Jump to content
IGNORED

OLX i kant z liczbą wyświetleń....


rafal735r

Recommended Posts

Wystawiacie coś na OLX? Zauważyłem już dośc dawno że lecą w ch... z liczbą wyświetleń nr telefonu. Dla nie zorientowanych napiszę że każde kliknięcie potencjalnego kupującego na pole z nr telefonu jest odnotowywane i potem wyświetlane w menu ogłoszeń tak liczba wyświetleń ogłoszenia. Mam wrażenie że OLX sam nabija liczbe wyświetleń telefonu żeby uatrakcyjnić swoją ofertę za zasadzie dużego zainteresowania. Może podam kilka przykładów, rok temu wystawiałem auto na allegro, otomoto. Nie pamiętam dokładnych danych, ale powiedzmy że liczba wyświetleń w przeciągu 14dni była ok 1000, a odsłon telefonu raptem 5 czy 10. Następnie dodałem ogłoszenie na OLX. Wyświetleń ogłoszenia ze 3 razy mniej, za to wyświetleń telefonu 3 razy więcej. Następnie najlepsze. Wystawiłem stare drzwi od auta, które walają mi się w piwnicy. Z racji że nic nie były zgnite to pomyslałem że może ktoś je zabierze za stówe biorąc pod uwagę że sam siłownik wart jest z 50zł, klamka drugie tyle, szyba etc. Wystawiłem na OLX, wchodzę po GODZINIE, a wyświetleń telefonu... 70 ?!? W godzinę. Oczywście nikt nie zadzwonił. Przecież to jakaś komedia i nie realna rzecz że za jakimiś zakichanymi drzwiami w godzine 70 osob wyświetliło moj nr tel. Dziś widzę jeszcze lepszy numer. Wystawiłem 2 ogłoszenia z godzinę temu. Wchodzę na OLX... Wyświetleń ogłoszenia: 2, wyświetleń telefonu: 3. Pffff.

?👈

Link to comment
Share on other sites

Guest NEWNEW

(Konto usunięte)

OLX przejęło dawny portal www.tablica.pl który był darmowy i od razu wprowadziło wysoką odpłatność za ogłoszenia. Ja sprzedając auto korzystałem z otomoto.pl oraz z darmowych www.gratka.pl a także www.trader.pl OLX też nie polecam, mało skuteczny a drogi. I jak widać, robiący sobie jaja z klientów.

Link to comment
Share on other sites

A ja bym polecił,można szybko byle dziwne rzeczy sprzedać które wydawałoby się nie poszły. Tylko tu wole odbiory osobiste,allegro jest popularniejsze i bezpieczniejsze a na olx to chyba tak na dziko jest.

 

I ma coś czego nie ma allegro. Rynek pracy w okolicy dobrze się kręci na olx.

Link to comment
Share on other sites

ja też polecam sprzedałem , kupiłem wszystko osobiście nie daleko i tanio ludziom nie zależy nie raz i fajne rzeczy można kupić bo nie każdy ma czas na wysyłkę do allegro jestem zrażony lecz mimo to często kupuję

jak się nie spieszy to można na olx trzymać w końcu ktoś się trafi.

Link to comment
Share on other sites

Dobrze że piszesz. Nie ma kontroli nad tym co te firmy internetowe robią. Normalnemu człowiekowi wydaje się że wszystko działa na uczciwych zasadach, ale wchodzi nowe pokolenie zarządzające i ludzie, którzy myślą że mogą robić wszystko co sobie wymarzą, bo "wystarczy że coś chcą i tak się musi stać". Kwestia uczciwości i podstawowych zasad moralnych dla nich nie istnieje. To dzieci ojców starszego pokolenia "ignorantów", ludzi którym wszystko jeszcze wychodziło i nie było zbytniej konkurencji. Ludzi, którym dzieci zrobiły się same i wychowały się same przed telewizorem, podczas kiedy oni odkrywali nowe możliwości jakie niesie ze sobą kapitalizm.

Link to comment
Share on other sites

Nie zauważyłem żadnych nieprawidłowości.

Mam dwie pozycje: liczba wyświetleń ogłoszenia i drugą liczba wyświetleń telefonu.

U mnie wszystko jest OK.

2 wyświetlenia ogłoszenia i 3 wyswietlenia nr tel to raczej nie OK. Potem to się zaciera, wiadomo. Ale warto zwrócić uwagę tuż po wystawieniu ogłoszenia. Jak wyświetleń ogłoszenia może byc 2,a telefonu 3?

?👈

Link to comment
Share on other sites

Jak wyświetleń ogłoszenia może byc 2,a telefonu 3?

Może ktoś robi dwuklik żeby wyświetlić i masz.

Sony CDP-557ESD -> Inakustik Monitor Lemnos ->; Sony HAP-Z1ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-E80ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-N80ES -> Kimber Kable 8TC -> Jbl TL260/Sony SS-G7.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.