Skocz do zawartości
IGNORED

DAC USB grający bez sybilantów.


John_Doe

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Poszukuję DAC'a do laptopa, który gra bez sybilantów lub dodaje ich możliwe mało. Strasznie irytują mnie te świszczące "sssss" itp. Aktualnie używam Audiotrak Prodigy Cube Black Edition a wcześniej miałem Creative Soundblaster X-Fi HD. Audiotrak gra lepiej ale to wciąż nie to. Wiem, że to bardzo niska półka więc pomyślałem, że może po prostu trzeba wyłożyć więcej gotówki. Mogę na to przeznaczyć 1000-1500 PLN ale jeśli trzeba by dołożyć jeszcze parę stówek w celu osiągnięcia rezultatu to OK. Nowy czy używany to dla mnie bez znaczenia.

 

Ma to grać ze wzmacniaczem Arcam A38. O kolumnach nie ma co wspominać bo jesienią i tak będę zmieniał.

Muzyka to głównie ciężkie rockowe granie: trash, stoner ale też rock progresywny.

 

Szukałem trochę na zagranicznych forach (na polskich nic nie znalazłem, chociaż może po prostu źle szukałem) i ludzie w takich sytuacjach polecają interesować się starszymi generacjami DAC'ów, które nie były tak analityczne jak te współczesne. Czy to dobry kierunek? Zawsze wydawało mi się, że w przypadku przetworników D/A nowsze = lepsze.

 

Od lat przeglądam to forum i z tego co widzę to jest tu masa ludzi osłuchanych i dobrze zapoznanych ze sprzętem więc liczę na pomoc bardziej doświadczonych :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jedna ważna kwestia:

Jedni powiedzą, że różne DAC'i różnie grają.

Inni powiedzą, że wręcz odwrotnie :D

Do której grupy Ty się zaliczasz?

Jeżeli słyszysz jak Ci "gra" sprzęt elektroniczny, to niestety nie pomogę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ma to grać ze wzmacniaczem Arcam A38. O kolumnach nie ma co wspominać bo jesienią i tak będę zmieniał

To może najpierw zmień kolumny.

Dac w porównaniu z nimi wprowadza marginalne zmiany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BeatX od jakiegoś czasu czytam twoje wypowiedzi. Często mocno upraszczasz temat polemizujesz w zakładce hi-end w dość ironiczny sposób na temat wartości sprzętu i tego jakie wnosi zmiany. Może coś doradź koledze.

 

John_Doe poszukaj Daca ze stopniem lampowym. Odnośnie opinii na forach zachodnich można zgodzić się z ich zdaniem na ten temat. I jeszcze jedna bardzo ważna rzecz nie kupuj w ciemno, tylko decyzję podejmij po odsłuchu danego sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że upraszam bo w mojej filozofii sprawa jest prosta - (odpowiedź znajdziesz w opisie na moim profilu)

Doradzić jak najbardziej doradzę, ale muszę wpierw wiedzieć, czy sprzęt elektroniczny gra autorowi wątku czy jest dla niego transparentny.

Bo to, jakby się zastanowić ma kluczowe znaczenie przy poszukiwaniu sprzętu.

Zupełnie inaczej szukasz, gdy w swoich poszukiwaniach musisz wziąć pod uwagę recenzje, opisy na forum, własne odsłuchy - i tym karmić mózg, a zupełnie inaczej gdy nie patrzysz na brzmienie, tylko na walory czysto użytkowe, wizualne, bądź cenowe :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BeatX teraz to znowu komplikujesz :) Przecież masz konkret .... który gra bez sybilantów lub dodaje ich możliwe mało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może najpierw zmień kolumny.

Dac w porównaniu z nimi wprowadza marginalne zmiany.

 

Kolumn na razie zmienić nie mogę pomimo iż mam już na nie odłożone pieniądze, ponieważ czeka mnie remont i wymiana mebli i do owych mebli będę musiał się dostosować wizualnie (WAF factor ;-)

A sybilanty drażnią mnie już teraz.

Masz rację, że kolumny w większym stopniu odpowiadają za dźwięk ale nawet na tych co mam słychać wyraźną różnicę.

Jak pisałem, miałem DAC'a Creative, który świszczał jak stary gruźlik, teraz mam Audiotraka - jest lepiej, lecz wiem, że może być jeszcze lepiej bo ta sama muzyka odtworzona z płyty CD na Arcamie CD73T brzmi już prawie dobrze. Stąd moje poszukiwania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jedna ważna kwestia:

Jedni powiedzą, że różne DAC'i różnie grają.

Inni powiedzą, że wręcz odwrotnie :D

Do której grupy Ty się zaliczasz?

Jeżeli słyszysz jak Ci "gra" sprzęt elektroniczny, to niestety nie pomogę.

 

Jestem raczej melomanem niż audiofilem bo nie słucham sprzętu tylko muzyki ale lubię gdy muzyka gra w dobrej jakości. Wobec tego jeśli coś mi wyraźnie przeszkadza w jej odbiorze staram się to zmienić. Akurat słowa w muzyce są dla mnie równie ważne jak sama melodia, dlatego męczą mnie te "syki". Jeśli da się je wyeliminować to postaram się wyeliminować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki sens jest inwestycji w dac w celu porawy brzmienia gdy planuję się zmiane głośników. Dac ma relatywnie mały wpływ na brzmienie a poprawa nim będzie minimalna jeśli w ogóle słyszalna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sybilanty słyszałem jak dotąd wyłącznie na słuchawkach bądź kolumnach :)

I to też nie na wszystkich, bo ze słuchawek pamiętam wyłącznie DT990, a z kolumn to jakieś badziewie od wieży stereo.

Jedyne wady jakie wyłapałem w sprzęcie elektronicznym to wszelkiej maści zakłócenia (szumy, buczenie, przydźwięk, brum itp)

Wydaje mi się (z podkreśleniem na wydaje), że jeszcze wyłapałem zjawisko dumping factor gdy podłączałem niskoomowe słuchawki do najtańszych DAC/AMP za 1 dolca z ebay.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BeatX od jakiegoś czasu czytam twoje wypowiedzi. Często mocno upraszczasz temat polemizujesz w zakładce hi-end w dość ironiczny sposób na temat wartości sprzętu i tego jakie wnosi zmiany. Może coś doradź koledze.

 

John_Doe poszukaj Daca ze stopniem lampowym. Odnośnie opinii na forach zachodnich można zgodzić się z ich zdaniem na ten temat. I jeszcze jedna bardzo ważna rzecz nie kupuj w ciemno, tylko decyzję podejmij po odsłuchu danego sprzętu.

 

Masz rację, na zagranicznych forach pojawiają się propozycje z lampowymi DAC'ami i również uważam, że może być to słuszny kierunek ale niestety takie urządzenia najczęściej są poza moim progiem finansowym.

Co do odsłuchu również masz rację. To by było najprostsze rozwiązanie ale do najbliższego salonu audio mam ~100 km (Bydgoszcz) dlatego najpierw wolę zrobić wstępną selekcję DAC'ów a dopiero potem ruszyć na odsłuchy. Stąd ten temat na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

John_Doe nie wspomniałeś nic o kolumnach na których słuchasz muzyki.

Podejrzewam, że to właśnie w nich tkwi przyczyna sybilacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki sens jest inwestycji w dac w celu porawy brzmienia gdy planuję się zmiane głośników. Dac ma relatywnie mały wpływ na brzmienie a poprawa nim będzie minimalna jeśli w ogóle słyszalna.

Chyba nie zrozumiałeś o co mi chodzi. Nie szukam lepszego brzmienia ale poprawnego. Mam dwa DAKi i odtwarzacz CD. Każde z nich inaczej radzi sobie z tymi nieszczęsnymi sybilantami więc szukam takiego, które wg. bardziej ode mnie osłuchanych ze sprzętami różnych producentów, forumowiczów radzi sobie z tym najlepiej. Nie pytam o DAC'a, który poprawi bas, poszerzy scenę itp. tylko zagra poprawnie.

 

John_Doe nie wspomniałeś nic o kolumnach na których słuchasz muzyki.

Podejrzewam, że to właśnie w nich tkwi przyczyna sybilacji.

Och zapewne, ale mając dwa DAK'i i jeden CD słyszę, że każde z urządzeń radzi sobie inaczej. Szukam więc DAC'a który z górą radzi sobie podobnie do Arcama CD73T czyli bez przesadnej detaliczności ale za to muzykalnie.

 

Szanowni forumowicze, pisząc swój pierwszy post na tym forum, nie chciałem wyjść na grubianina wychodząc od razu z jakimiś żądaniami typu: nie życzę sobie takich a takich komentarzy ale jednak proszę tylko o rady w temacie. Dajmy spokój komentarzom: kup se nowe kolumny, wymień kable, to bez sensu itp.

Jeśli ktoś ma coś sensownego do napisania to uprzejmie o to proszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzwcz w tym kolego, ze DAC z sybilantami nie ma nic wspolnego, chyba ze jest totalnie skopany. Mialem dawno temu x-fi i sianie sybilantami to ostatnia rzecz jaka bym o tym DAC powiedzial. Podsumowując leczenie piaszczystej kopulki DACiem to sredni pomysl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie zrozumiałeś o co mi chodzi. Nie szukam lepszego brzmienia ale poprawnego. Mam dwa DAKi i odtwarzacz CD. Każde z nich inaczej radzi sobie z tymi nieszczęsnymi sybilantami więc szukam takiego, które wg. bardziej ode mnie osłuchanych ze sprzętami różnych producentów, forumowiczów radzi sobie z tym najlepiej. Nie pytam o DAC'a, który poprawi bas, poszerzy scenę itp. tylko zagra poprawnie.

Ja Ciebie zrozumiałem ale Ty mnie najwyraźniej nie za bardzo.

Pozdrawiam i owocnych poszukiwań ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadaj w Q21 wypożyczą na odsłuch. Ten gra gładkim i mniej szczegółowym dźwiękiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do tematu, ponieważ też rozważam zakup DAC-a w podobnej cenie ale nie dlatego, że mój zintegrowany gra zbyt jasno, nie posiada szerokiej sceny, czy też bas jest lekko rozdmuchany. Z zestawu który posiadam jestem bardzo zadowolony, tzn. z jakości dźwięku jaki mi serwuje. Szukam DAC-a tylko dlatego, że mój zintegrowany ze wzmacniaczem akceptuje pliki do 16 bitów a ja potrzebuje 24 bitowego i nie dlatego, żebym chciał słuchać gęstych formatów a jedynie dlatego, żeby nie zmniejszać rozdzielczości 16 bitowców ściszając dźwięk z poziomu playera. Podzielam uwagi usera BeatX, bo przekonałem się, że nie gra mi sprzęt tylko muzyka. Niektóre kawałki brzmią świetnie inne kiepsko, innym razem te które wczoraj grały świetnie dzisiaj grają kiepsko, bo pada deszcz. Wydaje mi się, że to kolumny w największym stopniu wpływają na dźwięk, bo jeśli są to pukawki z gwizdkiem i jednym 13 cm przetwornikiem, to nie musimy się obawiać, że bas połamie nam żebra. Dlatego właśnie też chciałbym wiedzieć jaki wpływ na dźwięk ma DAC za 1k a jaki za 2. To właśnie pytanie do kolegów, którzy nie słyszą kabli. Czy z takim podejściem do tematu audio, wystarczy mi taki Cambridge Audio DacMagic 100 za 900zł który przyjmuje 24 bitowe pliki? Właśnie ten model, bo jeśli tak jak napisał @Przemysław_51508, DAC przynosi marginalne zmiany, jeśli reszta gra zadowalająco, to pasował by mi do kompletu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

No koledzy.

Ja rozumiem, że ktoś może różnice w samym transporcie uważać za mało istotne, w kablach cyfrowych to wręcz rzecz powszechna i normalna ale brak różnic w DAC-ach?

Tego nie potrafię wytłumaczyć.

Ja tam z Hi-Endem nie mam nic wspólnego, ale ostatnio mieliśmy podczas spotkanie forumowiczów okazję wypróbować ze cztery DAC-i w tym samym torze.

I nie były to jakieś ,,poperdółki'' bo był tam np. Hegel HD 20, DIY DAC Soekris z modułem Amanero z bardzo zacnym zasilaniem i różnice były kolosalne.

Można się było spierać który komu bardziej pasował ale na pewno nie o to czy różnice słychać.

 

. Dlatego właśnie też chciałbym wiedzieć jaki wpływ na dźwięk ma DAC za 1k a jaki za 2. To właśnie pytanie do kolegów, którzy nie słyszą kabli. Czy z takim podejściem do tematu audio, wystarczy mi taki Cambridge Audio DacMagic 100 za 900zł który przyjmuje 24 bitowe pliki?

W tanich DAC-ach może faktycznie wpływ na dźwięk być mniejszy. Kupiłem kiedyś niby zacny Havana DAC i nie słyszałem różnicy w porównaniu z moim ówczesnym CD.

Ale w zacniejszych konstrukcjach różnice słyszałem bardzo duże.

Odsłuchiwany np. Hegel HD20 czyli już zabawka za 6-7tzł podłączyliśmy i ..... po 10 min chcieliśmy go wyrzucić przez okno:-)

Naprawdę spotkania i porównania otwierają uszy. Warto samemu się przekonać i wypróbować parę przetworników na zmianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No koledzy.

Ja rozumiem, że ktoś może różnice w samym transporcie uważać za mało istotne, w kablach cyfrowych to wręcz rzecz powszechna i normalna ale brak różnic w DAC-ach?

Tego nie potrafię wytłumaczyć.

Ja tam z Hi-Endem nie mam nic wspólnego, ale ostatnio mieliśmy podczas spotkanie forumowiczów okazję wypróbować ze cztery DAC-i w tym samym torze.

I nie były to jakieś ,,poperdółki'' bo był tam np. Hegel HD 20, DIY DAC Soekris z modułem Amanero z bardzo zacnym zasilaniem i różnice były kolosalne.

Można się było spierać który komu bardziej pasował ale na pewno nie o to czy różnice słychać.

 

 

W tanich DAC-ach może faktycznie wpływ na dźwięk być mniejszy. Kupiłem kiedyś niby zacny Havana DAC i nie słyszałem różnicy w porównaniu z moim ówczesnym CD.

Ale w zacniejszych konstrukcjach różnice słyszałem bardzo duże.

Odsłuchiwany np. Hegel HD20 czyli już zabawka za 6-7tzł podłączyliśmy i ..... po 10 min chcieliśmy go wyrzucić przez okno:-)

Naprawdę spotkania i porównania otwierają uszy. Warto samemu się przekonać i wypróbować parę przetworników na zmianę.

 

No właśnie. To może jakaś propozycja?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Dla każdego co innego:-)

Trzeba dopasować u siebie pod swój tor. Polecanie czegoś najlepszego dla wszystkich jest bez sensu.

 

Mnie osobiście odpowiada barwa starej kości TDA 1541.

Tej barwy, żywiołowości moim zdaniem brakuje w obecnych bardzo zaawansowanych technicznie konstrukcjach, grających super precyzyjnie ale trochę sucho.

Tu jest na Allegro fajna i niedroga zabawka"

http://allegro.pl/dac-non-oversampling-na-tda1541-tda1541a-s1-i6027237778.html

Nawet ze dwa tygodnie temu kolega rozmawiał z tym konstruktorem i wiem, że można tego DAC-a zakupić z możliwością zwrotu.

Co szkodzi wypróbować? Jak ktoś ma ochotę DAC-a na 1541 posłuchać( ale całkiem innego niż z tej aukcji) a ma blisko do Cieszyna to zapraszam.

Nie jest to USB DAC więc przy takim rozwiązaniu potrzebny jeszcze będzie jakiś konwerter USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla każdego co innego:-)

Trzeba dopasować u siebie pod swój tor. Polecanie czegoś najlepszego dla wszystkich jest bez sensu.

 

Mnie osobiście odpowiada barwa starej kości TDA 1541.

Tej barwy, żywiołowości moim zdaniem brakuje w obecnych bardzo zaawansowanych technicznie konstrukcjach, grających super precyzyjnie ale trochę sucho.

Tu jest na Allegro fajna i niedroga zabawka"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nawet ze dwa tygodnie temu kolega rozmawiał z tym konstruktorem i wiem, że można tego DAC-a zakupić z możliwością zwrotu.

Co szkodzi wypróbować? Jak ktoś ma ochotę DAC-a na 1541 posłuchać( ale całkiem innego niż z tej aukcji) a ma blisko do Cieszyna to zapraszam.

Nie jest to USB DAC więc przy takim rozwiązaniu potrzebny jeszcze będzie jakiś konwerter USB.

 

Być może masz rację bo na zagranicznych forach też polecają DAK'i na starych kościach, które ze względu na mniejszą analityczność są przyjemniejsze przy wielogodzinnym słuchaniu.

Niestety często też pojawia się wątek, że ostatnie sztuki chipów TDA15xx zostały już dawno wyprzedane i są nie do zdobycia a wszystkie azjatyckie (czyt. chińskie) urządzenia z takimi układami mają zainstalowane po prostu podróbki lub klony w mniejszym bądź większym stopniu podobne tylko do TDA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio mieliśmy podczas spotkanie forumowiczów okazję wypróbować ze cztery DAC-i w tym samym torze.

I nie były to jakieś ,,poperdółki'' bo był tam np. Hegel HD 20, DIY DAC Soekris z modułem Amanero z bardzo zacnym zasilaniem i różnice były kolosalne.

 

Jeżeli zmiany o których piszesz były kolosalne, to jak określisz zmiany w dźwięku jaki dają słuchawki zamknięte od otwartych? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HQ150

Nie neguje różnic między dacami, powiem więcej dał bym sobie rękę uciąć że słyszę różnice między konwerteerami usb ale leczenie ulomnosci głośników daciem to zabieranie się do rzeczy od d.. strony. Tym bardziej gdy ktoś planuje zmianę głośników.

Dobry dac czemu nie ale gdy reszta już jakoś gra a nie element, który ma naprawiać system.Tak się nie da.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Ale jasne. Zmiana pak wniesie więcej.

Pojawiły się tutaj jednak głosy, że DAC jest mało istotny bo nie za wiele wnosi do dźwięku a to nieprawda stąd moje wpisy.

Słyszałem całkiem coś innego.

Liczy się zgranie całego systemu. To co w innym systemie go zepsuje u kogoś innego może być strzałem w dziesiątkę.

Wcale bym nie skreślał możliwości zmiany brzmienia kolumn poprzez dobranie właściwego do nich źródła. Czemu niby nie?

Nie słuchamy poszczególnych składowych ale zawsze słyszymy całość naszych zabawek i to na dodatek w danym pomieszczeniu też wiele wnoszącym do brzmienia całości.

Tu trzeba dodać niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HQ150

Nie neguje różnic między dacami, powiem więcej dał bym sobie rękę uciąć że słyszę różnice między konwerteerami usb ale leczenie ulomnosci głośników daciem to zabieranie się do rzeczy od d.. strony. Tym bardziej gdy ktoś planuje zmianę głośników.

Dobry dac czemu nie ale gdy reszta już jakoś gra a nie element, który ma naprawiać system.Tak się nie da.

 

Łoooo matko! Aleś się uparł! Przecież kilka razy napisałem, że różnicę słychać na tych kolumnach, które już mam. Skoro kupię DAC, który nie świszcze ta tych głośnikach to i na nowych nie będzie tego robił, prawda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Łoooo matko! Aleś się uparł! Przecież kilka razy napisałem, że różnicę słychać na tych kolumnach, które już mam. Skoro kupię DAC, który nie świszcze ta tych głośnikach to i na nowych nie będzie tego robił, prawda?

A nie przyszło ci do głowy że to nie dac swiszczy tylko glosniki a dokładniej wysokotowce są do bani i pewnie do tego akustyka taka sobie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

A nie przyszło ci do głowy że to nie dac swiszczy tylko glosniki a dokładniej wysokotowce

Powtarzam po raz kolejny. Słyszymy całość systemu a nie poszczególne elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Powtarzam po raz kolejny. Słyszymy całość systemu a nie poszczególne elementy.

To niexh autor wątku napisze w jakim dokładnie systemie mu syczy i w jajim pomieszczeniu to gra. Nie ma leczenia bez prawidłowej diagnozy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co słyszymy, to w totalnej większości głośniki i akustyka, a co za tym idzie zniekształcenia dźwięku.

Sprzęt audio już dawno temu osiągnął jakość, że dla ludzkiego ucha powinien być transparentny (jeżeli spełnia normy hi-fi i nie ma celowego kombinowania np. z lampami elektronowymi) ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.