Skocz do zawartości
IGNORED

Monitor Audio Bronze 2 - szklana i dudniąca tragedia?


MJRegul

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś przyjechały do mnie Monitor Audio Bronze 2, które wybrałem drogą selekcji i po recenzjach w internecie, że są OK.

 

Jakież było moje zdziwienie jak się okazało, że nie mogę tego słuchać, po prostu dosłownie zaczyna mnie boleć głowa od dźwięku jaki produkują. Są jazgotliwe, jasne, szklane i absolutnie pozbawione dołu.

 

Co robię nie tak? Za 100 godzin będą grały miodnie a teraz mam przetrwać to, czy one już tak mają? Niskich tonów jak na moje potrzeby zero, jak sztucznie go podbiję to buczy tak, że muszę zatykać uszy poduszkami. Wysokie tony są tak ostre, że czuje się jakby mi ktoś szpilki w uszy wbijał.

 

Wytrzymałem godzinę testów i podłączyłem moje stare Jamo S426 wartości w porywach 500zł, zrobione chyba ze zmielonej psiej budy i odetchnąłem z ulgą. Piękny mruczący i nie dudniący dół, lekko cofnięta średnica i łagodne dla uszu wysokie tony.

W heavy metalu mięso i dynamika. Podłączam znów Bronze 2 i znów szkło, znów ból uszu i nadchodząca migrena, męczarnia słuchania z wyeksponowaną średnicą, która powoduje dodatkowo zlanie się dźwięku.

 

One tak mają czy potrzebują czasu jak kobieta? Szczerze powiedziawszy zgłosiłem już chęć odesłania ich do sklepu i w poniedziałek pewnie będę odsyłał ale po prostu nie wierzę, że one tak mają albo, że ja mam taki gust, że ich dźwięk absolutnie do mnie nie trafia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisane przecie w stopce że Denon F109 ;)

 

Może nie najlepszy początek lepiej przymierz się do monitorków np: Dali Lektor lub Castle Knight 2 albo od razu podłogówki.

 

Jaki pokój bo na pewno podłogowe mają więcej na basie więc coś za coś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♪ ♪ ♫  ♪  Najważniejsza jest muzyka i przyjemność jej słuchania  ♪ ♫ ♪ ♫ ♪ ♫ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zmiana to chyba na bank będzie, tym razem jadę z Denonem na odsłuchy gdzieś by znów nie tracić czasu. Co do Jamo to jak dla mojego ucha to nie dudnią ale widocznie mam już spaczone ucho takimi kolumnami z papieru.

 

Different - przepraszam, że nie odpisuję bezpośrednio ale pokój i akustyka nie mają w tej chwili wielkiego znaczenia bo jak na moje krzywe ucho moje Jamo zjadają MA na śniadanie w muzyce jaką słucham i to od pierwszego włączenia przycisku play.

 

Docelowo kolumny mają grać w 16m2 więc brak dołu i jazgotliwość MA od razu je skreślają a szkoda, bo piękne kolumny a i dostałem je w takiej cenie, że szkoda było nie brać patrząc na aktualne ceny.

Miły gest od sklepu, który walnął się w pewnej kwestii i zaproponowali ugodę zmniejszając mocno cenę na Bronze 2.

 

Pokój docelowy ma 16m2 plus aneks 5m2 więc razem 21m2 przy czym odsłuch jest w kwadracie 4x4m i z kolumnami rozstawionymi o 3,2m od siebie. Wychodzi na to, że skoro lubię niskie zejście to będę musiał poszukać podłogówek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docelowo kolumny mają grać w 16m2 więc brak dołu i jazgotliwość MA od razu je skreślają

MA wcale nie uważam za panaceum dobrego grania :)

pokój i akustyka nie mają w tej chwili wielkiego znaczenia

Mają zawsze. Nawet system za 4tys ( kolumny + wzmacniacz ) potrafią zagrać bardzo dobrze w odpowiednim pomieszczeniu. Akustyka to początek do dalszych poszukiwań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MA wcale nie uważam za panaceum dobrego grania :)

 

Mają zawsze. Nawet system za 4tys ( kolumny + wzmacniacz ) potrafią zagrać bardzo dobrze w odpowiednim pomieszczeniu. Akustyka to początek do dalszych poszukiwań.

 

Dlatego wstrzymuję się z poszukiwaniami do zakończenia remontu mieszkania, ustawienia tam Jamo moich i wtedy zabawa z akustyką, ustawieniem co do centymetra i szukaniem mocno dołem grających i nie jazgotliwych nowych kolumn. Pospieszyłem się z kupnem i mam za swoje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjechały do mnie Monitor Audio Bronze 2, które wybrałem drogą selekcji i po recenzjach w internecie, że są OK.

 

Może za mało czytałeś, bo jednak sporo jest o tym o czym piszesz, już po fakcie.

Nawet jak ktoś napisze, że bas jest pase, to przydałoby się go jednak trochę, czy nawet tego wyższego. Buczącego basu tam nie słyszałem tylko szybki i mało nasycony, bardzo płytki, a góra dobra, acz z ostrymi zapędami.

Jamo 426 to faktycznie kolumny jak piszesz, mizerne w swej budowie ale nieco fanu dają, a tu, cienko .To nie jest wina Twojego słuchu, czy wzmacniacza, że bronze jest jaki jest.

 

pokój i akustyka nie mają w tej chwili wielkiego znaczenia

Ma bardzo duże system za 10K źle ustawiony i w złym salonie zagra gorzej niż system połowę tańszy, ale w dobrych warunkach. Jednak tutaj w kwestii basu nic, (lub minimalnie) nie ugrasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma bardzo duże system za 10K źle ustawiony i w złym salonie zagra gorzej niż system połowę tańszy, ale w dobrych warunkach. Jednak tutaj w kwestii basu nic, (lub minimalnie) nie ugrasz.

 

Chodziło mi, że w tej chwili i w tym momencie nie ma żadnego znaczenia bo nie jest do docelowe miejsce kolumn a chodziło mi właśnie o zero basu i szklaną metaliczną górę w porównaniu do Jamo.

Coś czego nie zmienię odpowiednim ustawieniem i matami na ścianach :)

 

Tak czy inaczej MA nie są dla mnie i wracają do sklepu a ja dalej myślę co kupić ale chyba już raczej podłogówki bo lubię mocne walnięcie jak oglądam metalowe koncerty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne, że nie ma basu w nowych kolumnach. Nie wiem jak te monitory ale w zeszłym tygodniu odsłuchiwałem Bronze 6 i że góra jest jasna i ostra to absolutnie bym się nie zgodził. O dziwo góry było odrobinę mniej i była łagodniejsza niż w Elackach fs78. Fakt że miały podbicie na wyższej średnicy bo brzmiały całkiem wyczynowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównujmy modelu podstawkowego 2 z dużą i drugą w kolejności podłogówką jaką jest 6.

Dwa, to bywa, że w tej samej serii kolumn, monitory, względem podłogowych mają nieco inny charakter i nie chodzi tu o specyfikę np. tylko basu.

Te bronze mają bardzo mały skok membrany, względem wcześniejszych serii typu mr, bx , rx bas jest szybki kontrolowany, ale jednak skromny, wada dla jednych, zaleta dla innych. Obudowa mimo że ładna nie jest nadzwyczaj ciężka, czy głęboka, to i bas lekki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kiedyś pomagałem koledze dobrać głośniki do CA Azur 640Av2. I tez na początku podłączyliśmy MA tylko Silver, później MA Bronze 2 i jedne jak drugie od razu wyeliminowaliśmy z listy potencjalnego zakupu. Powód taki sam jak piszesz grały przeciętnie i przejaskrawioną górą, a bas mizerny. Ale CA Azur sam gra ostro, byc może denon F109 gra podobnie. Posłuchaliśmy później Castle Knight 2 i Castle Richmond Anniversary jak i jeszcze Xavian Bonbonus. I z tego odsłuchu tylko Castle grały dla nas obu bardzo dobrze, szczególnie Richmond ale Knight też nam się podobały i były przeciwieństwem MA Bronze 2. Tylko koledze w ogóle nie pasowały kolorystycznie i wyglądem. Ostatecznie po kilku dniach odsłuchów (PSB Imagine XB, ELAC BS73, B&W 685) wybrał B&W 686, jako kompromis dźwięku i wyglądu, ja osobiście dźwiękowo wybrałbym Castle. I tak to jest ważne, żeby elementy grające słuchać w połączeniu bo każdy z nas ma swoje preferencje i różne wzmacniacze z tymi samymi kolumnami różnie zagrają.

Pozdrawiam

 

Dodam tylko, że innemu koledze doradzałem i dla niego wybraliśmy właśnie MA Silvery 1 i w jego zestawie grały fajnie i jest bardzo z nich zadowolony. Ale on miał zupełnie inny sprzęt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadałem ma br2 ponad rok.grały bardzo dobrze..szczegółowo i czysto czasem nieźle potrafiły zejść basem ..słabo się sprawowały na muzyce rockowej metalowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że monitor Audio to nie kolumny dla każdego.

Robią bardzo dobre pierwsze wrażenie a później już schodzi. O ile wiele osób pisze to samo z Klipschem to on jednak zawsze zauroczy dynamiką i potęga grania a w MA dźwięk staje się zwykły....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest jak się słucha przez dłuższy czas kolumn strojonych na konturowe "V-granie" ;)

Później liniowe głośniki wydają się, że brzmią jak z kartonu hehe

Też tak miałem, ale ze słuchawkami.

Słuch mi się wyleczył, po kilku tygodniach słuchania na AKG K550 ;)

Nie kupuj nic w ciemno, nie ma sensu.

Odżałuj te parę złotych na paliwo i przejedź się do jakiegoś salonu audio, gdzie po odsłuchaniu kilku zestawów wybierzesz coś pod siebie.

Ja tak zrobiłem z moimi A7X, wybrałem je po odsłuchach jeszcze kilku monitorów studyjnych i gdyby nie moja akustyka pomieszczenia, to miałbym pełnię szczęścia z dźwięku jak się z nich wydobywa ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.