Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha R-S300 vs Onkyo TX-8020


szeregowiecsosnowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Przymierzam się do zakupu jednego z tych 2 urządzeń. Mieliście styczność? Muzyka house, funk, soul i wiele innych ale najwięcej słucham tych wcześniej wymienionych. Pokój ok 15m2, kolumny B&W DM600i, preferowana charakterystyka brzmienia raczej wyrównana, minimalnie w stronę chłodnego, lekko konturowego, jednak też bez przesady, nie może nie być basu. Generalnie byłem 100 % za Onkyo (świetne recenzje - czasami aż zbyt), ale dzisiaj porównałem na szybko Yamahę R-N301 z Onkyo TX-NR626 (wiem, kinówka...) i moją uwagę zwróciło to, że Onkyo na tle Yamahy praktycznie nie miało basu... Powtarzam, wiem że to ampli av, ale boje się, że i ten 8020 będzie miał tak samo, każdy producent w końcu ma swoje cechy charakterystyczne. I proszę nie piszcie, że można w tej cenie kupić coś używanego, wiem to i wcale takiej możliwości nie wykluczam, ale narazie proszę osoby w jakiś sposób obeznane o porównanie tych dwóch sprzętów. z góry dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, kinówki z wzmacniaczem stereo porównywać nie należy, bo można wyciągnąć krzywdzące dla marki reprezentującej amplituner kinowy, wnioski.

Jednak faktycznie 8020 z niskimi tonami jest skromne, choć nie wynika to z małej ilości, braku wyeksponowania, ale bardziej średniej dynamiki tego amplitunera.

W takich gatunkach i z tymi kolumnami kup jak chcesz nowy i coś za podobne pieniądze, ale jednak wzmacniacz, będzie trochę lepiej względem amplitunera. Tuner można oddzielnie kupić fajny, cyfrowy za parę złotych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzmacniacz, będzie trochę lepiej względem amplitunera.

 

To w takim razie co polecasz? Za rs300 przemawia fakt, że to model schodzący i można go kupić tanio, a jest całkiem nieźle wykonany. Jak myślisz w co się pchać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Yamaha w stosunku do Onkyo ma wyraźnie podkreślone skraje pasma, tak więc przy bezpośrednim porównaniu mogłeś rzeczywiście odnieść wrażenie większej ilości basu ze strony amplitunera Yamaha.

Z mojej jednak strony, jeśli duży nacisk kładziesz na jakość dźwięku, spójrz np. na wzmacniacz BC Acoustique EX-202.1 (http://q21.pl/bc-acoustique-ex-202-1.html), który zaoferuje znacznie więcej w kwestii spójności, dokładności i dynamiki, basu.

 

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. W przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.