Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz o analogowym brzmieniu


Margin

Rekomendowane odpowiedzi

nie zamierzam Cię prowokować

chciałbym tylko doradzić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zamierzam Cię prowokować

chciałbym tylko doradzić

 

Naturalnie, muzykalnie, subtelnie, bez wyostrzen, krzykliwosci , bez kompresji dynamiki i loudness war. Wciągająco , z dużą dawka emocji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli celuje kolega w najlepsze i najdroższe klocki i słusznie dzwięk powinien być kompletny . W takim razie w tym budżecie do tych kolumn tylko bardzo mocny tranzystor z wyższej półki z przed lat . Krela warto posłuchać w dobrej konfiguracji gra jak oczekujesz .

 

Jest naturalna barwa i dynamika czyli naturalnie i z emocjami .

 

Także wzmacniacze Hegla spełniają Twoje założenia co do dźwięku jednak przekraczają budżet .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...w każdym rodzaju muzyki...?

nie czaje Twojego pytania. Każda muzyka dobrze zrealizowana może mieć cechy muzyki z nośników analogowych. To przecież wiesz, bo nie od wczoraj audio sie interesujesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także wzmacniacze Hegla spełniają Twoje założenia co do dźwięku jednak przekraczają budżet .

 

A którego Hegla rekomendujesz? Przeryłem kiedyś wszystkie wątki dotyczące tych wzmacniaczy i nadal nie wiem, w który model celować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegle sa slabe. To lifestylowa marka z rozdmuchanym marketingiem ktora gra plasko i bez barw. Postaraj sie polaczyc duza moc z lampa w torze i bedziesz w domu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegle sa slabe. To lifestylowa marka z rozdmuchanym marketingiem ktora gra plasko i bez barw. Postaraj sie polaczyc duza moc z lampa w torze i bedziesz w domu

zaraz Cię zjedzą :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Hegle sa slabe. To lifestylowa marka z rozdmuchanym marketingiem ktora gra plasko i bez barw. Postaraj sie polaczyc duza moc z lampa w torze i bedziesz w domu

 

Nie oceniaj w ten sposób...prawidłowe zestawienie czyli zgranie systemu, a najlepiej synergia całości toru gwarantuje jakość brzmienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A którego Hegla rekomendujesz? Przeryłem kiedyś wszystkie wątki dotyczące tych wzmacniaczy i nadal nie wiem, w który model celować.

Zależy od reszty toru i czego się oczekuje no i oczywiście finansów H 200 do lekko już cieplejszych systemów jeśli szuka się więcej ciepła niż mniej , H 300 można już podpinać do w pełni neutralnych systemów i cieszyć się muzyką i zapomnieć o poszukiwaniach .

 

Ja wyznaję zasadę że im mniej wnosi dany klocek od siebie tym lepiej gra całość i łatwiej uzyskać dźwięk jaki się chce . Mając przezroczyste kolumny kable wzmacniacz wystarczy dobrać źródło i mamy wymarzony dźwięk , im więcej klocków w systemie coś dodaje tym ostateczny efekt o który nam chodzi trudniej osiągnąć , za dużo zmiennych .

 

Hegle mało już od siebie dodają im wyżej w serii tym mniej i takie granie bez własnego charakteru powoduje że albo ukażą się zalety reszty sytemu albo uwypuklą wady , stąd tak rozbieżne zdania o tych wzmacniaczach od euforii że grają piękną barwą po mieszanie z błotem że sucho , każdy osłuchany kto przewalił już trochę gratów szybko dostrzeże z czego to wynika .

 

Hegle sa slabe. To lifestylowa marka z rozdmuchanym marketingiem ktora gra plasko i bez barw. Postaraj sie polaczyc duza moc z lampa w torze i bedziesz w domu

Napisz na jakim zestawie uzyskałeś płaski dźwięk Twoje doświadczenie ze złym zestawieniem będzie owocną nauką dla innych .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 4000 nie kupi nawet h100 wiec nie ma co wlaczaczac w dyskusje h200 i h300

Mialem 3 miesiace h70 i chwile h80. Graly z kolumnami roksana chario i pmc. W kwestii barwy i tzw analogowosci byly gorsze od roksana caspiana a do audio note p2 ktorgo kupilem za 4k nawet nie maja startu bo dostaja po dupie w kazdym aspekcie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaraj sie polaczyc duza moc z lampa w torze i bedziesz w domu

 

Biniek, zasugerujesz proszę jakieś konkretne rozwiązanie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze sprobuj upolowac koncowke mocy audiomatus i do tego preamp lampowy np wersje diy lamma z forum. Mocy starczy a i czarowac bedzie barwa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 4000 nie kupi nawet h100 wiec nie ma co wlaczaczac w dyskusje h200 i h300

Mialem 3 miesiace h70 i chwile h80. Graly z kolumnami roksana chario i pmc. W kwestii barwy i tzw analogowosci byly gorsze od roksana caspiana a do audio note p2 ktorgo kupilem za 4k nawet nie maja startu bo dostaja po dupie w kazdym aspekcie

A no widzisz że wszystko zależy od reszty toru .

Miałem w domu ponad 6 lat Caspiana mk II i ponad rok M2 i wraz z firmowym CD z mocno neutralnymi kolumnami 3 drożnymi nie brakuje żadnego pasma i oba Caspiany przy Heglu udają muzykę , jesli chodzi o dynamikę to już porażka ,Caspiany grają mocno upiększoną średnicą z lampową barwą , pogrubione wokale to wszystko nawet może się podobać i przy suchych kolumnach tworzyć udany duet ale nie przy neutralnych klockach .

Wybacz ale uwielbiam analogowe brzmienie i po włączeniu Hegla zaraz po Caspianie w głowie miałem tylko jedną myśl szkoda tych 6 lat męczenia się z Caspianem było mimo że dźwięk był przyjemny na Heglu słucha się muzyki a nie dzwięku barwa jest super naturalna , barwna i analogowa .

Każdy oczekuje odrobinę innego dzwięku a nigdy nie gra klocek tylko zestaw jak widzisz .

Na pewno Caspian jest bezpieczniejszy bo ma bardzo wyraźny własny charakter co ma też minusy gra każdy rodzaj muzyki w jednostajny sposób , słabo wypada w klasyce i mocniejszych klimatach gubi się przy większej ilości instrumentów , Hegel jest w pełni uniwersalny nie kuleje na żadnym gatunku muzycznym i najważniejsze Hegel oddaje emocje zawarte w muzyce dzieki dynamice Caspian nie .

 

Kiedyś myślałem że nie ma dla mnie innej drogi jak pre lampowe i końcówka tranzystorowa , bądź dobrej lampy i tub czyli moc , dynamika i piękna barwa w jednym , zaskoczył mnie własnie Hegel bo ma te wszystkie atuty gra z barwą naturalniejszą i przyjemniejszą od niejednej drogiej lampy ( dla mnie ) oraz nie ma minusów 90 % lamp czyli gorszej rozdzielczości przy większej ilości instrumentów .

 

Co do budżetu lepiej czasem dołożyć 50 % więcej i mieć spokój na lata niż kręcić się w kółko i co roku coś zmieniać bo wciąż w dzwięku coś się nie podoba . Z tąd propozycja z mojej strony albo starszego Krella albo młodszego Hegla .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mądry wpis kolegi jacm. Trzeba też wziąć pod uwagę, że Mozarty to nie są neutralne kolumny. Zestawiając je z lampą wyjdzie dźwiękowy koszmarek. Tu potrzeby jest mocny neutralny tranzystor, który te kolumny rozrusza i weźmie bas za mordę. Inaczej będzie tłusto, ciężko, wolno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Bardzo mądry wpis kolegi jacm. Trzeba też wziąć pod uwagę, że Mozarty to nie są neutralne kolumny. Zestawiając je z lampą wyjdzie dźwiękowy koszmarek. Tu potrzeby jest mocny neutralny tranzystor, który te kolumny rozrusza i weźmie bas za mordę. Inaczej będzie tłusto, ciężko, wolno.

 

hardcore jakiś ;-)... i metalu nie posłucha... :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trudne zagadnienie, ciepły wzmak, ciepłe kolumny i do tego winyl. Uwaga, może wyjść zbyt "ciepło". Takie stwierdzenia są zdecydowanie pejoratywne. Sugerowałbym raczej przejrzysty, neutralny wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i metalu nie posłucha... :-(

 

Tak jak pisał- metalu nie słucha, więc nie ma smutku. ;)

 

Sugerowałbym raczej przejrzysty, neutralny wzmacniacz.

 

O tym jeszcze nie pisałem: aktualnie mieszka ze mną przejrzysty, neutralny wzmacniacz- nazywa się Baltlab Epoca III. Niestety ze wspomnianym na wstępie gramofonem, na którym wisi Goldring 1042 i z pre iFi, jest bezduszna laboratoryjna żyleta i zdecydowanie brakuje tej analogowej magii.

Wiem... powiecie zmień wkładkę! Próbowałem i tego, wkręcając misiowatego Shure'a M91ED i nadal nie to.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał- metalu nie słucha, więc nie ma smutku. ;)

 

 

 

O tym jeszcze nie pisałem: aktualnie mieszka ze mną przejrzysty, neutralny wzmacniacz- nazywa się Baltlab Epoca III. Niestety ze wspomnianym na wstępie gramofonem, na którym wisi Goldring 1042 i z pre iFi, jest bezduszna laboratoryjna żyleta i zdecydowanie brakuje tej analogowej magii.

Wiem... powiecie zmień wkładkę! Próbowałem i tego, wkręcając misiowatego Shure'a M91ED i nadal nie to.

 

Goldring to dosonała wkładka, żyleta chm...nie przypominam sobie abym miał z nią takie doświadczenia, jak mawiał ś.p. Stary Audiofil, gra system nie poszczególne jego składowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden kolega z naszego forum Violet gral dosyc dlugo na Mozartach z Heglem H100. Do wyrwania w budzecie z norweskiej dystrybucji, z polskiej bedzie ciezo, ale za 4500zl sie da. Druga propozycja moglby byc Roksan Kandy K3 tez z drugiej reki, na tym roksanie ciezko o zyletki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sie za 4k bez dac.h100 gra gladko. Niemniej hegel ani tym bardziej krell nie kojarzy mi sie z brzmieniem analohowym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed caspianem miałem CD Exposure 2010 wzmak 2010 odsłuchiwałem a 3010 miałem krótki czas . Exposure to oddalanie się od analogowego brzmienia a im nowsze wersje exposure tym jeszcze mniej analogowości . Po przesiadce na caspiana mogę stwierdzić że ten drugi zdecydowanie bliżej analogu . Exposure ma bardziej chaotyczny niepoukładany dźwięk za to jest bardziej rytmiczny od Caspiana , czy słuchasz cisco czy głośno masz wciąż ten sam atakujący efekciarski dzwięk jakbyś rozkręcił wzmak prawie na maksa jest fajnie przez chwile a potem już tylko gorzej .

 

Hegel vs Caspian i Exposure to zupełnie inne szkoły grania , Caspian to taki dzwięk do długich odsłuchów ale kosztem dynamiki Exposure jest efekciarski rytmiczny może się podobać do Rocka przy dłuższych odsłuchach męczy . Hegel nie ma powyższych wad za to ma sporo zalet dzwięk dynamiczny ale z ładnie czytelnymi instrumentami przez co nie męczy nic się nie zlewa , jest muzykalny i przy odpowiednim zestawieniu ma w pełni naturalną barwę . .

 

Ani krella ani Hegla nie ma co oceniać po nieudanych zestawieniach te wzmaki wzmocnią co dostaną oraz napędzą co im się podepnie tak jak pisałem wyżej to tylko świadczy o ich neutralności zagrają jazgotliwie i zagrają niezwykle barwnie zależeć to będzie od doświadczenia i niestety finansów składajacego cały zestaw .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli bedziesz mial mozliwosc posluchaj musical fidelity z serii Si - pewnie na 3Si udaloby sie jakos zalapac. Daj mu szanse a mozesz sie mile zaskoczyc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare wzmacniacze Accuphase grają analogowym brzmieniem zachowując przy tym dobrą rozdzielczość za 4tyś kupisz choćby klasycznego E-302, jak nie boisz się starszego sprzętu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj to banal wiadomo ze wszystko trzeba ze soba zestawic ale hegle w pojeciu ogolnym sa przereklamowne i mozna lepiej

 

Też tak słyszałem o heglach z rzetelnego źródła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnimi czasy stałem się posiadaczem studyjnych aktywnych ,,monitorów" Klein& Hummel z początku lat 70, na Altecach Alnico 12" x 2 plus tubowy Tweeter . TO!!! jest jest dopiero prawdziwe HI FI , wszelalkie HI ENDY się chowają. Muszę dopieścić elektronikę , w sensie przeglądu . Mimo to brzmią wspaniale , wygląd może mało audiofilski i nie powala , wręcz zmusza do zadumy (coś ty człowieku kupił). Jednak jakość dżwięku jaki są w stanie z siebie wydać, rekompensuje wszystko , po prostu świetne, niepowtarzalne , wręcz zjawiskowe brzmienie. Czegoś takiego szukałem latami. Żekł bym ,,jest nirvana" ale jeszcze trochę .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.