Skocz do zawartości
IGNORED

INFERNA MINI MM


kominiarz

Rekomendowane odpowiedzi

Jak nie mam filtra subsonic to lipa. Kup coś z tym filtrem.

 

art dj ma i jest tani

 

Dlaczego? Miałem już kilka pre, teraz mam na lampach ecc83 i chyba nigdy nie miałem takiego filtru/(filtra)

 

czy ci jest potrzebny to zależy od reszty systemu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bo przy takim filtrze głośniki nie wychylają się tak bardzo i przez to niskie tony są szybsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam Inferna Mini i jestem zadowolony. (...) Kilka moich spostrzeżeń: gra barwnie, dynamicznie, dobry bas, toleruje porysowane płyty, wysoka szczegółowość, charyzma i charakter w odwzorowaniu dźwięku, wysoka melodyjność, aż chce się tańczyć i słuchać! Wada: nie mam pewności, ale może być mało analityczny, mieć osłabioną stereofonię i nieco podbarwiać - koloryzować, co dla purystów może być minusem

Hm, podbarwiać, ale w którą stronę? "Jaśniejszą", czy "ciemniejszą"? To istotne przy doborze mającej z nim współpracować wkładki. Z góry dziękuję za doprecyzowanie. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo przy takim filtrze głośniki nie wychylają się tak bardzo i przez to niskie tony są szybsze.

 

Nie oto chodzi , jeżeli głośniki nie schodzą nisko w rejony 30hz to one same działają jak filtr.

Z dużymi podłogówkami wszelkie artefakty w najniższych rejestrach już słychać w głośnikach - i po to jest ten filtr.

 

poza tym nawet jak głośnik się tylko porusza i go nie słychać to zniekształca w pewien sposób resztę pasma , do tego takie ruchy mogą go uszkodzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hm, podbarwiać, ale w którą stronę? "Jaśniejszą", czy "ciemniejszą"? To istotne przy doborze mającej z nim współpracować wkładki. Z góry dziękuję za doprecyzowanie. :)

Jak wcześniej pisałem nie mam dużego doświadczenia z peampami, porównywałem go z NADem i w jednym z moich systemów na płycie Narah Jones miałem wrażenie, że ten NAD zagrał z lepszą stereofonią i szczegółowością, choć trochę cicho i mało dynamicznie. Zacząłem się zastanawiać,czy Inferna nie robi efektu zbliżonego do laudnes, czyli barwnie i dynamicznie, ale trochę fałszywie. Myślę, że odpowiem na to pytanie, jak porównam ją z Cambridge, którego zamierzam wypożyczyć do testów. Tym czasem nabyłem drugą Infernę nową za 350 zł. (trochę tańsza bo bezpośrednio od producenta i w tej czarnej obudowie). Obie grają bardzo przyjemnie. Wyraźnie lepiej od wbudowanych przedwzmacniaczy. Wczoraj słuchałem płyt w garażu na wzmaku lampowym Yaquin i kolumnach Focal Templation, gramofon Philips z oryginalną wkładką Philips 400 i z Inferną. Płyta Eltona Johna zagrała tak genialnie, że nie mogłem wyjść z wrażenia. Pliki o wysokiej rozdzielczości puszczone przez DAC-a wydały mi się słabe...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym czasem nabyłem drugą Infernę nową za 350 zł.

 

czekamy z niecierpliwością na trzecią inferę w trzecim poście .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekamy z niecierpliwością na trzecią inferę w trzecim poście .

Jak nie masz Bolo nic konstruktywnego do powiedzenia w temacie postu to nie lepiej nic pisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nad czym tu się konstruktywnie rozpisywać , taki prosty układzik za kilkadziesiąt złotych co na pająku zrobić można, a peany takie piszesz jakbyś życie na marsie odkrył.

 

Masz 3 posty w tym 2 o inferze , wygląda to tak jakbyś konto założył tylko po to by reklamę zrobić - i jeszcze się czepisz :)

 

infera wcale nie gra tak zjawiskowo :) , ani od nad-a lepsza nie jest , a za pół jej ceny ma konkurenta w postaci arta .

 

Różne pre to różne wzmocnienie i czułość pre , mamy też i inne wkładki które warto by było sprawdzić , tak więc jak już coś porównywać to wypadało by chociaż wyrównać poziomy głośności i dobrać odpowiednie obciążenie dla kilku lepszych wkładek , zobaczyłbyś , jaka to ona jest szczegółowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam infere mini, wczesniej mialem arta . Obecna wkladka 2m red, czesniej byl monacor a pozniej at95e.

Dla mnie nfera tez gra niezle .... ale przyznam, ze nie slyszalem innych preampow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

czekamy z niecierpliwością na trzecią inferę w trzecim poście .

 

Prawdziwa zabawa zaczyna się od czwartej.

 

Też mam wrażenie, że to marketing.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwa zabawa zaczyna się od czwartej.

 

Też mam wrażenie, że to marketing.

Panowie po co szydzicie z mojej osoby - daje wam to poczucie wyższości?

Gość zapytał w tytule postu "co sądzicie o Inferna Mini?".

Dość obszernie napisałem o moich wrażeniach i z moich opisów wynika tyle że w tej cenie (350zł) jest dobrze.

Liczyłem na mądre odpowiedzi. Na jakieś wskazówki. Opinie i porównania innych użytkowników,

bo te cenię bardziej niż sponsorowane artykuły.

Mam jeden idealnie dla mnie grający zestaw wkładka MC Denon 110 plus przedwzmacniacz LPS-1 w którym już grzebał nie będę.

Pozostałe gramofony, których też słucham (w biurze, garażu itp.) grają poprawnie, ale jeszcze poszukuję

do nich nowych rozwiązań. Na razie dokupiłem drugą Infernę, bo za tą kasę, to gra dobrze i póki na spokojnie

nie zdecyduję i nie przetestuję bardziej wyszukanych rozwiązań, to niech gra (nie będę co dzień woził preampa

z biura do garażu, domku letniskowego itp.

Mam na oku Lehmana, Nudę, itp. preampy oraz kilka ciekawych wkładek gramofonowych.

Na pewno sobie dokupię i przetestuję.

Liczyłem, że zasięgnę opinii od kolegów z forum i sam podzielę się wrażeniami, ale widzę, że

ci co byłoby ich warto posłuchać, to się raczej nie odzywają.

Szkoda, bo bardzo cenię konkretne opinie, nawet te z którymi się nie zgadzam - dlatego starałem się dokładnie opisać

co sądzę, aby pomóc innym podjąć decyzję przy zakupie taniego przedwzmacniacza.

A tym czasem kilku wielkich znawców, co ani słowa podpowiedzi nie napisali robią sobie zbytki z mojej osoby.

Ja na szczęście poza tym forum mam w realu wielu przyjaciół melomanów oraz inne pasje i nie muszę czyhać

na postach, żeby jakąś uszczypliwość wtrącić i nakarmić swoje ego.

Biorę się zatem za słuchanie dobrej muzyki, testowanie sprzętów i zabawy w realu, a stąd się wylogowuję i bez odbioru!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cenie (350zł)

 

400 z hakiem jak już , a w tej cenie jest kupa budżetowych pre cenionych producentów i lepiej wyposażonych.

 

Z racji , że już wielu próbowało robić sobie tutaj reklamę , to jesteśmy na to uczuleni , a sam widzisz , że jakoś twój profil na razie nie wzbudza zaufania - więc nie ma się co dziwić szyderą , szczególnie jak informujesz , że tak się spodobał pre , że masz już dwa.

 

Poza tym trafiłeś w wątek moderowany , z którego zostało co miało zostać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bolo przedstaw prosze ta kupe preampow w tej cenie lepszych od infery, chetnie je sprawdze.

 

Sam kupilem infere bo nie mialem wiekszej sumy. Mial byc schiit mani - ponoc rewelacja ale ostalo sie na mini.

 

Tylko pominmy diy do tych 400 zl powiedzmy.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bolo przedstaw prosze ta kupe preampow w tej cenie lepszych od infery, chetnie je sprawdze.

 

lepszych w sensie technicznym ok -proszę , ale żeby określić czy dźwiękowo dla ciebie są lepsze musiałbyś mi swoją głowę z uszami pożyczyć . Bo nie wiem jak słyszysz i co tam lubisz .

 

vincent pho 111

oehlbach phono preamp pro , oraz jego wersja xxl .

Pro-Ject Phono Box S (kosztuje ok 500 , z 50zł drożej od infery)

 

wszystkie te pre mają dodatkowo obsługę mc .

 

bez mc jest art dj dla miłośników bardziej studyjnego grania.

 

jeszcze by się trochę znalazło , ale najpierw przerób te :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede zmienial pre ale to jeszcze nie teraz. Chcialbym w 800 zl sie zmiescic.

 

Bylem zdecydowany na schiita ale nie byl dostepny , a jak teraz jest dostepny to kasa na inne rzeczy przeznaczona.

 

Na razie zbieram info , dzieki za typy. ;))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam infere mini, wcześniej mialem arta . Obecna wkladka 2m red, wcześniej byl monacor a później at95e.

Dla mnie infera tez gra niezłe .... ale przyznam, ze nie słyszałem innych preampow.

 

art gra całkiem dobrze z red-em i trochę ludzi też podziela takie zdanie , nie wiem czego ci tam brakowało ?

u mnie arta zastąpił vincent i z czystym sumieniem polecam do reda , jeżeli bardziej zależy na barwie niż rozdzielczości.

z AT art dj ma trochę mało basu i gra bardziej górą , zresztą wkładki te co podałeś to raczej najniższa półka. - choć reda lubię.

 

Bede zmienial pre ale to jeszcze nie teraz. Chcialbym w 800 zl sie zmiescic.

 

do reda nie ma co szaleć z pre - chyba , że inna wkładka w planie.

Zazwyczaj jak pre dobrze gra z ortofonem to kiepsko radzi z AT - także dobrze już wiedzieć do czego ma być.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W planie mam 2m bronze , black za drogi niestety oraz jakies pre do tego i koniec szalenstw. Gramiak mam budzetowy pro-ject rpm 1 carbon wiec nie ma co szalec.

Na mc raczej sie nie przesiade.

 

Mam nadzieje, ze zaczne wreszcie sluchac plyt a nie zastanawiac sie co by tu zmienic. ;))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw upewnij się czy będziesz tą różnicę słyszał , ja np do tej pory zachodzę w głowę czy wywalanie kasy na ostre szlify ma sens.

 

z lepszej igły niby będzie coś więcej słychać wyraźniej , pojawią się jakieś nowe subtelne dźwięki , ale dalej to 99,9% przekazu które słychać było na zwyczajnym eliptyku .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietna cena

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w niej świetnego? To bardzo przeciętny preamp.

To samo co w seniorzetelefono :D

Pozdrawiam BiBi .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim czasie zakupiłem sobie preampy Lehmann Cube SE (nowy 1750 zł.) i DJ Art (nowy 213 zł.).

Testowałem na różnych systemach i wkładkach. Cube SE gra na prawdę ładnie. Jest to inna liga, choć wielokrotność ceny

podstawowych modeli nie jest wprost proporcjonalna do zwiększenia jakości dźwięku, ale tego też się nie spodziewałem.

Ogólnie Lehmann to inny temat, gra 2-3 klasy wyżej (im lepszy sprzęt tym bardziej to słychać - wiadomo).

Po podłączeniu DJ SE z gramofonem zaopatrzonym w dobrą budżetową wkładką Ortofon 10M (wzmak Teac AH500 +B&W23)

byłem bardzo zadowolony. Zagrało to ładnie i wspomniałem komentarze z forum, że tam jakieś filtry ma itp.

Na początek płyta wokalna (bardzo ładnie, rozdzielczo, stereofonicznie), potem muzyka miuzikalowo-rozrywkowa (porawnie, ale trochę płasko - minimalnie), następnie polski rock (A.M. Jopek, Muniek, Maleńczuk - też bez zarzutu, ale bez większego entuzjazmu), no koniec DireStrais. Następnie podłączyłem Infernę i powtórzyłem odsłuchiwane utwory. Inferna zagrała lepiej, choć na pewno gorzej od Lechmanna i LPS1.

Wnioski: Inferna zagrała muzyką bardziej przestrzenną, z większym nasyceniem i charyzmą. Szczególnie to było słychać w muzyce rozrywkowej (miuzikal). Tam z DJ Art brakowało głębi, dynamiki, budowania sceny i chyba trochę basu.

W muzyce wokalnej typu Sarah Jones preampy zagrały inaczej ale oceniłbym jakość na podobnym poziomie. Z Inferny głos był bardziej przejmujący i dobitny (choć co poniektórym mógłby wydać się odrobinę męczący), z DJ Art wszystko gładsze bardziej poukładane i spokojniejsze.

Dla mnie inferna gra ciekawiej w porównaniu do DJ Art. Kwestia filtrowania szumów - nie potrafię ocenić, bo nie było z tym problemów przy obu przedwzmacniaczach.

Mam takie subiektywne odczucie, że DJ Art zagrał bardziej jak dobry magnetofon kasetowy, a Inferna jak CD. Trochę pojechałem z tym porównaniem, ale słuchając kilku płyt z DJ Artem rozdzielczość i sposób podania dźwięku skojarzył mi się ze słuchaniem muzyki z kaset (oczywiście w dobrym tego słowa znaczeniu), muzyka poukładana, podana bez rozmachu, ale z pewnym spokojem, bez nagłych wychyłów w stronę basów czy sopranów - czysto miękko i przyjemnie. Można słuchać w tle, długo bez zmęczenia.

Takie są moje wrażenia. Ogólnie DJ Arta oceniam pozytywnie i zostawię go sobie. Posłucham z innymi wkładkami i na innych systemach, bo jak na tak tani pre to gra poprawnie i być może z inną wkładką zagra jeszcze lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie jakbyś dopasował idealnie obciążenie wkładki do dj-a to zagrałby więcej górą i trochę jaśniej .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie jakbyś dopasował idealnie obciążenie wkładki do dj-a to zagrałby więcej górą i trochę jaśniej .

Co to znaczy obciążenie wkładki dopasował? Wkładka MM na 47kOhm, i DJ taką właśnie obsługuje, nacisk igły i antyskaling wyregulowane. Co mogę więcej dopasować? (przepraszam - może moje pytania są naiwne, bo analogiem zajmuję się krótko i może się nie znam na wszystkim, tym bardziej docenię rzeczowy komentarz...)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest i pojemność w dj jest 100 i 250pf , ale doliczyć jeszcze trzeba kable po drodze .

 

(przepraszam - może moje pytania są naiwne, bo analogiem zajmuję się krótko i może się nie znam na wszystkim, tym bardziej docenię rzeczowy komentarz...)

 

nie ma za co przepraszać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest i pojemność w dj jest 100 i 250pf , ale doliczyć jeszcze trzeba kable po drodze .

 

 

 

nie ma za co przepraszać :)

 

Próbowałem to przełączać - nie ma różnicy w moim systemie. Czego dotyczy ta rezystancja w pikofaradach? Wewnętrznej instalacji elektrycznej gramofonu, czy całego podłączenia razem z kablami RCA?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Próbowałem to przełączać - nie ma różnicy w moim systemie. Czego dotyczy ta rezystancja w pikofaradach? Wewnętrznej instalacji elektrycznej gramofonu, czy całego podłączenia razem z kablami RCA?

 

całego połączenia razem z rca i kabelkami wkładki.

trudno to poludzku wytłumaczyć , obniża się pasmo przenoszenia i na końcu robi się podbicie. Jak pasmo zaszybko opada to wkładka gra ciepło , jak ma podbicie to jasno , albo neutralnie zależy gdzie ono jest . Możesz tego nie słyszeć , albo słyszeć w zalerzności jaki masz słuch i resztę toru.

 

zalecaną pojemność wkładki podaje producent.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pojemność wkładki (jeśli już jest określana) to zazwyczaj 150-300 pikofaradów, a w DJArt jest przełaczenie 100-200 pf, więc niewiele to daje. Testowałem Infernę, DJArt, Lehmann z różnymi wkładkami starymi i nowymi (Philips 406, Imperial 2000, Ortofon 10M, Ortofon Bronze, AT 740, i inne mniej znane) z różnymi gramofonami. Inferna wypada za każdym razem dużo lepiej niż DJArt, czasem trochę porównywalnie z Lehmanem, ale po zmianie repertuaru oczywiście Lehmann wygrywa większą rozdzielczością i szczegółowością. Inferna z wkładką Philips 406 działa tak dobrze, że podchodzi jakością brzmienia pod Ortofon Brown z Lehanem. Brzmienie jest odrobinę gorsze, choć różnica zależy od repertuaru. Nadal utrzymuję, że jak na budżetową konstrukcję Inferna zdaje egzamin. Proszę o propozycje pre do 1000 zł., który warto wypróbować...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.