Skocz do zawartości
IGNORED

Amplituner 5.1 do 1600 zł


Vilgefortz'

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Planuję zakup amplitunera 5.1 do 1600 zł. Będzie on używany głównie do oglądania filmów. Obecnie posiadam Sony STR-DE485E + zestaw kolumn 5.0 Akira BK-199. Chcę wymienić amplituner ze względu awarii (nierównomierność głośności kanałów, przerywanie, zniekształcenia). Amplituner chciałbym kupić w sklepie Euro. Zastanawiam się nad pięcioma modelami:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Mam obawy o moc Yamahy, ze względu na niską moc zasilacza (260W) w porównaniu z konkurentami, Denon ma 330W, a Harman i Pioneer 415W.

Przede wszystkim zależy mi dobrym i neutralnym brzmieniu. Radia internetowe i funkcje sieciowe mają drugorzędne znaczenie. Obecny amplituner dawał radę, chociaż trochę brakowało niskich tonów. Dla porównania podłączyłem przednie kolumny pod wzmacniacz stereo Denon PMA-560 i niskich tonów było zbyt dużo. Zestaw kolumn jest nietypowy, przednie są 6Ω, a centralna i satelity 4Ω. Moc RMS nie jest nigdzie podana, jedynie moc muzyczna. Przednie mają po 180W, centrala 60W, a satelity po 40W. Wiem, że kolumny są budżetowe i nie liczę na żaden cud.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amen

za 1600 zł kupisz używkę która kosztowa 5k i gra jak za 5k zł.

wiem, pieniądze nie grają, ale cena jest miara jakości....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że używany zagrałby o niebo lepiej, ale mam dość użerania się z awariami używanych sprzętów. W dodatku używane zazwyczaj nie posiadają nowszych kodeków, HDMI itp. Zdecydowałem się na Yamaha HTR-4068, jutro się okaże jak to gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wymienionych przez ciebie i tak zrobiłem naj lepiej. Mimo słabego zasilacza gra najlepiej. Napisz kilka słów po podsłuchu.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że używany zagrałby o niebo lepiej, ale mam dość użerania się z awariami używanych sprzętów. W dodatku używane zazwyczaj nie posiadają nowszych kodeków, HDMI itp. Zdecydowałem się na Yamaha HTR-4068, jutro się okaże jak to gra.

co do pierwszej częsci - sprawa dyskusyjna wszystko zależy czy kupujesz z glową i masz troche szczęścia :) - ja oprócz proja cały sprzęt kupowałem uzywke i nic się nie zepsuło (odpukać) co do drugiej części - bzdura meeeega!!!!:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, za tysiaka można kupić yamahę 577, czy pioneera 824, czy inny z nieco wyższej półki, nadal na gwarancji z drugiej ręki, sprzęt z mocniejszym zasilaniem, lepszy. Kodeki były takie same, a Hdmi nie brakowało i 5 lat temu.

Chyba że mówisz faktycznie o jakiś 12 latkach, czy starszych, ale z obecnej półki cenowej 5-10tys, które można kupić teraz za tysiaka. faktycznie sporo sporo udogodnień typu nowszych kodeków, hdmi, usb tam brakuje, (poza brzmieniem).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pierwszej częsci - sprawa dyskusyjna wszystko zależy czy kupujesz z glową i masz troche szczęścia :) - ja oprócz proja cały sprzęt kupowałem uzywke i nic się nie zepsuło (odpukać) co do drugiej części - bzdura meeeega!!!!:)

 

Nie bzdura, bo nawet niektóre nowe amplitunery nie przesyłają przez HDMI obrazu w 4K, a na tym mi zależało. Wzmacniacz stereo kupowałem używany, bo taki sprzęt się nie starzeje, a amplituner do kina musi być multimedialny.

 

Yamaha HTR-4068 przetestowana. W porównanie ze starym amplitunerem gra o wiele bardziej jasno i szczegółowo, ale nie za ostro. Dużo lepsza przestrzeń i niskie tony, subwoofer jest zdecydowanie zbędny. Nie spodziewałem się, że z tych kolumn da się tyle wykrzesać. Jak na razie jestem bardzo zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha HTR-4068 przetestowana. W porównanie ze starym amplitunerem gra o wiele bardziej jasno i szczegółowo, ale nie za ostro. Dużo lepsza przestrzeń i niskie tony, subwoofer jest zdecydowanie zbędny. Nie spodziewałem się, że z tych kolumn da się tyle wykrzesać. Jak na razie jestem bardzo zadowolony.

 

nie żartuj , wiesz, a jak dołączysz suba , który w kinie jest wręcz niezbędny (nawet przy drogich konstrukcjach) będziesz w niebo wzięty. Chyba, że zbędny do słuchania muzyki.

 

Dla porównania podłączyłem przednie kolumny pod wzmacniacz stereo Denon PMA-560 i niskich tonów było zbyt dużo

 

jeśli nie podkręciłeś basów to kolejny dowód na to, że kolumny, nawet te z niższej półki podłaczone do wzmaka grają inaczej, lepiej. Sam sobie odpowiedziałeś, że żaden z tych amplitunerów (niska półka cenowa) nie dadzą tego co podstawowy model wzmaka.

 

Jest jeszcze jedna sprawa, brałeś pod uwagę impedancję kolumn, z tego co widać mają 4 ohmy a o ile wiem najniższe modele amplitunerów nie współpracują z kolumnami o takiej impedancji. Najniższa to 6 ohm.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

fragment danych:

 

• 5-kanałowy dźwięk przestrzenny

- 80 W na kanał (6 Ω, 20 Hz - 20 kHz, 0,09% THD, 2 kanały)

- 115 W na kanał (6 Ω, 1 kHz, 0,9% THD, 1 kanał)

- 135 W na kanał (6 Ω, 1 kHz, 10% THD, 1 kanał)

 

z 4-ro ohmowymi kolumnami współpracują droższe, wyższe modele amplitunerów. Nie lepiej jednak kupić jakąś używkę, np

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

polecam tego Onkyo717, będziesz jeszcze bardziej zadowolony

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

jednak tutaj nie jest wyjaśniona sprawa obsługi kolumn 4-ro ohm-owych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak przeglądam manuale tych tańszych amplitunerów są wykastrowane z Dolby Pro Logic IIz/x mają tylko w postaci II a nie które nie mają nawet DD EX dziwne cięcia kosztów.Tak jak Yamaha 479 nie ma ich na pokładzie a 579 już ma jak wychodzi z manualu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna sprawa, brałeś pod uwagę impedancję kolumn, z tego co widać mają 4 ohmy a o ile wiem najniższe modele amplitunerów nie współpracują z kolumnami o takiej impedancji. Najniższa to 6 ohm.

 

Uznałem, że jednak nie będzie to stanowiło problemu. Stary wzmacniacz był od 8Ω i końcówki mocy się nie uszkodziły.

 

Też tak przeglądam manuale tych tańszych amplitunerów są wykastrowane z Dolby Pro Logic IIz/x mają tylko w postaci II a nie które nie mają nawet DD EX dziwne cięcia kosztów.Tak jak Yamaha 479 nie ma ich na pokładzie a 579 już ma jak wychodzi z manualu

 

Dolby Pro Logic IIx różni się od zwykłej II, bodajże tylko tym, że potrafi stworzyć ze stereo 7.1, a Yamaha RX-V479/HTR-4068 jest amplitunerem 5.1.

 

 

Obecnie jestem już w posiadaniu amplitunera Yamaha HTR-4068. Dzięki za wszystkie rady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uznałem, że jednak nie będzie to stanowiło problemu. Stary wzmacniacz był od 8Ω i końcówki mocy się nie uszkodziły.

 

bo to wzmak a nie amlituner i wtedy robili dobre wzmaki a te mają lepsze zasilacze, bardziej wytrzymałe prądowo dlatego dały radę tym kolumnom a i zapewne nie słuchałes też zbyt głośno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo to wzmak a nie amlituner i wtedy robili dobre wzmaki a te mają lepsze zasilacze, bardziej wytrzymałe prądowo dlatego dały radę tym kolumnom a i zapewne nie słuchałes też zbyt głośno.

 

Źle napisałem, miałem na myśli stary amplituner Sony STR-DE485E.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bzdura, bo nawet niektóre nowe amplitunery nie przesyłają przez HDMI obrazu w 4K, a na tym mi zależało. Wzmacniacz stereo kupowałem używany, bo taki sprzęt się nie starzeje, a amplituner do kina musi być multimedialny.

 

Próbujesz z kogoś zrobić idiotę czy to z tobą może coś nie tak??? Wróć do postów które wyskrobałeś, przeczytaj i wskaż miejsce w którym pisałeś że potrzebujesz 4k!.Pewnie jakby sie okazalo że przesyłają 4k napisałbyś że potrzebujesz 16k......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbujesz z kogoś zrobić idiotę czy to z tobą może coś nie tak??? Wróć do postów które wyskrobałeś, przeczytaj i wskaż miejsce w którym pisałeś że potrzebujesz 4k!.Pewnie jakby sie okazalo że przesyłają 4k napisałbyś że potrzebujesz 16k......

 

Po pierwsze, może trochę grzeczniej? Nie brałeś wcześniej udziału w dyskusji i nagle zaczynasz krzyczeć. Może jednak z Tobą jest coś nie tak?

Po drugie, z nikogo nie planowałem robić idioty. Odpowiedź była kierowana do "Adek45" i on jakoś nie miał z tym problemu.

Po trzecie, napisałem wcześniej:

używane zazwyczaj nie posiadają nowszych kodeków, HDMI itp.

 

może nie dosłownie o 4K (itp.), ale wyjaśniłem, że interesuje mnie najnowszy sprzęt.

Po czwarte, wszedłeś w ten temat w jednym celu, a mianowicie w celu rozpoczęcia kłótni, ale nie mam zamiaru kolejnym razem odpisywać na twoje posty. Kupiłem już amplituner i temat uważam za zamknięty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, ej, nie ma tu czegoś takiego jak temat zakończony, napisz co nieco jak Ci to gra i w kinie i w stereo. Jak sprawuje się z tymi kolumnami (4 ohmy), przy normalnym słuchaniu czy amplituner sie grzeje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, ej, nie ma tu czegoś takiego jak temat zakończony, napisz co nieco jak Ci to gra i w kinie i w stereo. Jak sprawuje się z tymi kolumnami (4 ohmy), przy normalnym słuchaniu czy amplituner sie grzeje.

 

Tak jak wcześniej pisałem, w porównaniu ze starym amplitunerem : w 5.1 przede wszystkim dużo lepsza przestrzeń, brzmienie bardziej jasne i szczegółowe, z o wiele większą i wystarczającą jak dla mnie ilością niskich tonów. Czuć, że sprzęt ma o wiele więcej mocy (stary miał zasilacz zaledwie 155W). W stereo też oczywiście jest poprawa, ale do tego używam zestawu Denon PMA 560 + Braun L8070HE, z którym ta Yamaha nie ma szans wygrać. Sprzęt sprawuję się, jak na razie bezproblemowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to świetnie, dobrze, ze nie wyłacza się podczas dłuższych i głośniejszych (jeśli takie są ) seansów.

 

jeśli nie podkręciłeś basów to kolejny dowód na to, że kolumny, nawet te z niższej półki podłaczone do wzmaka grają inaczej, lepiej. Sam sobie odpowiedziałeś, że żaden z tych amplitunerów (niska półka cenowa) nie dadzą tego co podstawowy model wzmaka.

 

 

Użytkownik Adek45 dnia 06.03.2016 - 18:15 napisał

bo to wzmak a nie amlituner i wtedy robili dobre wzmaki a te mają lepsze zasilacze, bardziej wytrzymałe prądowo dlatego dały radę tym kolumnom a i zapewne nie słuchałes też zbyt głośno.

 

Źle napisałem, miałem na myśli stary amplituner Sony STR-DE485E.

 

tych też się to tyczy, bo nawet i ample sprzed ładnych kilku lat były lepsze , wytrzymalsze niż teraz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.