Jump to content
suluben

Smoleńsk

Recommended Posts

Niedługo wejdzie do kin. Miałem i mam obawy, że może być kicz, ale dzisiaj zobaczyłem plakat i jest niezły. Może więc fabuła rozwinie skrzydła i bezpiecznie wyląduje w kategorii dobrych filmów.

smolensk_poster.jpeg

Edited by suluben

Może gdyby film był made in USA, France, ale polski.....

Będzie co najwyżej kolejna ciężka awantura.

Czarno widzę i bosze broń jestem jak najdalej od polityki. Po prostu nie sądzę żeby ktoś w Polsce umiał zrobić film z tak gorącego tematu i żeby film jako film był w stanie się obronić.....

Niestety nalezy sie spodziewac propagandowej agitki robionej pod zamachowa teorie...!

A ponieważ ma się zwrócić wyląduje zapewne jako materiał uzupełniający

do lekcji - obowiązkowy oczywista i do obejrzenia na lekcji "historii".

... i zamiast IV RP jest PRL II

Guest Włodzimierz_55692

Bardzo ciekaw jestem dialogów.

• Like 1

Guest Włodzimierz_55692

Czy będą autentyczne, czy też patriotyczne?

To samo można odnieść do komentarzy...

Guest HQ150

Miałem i mam obawy, że może być kicz, ale dzisiaj zobaczyłem plakat i jest niezły. Może więc fabuła rozwinie skrzydła i bezpiecznie wyląduje w kategorii dobrych filmów.

Po plakacie chcesz oceniać jakość filmu?!

Wyrób sobie lepiej zdanie o tym filmie na podstawie tego co o nim pisali jego twórcy:

,,Na stronie Fundacji Smoleńsk 2010 czytamy, że obraz przedstawi "fakty ustalone przez Zespół parlamentarny ds. zbadania przyczyn katastrofy TU-154". Zespołowi zorganizowanemu przez parlamentarzystów PiS przewodniczył Antoni Macierewicz, obecny minister obrony narodowej.''

,,- Tragedia smoleńska stała się najważniejszym wydarzeniem w III RP''

,,Rolę prezydenta Lecha Kaczyńskiego gra w filmie Lech Łotocki, a Marii Kaczyńskiej - Ewa Dałkowska. Odtwórczynią roli Ewy Błasik, wdowy po dowódcy Sił Powietrznych RP gen. Andrzeju Błasiku, jest Aldona Struzik. W obsadzie "Smoleńska" są też m.in.: Jerzy Zelnik, Katarzyna Łaniewska, Marek Bukowski, Maria Gładkowska, Dominika Figurska, Anna Samusionek, Redbad Klynstra i Andrzej Mastalerz.''

• Like 2

Będzie takie samo dno jak Historia Roja. Który mimo inspiracji ciekawą historią jest zupełnie do czapy.

Edited by noquarter
  • Like 1

Antoni Krauze ? To Macierewicz zmienił nazwisko ?

Wysłane z mojego SHIELD Tablet

Wzmacniacz KD:Denon AVC-A1SE Kolumny: Front: Dynaudio Audience 72 SE, C+SB+SR 5x VoiceKraft 7700 Premiere Series SUB:Yamaha YST-SW012 (nieużywany) K.Dźwiękowa: X-Fi Titanium HD (model SB1270) Słuchawki: AH-D 1100 (over ear).

Brzoza .. hmmm... :) ponoć to była brzoza niewidzialna dla radarów z wszczepioną sztuczną inteligencją :))) Dziwne ,ze brzozie mozna natomiast Macierewiczowi jeszcze się nie da :):P:))

Edited by polraven

prawie 100 osób w tej wyprawie, najażniejszych osób w państwie i tu nagle brak.... Jarosława i Antoniego ---?

Guest Włodzimierz_55692

Gérard Depardieu

Raczej, któregoś z generałów.

prawie 100 osób w tej wyprawie, najażniejszych osób w państwie i tu nagle brak.... Jarosława i Antoniego ---?

To wiadomo, ale dlaczego Królowa Polski pozostała przy Bolku?

Antoni do Smoleńska jechał pociągiem.

Zupełnie, jak kiedyś Kim Dzong Il. To pewnie przez te azjatyckie rysy.

Tam jest niezły komentarz:

"Tylko świnie siedzą w kinie".

Bym w życiu nie przypuszczał, że takich ch*jowych czasów doczekam...

Jeszcze, gdy się okaże, że wungjel je we wiosce - wojna murowana.

• Like 2

Oficjalny zwiastun filmu Smoleńsk nadszedł. Tak naprawdę największe wrażenie robią sceny dokumentalne (znicze i tłumy na ulicach Warszawy plus muzyka Lorenca z filmu "Różyczka"). Zresztą podobna sytuacja była z pożegnaniem papieża. Pierwszy tydzień po śmierci - wielkie wzruszenia, potem atmosfera opadła i filmy fabularne, które potem powstały, mimo staranności realizacyjnej, nie miały już tego autentyzmu i sprawiały wrażenie, jakby powstały za wcześnie.

https://www.youtube.com/watch?v=LgSl0VAn76M

Edited by suluben

jak zwykle stronniczość w wielu innych tytułach totalnie nie przeszkadza.. płaciliście na propagandę i szykanowanie naszej historii / kraju i była cisza, teraz nie daliście złotówki a odstawiacie szopkę.

a prawda jest tylko jedna

nieznana.

Po prostu nie sądzę żeby ktoś w Polsce umiał zrobić film z tak gorącego tematu i żeby film jako film był w stanie się obronić....

sam fakt że powstał już jest ogromnym sukcesem. Nie było finansowania, nie było pomocy, nawet z aktorami był bardzo duży problem. Edited by fetek

Guest HQ150

Ten Smoleńsk to kino S-F?

Ciekawe czy będzie kontynuacja? Np. Smoleńsk-Powrót Jedi.

Edited by HQ150
  • Like 3