być używane.

 

Co polecacie do posłuchania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 33

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.