Skocz do zawartości
IGNORED

coś dla laika i niedrogo


LpN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

chciałbym stworzyć swój pierwszy zestaw audio od podstaw

 

trochę już poczytałem różnych tematów nie tylko tu ale i w całym internecie i wiem że do kwoty jaką dysponuje czyli ok 1000-1200zł złożę coś z używanych wzmacniaczy i kolumn

 

teraz trochę o sobie:

interesuje mnie coś co grałoby mocno w niskim zakresie ale i wyraźnie bez dudnienia (muzyka głownie różne rodzaje muzyki elektronicznej drum'n'bass hardstyle czy nawet trance)

pomieszczenie małe 4.5m x 1.5m i dość mocno zagracone

 

póki co polecono mi zestaw Tannoy M1 albo M2 wraz z Denonem PMA 560

 

 

macie o tym jakieś opinie? jakieś swoje sugestie i przemyślenia? z czasem chciałbym też rozbudować zestaw o tuner i pewnie jak sie wyprowadzę to o większe kolumny :D

 

tak na marginesie o co chodzi z tymi altusami 200? z tego co czytam na forach to mają opinie raczej zwykłej "estradówki" a w portalach typu ceneo ludzie są przeszczęśliwi bo wziąłem je pod uwage w przypadku zwiększenia budżetu (aktualnie w moim pokoiku wystarczyłaby taka jedna rakieta)

 

z typowym stereo nie mam wiele doświadczenia nawet w odsłuchu jedynie z car audio które sobie kiedyś sam zrobiłem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kolumn to zamiast tannoy brałbym pod uwagę coś z missiona, 700 lub 701 tanie i bardzo dobre. Co do wzmaka to co bys nie kupił to i tak będziesz chciał zaraz zmieniać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kolego:)

W sumie to co byś nie kupił - czy to wzmak czy kolumny - to jak bakcyl chwyci... ;)

 

Swojego czasu również byłem w Twojej sytuacji. Dostałem jakiegoś wzmaka unitry od brata, podpiołem pod to kolumny z wieży techniksa i smigało. Potem kupiłem ampli onkyo tx-sr605. Po jakimś czasie, wpadłem do znajomego, który wrócił z wysp na ziemie ojczystą wlokąc ze sobą wzmacniacz rotela i podstawkowe kolumny B&W 601 i dac magic cambridge`a - i to była "ekstaza" soniczna, która na powrót zaszczepiła we mnie bakcyla audio. Obecnie mam zestaw jak w omnie - nie żaden hi-end, myślę że taka ostatnia półka sprzętu budżetowego a tor w dodatku jeszcze nie kompletny.

Co ciekawe, znajomy do tej pory posiada wspomniany wyżej zestaw i dobrze mu z nim. Nie zmieniał kabli, dokupił gramofon z jakimś ortofonem na pokładzie i jest zadowolony. Chociaż przebąkuje od czasu do czasu na zmianą wzmacniacza bo jego faktycznie za słaby(nie pamiętam modelu ale to jeden ze starszej serii 9xx.)

Jego kolumny można dziś wyrwać za ok 500-600zł - dobre granie za takie pieniądze.Grają po jasnej stronie ale z mało anemicznym wzmakiem basu też im nie będzie brakować.

Mogę polecić również Monitor Audio RS1 do takiego metrażu, miałem długi czas w pokoju 4 na 5m i było super.Grały mniej sterylnie od B&W. Co do wzmaka to musiałbyś pobuszować po forum, popytać.

 

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muzyka była, jest i będzie ważną częścią mojego życia a wspomnienia chwil minionych odżywają wzbogacane emocjami utworów towarzyszących owym momentom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie co z tymi wzmacniaczami? wszędzie wszystko zależy od nich a za bardzo mnie mam jak kupić bez odsłuchu

 

warto walić w ciemno? szukać jakiegoś polecanego modelu czy jest może coś "uniwersalnego"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umiwersalny polecany denon pma-1055r i do tego małe kolumienki za ok. 500 np. tannoy m1, tannoy v1, dali zensor 1, dali concept 1, dali lektor 1, inne marki też, ale nie znam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Udało się złożyć jakiś system? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muzyka była, jest i będzie ważną częścią mojego życia a wspomnienia chwil minionych odżywają wzbogacane emocjami utworów towarzyszących owym momentom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało być z wymienionych. Tak słownik Google zastępuje słowa.

Muszę bardziej na to zwracać uwagę. Dziękuję za poprawę.

 

Wybrales coś? Opisz swoje wrażenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 28

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.