Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz o analogowym brzmieniu


Margin

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem w domu ponad 6 lat Caspiana mk II i ponad rok M2

Jacku, a rozwinął byś jeśli zostało coś w pamięci czy warto się być o M2 czy Caspian MK ll to też granie jak Caspian :)

różnice ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M2 ma odrobinę więcej góry jest przez to nieco jaśniejszy oraz szybszy i bardziej sprężysty bas mk II, poza tym to takie same wzmacniacze ten sam charakter brzmienia barwy i prezentacji muzyki mi osobiscie nawet bardziej odpowiadała góra w MK II i gdyby bas był jak z M2 to wolałbym zdecydowanie prezentacje MK II. Różnice są , jak piałem ale można je wyłapać porównując bezpośrednio mając mniej wymagające kolumny pod względem zapotrzebowania na prąd całkowicie odpuściłbym sobie szukanie M2 w zupełności wystarczył by mi MK II . Jeśli szukałbym poprawy to już zmieniając na zupełnie inną firmę bo MK II i M 2 to bliźniacze konstrukcje .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni!

 

Szukam używanego wzmacniacza do 4000zł, który zagra ciepłym, pełnym barw, ale dynamicznym dźwiękiem. Bardzo zależy mi na dobrym zgraniu z gramofonem (wkładka Goldring 1042 i preamp iFi iPhono) . Być może powinienem temat umieścić w zakładce Analog, ale mam wrażenie, że tutaj więcej Was zagląda. Poza tym CD też używam, więc mam nadzieję, że nie będziecie na mnie krzyczeć.

Wzmak musi być dość wydajny, bo gram na Vienna Acoustics Grand Mozart.

Ostatnio testowałem Exposure 2010 S2D i był to dobry kierunek, ale chwilami robiło się zbyt krzykliwie.

Słucham wszystkiego, oprócz ostrych gitar...

 

Liczę na Waszą pomoc i pozdrawiam!

Może hybryda....Jolka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Też tak słyszałem o heglach z rzetelnego źródła.

Najlepiej posłuchać samemu to rozwiewa wątpliwości źródła nie mają naszych uszu i preferencji a zawsze można znaleźć sprzęt grający inaczej .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Najlepiej posłuchać samemu to rozwiewa wątpliwości źródła nie mają naszych uszu i preferencji a zawsze można znaleźć sprzęt grający inaczej .

 

Tu chodzi o skalę bezwzględną a nie o preferencje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dzięki, dzięki. Chyba rzeczywiście przy moich nie ciemnych kolumnach i grających szybkim basem nie ma co się napinać finansowo na wersje M2. Zaoszczędzone parę groszy kiedyś by pchnąć w jeszcze lepsze źródło.

 

M2 ma odrobinę więcej góry jest przez to nieco jaśniejszy oraz szybszy i bardziej sprężysty bas mk II, poza tym to takie same wzmacniacze ten sam charakter brzmienia barwy i prezentacji muzyki mi osobiscie nawet bardziej odpowiadała góra w MK II i gdyby bas był jak z M2 to wolałbym zdecydowanie prezentacje MK II. Różnice są , jak piałem ale można je wyłapać porównując bezpośrednio mając mniej wymagające kolumny pod względem zapotrzebowania na prąd całkowicie odpuściłbym sobie szukanie M2 w zupełności wystarczył by mi MK II

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dzięki, dzięki. Chyba rzeczywiście przy moich nie ciemnych kolumnach i grających szybkim basem nie ma co się napinać finansowo na wersje M2. Zaoszczędzone parę groszy kiedyś by pchnąć w jeszcze lepsze źródło.

Jak nie potrzebują większej wydajności prądowej do rozbujania basu to jak najbardziej nie ma co przepłacać .

 

 

 

Tu chodzi o skalę bezwzględną a nie o preferencje.

A konkretniej ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden kolega z naszego forum Violet gral dosyc dlugo na Mozartach z Heglem H100. Do wyrwania w budzecie z norweskiej dystrybucji, z polskiej bedzie ciezo, ale za 4500zl sie da. Druga propozycja moglby byc Roksan Kandy K3 tez z drugiej reki, na tym roksanie ciezko o zyletki.

 

Tak , Kandy K2 czy K3 jest i mocny i tani. Szczegolnie uzywka .

Pewnie ruszyl by Mozarty ale czy nie bedzie za duzo ciepla?

Pamietajmy ze zrodlem jest vinyl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak nie potrzebują większej wydajności prądowej do rozbujania basu to jak najbardziej nie ma co przepłacać .

 

 

A konkretniej ?

 

O stosunek tego co hegel w danej cenie w kwestii brzmienia oferuje w porównaniu do tego co inne marki przeważnie mniej znane mają do zaoferowania. Dynamika w skali mikro i makro, scena, przestrzennosc.Barwa i równowaga tonalnej również choć ktoś może nie preferowac naturalnego i muzykalnego brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

O stosunek tego co hegel w danej cenie w kwestii brzmienia oferuje w porównaniu do tego co inne marki przeważnie mniej znane mają do zaoferowania. Dynamika w skali mikro i makro, scena, przestrzennosc.Barwa i równowaga tonalnej również choć ktoś może nie preferowac naturalnego i muzykalnego brzmienia.

Hm ale to raczej mówimy o preferencjach właśnie długo nie zmieniłem wzmacniacza bo znaleźć coś uniwersalnego potrafiącego zagrać każdy rodzaj muzyki z takimi atutami jak ma Hegel jest bardzo ciężko . wzmacniaczy o lepszych poszczególnych aspektach jest sporo ale wykładają się na wielu gatunkach muzycznych nie są tak uniwersalne . Moim zdaniem Skandynawowie maja na to dobre patenty .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Panowie, a jesteście w stanie powiedzieć coś w temacie tych lamp, w kontekście Mozartów?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.